PK Yorumları

PK filmi detayları

O

@oznesi-gizli

1 ay önce

8.2 / 10

Bu film bence her ulkede uyarlanip elestri yapmayi sempatik hale getirilmesini saglamali.elestri budur.herhangi birseyi kotulemek degildir.efsane sorular var yine kendi toplumlariyla ilgili tabuları korkusuzca sorgulayabilmisler.izleyen kesin pisman olmaz.

@serkanaydemir

6 ay önce

7.5 / 10

Tanrılar çıldırmış olmalı.

Filmin ne kadar iyi olduğundan çok ne demek istediğine odaklanmalıyız diyorum. Öncelikle aldığı puan biraz yüksek mi ne. . Abartmamak lazım ama filmin bizlere verdiği mesaj çok güzeldi. Bütün dinler kendi içinde karmaşıklık yaratmaktadır. Din uğruna insanları kandırabilmenin ne kadar da kolay olduğunu falan çok güzel gösteriyor. Bu yönden film değerli yapımlar arasında. Zaten bu yüzden insanları yöneten kişiler her zaman din kavramını kullanmıştır, çünkü din üzerinden her toplumu kontrol edebilirsiniz. Tüm dinlerin kuralları üzerine de güzel bir eleştiri yapılıyor filmde. Kız çocuklarının okutulmamasını, kadınların köle gibi çarşafa büründürülmesini yani din mantığındaki kuralları eleştirmemizi sağlıyor bu değerli yapım. İşin ilginç yanı tüm dinler kendisini eleştirenlere ağır cezalar veriyor. Düşünmek bir erdemdir millet. Saygı çerçevesini aşmadan her dini eleştirmek gerektiğini gözler önüne seriyor yani film. Bu açıdan filmi beğendim. Sorular geliyor akıll
... Devamı
Tanrılar çıldırmış olmalı.

Filmin ne kadar iyi olduğundan çok ne demek istediğine odaklanmalıyız diyorum. Öncelikle aldığı puan biraz yüksek mi ne. . Abartmamak lazım ama filmin bizlere verdiği mesaj çok güzeldi. Bütün dinler kendi içinde karmaşıklık yaratmaktadır. Din uğruna insanları kandırabilmenin ne kadar da kolay olduğunu falan çok güzel gösteriyor. Bu yönden film değerli yapımlar arasında. Zaten bu yüzden insanları yöneten kişiler her zaman din kavramını kullanmıştır, çünkü din üzerinden her toplumu kontrol edebilirsiniz. Tüm dinlerin kuralları üzerine de güzel bir eleştiri yapılıyor filmde. Kız çocuklarının okutulmamasını, kadınların köle gibi çarşafa büründürülmesini yani din mantığındaki kuralları eleştirmemizi sağlıyor bu değerli yapım. İşin ilginç yanı tüm dinler kendisini eleştirenlere ağır cezalar veriyor. Düşünmek bir erdemdir millet. Saygı çerçevesini aşmadan her dini eleştirmek gerektiğini gözler önüne seriyor yani film. Bu açıdan filmi beğendim. Sorular geliyor akıllara işte bu film sayesinde. Mesela bugün koyu bir Müslüman olan kişi Hindistan'da doğsaydı Budist olacaktı ya da İtalya'da doğsaydı Hristiyan. Dünyada bilimi hayatının merkezine alan toplumlarda insana verilen değer en üste çıkmaktadır. Tam tersi toplumlardaysa günümüz şartları işte her şeyi çok net gösteriyor. Nietzsche'nin sözü her zaman kendini kanıtlıyor ne yazık ki. Güzel filmdi, ama 7 puan dolaylarında gezse daha doğru bir puanlama olur diye düşünüyorum. Bir de Yeni Delhi'nin nüfusu filmde 2 milyon olarak çevrilmiş, ama o 20 milyon olmalıydı.

İyi seyirler.

@jarmushwenders

1 yıl önce

1 / 10

hint filmlerini 10 yaşından büyük insanlar nasıl izleyebiliyor çok şaşırıyorum. kimseyi aşağılamaya kalkmıyorum, hemen savunmaya geçmeyin ama her şeyi çok çocuksu geliyor bana bu filmlerin. ilk 15 dakikayı falan izleyebildim sadece ama bu süre içindeki çocuk müzikleri, danslar, sözde "mükemmel" oyunculuklar boğdu beni, kapattım mecbur.

@iamgzde

1 yıl önce

Hindistan için şu ana kadar gelmiş geçmiş EN İYİ ÖZ ELEŞTİRİ FİLMİ. Çünkü bizden veya dünyadaki her toplumdan daha fazla din barındırıyor. Bu yüzden emeği geçen herkese ve böylesi güzel ve düşündürücü, kimsenin konuşmaya yeltenmeyeceği konuyu böyle Hindistan'ın önde gelen kişilerinin ele almasına çok teşekkür ediyorum ve kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım olduğunu düşünüyorum.

@ndr

2 yıl önce

8.8 / 10

Sorgulatıcı, eleştirel, samimi film. 8.8/10

@dorothy

3 yıl önce

9 / 10

Pek çok insanın hislerine tercüman olmuş, son derece samimi ve eğlenceli bir film. 2 buçuk saat sürmesine bakmayın bir an sıkılmadım. Ülkemizde de böyle filmlerin çekilip, linç yemeyeceği günlerin gelmesi dileğiyle...

- Tanrıya ulaşmak için bana her gün inek sütüyle duş al diyorlardı. Mantık bunun neresinde?

- Eğer bu aramalar doğru kişiye ulaşsaydı... Tanrı ne derdi sence PK ?

- "Her gün Delhi sokaklarında binlerce aç çocuk yatıyor. Verin onlara, onlar içsin. Ben sütü ne yapacağım?" derdi.

@delahoya

3 yıl önce

9.6 / 10

Dini eleştirenden ziyade , dini kullananlara ders veren , günümüz Türkiyesin de din ile güdülenlere doğru yolu gösterebilecek fakat bu filmi onlar anlarmı ? diye sordurtan harika bir hint yapımı...

Bollywood sinemasına hala önyargısı olan varmıdır bilmiyorum fakat bu film izlediğim en kaliteli hint filmiydi.

Bu arada peekay ın anlamını film boyunca merak etmiştim film den sonra öğrendim ki sarhoş demek miş :)

@hakanderin54

4 yıl önce

8.1 / 10

Saglam bir din elestrisi iceren guzel bir film.

@cruachan-erkan

4 yıl önce

10 / 10

Aamir Khan'dan önce toplumsal mesaj vermekten vazgeçmeyen Rajkumar Hirani'yi tebrik ediyorum filmi o kadar çok sevdimki izledikten hemen sonra tekrar açıp bir daha izledim ve gene olsa gene izliyeceğim türden bir film, tanrı ve dinler kavramına komik bir dilde ancak bu kadar gönderme yapılabilinirdi böyle bıçak sırtı bir konunun içinden ustalıkla çıkabilen yönetmeni ve tüm oyuncuları tebrik ediyorum, ve müzik sever biri olarak şunuda söylemeden geçemeyeceğim hangi müzik türünü dinliyorsanız dinleyin Hintçe şarkılar bir insanın kulağına bu kadarmı hoş gelir, filmin azımsanmayacakbir kısmını müziklerle doldursalar bile, Bollywood'da kötü müziği olan bir filme denk gelmedim daha.

@cnnto

4 yıl önce

Arkadaşlar önce bi düzeltme yapayım, diğer yorumlarda yazdığı gibi film Aamir Khan'ın değil, yazarı ve yönetmeni Rajkumar Hirani'dir. Film hakkında ise, Hint sinemasının naifliğini kırmaya çalışan yersiz cinsellik göndermeleri beni rahatsız etti, bu tarz yapımlara göre oyuncu seçimi ile de Hollywood'vari olmuş. Yine de dini yobazlıkla mücadelesi hoş. Zaman geçirmek için izlenebilir.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL