Çatlak Yorumları

Çatlak filmi detayları

@selonat

1 ay önce

Ben beğendim, gerilimi güzel yansıtmışlar. İzleyen herkes kendinden bir şeyler bulabileceğine eminim. tek mkean filmlerini sevmeyenler pek hoşlanmayabilir.
Adamlar süper, parayı al, ye, üzerinden para kazan, adam parasını isteyince çakal olsun, yok eski kurdan alsın. Başıma benzer şeyler gelmese yok artık diyeceğim ama tam olarak bu.

@mehmetm

6 ay önce

iyi ki şöyle ailem yok, gerçekten iğrenç durumlar yaşanıyor, herkes herkesin her şeyini biliyor, ataerkil yapı, egemenliğini hep hissettirmeye çalışan baba vs.

@venezue

10 ay önce

7.2 / 10

Hikaye gayet de hepimizin kendi ailemizde yaşayabileceği veya çevremizde duyup görebileceğimiz türden hayatın içinden bir hikaye olmakla beraber, senaryonun yalnızca ''çatışma yaratma'' tekniği üzerinden akması ve özellikle belli bir noktadan sonra çapraz çatışma halini fazla zorlaması beni bir noktadan sonra biraz rahatsız etti. Evet, adı Çatlak olan bir filmin izleyiciyi bir noktada beklenen çatlağa doğru götürmesi kadar normal bir şey olamaz; fakat ''doğallık'' ile ''yapaylık'' arasındaki ince çizgideki dengenin maalesef sağlanamadığını hissettim. Bu, elbette kendi hissettiklerim ve tamamen bir subjektif değerlendirme olmakla beraber, her şeye rağmen filmin kötü bir film olduğunu da söyleyemem. Yerli sinema severlere tavsiye edilebilecek, izlenmeye değer bir film.

@poormf

11 ay önce

8 / 10

Diyaloglar, oyunculuk, oyuncu yönetimi çok iyi.
Asghar Farhadi filmi izler gibi olduk :) İran sinemasına özgü anlatılanı izleyiciye de hissettirme becerisi bu filmde kendini gösteriyor. 80/100

@ustunkoru

1 yıl önce

7.2 / 10

diyalogları çok iyi yazılmış bir film - bu devirde yeter de artar :)
T

@tubbiks

1 yıl önce

8.2 / 10

Her evde olabilecek bir hikayeyi bize öyle sahici anlattı ki.. izlerken çok zevk aldım.
B

@burak_senel

1 yıl önce

"Gerçek" olmak için yola çıkan ancak "gerçeküstü" olan son derece kötü bir film. 18 dakika dayanabildim.

Son yıllarda Türkiye'de eser sahipleri kolaya kaçıyor. Şu tarzda bir sürü film izledik. Öğrenci filmleri bile bu tarz "aile" meselelerinden çekiliyor. Bir de bireyin iç dünyası meselesi var. Bağımsız dediğimiz sinema ne kadar bağımsız? Kendi içimizde bir döngüye girmişiz bir sürü aynı filmden çekiyoruz. Her yıl bu tarz 20 tane film çekilip gösteriliyor. Seyirci artık yemiyor. Yememeli de.

@thematrixhasyou

1 yıl önce

İşte "Anadolu İrfanı"

@sioux

1 yıl önce

Sanki o evde ben de vardım.Olağanüstü gerçekten.

@birduman

1 yıl önce

7.4 / 10

orta ve alt sınıfın arasında kalmış bir ailenin, ailesizliğinin hikayesi. şu sıralar MUBI’de izleyebilirsiniz.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL