Yönetmen
|
Renny Harlin
|
Senarist
|
Wayne Powers
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Özel Efekt Sorumlusu
|
John Richardson
|
Negatif Kesici
|
Mo Henry
|
Ulaşım Şefi
|
Hugo Chew
|
Set Sağlıkçısı
|
Sarah Catizone
|
Projeksiyon
|
Tom Ajar
|
İlave Müzik
|
Michael Jay
|
Set Kıyafet Sanatçısı
|
Chris Adams
|
Yardımcı Kostüm Tasarımcısı
|
Karla Stevens Flanigan
|
İnşaat Formeni
|
William Apperson
|
Kondüktör
|
Gordon Goodwin
|
1. Kamera Asistanı
|
Frank Flick
, Antonio Riestra
, Darrin Keough
, John Kairis
, Jose Gutierrez
, Constantino Jiménez
|
Yapım Ofisi Koordinatörü
|
Francis Meade Warner
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
David Kelley
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
Sergio Jara
|
Işık Asistanı
|
R. Gern Trowbridge
|
Görsel Efekt Koordinatörü
|
Jack Geist
, LeiLa Ratti
|
Yapım Yöneticisi
|
Anthony Franco
|
Işık Şefi
|
Mick Morris
|
Dublörler
|
Lesley Aletter
, David Barrett
, Robin Bonaccorsi
, Paul Borne
, Joey Box
, Michael T. Brady
, Lanier Edwards
, Kiante Elam
, Troy Gilbert
, Tabby Hanson
, Chuck Hosack
, Scott Hubbell
, Cinda-Lin James
, Kathy Jarvis
, Jimmy Lewis Jr.
, Keli Murphy
, Stacy Oversier
, David Paris
, Patricia M. Peters
, Pat Romano
, Erik Rondell
, R. A. Rondell
, Debbie Lynn Ross
, Ivor Shier
, Matthew Taylor
, Dirk Vahle
, Ronnie Rondell Jr.
, Kris A. Jeffrey
, Randal Johnson
|
Hava Koordinatörü
|
David Paris
|
Boom Operatörü
|
Todd Bassman
|
Şoför
|
Rick Kelleher
|
Hazır Boyacı
|
Anthony Gaudio
|
Su Altı Şefi
|
Patrick Murray
|
Yapım Muhasebecisi
|
Armando Amador
|
Elektrikçi
|
Matt Buchan
, John Crimins
, Michael Glover
|
Yapım Yöneticisi
|
Mark Scoon
|
Yapım Ses Mikseri
|
Tim Cooney
|
Orkestra Şefi
|
Tom Calderaro
|
Işık Teçhizat Şefi
|
Ismael 'Izzy' Gonzalez
|
Video Assist Operatörü
|
Jeff Burrage
, Kevin Hawks
|
Yardımcı Ses Editörü
|
Catherine Calleson
|
Işık Teknisyeni
|
Bruce Sharp
|
Set Yapım Asistanı
|
Jose Jimenez
|
Diğer
|
Duncan Kennedy
, Donna Powers
, Wayne Powers
|
Diğer
|
Tom Ajar
, Wendy Altman-Cohen
, Armando Amador
, Lucy Amador
, Gavin J. Behrman
, Sarah Catizone
, Donna Cline
, Iram Collantes
, Beaudine Credle
, Jan Dennehy
, Trevor Engelson
, AnaMarie C. Gonzaga
, David Gorder
, R. Dana Harlow
, Beth Howe
, Jose Jimenez
, Anthony Kerum
, Adolfo Lara
, Randy Manion
, Rick Marcena
, Jason McGatlin
, Juan Jose Meza-Leon
, Niamh Murphy
, Rocío Ortega
, Barbarella Pardo
, David Paris
, Frank Pelluchon
, Stacy Perskie
, Bill Purple
, Carla Raygoza
, Will Robbins
, Mika Saito
, Steve Salada
, C. Alexander Sears
, Peter J. Silbermann
, Aaron Speiser
, Jeffrey D. Stevens
, Dean Striepeke
, Leonard L. Thomas
, Ernesto Trejo
, Fernando Uriegas
, Rosa Isela Villegas
, Francis Meade Warner
, Chris Warren
, Robert Zullo
, Esteban Sánchez
|
Editoryal Hizmetler
|
Steven A. Calabro
, Dale E. Grahn
, Neil Greenberg
, Mo Henry
, Kevin Stitt
, Eric Strand
, Sharidan Sotelo
, Bill Daly
, Brandon K. Hogan
, Jonathan Malden
|
Kamera Teknisyeni
|
John Bonnin
, Matt Buchan
, Jeff Burrage
, Gary Capo
, Cash Cockerill
, Jian Cong
, Gustavo Covarrubias
, John Crimins
, Fernando Díaz Torres
, Frank Flick
, Michael Glover
, Ismael 'Izzy' Gonzalez
, Jose Gutierrez
, Joe Hanes
, R. Dana Harlow
, Kevin Hawks
, Jaime Heintz
, Gary Hill
, Frederick Iannone
, Gregory Irwin
, Kerry Jackson
, Constantino Jiménez
, Eric K. Jones
, Tom Jordan
, Jonas Juhanson
, John Kairis
, Darrin Keough
, Marcelino Luna
, Rick Maddux
, Mark Emery Moore
, Mick Morris
, Patrick Murray
, Leo J. Napolitano
, Phil Pastuhov
, Jerry Patton
, Brad Peterman
, Mark Ramsey
, Paul Reddin
, Antonio Riestra
, Pete Romano
, Scott Ronnow
, Guillermo Rosas
, Luis David Sansans
, Gregory J. Schmidt
, Bruce Sharp
, Marc Spicer
, Enrique Sánchez
, Matt Toll
, Merie Weismiller Wallace
, Ian Speed
, JT Diaz
, Scott Hammer
|
Özel Efektler
|
Craig Tex Barnett
, Ty Boyce
, Darrell Burgess
, Marco Castillo
, Larry Cheng
, Michael Clarke
, Walt Conti
, William Dawson
, Michael Duenas
, Peter Fletter
, Blair Foord
, Robert Fuhrmann
, Tom Hsiu
, Doug Hubbard
, Sergio Jara Jr.
, Sergio Jara
, David Knight
, Tony Lawson
, Wes Mattox
, Barry McQueary
, Digby Milner
, Marcelino Pacheco
, John Richardson
, Rosie Richardson
, Rick Thompson
, José Ignacio Álvarez
, Jim McPherson
|
Ses
|
Willy Allen
, Christopher S. Aud
, Kevin Bartnof
, Todd Bassman
, Catherine Calleson
, Alfonso Calvo
, David E. Campbell
, Kevin E. Carpenter
, Tim Cooney
, Mark DeSimone
, John P. Fasal
, Patrick J. Foley
, Karyn Foster
, Eric Gotthelf
, Catherine Harper
, Todd Harris
, David L. Horton Jr.
, Rick Hromadka
, J. Paul Huntsman
, Adam Johnston
, Cindy Marty
, Leon Minas
, Jayme S. Parker
, Troy Porter
, John T. Reitz
, John F. Reynolds
, Gregg Rudloff
, Robert Schaper
, Bill Shotland
, Andrew Somers
, Matt Vowles
, Hugh Waddell
, Gregory H. Watkins
, Robb Wilson
, Mark Johnston
, Ken S. Polk
|
İkinci Birim
|
C.C. Barnes
, Howell Caldwell
, David R. Ellis
, David Kelley
, Thomas J. Mack
, Jamie Marshall
, Sean McCarron
, René Villarreal
|
Operasyon Yöneticisi
|
Todd Arnow
, Rafael Cuervo
, David E. Hall
, R.J. Mino
, Ilyse A. Reutlinger
, Anna Roth
, Mark Scoon
, Barbara Russo
|
Makyaj Sorumlusu
|
Allan A. Apone
, Chad Atkinson
, Jeff Dawn
, Silvia Hernandez
, Jim Kail
, Steve LaPorte
, Michael Shawn McCracken
, Matthew W. Mungle
, Raúl Sarmiento
, Robert L. Stevenson
, Peter Tothpal
, Clinton Wayne
, Reka Wessely Tihanyi
|
Yapım Sanatçısı
|
Joseph Bennett
, William Sandell
|
Sinematografi
|
Stephen F. Windon
|
Müzik
|
Trevor Rabin
, Mark Adams
, Slamm Andrews
, Rick Baptist
, Steve Becknell
, Wayne Bergeron
, Dick Bernstein
, Tom Calderaro
, Shakim Compere
, Sandy DeCrescent
, Nick Glennie-Smith
, Gordon Goodwin
, Steve Holtman
, Michael Jay
, Tommy Johnson
, Alan Kaplan
, Will Kaplan
, Steve Kempster
, Ken Kugler
, Paul Linford
, Andy Martin
, Ladd McIntosh
, Alan Meyerson
, Yvonne S. Moriarty
, Tim Morrison
, Maria Newman
, Brian O'Connor
, Bill Reichenbach
, Steven L. Smith
, Kurt Snyder
, James Thatcher
, Richard Todd
, Brad Warnaar
, Mark Jan Wlodarkiewicz
, Michael K. Bauer
, Tim Heintz
, Steve Jablonsky
, Bruce Fowler
, Louise Di Tullio
, Darrin McCann
|
Üretim Hizmetleri
|
Bruce Berman
, Akiva Goldsman
, Duncan Henderson
, Tony Ludwig
, Patrick Lynn
, Don MacBain
, Thomas J. Mack
, Alan Riche
, Jonathan Schwartz
, Rebecca Spikings
|
Sistem Yöneticileri ve Destek
|
Justin Burdine
|
Heykeltıraş
|
Jim McPherson
|
3B Modeller
|
Mathew C. Judd
|
Görsel Efektler Teknik Yönetmeni
|
Brian Shows
|
Set
|
R. Dana Harlow
, Marcelino Luna
|
Roto Sorumlusu
|
Karen Klein
|
Teçhizat Sorumlusu
|
Gustavo Covarrubias
, Mark Ramsey
|
Su Altı Görüntü Yönetmeni
|
Pete Romano
|
Dijital Efekt Yapımcısı
|
Alan Church
, Rebecca Farhall
, Richard J. Cook
|
Prodüksiyon İllüstratörü
|
Harald Belker
|
Hayvan Eğitmeni
|
Adolfo Lara
|
Bilgisayar Grafik Animatörü
|
Daniel Klem
, Jason MacLeod
|
Görsel Tasarımcısı
|
Clark Schaffer
|
Yardımcı Butafor
|
Martin Gutierrez
|
Mekanik Tasarımcısı
|
Larry Cheng
, Peter Fletter
, Robert Fuhrmann
, Tom Hsiu
, David Knight
, Tony Lawson
|
Dijital Besteciler
|
John Rauh
|
Görsel Efektler
|
Joshua I. Kolden
, Tim Alexander
, Jonathan Alvord
, Etienne Andlau
, Ted Andre
, Jeffrey Arnold
, Jeffrey Edward Baksinski
, V. Scott Balcerek
, Thad Beier
, Scott Benza
, Thomas Boland
, Constance Bracewell
, Kristen Branan
, Ken Bryan
, Justin Burdine
, Tami Carter
, Alan Church
, Kevin Clark
, Kyle Clark
, John Coats
, Richard J. Cook
, Erin M. Cullen
, John Decker
, Kent Demaine
, Jamie Dixon
, James Doherty
, Tim Donahue
, Scott Dougherty
, Christina Drahos
, R. Stirling Duguid
, Jack Edjourian
, Mark Eggenweiler
, Tim Everitt
, Rebecca Farhall
, Ted Fay
, Tom Fejes
, David Fogg
, Christian Foucher
, Gino Freselli
, Lisa Garner
, Jack Geist
, Jonathan Gerber
, Tim Gibbons
, Simon Giles
, Paul Griffin
, Greg Groenekamp
, John Hewitt
, Tom Hocking
, Carl Hooper
, Greg Juby
, Mathew C. Judd
, Diane Kingston
, Karen Klein
, Daniel Klem
, John Knoll
, Marc Kolbe
, Daniel Kramer
, Bridgitte Krupke
, Lincoln Kupchak
, Joanne Ladolcetta
, Mark Tait Lewis
, Gregory D. Liegey
, David Lingenfelser
, Kevin Lingenfelser
, Victoria Livingstone
, Douglas R. MacMillan
, Rebecca Marie
, Kevin Martel
, Marcel Martinez
, Craig Mathieson
, Rodney J. McFall
, Robert McInnis
, Glen McIntosh
, John P. Mesa
, Penny A. Mesa
, William Mesa
, Frank Montoya
, Jim Morris
, Paolo Moscatelli
, Craig A. Mumma
, Daryl Munton
, Don Myers
, Julie Nelson
, Steve Nichols
, Dan Novy
, Sean O'Connor
, Jeffrey A. Okun
, Bruce Pearson
, Chris Petts
, Corinne Pooler
, Jerry Pooler
, Sean Prusak
, John Rauh
, Dylan Robinson
, John E. Sasaki
, Clark Schaffer
, Tony Sgueglia
, Steve Shaw
, Mark Sheaffer
, Monty Shook
, Brian Shows
, Heather Smith
, Tiffany Smith
, Serge Sretschinsky
, Randy Starr
, Ken Stranahan
, David Stump
, Tracy Takahashi
, Danny Gordon Taylor
, R. Gern Trowbridge
, Dan Walker
, Jason Wardle
, Ben Williams
, Trevor Young
, Travis Baumann
, John Campuzano
, Frank A. Cappello
, Daniel R. Casey
, Sean Curran
, Beth D'Amato
, Thomas Dadras
, Matt Dessero
, Moose Enright
, Richard Grandy
, Max Harris
, Karen Jine
, Patrick Kavanaugh
, Mitch Kopelman
, Martin L'Heureux
, Christopher Lance
, Anthony Mark Viverito
, Kama Moiha
, Jake Morrison
, Kate Neumann
, Rick O'Connor
, Aaron Pfau
, Bruce Powell
, LeiLa Ratti
, Brian Sorbo
, Chris 'Willie' Williams
, Jason MacLeod
, Ricardo Ramos
, Michal Makarewicz
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Trevor Rabin
|
Yönetici yapımcı
|
Bruce Berman
, Duncan Henderson
, Jonathan Schwartz
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Jonathan McKinstry
, David Sandefur
, Nick Navarro
, Ligia Ornelas
|
Ortak Yapımcı
|
Thomas J. Mack
, Patrick Lynn
|
Set Tasarımı
|
Karl J. Martin
, Bill Taliaferro
, Javier Nava
|
Eş Yapımcı
|
Rebecca Spikings
|
İlave Kamera
|
Frederick Iannone
|
Görsel Efekt Editörü
|
V. Scott Balcerek
, Lincoln Kupchak
, Steve Shaw
, Kevin Clark
, Mark Eggenweiler
|
Görüntü Yönetmeni
|
Stephen F. Windon
|
2. Birim Görüntü Yönetmeni
|
Gary Capo
|
Senaryo
|
Duncan Kennedy
, Donna Powers
|
Kameraman
|
Guillermo Rosas
, Leo J. Napolitano
, Phil Pastuhov
, Gregory J. Schmidt
, Marc Spicer
|
Kostüm Tasarımı
|
Mark Bridges
|
Kuaför
|
Robert L. Stevenson
, Reka Wessely Tihanyi
, Silvia Hernandez
|
Sanat Yönetimi
|
Héctor Romero
, Andrew Rothschild
, Bruce Crone
, Mark W. Mansbridge
, Chris Adams
, Russell R. Anderson
, William Apperson
, James Arrigo
, Beth Bajuk
, Eric J. Bates
, Harald Belker
, William Boyd
, Mark W. Brown
, Donna Cline
, Sam Dean
, Gary Deaton
, Gustavo R. Ferreyra
, Anthony Gaudio
, Martin J. Gibbons
, Martin Gutierrez
, William Hawa
, Gerald Lehtola
, Karl J. Martin
, Antonio Mata
, Peg McClellan
, Jonathan McKinstry
, Jerry Moss
, Javier Nava
, Nick Navarro
, Ligia Ornelas
, Andrew Petrotta
, Steve Pfauter
, Erik Polczwartek
, Gabriel Pérez
, Steve Salazar
, David Sandefur
, Greg Sanger
, Bill Taliaferro
, Gary Damian Thomas
, Lee Wilson
, Daren Dochterman
, David L. Snyder
|
Oyuncu Seçimi
|
Christine Sheaks
, John Barba
, Tina Kerr
, Cassandra Kulukundis
|
Set Dekorasyon
|
Debra Echard
|
Bilgisayar Görüntü Süpervizörü
|
Serge Sretschinsky
|
Sorumlu Sanat Yönetmeni
|
Mark W. Mansbridge
, Bruce Crone
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
William Mesa
, Jeffrey A. Okun
, Jamie Dixon
, Jerry Pooler
, John Knoll
, Rebecca Marie
, Craig A. Mumma
|
İlave Kurgu
|
Kevin Stitt
|
Dublörler Koordinatörü
|
R. A. Rondell
, Ronnie Rondell Jr.
|
Yardımcı Dublör
|
Joey Box
|
Yapım Sorumlusu
|
Anna Roth
|
Müzik Editörü
|
Dick Bernstein
, Will Kaplan
|
Prodüksiyon Tasarım
|
William Sandell
, Joseph Bennett
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Todd Arnow
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Kristen Branan
, Thomas Boland
, Tiffany Smith
, Scott Dougherty
, Heather Smith
|
Yapımcı
|
Akiva Goldsman
, Tony Ludwig
, Alan Riche
, Don MacBain
|
Oyuncu Seçim Elemanı
|
Cassandra Kulukundis
|
Makyaj Bölüm Yöneticisi
|
Jeff Dawn
|
Editör
|
Dallas Puett
, Frank J. Urioste
, Derek Brechin
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Thomas J. Mack
|
Steadicam Operatörü
|
Mark Emery Moore
|
Makyaj Sanatçısı
|
Allan A. Apone
, Steve LaPorte
, Raúl Sarmiento
, Jim Kail
|
Sorumlu Ses Editörü
|
J. Paul Huntsman
, Robb Wilson
|
Animasyon Süpervizörü
|
Ken Stranahan
|
Animasyon
|
Constance Bracewell
, Julie Nelson
, Bruce Pearson
, Steve Nichols
, Rick O'Connor
, Michaela Zabranska
|
Bilgisayar Grafik Sorumlusu
|
John E. Sasaki
, Douglas R. MacMillan
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Beth Bajuk
|
Set Kostümcüsü
|
Carrie Bauer
|
Baş Kuaför
|
Peter Tothpal
|
Dış Sesler Editörü
|
Willy Allen
|
Ses Kayıtçısı
|
Rick Hromadka
|
Birim Reklamcısı
|
Peter J. Silbermann
|
ADR Sorumlusu
|
Hugh Waddell
|
Senaryo Süpervizörü
|
Portia Tickell
, Kelly Moon
, Akiva Goldsman
|
Ses efektleri Editörü
|
Andrew Somers
, Jayme S. Parker
, Adam Johnston
|
Diyalog Editörü
|
Patrick J. Foley
, John F. Reynolds
|
Butafor
|
Eric J. Bates
, Jerry Moss
|
ADR Editörü
|
Cindy Marty
, Karyn Foster
|
Protez Makyaj Sanatçısı
|
Chad Atkinson
, Matthew W. Mungle
, Clinton Wayne
|
Kast Asistanı
|
John Barba
|
Birim Yöneticisi
|
Rafael Cuervo
|
Yapım Ofisi Asistanı
|
Jason McGatlin
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
Ilyse A. Reutlinger
|
Kostüm Sorumlusu
|
James W. Tyson
, Joe McCloskey
, Karla Stevens Flanigan
, Carrie Bauer
, Philip Maldonado
, Tammy Williamson
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Simon Giles
|
Mekan Yöneticisi
|
Michael John Meehan
, Horacio Rodríguez
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
John T. Reitz
|
Set Şefi
|
Russell R. Anderson
|
Set Fotoğrafçısı
|
Merie Weismiller Wallace
|
İnşaat Koordinatörü
|
Gary Deaton
|
Set Dekorasyon Koordinatörü
|
Gerald Lehtola
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Russell McEntyre
, Hugo Chew
, Rick Kelleher
, Wayne Stone
|
Renk Zamanlayıcı
|
Dale E. Grahn
|
Genel
|
David R. Ellis
, Catherine Harper
, Tim Alexander
, Gavin J. Behrman
, Shakim Compere
, Troy Porter
, Philip Maldonado
, Kevin Bartnof
, Walt Conti
, Iram Collantes
, Penny A. Mesa
, Horacio Rodríguez
, Travis Baumann
, David Gorder
, Robin Lynn Bonaccorsi
, Jonas Juhanson
, Tina Kerr
, Craig Tex Barnett
, C.C. Barnes
, Mark Tait Lewis
, Randy Starr
, David L. Horton Jr.
, Eric Gotthelf
, Eric K. Jones
, Niamh Murphy
, Jonathan Malden
, Etienne Andlau
, Kate Neumann
, Gabriel Pérez
, Lucy Amador
, Patricia Romero
, Lee Wilson
, Gino Freselli
, Frank Montoya
, Cash Cockerill
, Joe Hanes
, Gary Damian Thomas
, Luis David Sansans
, José Ignacio Álvarez
, Kevin Lingenfelser
, Matt Toll
, Gregory Irwin
, Brad Peterman
, Jeffrey Arnold
, Gary Hill
, Jian Cong
, Craig Mathieson
, Erin M. Cullen
, Marcel Martinez
, Jerry Patton
, Dan Walker
, Christina Drahos
, Scott Ronnow
, Tom Jordan
, Darrell Burgess
, Fernando Díaz Torres
, Sean O'Connor
, Michael Shawn McCracken
, Tami Carter
, Lisa Garner
, Sean Prusak
, Ted Andre
, David L. Snyder
, Enrique Sánchez
, Derek Brechin
, Dallas Puett
, Frank J. Urioste
, Keli Murphy
|