Kayıp Balık Dori Yorumları

Kayıp Balık Dori filmi detayları

R

@rakunfilm

4 ay önce

7.4 / 10

Pixar’ın teknik mükemmelliğinden artık bahsetmeye bile gerek var mı? Geçen senenin The Good Dinosaur’undaki inanılmaz foto-gerçekçi arka planlar Kayıp Balık Dori ile artık CGI ve gerçek yaşam arasındaki ince çizgiyi göz göre göre kaldırıyor neredeyse. Finding Nemo ve 2000li yılların en iyi filmi olduğunu düşündüğüm Wall-E’nin yönetmeni Andrew Stanton, Kayıp Balık Dori ile Pixar’a geri dönerek belki de ilk filmden bile daha derin (Valla kelime oyunu yapmıyorum) ve başarılı bir devam filmi yaratıyor.

@asdf_13

6 yıl önce

7.7 / 10

Dory'nin çocukluğunu o kadar tatlı yapmışlar ki (ingilizce seslendirmede, türkçe ne kadar başarılı oldu bilmiyorum) herhangi bir cümlesinde dahi insan duygulanıyor.

Benim açımdan ilk film gibi kusursuz olmasına engel olan tek bir kısım var Finding Dory'de :

Ahtapotla beraber minibüsü ele geçirdikleri sahne.

Biliyorum bu bir animasyon ve mantığı biraz kenara bırakmak gerek. Ancak bu sahnenin zorlama olması filme görkemli bir final yapabilme amacından geliyor. Ve gerçekten aşırı zorlama.

@pinky

6 yıl önce

Tr dublajını çocukların olacağını düşünemeden sinemada izleme hatasında bulundum. Ben bu kötülüğü kendime niye yaptım bilemesem de fena değildi diyebilirim film için.

@cazsever

6 yıl önce

7 / 10

İlk filmden tanıdığımız ve yolculuk boyunca hikayeye eşlik eden Dory'nin hikayesini izliyoruz bu sefer. İlk filmde Marlin oğlu Nemo'yu kaybetmiş ve izini sürmüştü Dory ile beraber. Bu filmde ise Dory, yıllar önce kaybolup ayrı düştükleri ailesini bulmaya çalışıyor. Yolculuğa Marlin ve Nemo da eşlik ederek arkadaşlığın hakkını vermeye çalışıyorlar.

Kötü bir film değil kesinlikle fakat ilk filmin yanında sönük kalan bir film çıkmış ortaya. Dory ustaca işlenmiş bir karakter fakat hikayenin işlenişi için aynısını söyleyemeceğim. Geriye dönüşler filme güzel bir hava katmış, animasyonlarda alışık olmadığımız bir yöntem. Filmin sonu çok süründürülmüş, tekrar tekrar yeni zorlukların çıkması hikayeye zarar vermiş.

Hoş seyirlik bir film. Çocuklarla izlemesi daha da keyifli olacaktır. Çok büyük beklentilerle izlememeli.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL