Joker Yorumları

Joker filmi detayları

@yurdagulbogar

2 ay önce

8 / 10

Joaquin Phoenix'in oyunculugu muhtesem. Tam anlamiyla deli rolunu muhtesem oynamis. Sevgilisini oldurmemistir umarim diye dusunurken, oldurmus ona cok uzuldum...

@refikerdal

4 ay önce

Yakarsa dünyayı garipler yakar. F*ck the system !!!!

@hashasin

5 ay önce

6.4 / 10

Yok 10. Bu kadar klişe bir "ezilmişlik dışlanmışlık" hikayesinin bu puanı almasının tek açıklaması olabilir. Marvel bıkkınlığı. Aquaman gibi bir saçmalığın bile 1.15 milyar dolar gişe yaptığı düşünülünce... Bu filmin ikincisi iddaa ediyorum bu filmin gişesine yanaşamaz. Aynı şey aquaman içinde geçerli. Fight Club'la bu film aynı "eşsizlik" seviyesinde mi?

Oyunculuk performansı kıyaslanmasına gelince. Çoğunluğa göre Joker öldü yaşasın yeni joker. Bana göreyse Heath Ledger ile kıyaslanması bile abuk kaçar. Tabi her sıranın dışına çıkan performans, overreaction takılan her aktör sinemaseverlere göre kusursuz fevkalade. Benim içinse filmin başından sonuna irrite eden bir performans var ortada. İkisi de ucubeyi canlandırıyor fakat Joaquin performansını çeşitlendirmeyip ağlamaklı gülümsemesiyle sınırlandırırken Heath Ledger'ın ağzını şapırdatması, hello beautiful derken saçlarını düzeltmesi o esnada yürüyüşü, why so serious sahnelerinde olayı her seferinde farklı ve sanki gerçekmiş gibi an
... Devamı
Yok 10. Bu kadar klişe bir "ezilmişlik dışlanmışlık" hikayesinin bu puanı almasının tek açıklaması olabilir. Marvel bıkkınlığı. Aquaman gibi bir saçmalığın bile 1.15 milyar dolar gişe yaptığı düşünülünce... Bu filmin ikincisi iddaa ediyorum bu filmin gişesine yanaşamaz. Aynı şey aquaman içinde geçerli. Fight Club'la bu film aynı "eşsizlik" seviyesinde mi?

Oyunculuk performansı kıyaslanmasına gelince. Çoğunluğa göre Joker öldü yaşasın yeni joker. Bana göreyse Heath Ledger ile kıyaslanması bile abuk kaçar. Tabi her sıranın dışına çıkan performans, overreaction takılan her aktör sinemaseverlere göre kusursuz fevkalade. Benim içinse filmin başından sonuna irrite eden bir performans var ortada. İkisi de ucubeyi canlandırıyor fakat Joaquin performansını çeşitlendirmeyip ağlamaklı gülümsemesiyle sınırlandırırken Heath Ledger'ın ağzını şapırdatması, hello beautiful derken saçlarını düzeltmesi o esnada yürüyüşü, why so serious sahnelerinde olayı her seferinde farklı ve sanki gerçekmiş gibi anlatması hastaneyi bombalayıp çıkarken hemşire elbisesiyle yürüyüşü mob konseyine girişteki gülüşü, mob konseyinde küçümsenince yüzündeki tereddütlü ifadeler Batmanın kaza yaptığı sahnede batmanin üstüne atlayışı tükürüşü ve gülüşü herbiri sıradışı ve ilgi çekiciydi. Aradaki fark şu Joaquin Phoenix'te weirdoyu oynuyor fakat o weirdo itici
Heath Ledger weirdoyu oynuyor üzerinden seneler geçmesine rağmen tekrar tekrar takdir ederek izliyorsunuz. Bu arada 8 mmde ilk farkettiğimden beri tüm filmlerini özenle takip ederim Joaquin Phoenix'in Heath Ledger'ın ise sıkı hayranı falan değilim. Tamamen objektif görüşlerim. Şuraya şöyle bırakıyorum ne demeye çalıştığımı daha rahat aksettirsin diye. https://www.youtube.com/watch?v=4YUC6UKVnT0

Son olarak Nolanın derinlik katması ve Heath Ledger'ın efsanevi performansıyla dünyadaki popülaritesini devasa ölçüde artıran son dönem Joker karakteri bir antikahraman. Son sahnede görevliyi öldürmesi aşırı derecede çelişkiliydi. Çünkü Jokerin düşmanlığı sade vatandaşa değildir. Çarpıcı bir son yapalım derken kendileriyle çelişmişler. Çünkü film boyunca anlatılana göre Joker amiyane tabirle sessizlerin ezilmişlerin sesiydi, idolüydü. Psikopat bir katil değil sebebi olan bir antikahramandı

En en son olarak illa harika bir ezilmiş dışlanmış adam performansı izlemek istiyorsanız pusher2 mads mikkelseni izlemenizi öneririm.

@statistician

5 ay önce

7.9 / 10

Joaquin Phoenix müthiş oynamış. Müzikler filme kanalize olmanıza yardım ediyor, onun dışında inanılmaz bir film değildi, imdb puanını hak ettiğini düşünmüyorum. Kısaca çok iyi oyunculuk, iyi film..
oyunculuk iyi fakat aman aman bir senaryo göremedim ben ortada, ’’abartmadan izlenilebilir’’ listemde.
D

@diaz

5 ay önce

8.5 / 10

Her yönüyle(özellikle oyunculuk) muhteşem bir film olmuş.İzleyenlerin beklentileri karşıladığını düşünüyorum..

@metehan

5 ay önce

8 / 10

Sigarayı yeni bırakmışsanız şayet, izlemenizi tavsiye etmiyorum. Joaquin Phoenix öyle güzel içmiş ki namussuz, insanın canı çekiyor resmen :) Güzel bir Joker üçlemesinin başlangıcı olmuş.

@dead-blue

6 ay önce

8 / 10

yani oyunculuğa ve filme söylenecek çok fazla bir şey yok döktürmüşler.Benim söylemek istediğim bu adamın bu rolden sonra kesinlikle profesyonel destek alması lazım.Zira ben filmi izlerken otobiyografisinde kendisini oynadığını düşündüm.

@film-patologu

6 ay önce

Herkesin ölüp bittiği filmdir. Sinemada değil de evde izleseydim muhtemelen, ara vere vere 5 saatte ancak bitirebilirdim.

Joaquin Phoenix'in performansı şüphesiz Oscar'a layık görülecektir ancak bu performans bile filmi ikinci kez izlemem için yeterli olmayacak.

Sırtını çizgi romanın fantastik dünyasından ziyade, reel dünyaya yaslamış olan senaryosunun "Vurun! Yetmedi, bir daha vurun! Ölmedi, daha da vurun! " tekniğiyle yazılmış olması, dolayısıyla pişmiş tavuğun başına bile gelmeyen dramların Joker'imizin başına gelmesi, senaryonun inandırıcılığının önündeki en büyük engel.

@sersak53

6 ay önce

10 / 10

Joaquin Phoenix bence jokeri canlandırmamış. Joaquin Phoenix jokerin ta kendisi.

Bu kadar gerçekçi oması insanı rahatsız ediyor.

10/10 Senenin en iyilerinden
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL