Prensim Yorumları

Prensim filmi detayları

B

@blackmar

1 ay önce

6 / 10

bunu izledikten sonra blutvde ilk ve son'u izleyebilirsiniz. bir ilişkinin dinamiklerinin nasıl kompleks ve değişken olduğunu anlatmaya yeter bir film olmamış. dizi ise bunu aynı kurgu mantığıyla daha derinlikli işliyor..

@olanzveins

6 ay önce

6.3 / 10

Gerçekçi fakat klişe bir ilişki işlenmiş. Filmin rahatsız edici yönüde fazlasıyla var. Özetle bazı insanlar değişmez karakter ve kişi özellikleri olarak. Yalancı bir insan bu özelliğinden kolayca vazgeçmez.

Şebeklikler ve ona eşlik eden şımarıklıklar eğlenceli gözükebilir ''kur yapma'' olarak algılanabilir. İlişki bu şebekliklerden ve yavşakça gelişen yalancı soytarılıklardan ibaret bir olgu değildir. Karşılıklı anlayış ve iletişimdir. Sadece güzelce vakit geçirelim, yiyelim, içelim değildir.

Filmdeki Tony'nin erkek kardeşi dışında zaten olgunca tavır alabilen pek insan yok. Kendisi filmde gerçekleri söyledi, ablasının gözüne bir perde indiğini anladı ve ablasının zavallılığını seyretmek zorunda kaldı.

Kimse eşsiz ve vazgeçilmez değildir. Filmde yoğun ısrarıyla affedilen adamda bu tiplemelere dahildir.

@neleus

5 yıl önce

6 / 10

Polansky'nin Bitter Moon'una öykünen, ancak "olamamış" bir film... Oyuncuların yüzü suyu hürmetine vasat olarak nitelendirilebilir.

@stayweird

7 yıl önce

3 / 10

fransız ıssız adam'ını izlemek izliyorsanız bu filmi izleyebilirsiniz. oyuncuların harika olması dışında bir albenisi yok. izlerken georgio'nun "ben seni üzerim kızım" tavırlarından ve hatalarından, tony'nin ise depresifliği ve her şeye sonradan tepki vermesinden fazlasıyla sıkıldım. agnes başlı başına bir vakaydı zaten. depresyonunu bahane ederek ortalığı karıştırması ve hiçbir şey yokmuş gibi davranması sinirlerime dokundu. bu bir aşk filmi değil "hata" filmiydi.

@poormf

7 yıl önce

5.6 / 10

Nedeni gecikerek ortaya konan bir "Isız Adam" karakteri ve kendini tekrarlayan, derinliksiz senaryosuyla kadın erkek ilişkileri ve evlilik konusunda çağrıştırdığı Blue Valentine filmin oldukça gerisinde kalan bir film...55/100

@fight_club_ile

7 yıl önce

8.5 / 10

film bitti ama o kadar bitmedi ki benim için aslında... aynı can sıkıcı örüntü içinde dönüp duruyor hala hikaye zihnimde. eminim ki; iki karakterden biri ölene kadar devam edip duracak bu ilişki aynen bu şekilde. çok güzel bir şeyin başlangıcı gibi görünen şeyler aslında hiç öyle olmayabiliyor.

bazı insanlarda şeytan tüyü mü var da tüm pisliklerine rağmen bir türlü hayattan çıkarılamıyorlar ya da karşılarındaki insanlar aşırı mı iradesiz? yoksa ikisi de değil de "bir dengesizlik işi" olan aşk mı tüm bunlara sebep olan? akıl sır ermez gerçekten buna. aşırı anlaşılmaz bir durum ve etraf buna benzer öykülerle dolu. ve sanırım aşırı derecede üzücü, en azından dengesizliğe maruz bırakılan ve dengesizliğe maruz bırakılan yakınını uyarmaktan başka elinden bir şey gelmeyen açısından...

@ustunkoru

7 yıl önce

7.4 / 10

Araştırma sonuçları, büyük bir egoya sahip olmanın kronik diz ağrılarına sebep olabileceğini gösteriyor. İnsanlarla bir arada olmak, grup çalışmalarına katılmak, tevazu sahibi olmayı öğrenmek bu sıkıntının çözümü için en uygun yol. Neticede hepimiz insanız, hepimizi aynı böcekler yiyecek..

@film_patologu

7 yıl önce

"Aşk; birine seni yok etme kudreti verip bu gücü kullanmama hususunda ona itimat etmektir."
M

@michail_haneke

8 yıl önce

Hayatımda izlediğim en gerçekçi,en eğlenceli,en hüzünlü,en "aşk budur " dediğim filmdir.Vincent Cassel tam bir piç,bu filmde her kadın ona aşık olur.Çok beğendim,izlemeyen hiç düşünmesin.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL