Pretoria'dan Kaçış Yorumları

Pretoria'dan Kaçış filmi detayları

@mavimilena

1 ay önce

8.6 / 10

Gerçek bir olaydan uyarlanmış çok güzel bir hapishane kaçış filmiydi. Zamanın nasıl geçtiğini hiç anlamıyorsunuz. Son sahnelere doğru ise inanılmaz gerildim. Daniel Radcliffe’de müthişti. Mutlaka izleyin.

@tiamath

1 ay önce

6 / 10

Her yaşanmış hikayenin filmi çekilmeli mi diye sordurtan bir film. Irk ayrımının en üst noktada olduğu dönemde, Güney Afrika’da, bu görüşün karşısında olan bir grup gencin yapmış olduğu eylemler sonucunda Pretoria’ya kapatılışı ve oradan kaçış hikayelerini izliyoruz. Bu siyah-beyaz ayrımı hapishanenin içerisinde dahi devam etmektedir. Güvenlik konusunda oldukça sıkı olan hapishaneden kaçış o kadar kolay olmayacaktır -ki kaçış süresi bunu alenen göstermekte. Film akşap anahtar üretme üzerine odaklanmış bir şekilde ilerlemekte. Bu yüzden de ciddi bir durağanlık mevcut. Evet bu gençlerin bu kadar azimli kaçış mücadeleleri takdire şayan ama bu sinemaya uyarlanmaya değer mi? Filmin başında ve sonunda değinilen siyah-beyaz ayrımı çok yetersiz olmuş. Bu hapishane sürecinde Nelson Mandela’nın yükselişini de en azından haberlerden görebilseydik filme bir tık daha değer katabilirdi. Hapishane’deki hayatın anlatılışında da çok durağanlık mevcut. Fil
... Devamı
Her yaşanmış hikayenin filmi çekilmeli mi diye sordurtan bir film. Irk ayrımının en üst noktada olduğu dönemde, Güney Afrika’da, bu görüşün karşısında olan bir grup gencin yapmış olduğu eylemler sonucunda Pretoria’ya kapatılışı ve oradan kaçış hikayelerini izliyoruz. Bu siyah-beyaz ayrımı hapishanenin içerisinde dahi devam etmektedir. Güvenlik konusunda oldukça sıkı olan hapishaneden kaçış o kadar kolay olmayacaktır -ki kaçış süresi bunu alenen göstermekte. Film akşap anahtar üretme üzerine odaklanmış bir şekilde ilerlemekte. Bu yüzden de ciddi bir durağanlık mevcut. Evet bu gençlerin bu kadar azimli kaçış mücadeleleri takdire şayan ama bu sinemaya uyarlanmaya değer mi? Filmin başında ve sonunda değinilen siyah-beyaz ayrımı çok yetersiz olmuş. Bu hapishane sürecinde Nelson Mandela’nın yükselişini de en azından haberlerden görebilseydik filme bir tık daha değer katabilirdi. Hapishane’deki hayatın anlatılışında da çok durağanlık mevcut. Filmin sonlarına doğru kütüphanesinde çamaşırhanesine birçok yere girebildiklerini gösteriyor ama başından bu kısma kadar sadece yemekhane ve koğuşta kalabiliyorlarmış gibi hissettiriliyor. Ayrıca hani kitap-gazete-haber yasaktı bunlara, ne oluyor da kütüphaneye girebilme hakları kazanıyorlar göremiyoruz.

Ne çok kötü ne çok iyi bir filmdi.

@bozzoba

5 ay önce

Soluğumu tutmaktan ve stresten filmin sonuna doğru başım ağrımaya başladı. Çok, çok başarılı bir film.

@droim

11 ay önce

Nefes tutturan cinsten
O

@oznesi_gizli

1 yıl önce

Detaylarla germeyi basaran bi film.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL