Yönetmen
|
Paul Verhoeven
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Müzik Süpervizörü
|
Harry Shannon
|
Set Şefi
|
Gary E. Roloff
|
İnşaat Koordinatörü
|
Richard W. Clot
|
Ressam
|
Craig T. Shordon
|
Hazır Boyacı
|
Jennifer Clinard
|
Sahne Sanatçısı
|
B.J. Fredrickson
|
Ulaşım Şefi
|
Candace Wells
|
Işık Teçhizat Şefi
|
E. Christopher Reed
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
Michael R. Sloan
|
Işık Asistanı
|
Benny McNulty
|
Ön Işıklandırma Şefi
|
Paul Threlkeld
|
Koreograf
|
Bill Landrum
|
Yapım Koordinatörü
|
Christine A. Johnston
|
Oyuncu Seçim Elemanı
|
Aslihan Coker
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Randy Burke
, Homer Albin
, John Anderson
, Daniel B. Briggs
, Charles Conn
, Mike Davis
, Joe 'Stinky' Killian
, Dennis Marchant
, James Marett
, Rick Scheil
, Candace Wells
, Bryce Guy Williams
, Vincent J. Ybiernas
|
Yapım Muhasebecisi
|
Jim Davidson
|
İnşaat Formeni
|
Chris Chichotka
|
Set Yapım Asistanı
|
Robin Allen
|
Renk Zamanlayıcı
|
Bob Putynkowski
|
Ses Kayıtçısı
|
Fred Runner
|
Kablocu
|
Mauriece Jacks Jr.
|
Elektrikçi
|
Miles Anderson
|
Marangoz
|
Gregory Lynch Jr.
|
Halkla İlişkiler
|
Allen Burry
|
Set
|
Don Estes
|
Yer Seçici
|
Jim Baldwin
|
Müzisyen
|
Perry Montague Mason
|
Müzik
|
Jerry Goldsmith
, David Arch
, John Barclay
, Bruce Botnick
, Bart Brown
, Alexander Courage
, Robin Glenn
, Kenneth Hall
, Skaila Kanga
, Perry Montague Mason
, Harry Shannon
|
Diğer
|
Joe Eszterhas
|
Diğer
|
Frans J. Afman
, Robin Allen
, Tim August
, Michael Barnes
, Sandy Berumen
, Nicole Boxer
, Bart Brown
, Allen Burry
, Corey Burton
, Frank Cunha
, Jim Davidson
, Peter DePalma
, Christopher Desmond
, Craig Dietrich
, Jean-Pierre Dorat
, Donna Evans
, Wayne Fitzgerald
, Ashlyn Gere
, Nettie Heffner
, Sam Hoffman
, Cindy M. Ichikawa
, Christine A. Johnston
, Mario Kassar
, Mike Kaufman
, Bill Landrum
, Jacqui Landrum
, Jeff Ledbetter
, Catherine Marie McDonald
, Karin Mercurio
, Lucille M. Michael
, Courtney Pakiz
, Alan D. Purwin
, Kelly Richards Ralston
, Scott Robinson
, Ron Roggé
, Michael Runyard
, Lauren Beth Strogoff
, Randy West
, Robert 'Bobby Z' Zajonc
, Craig Comstock
, Gabe de Kelaita
, Andrew Thacher
|
Editoryal Hizmetler
|
Derek Brechin
, Noori Dehnahi
, Douglas Kunin
, Teressa Longo
, Bob Putynkowski
, Marianne Urioste
|
Kamera Teknisyeni
|
Steve Adcock
, Miles Anderson
, Robert J. Babin
, Hans Bjerno
, Eric Blum
, Dave Childers
, Michael J. Coo
, Joseph Emanuele
, Don Estes
, Michael Ferris
, Scot Gaal
, Joseph Graham
, Jeffrey Greeley
, Frank Helbig
, Don L. Henderson
, Steve Koster
, Leslie J. Kovacs
, Mark A. Lewis
, John Malvino
, Kim Marks
, J. Steven Matzinger
, Stan McClain
, Larry McConkey
, Benny McNulty
, Ralph Nelson Jr.
, Peter Newfield
, David Noble
, Joe Carl Parsons
, Bradford Ralston
, E. Christopher Reed
, Calmar Roberts
, Kenny Schneider
, Michael J. Schwartz
, Michael Scott
, Frank Strzalkowski
, Kevin Thompson
, Paul Threlkeld
, Randy Troyanek
, I.J. Van Perre
, Jorgen Wedseltoft
, Julian Whatley
, Steven J. Mikolas
, Stephen Sfetku
|
Ses
|
David A. Arnold
, Ron Bartlett
, Dean Beville
, Carlos Delarios
, Susan Dudeck
, John Dunn
, Donald Flick
, Judee Flick
, Stephen Hunter Flick
, Barbara Gandolfo-Frady
, Nerses Gezalyan
, Douglas Greenfield
, Scott Hecker
, Mauriece Jacks Jr.
, Doug Kent
, Michael J. Kohut
, Nicholas Korda
, Dan O'Connell
, Thomas J. O'Connell
, Greg Orloff
, Donald Ortiz
, Sonny Pettijohn
, John Pospisil
, Eric Potter
, Charleen Richards
, Aaron Rochin
, Geoffrey G. Rubay
, Fred Runner
, Norman B. Schwartz
, Dan Sharp
, Michael R. Sloan
, Alicia Stevenson
, Nelson Stoll
, Marvin Walowitz
, Edward J. Hernandez
|
İkinci Birim
|
M. James Arnett
, Louis D'Esposito
, Eric Jewett
, Nina Kostroff-Noble
, Michael Viglietta
, Joel Chernoff
, Charlie Picerni
|
Operasyon Yöneticisi
|
William S. Beasley
, Cliff T.E. Roseman
, Michael R. Sloan
|
Makyaj Sorumlusu
|
Audrey L. Anzures
, Rob Bottin
, Catherine Childers
, David Forrest
, Virginia G. Hadfield
, Paul LeBlanc
, Vincent Prentice
|
Yapım Sanatçısı
|
Terence Marsh
|
Sinematografi
|
Jan de Bont
|
Dolly Sorumlusu
|
Joseph Graham
|
Şoför
|
Homer Albin
, James Marett
|
Yardımcı
|
Ron Roggé
|
Set Kıyafet Sanatçısı
|
J. Michael Davis
|
Prodüksiyon İllüstratörü
|
David Lowery
|
Makyaj Efekt Tasarımcısı
|
Rob Bottin
|
Yardımcı Yapım Koordinatörü
|
Tim August
|
Sanat Bölümü Asistanı
|
Stephen Hessel
|
Yardımcı Butafor
|
Gary F. Kieldrup
|
Projeksiyon
|
Mike Kaufman
|
Set Sağlıkçısı
|
Christopher Desmond
|
Üretim Hizmetleri
|
Frank Cunha
, William S. Beasley
, Louis D'Esposito
, Mario Kassar
, Alan Marshall
|
Ulaşım Eş Şefi
|
Daniel B. Briggs
|
Yazar
|
Lauren Beth Strogoff
|
Oyuncu Seçimi
|
Howard Feuer
, Judith Bouley
, Aslihan Coker
, Jakki Fink
, Mariann H.W. Lee
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Jerry Goldsmith
|
Ses Editörü
|
Dean Beville
|
Müzik Editörü
|
Kenneth Hall
|
Sorumlu Diyalog Editörü
|
Scott Hecker
|
Mekan Yöneticisi
|
Ellen Lent
, Jim Baldwin
, Scott Beatty
, Gail Stempler
|
Teçhizat Sorumlusu
|
Dave Childers
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Roy Barnes
|
Dublörler
|
Seth Arnett
, M. James Arnett
, Sandy Berumen
, Janet Brady
, Rocky Capella
, Steven Chambers
, Janeen Damian
, Mike De Luna
, Justin De Rosa
, Gary Epper
, Jon H. Epstein
, Donna Evans
, Marian Green
, Tommy J. Huff
, Maria R. Kelly
, Janet Lee Orcutt
, Manny Perry
, Randy Peters
, Charlie Picerni
, Michael Runyard
|
Dublörler Koordinatörü
|
M. James Arnett
, Charlie Picerni
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
John Frazier
|
Özel Efektler
|
John Frazier
, Bruce Y. Kuroyama
, Steve Riley
, Jim Schwalm
, Harold Selig
, Roland Blancaflor
, Becky Ochoa
|
Dış Sesler Editörü
|
Dean Beville
|
Set Dekorasyon
|
Anne Kuljian
|
1. Yardımcı Editör
|
Derek Brechin
|
Sanat Yönetimi
|
Mark Billerman
, William Cruse
, Kristin Argue
, Sharon Barnebey
, Roy Barnes
, Stephen Myles Berger
, Jonathan Bobbitt
, Chris Chichotka
, Randy L. Childs
, Jennifer Clinard
, Richard W. Clot
, B.J. Fredrickson
, Dick Girod
, William Girod
, Ruby Guidara
, Stephen Hessel
, Karen Higgins
, Gary F. Kieldrup
, Steven Kissick
, Anne Kuljian
, Mary Ellen Leonard
, David Lowery
, Gregory Lynch Jr.
, Stacey S. McIntosh
, Barbara Mesney
, Joseph Musso
, Dennis J. Parrish
, Hope M. Parrish
, Bert Rodriguez
, Gary E. Roloff
, Wayne Shepherd
, Craig T. Shordon
, Michelle Souza
, Rob Stevens
, Louis Terry
, Richard Wheeler
, Lyndell Wolff
, Aaron Zajac
, J. Michael Davis
, Michael Meier
, Doug E. Williams
|
Editör
|
Frank J. Urioste
|
Yapımcı
|
Alan Marshall
|
Senaryo
|
Joe Eszterhas
|
Kostüm Tasarımı
|
Ellen Mirojnick
|
Sunucu
|
Mario Kassar
|
Yönetici yapımcı
|
Mario Kassar
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Terence Marsh
|
Görüntü Yönetmeni
|
Jan de Bont
|
Orkestra Şefi
|
Alexander Courage
|
Ses efektleri Editörü
|
Ron Bartlett
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
William S. Beasley
|
Özel Ses Efektleri
|
John Pospisil
|
Senaryo Süpervizörü
|
Trudy Ramirez
, Gary Goldman
|
Butafor
|
Dennis J. Parrish
|
Editoryal Yapım Asistanı
|
Douglas Kunin
|
Dolby Danışmanı
|
Douglas Greenfield
|
Işık Şefi
|
Leslie J. Kovacs
|
Kameraman
|
Kim Marks
|
Diyalog Editörü
|
David A. Arnold
|
Kuaför
|
Audrey L. Anzures
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
Carlos Delarios
|
Kast Asistanı
|
Jakki Fink
|
Set Fotoğrafçısı
|
Ralph Nelson Jr.
|
Görsel Efektler
|
Al Magliochetti
, Henry Alvarez
, Rob Bottin
, William Cruse
, Fernando Favila
, Wayne Fitzgerald
, Peter Kuran
, Art Pimentel
, Margaret Prentice
, Vincent Prentice
, Russell Shinkle
, Pam Vick
|
Butafor
|
Randy L. Childs
|
Ortak Yapımcı
|
William S. Beasley
, Louis D'Esposito
|
Makyaj Sanatçısı
|
David Forrest
|
Hava Koordinatörü
|
Robert 'Bobby Z' Zajonc
|
Steadicam Operatörü
|
Larry McConkey
|
Sorumlu Ses efektleri Editörü
|
Stephen Hunter Flick
|
Set Tasarımı
|
Stephen Myles Berger
|
ADR Sorumlusu
|
Norman B. Schwartz
|
1. Kamera Asistanı
|
Steve Adcock
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Louis D'Esposito
|
Başlık Tasarımı
|
Wayne Fitzgerald
|
Kostüm Sorumlusu
|
Michael Dennison
, Michael Becker
, Nancy Foreman
, Deborah Hopper
, Anthony J. Scarano
|
ADR Editörü
|
Nicholas Korda
|
Genel
|
M. James Arnett
, Michael Viglietta
, Nerses Gezalyan
, Nicole Boxer
, Greg Orloff
, Jonathan Bobbitt
, Jeffrey Greeley
, Sandy Berumen
, Bruce Y. Kuroyama
, Robin Glenn
, Robert J. Babin
, Catherine Marie McDonald
, Doug Kent
, Thomas J. O'Connell
, Harold Selig
, Mariann H.W. Lee
, Scott Beatty
, Jeff Ledbetter
, Craig Dietrich
, Donna Evans
, Frank J. Urioste
, Janet Brady
, Michael Runyard
|