Yönetmen
|
Tom Tykwer
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yapım Sanatçısı
|
Uli Hanisch
|
2. Ünite Sinematograf
|
Aladin Hasic
|
Su Altı Kamerası
|
Jan Hinrich Hoffmann
|
Yardımcı Kostüm Tasarımcısı
|
Elisabeth Martirena
, Oriol Nogues
|
Set Kostümcüsü
|
Lisa Spengler
|
Silah Danışmanı
|
Sven Hübner
|
Bilgisayar Grafik Sorumlusu
|
David Salamon
|
Görsel Efekt Koordinatörü
|
Robert Aldag
|
Görsel Efekt Editörü
|
Christopher Chaber
|
1. Yardımcı Editör
|
Manuel Scholz
|
Set Tasarımı
|
Laura Bach
|
Üretim Hizmetleri
|
Stefan Arndt
, Gero Bauknecht
, Claudia Bluemhuber
, Alex Boden
, Karim Debbagh
, Michael Dreher
, Irene Gall
, Léonard Glowinski
, Gary Goetzman
, Arcadiy Golubovich
, Bill Johnson
, Marcus Loges
, Matthew J. Malek
, Ulli Neumann
, Tim O'Hair
, Gaston Pavlovich
, Sabine Schenk
, Uwe Schott
, Jim Seibel
, Steven Shareshian
, Shervin Pishevar
|
Müzik
|
Johnny Klimek
, Tom Tykwer
, Justin Bell
, G.C. Johnson
, Gene Pritsker
, Stuart Roslyn
, Jonathan Levi Shanes
, Frank Kruse
|
Sinematografi
|
Frank Griebe
|
Makyaj Sorumlusu
|
Dana Bieler
, Anna Sophie Evenkamp
, Maria Jittou
, Heike Merker
, Daniel Parker
, Elise Tillmann
, Jordi Morera
, Jörn Seifert
|
1. Kamera Asistanı
|
Lotfi El Gorda
|
Operasyon Yöneticisi
|
Adil Abdelwahab
, Majid Aoulad Abdellah
, Christopher Berg
, Miki Emmrich
, Sebastian Neitsch
, Anja Wedell
|
İkinci Birim
|
Noureddine Aberdine
, Tobias Asam
, Dennis Becker
, Rachid Doha
, Mustapha Grumij
, Aladin Hasic
, Mohammed Hamza Regragui
|
Ses
|
Peter Brückelmayer
, Peter S. Carlstedt
, Iain Eyre
, Jay Fisher
, Peter Gleaves
, Dino Herrmann
, Thomas Kalbér
, Kyle D. Krajewski
, Frank Kruse
, Matthias Lempert
, Steve Little
, Carsten Richter
, Kuen-Il Song
, Markus Stemler
, Marcus Sujata
, Daniel Vogl
, Hanse Warns
, Roland Winke
|
Özel Efektler
|
Björn Friese
, Sven Hübner
|
Görsel Efektler
|
Robert Aldag
, Friderieke Bach
, Konstantin Borchert
, Angelo Caruso
, Christopher Chaber
, Andrei Dimitriu
, Sebastian Elsner
, Tim Emeis
, Markus Frank
, Andreas Giesen
, Rene Grasser
, Christoph Hasche
, Oliver Hohn
, Markus Hund
, Petter Idestroem
, Dziga Kaiser
, Julia Kietzmann
, Nina Knott
, Natalie Meffert
, Patrick Patzschke
, Robert Pinnow
, Paul Poetsch
, Olivia Puchalla
, David Salamon
, Alexander Scherffig
, Thorsten Scholz
, Rayk Schroeder
, David Schulz
, Oliver Schulz
, Jérémie Sebban
, Min Tesch
, Stefan Tischner
, Dominik Trimborn
, Andreas Vincent Weber
, Jonathan Weber
, Pascal Xander
, Sarabjeet Singh
|
Kamera Teknisyeni
|
Christian Almesberger
, Frédéric Batier
, Sebastian Behrens
, Amine Boudour
, Celio Castro
, Sifeddine El Amine
, Lotfi El Gorda
, Oliver Haas
, Asmaa Hafili
, Aladin Hasic
, Dietmar Haupt
, Jan Hinrich Hoffmann
, Zouggar Abdel Jalil
, Daniel Jopp
, Glenn König
, Naoufal Lamkealal
, Rachid Mssiaidi
, Marcus Pohlus
, Helmut Prein
, Axel Scholz
, Tom Trambow
, Uwe Zegnotat
, Abdel jalil Zouggar
|
Editoryal Hizmetler
|
Arne Hastedt
, Natalie Helgath
, Lukas Lerch
, Chris A. Peterson
, Manuel Scholz
, Traudl Nicholson
|
Mekan Yöneticisi
|
Jaouad El Kacimi
, David Pieper
, Mario Wittmann
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Hicham El Ghorfi
, Daniel Huhn
, Robert J. Napier
, Philipp von Bremen
|
Diğer
|
Jaafar Ameur
, Cassandra Barbour
, Michael Barnes
, Eve Borchardt
, Gero Brugmann
, Nori Chia
, Bianca Folger
, Leo Haidar
, Houda Hechadi
, Yvonne Höft
, Sven Jenuwein
, François Lardenois
, Jens Matthiaschk
, Andreas Penkin
, Dalia Salamah
, Johannes Schwerdt
, Meagan Sevier
, Jack Sheehan
, Harro von Have
|
Diğer
|
Dave Eggers
, Tom Tykwer
|
Dublörler
|
Hicham El Ghorfi
|
Teşekkürler
|
Christina Bentlage
, Dave Eggers
, Gerd Schepers
, Lana Wachowski
|
İnşaat Koordinatörü
|
Claudio Magrini
|
Oyuncu Seçimi
|
Avy Kaufman
, Michelle Guish
, Gaby Kester
, Noureddine Aberdine
, Mounir Saguia
, Amine Louadni
, Alan Scott Neal
, Annika Sell
|
Senaryo
|
Tom Tykwer
|
Makyaj Sanatçısı
|
Jan Kempkens-Odemski
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Tom Tykwer
, Johnny Klimek
|
Yapımcı
|
Stefan Arndt
, Gary Goetzman
, Uwe Schott
, Arcadiy Golubovich
, Tim O'Hair
|
Görüntü Yönetmeni
|
Frank Griebe
|
Editör
|
Alexander Berner
|
Sanat Yönetimi
|
Marco Trentini
, Daniel Chour
, Abdellah Baadil
, Kai Koch
, Laura Bach
, Karim Elamri
, Ouassel El Kilali
, Alex Friedrich
, Leif Heanzo
, Anna Jarocka
, Andrea Kessler
, Thorsten Klein
, Alexander Lambriev
, Claudio Magrini
, Redouane Nasserdine
, Mohamed Rakaa
, Stephanie Rass
, Amin Rharda
, Dalia Salamah
, Niklas Schmidt
, Alwara Thaler
, Kurt Van Der Basch
|
Işık Teçhizat Şefi
|
Dietmar Haupt
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Uli Hanisch
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
Matthias Lempert
|
Dış Sesler
|
Carsten Richter
|
Kostüm Tasarımı
|
Pierre-Yves Gayraud
|
Set Fotoğrafçısı
|
Tom Trambow
, Sifeddine El Amine
, Frédéric Batier
|
Makyaj Bölüm Yöneticisi
|
Heike Merker
|
Saç Bölüm Yöneticisi
|
Heike Merker
|
Sorumlu Ses Editörü
|
Frank Kruse
|
Animasyon
|
Benjamin Swiczinsky
, Johannes Schiehsl
, Conrad Tambour
, Lukas Kampichler
, Santiago Lopez Jover
|
Roman
|
Dave Eggers
|
Ses efektleri Editörü
|
Markus Stemler
|
Sorumlu Sanat Yönetmeni
|
Kai Koch
|
Kameraman
|
Christian Almesberger
, Amine Boudour
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Nina Knott
, Rene Grasser
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Dominik Trimborn
, Robert Pinnow
|
Işık Şefi
|
Helmut Prein
|
Steadicam Operatörü
|
Marcus Pohlus
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Abdellah Baadil
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Redouane Nasserdine
, Niklas Schmidt
|
ADR ve Dublaj
|
Steve Little
|
Makyaj Tasarımcısı
|
Daniel Parker
|
Oyuncu Seçim Elemanı
|
Alan Scott Neal
|
Kostüm Sorumlusu
|
Bettina Seifert
, Wyatt Bartlett
, Dorothea Kulhawy
, Elisabeth Martirena
, Oriol Nogues
, Lisa Spengler
, Alice Wolfbauer
, Paulina Näscher
|
Genel
|
Alexander Berner
|