Happy End Yorumları

Happy End filmi detayları

@ustilago

2 ay önce

kesinlikle sinema tarihinin en garip filmi. tersten oynatılıyor makara ama gel gör ki bir son hep var. bi altta enfes bi yorum var. tebrik ediyorum.

@no_one

2 ay önce

teşekkür ederim ^_^

@no_one

4 yıl önce

8.5 / 10

En özgün senaryolardan birine sahip olan bir film. Hikayenin tersten anlatıldığı filmde zamanın 3 okunun geçmişe dönük olduğu düşünülse de aslında filmin adını da anlamlı kılan bir zaman kavramı yine de ileriye dönük.

Termodinamik olarak maddenin düzene girip soğuduğu bu film atmosferinde bir kasabın parçalardan inekler yapışına şahit olabilirsiniz, uzay olarak da genişleyen değil de daralan uzay-zamanda geçen filmde diyaloglar ve sahneler bile geriye doğru işlenmekte. Tek farkla; psikolojik zaman kavramı, yani geçmişi hatırlayıp geleceğin kestirilemediği zaman kavramı geleceğin hatırlanıp geçmişin bilinmediği o ters formuna bürünmemekte. Öncelik- sonralık, neden-sonuç gibi kavramlar filmde o kadar iyi işlenmiş ve diyaloglar o kadar özenle hazırlanmış ki sondan başa ilerleyen filmde sonralık önceliğin nedeni olmuş. Paradoksal gibi dursa da zaten bu zekice hazırlanmış bağımsız film için "sonuç"un "neden"in "neden"i olması gibi bir durum; bu özgün atmosfere sahip, kendi zaman-mekanında
... Devamı
En özgün senaryolardan birine sahip olan bir film. Hikayenin tersten anlatıldığı filmde zamanın 3 okunun geçmişe dönük olduğu düşünülse de aslında filmin adını da anlamlı kılan bir zaman kavramı yine de ileriye dönük.

Termodinamik olarak maddenin düzene girip soğuduğu bu film atmosferinde bir kasabın parçalardan inekler yapışına şahit olabilirsiniz, uzay olarak da genişleyen değil de daralan uzay-zamanda geçen filmde diyaloglar ve sahneler bile geriye doğru işlenmekte. Tek farkla; psikolojik zaman kavramı, yani geçmişi hatırlayıp geleceğin kestirilemediği zaman kavramı geleceğin hatırlanıp geçmişin bilinmediği o ters formuna bürünmemekte. Öncelik- sonralık, neden-sonuç gibi kavramlar filmde o kadar iyi işlenmiş ve diyaloglar o kadar özenle hazırlanmış ki sondan başa ilerleyen filmde sonralık önceliğin nedeni olmuş. Paradoksal gibi dursa da zaten bu zekice hazırlanmış bağımsız film için "sonuç"un "neden"in "neden"i olması gibi bir durum; bu özgün atmosfere sahip, kendi zaman-mekanında kendi izafi mantık, etik kurallarını kabul ettiren filmde fazlaca mantıklı gözükmekte:)

Bağımsız, deneysel filmleri seviyorsanız eğer izlemeniz gereken filmler arasında diye düşünüyorum. Mr. Nobody veya Memento' dan çok ama çok farklı bir zaman kavramı işlenmekte. Tüm zaman oklarının aynı yöne gitmediği veya aynı yönden gelmediği o uzay-zamanı tahayyül ederek izlemenizi öneririm. Ve de ismi işlenişiyle bu kadar uyumlu film azdır; en mutlu son hiç başlamamış olan der gibi...

@naksidil

2 yıl önce

Haneke’nin Mutlu Son’unu izlemişim. Neyse ki iyi bir filmdi.

@no_one

2 yıl önce

Bunun yerine hangisini izledin sen:)
Daha fazla yanıt göster
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL