Şikago Yedilisi'nin Yargılanması Yorumları

Şikago Yedilisi'nin Yargılanması filmi detayları

@mavimilena

1 hafta önce

9.7 / 10

Her şeyiyle harika bir filmdi. Tam anlamıyla bir sinema keyfi yaşadım. Oyunculuklar , mahkeme sekansları ve hepsi birbirinden dikkat çekici replikler. Çok ama çok beğendim. İki saatten biraz uzun süresi var ama inan buna kesinlikle değiyor. Mutlaka izleyin, izlettirin. İzleyen de herkese tavsiye etsin. Benim için 2020’nin en iyi filmlerinden biri kesinlikle bu oldu. Tekrar izleyeceklerimden.

@samsaara

2 ay önce

8 / 10

Filmi sevdim gayet akıcı temposu çok iyiyi bence her seyircinin sevebileceği bir film. Sevmediğim yönleri filmdeki ambiyans. Film 60larda geçiyor fakat ne kostümle ne de mekan tasarımlarıyla o hissi vermiyor bence çok daha iyi olabilirdi. Bir diğer eleştirim vicdani retçi olan bir karakterin birine vurduğu sahnede artık olayların nasıl içinden çıkılmaz bir hal aldığını, o karakterin bile bu olaylar karşısında kendini kaybettiğini gördük. O sahneyi daha etkileyici yapabilirlerdi. benim için en vurucu sahnelerden biriydi fakat zayıftı daha üstünde durulması gerekirdi. bunlar dışında gayet akıcı ve güzel bir filmdi.

@kumik

4 ay önce

7.6 / 10

50 yıl sonra bugün, Türkiye’de büyüyen hukuksuzluğu, polis şiddetini, politik davaları, hapiste yargılanmayı beklerken çürüyen düşünce suçlularını, binlerce insanın göremedikleri devasa bir güce karşı çaresizce savaşmak zorunda kalışını tasavvur edip acı çekerek geçen 2 saatti. Tarihte bu çaresizliği yaşayıp buna rağmen düşüncelerinin arkasında durmayı başaran pek çok insandan birkaçının hikayesini güzel anlatan bir film.

@eski_takvim

5 ay önce

8.7 / 10

film cok surukleyiciydi, sonuna kadar tansiyonu yuksekti. filmi izledikten sonra olayla ilgili youtubedan bir suru belgesel, roportaj vs izlemenizi tavsiye ederim.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL