Haulout Yorumları

Haulout filmi detayları

@neuromancer

9 ay önce

İnanılmaz görüntülerin olduğu mükemmel bir kısa film, belgesel. 25 dakikaya saatlerce anlatılabilecek olayları olabildiğince sözsüz şekilde sığdırmayı başarmışlar. Vurucu sahneler var.

Konunun morslar olduğunu bilmeden izliyordum ve Maxim'in kapıyı açmasıyla binlerce morsla karşılaştığı sahne tüylerimi diken diken etti. Hem ihtişamlarından büyülendim hem neredeyse oradaymışım gibi ürktüm. Ölü annesinin başında bekleyen yavrunun görüntüsü de oldukça çarpıcı bir sahneydi.

@furkandgn9

10 ay önce

8 / 10

Yine bir Oscar adayı ve bir süredir izlediğim en iyi kısa film ve belgesel. Özellikle kamera ve ses çok iyi. Edindiği konu ve onu işleyişinin benzersiz oluşu da beni cezbetti.
Bir deniz biyoloğu mors hayvanlarını gözlemlemek için Rus Kuzey Kutbu'na, ufak bir kulübeye yerleşir. Bir sabah kalkar ve yaklaşık 100.000 morsun kulübeyi çevrelediğini görür. Hayvanlar gitmesi gereken zamanda gitmezler ve biyolog 2 ay kadar kulübenin içine sıkışır. Sebebi iklim değişikliği nedeniyle ısınan hava ve morsların ihtiyacı olan buzların oluşmamasıdır. Kar yağmaya başlar ancak çok geç olur. Biyolog bir rekor olan 600 mors cesedini çoktan saymıştır.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL