Yönetmen
|
John Hamburg
|
Senarist
|
John Hamburg
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teçhizat Sorumlusu
|
Art Bartels
|
Dış Sesler Editörü
|
Andrew Bracken
|
Boom Operatörü
|
Benjamin Wienert
|
Yapım Muhasebecisi
|
Charles W. Francis
|
1. Yardımcı Editör
|
Clark Campbell
|
Görsel Efekt Editörü
|
Michelle Rothburgh
|
Ulaşım Eş Şefi
|
Greg Van Dyke
|
Ulaşım Şefi
|
Rick Chouinard
|
Üretim Hizmetleri
|
Ronald Hairston Jr.
, Anders Bard
, Jane Bartelme
, Danny DeVito
, Louis G. Friedman
, Daniel S. Levine
, Michael Shamberg
, Stacey Sher
|
Şef Işık Teknisyeni
|
Kelly Clear
|
Sanat Bölümü Asistanı
|
Scott Morgan
|
Ulaşım Koordinatörü
|
James C. Taylor
, Rick Chouinard
, Daniel Davis
, Stan Mataele
, Jack Jay Reece
, John Reed
, James C. Taylor
, Greg Van Dyke
, Mark Webb
|
Yardımcı Ses Editörü
|
Joseph Schultz
, Matthew C. May
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
Greg Curtis
|
Renk Zamanlayıcı
|
Terry Claborn
|
Yapım Ses Mikseri
|
Richard Van Dyke
|
Set Fotoğrafçısı
|
Tracy Bennett
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
Lisa Rodgers
|
1. Kamera Asistanı
|
Steven Meizler
, Mark Spath
|
Ortak Yapımcı
|
Anders Bard
|
Negatif Kesici
|
Gary Burritt
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Lisa Bloch-Tobey
|
Kamera Yükleyici
|
Paul Toomey
, Chuck Moya
|
Makyaj Sorumlusu
|
Laura Aguon
, Trish Almeida
, Felicity Bowring
, Marc Boyle
, Naomi Donne
, Chris McMillan
, Valli O'Reilly
, Ann Pala
, Jerry Popolis
, Karen Iboshi Preiser
, Amy Schmiederer
, Kelvin R. Trahan
, Sharisse Fine
|
Diğer
|
John Hamburg
|
Diğer
|
Tricia Barrett
, Raymond W. Beal
, Lisa S. Beasley
, Mark Blaydes
, Trent Broin
, Teena Byl
, Jim Chizmar
, Ingrid Coree
, Bob Corff
, Kathryn Donovan
, Amanda Dragon
, Scott Ejercito
, Alison Faulk
, Anne Fletcher
, Charles W. Francis
, Jenny Fumarolo
, Karin M. Gaarder
, Lizz Grant
, Emily Ziff
, Ronald Hairston Jr.
, Ronald E. Hairston
, Marc A. Hammer
, Cheryl Bell Hawley
, JoAnn Fregalette Jansen
, Jeremiah Kent
, Matt Knudsen
, Greg Kupiec
, Christian Laffey
, Angela Laprete
, Abbie Ludwig
, Marybeth Martin-Eck
, Scott Morgan
, Joe Morganella
, India Neilan
, Shaun O'Banion
, Jimmy O'Connell
, Erik Proveaux
, Tom Ragazzo
, Ashley C. Smith
, B.J. Smith
, Eric Smith
, Michael C. Smith
, Alexander C. Sohn
, Krista Thomas
, Leah Warshawski
, Troy Waters
, Rick Whitfield
, Ronn Wong
, Ardy Brent Carlson
, Raul Celaya
, Robert Lane
, Harry Limauro
, Julie Asbury
, Paul Cabbad
|
Editoryal Hizmetler
|
Ray Boniker
, Gary Burritt
, Clark Campbell
, Terry Claborn
, Peggy Eghbalian
, Ally Garrett
, Elana Joy Livneh Lessem
, David Raymond
, Laura Steiger
, Scott M. Davids
|
Kamera Teknisyeni
|
Art Bartels
, Tracy Bennett
, George Billinger III
, Larry Blanford
, Darwin Montana Browne
, Alfred Castillo
, Kelly Clear
, Jose Danner
, Bryan Delorenzo
, Mitch Dubin
, Stanley Fernandez Jr.
, Ken Ferris
, James W. Finnerty
, Jenifer Galvez
, Jack Glenn
, Bill Greenberg
, Samuel R. Harrison III
, Douglas S. Holgate
, Tom Jordan
, Jeremiah Kent
, Steven Meizler
, Christos Moisides
, Chuck Moya
, Dayton Nietert
, David O'Brien
, Justin Panzanaro
, Michael Pinkey
, Brian T. Pitts
, David Scott
, Patrick Shelby
, Sean Shinneman
, Mark Spath
, Tim Speed
, David J. Thompson
, Paul Toomey
, William M. Weberg
, Steven J. Winslow
, Giovanni Zelko
, Christopher A. Zwirner
, Peter Graf
, David Yellin
, Jim Duggan
|
Görsel Efektler
|
Joakim Arnesson
, Collin Fowler
, Bruce Holcomb
, Shaina Holmes
, Jill E. Hughes
, Mark Kenaston
, Adam Kowalski
, Jean-Claude Langer
, Lynn Ledgerwood
, Gretchen Libby
, Fumi Mashimo
, Sébastien Moreau
, Jim Morris
, Michelle Rothburgh
, Brian Smallwood
, Jason H. Snell
, Catherine Sudolcan
, Andrew Tucker
, David S. Williams Jr.
, Eric Wong
|
Özel Efektler
|
Chris Brenczewski
, Greg Curtis
, Morgan Guynes
, Terry W. King
, Michael Meinardus
, Mike Sasgen
|
Ses
|
Andrew Bracken
, Chris Carpenter
, Henry Dobson
, Thom 'Coach' Ehle
, Frank Fleming
, Dylan A. Flores
, Robert Grieve
, Craig Henighan
, Jeffrey A. Humphreys
, Darren King
, Andy Koyama
, Goro Koyama
, Ai-Ling Lee
, Andy Malcolm
, Ron Mellegers
, Matthew C. May
, Stephen Muir
, Brion Paccassi
, Geoffrey Patterson
, William Sarokin
, Joseph Schultz
, Joel Shryack
, Don White
, Dan Yale
, Stefan Fraticelli
, E. Niles Klein
, Bill Meadows
, Schavaria Reeves
, Philip Rogers
, Abel Schiro
, Richard Van Dyke
|
İkinci Birim
|
Anne Berger
, Lisa Bloch-Tobey
, Bryan Cox
, Alex Daniels
, Don H. Julien
, Anthony E. Kountz
, John Pontrelli
, Drew Ann Rosenberg
, Daniel Silverberg
|
Operasyon Yöneticisi
|
Irish Barber
, Peter Oillataguerre
, Jane Raab
, Lisa Rodgers
, Daniel M. Stillman
|
Yapım Sanatçısı
|
Andrew Laws
|
Baş Kuaför
|
Trish Almeida
|
Sinematografi
|
Seamus McGarvey
|
Müzik
|
Theodore Shapiro
, Kerry P. Brown
, Bryan Carrigan
, Sandy DeCrescent
, George Doering
, Jim Dunbar
, Chris Fogel
, Bruce Fowler
, Walt Fowler
, Tanya Noel Hill
, Charles Martin Inouye
, Joel Iwataki
, Kathy Nelson
, Sandra Park
, Randall Poster
, Tim Rodier
, Andrew Somers
, James Thatcher
, Darrin McCann
, Nico Abondolo
|
Baş Animatör
|
Andrew Tucker
|
Başlık Tasarımı
|
Greg Kupiec
|
Yardımcı Yapım Koordinatörü
|
Lisa S. Beasley
|
Dolly Sorumlusu
|
Jack Glenn
|
Görsel Taslak Tasarımcısı
|
Steve Werblun
|
Işık Teçhizat Şefi
|
Michael Amorelli
|
Set Kostümcüsü
|
Annie Laoparadonchai
|
Kıyafet Sorumlusu
|
Joanna Brett
|
Yapımcı
|
Danny DeVito
, Michael Shamberg
, Stacey Sher
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Kacy Magedman
|
Kostüm Tasarımı
|
Cindy Evans
|
Yardımcı Butafor
|
Tim Y. Wetzel
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Daniel M. Stillman
|
Oyuncu Seçim Elemanı
|
Eric Zuckerman
, Karen Meisels
|
Baş Makyaj Sanatçısı
|
Ann Pala
|
Yardımcı Editör
|
Peggy Eghbalian
, David Raymond
|
Dublörler Koordinatörü
|
Alex Daniels
|
Dublörler
|
Pete Antico
, Danielle Burgio
, Janie Liszewski
, Tim Rigby
, Peewee Piemonte
, Gregory J. Barnett
, Bruce Paul Barbour
, Eddie Braun
, Jennifer Brusciano
, Peter Bucossi
, Phil Culotta
, Alex Daniels
, J. Mark Donaldson
, Greg Fitzpatrick
, Craig Jensen
, Hubie Kerns Jr.
, Steven Lambert
, Gene LeBell
, Eddie Matthews
, Hugh Aodh O'Brien
, Carolyn Sapp Daniels
, Dennis Scott
, Todd Shoebotham
, Lincoln Simonds
, Mike Smith
, Samantha Lea Smith
, Tony Snegoff
, Michael Trisler
, Cody Weselis
, Nico Woulard
, Harry Wowchuk
, Bob Yerkes
, Jeffrey G. Barnett
, Marlon Rhoden
|
Sanat Yönetimi
|
Martin Whist
, Scott Bauer
, Treven Bedwell
, Greg Berry
, Michael A. Casey
, Todd Ellis
, Tim Fassino
, Matthew Ferreira
, Chris Fix
, Andrew P. Flores
, Robert W. Joseph
, Ondine Karady
, Jonas Kirk
, Robin Koenig
, Craig K. Lewis
, Kacy Magedman
, Russell Maki
, John Markovich
, Michael Mestas
, Jonathan Mikita
, Scott Morgan
, Jeffrey Rollins
, Mary Saisselin
, David Scott
, David E. Scott
, Stephen Sturm
, Miles Teves
, John Michael Tillotson
, Steve Werblun
, Tim Y. Wetzel
, Helen Wilson
, Lyndell Wolff
, Liloa Wong
, Marcel Worch
, Sabrina Wright-Gilliar
, Samuel Pactol
|
Oyuncu Seçimi
|
Kathleen Chopin
, Margaret Doversola
, Barbara Harris
, Karen Meisels
, Tammy L. Smith
, Dixie Webster
, Eric Zuckerman
|
Görüntü Yönetmeni
|
Seamus McGarvey
|
Müzik Süpervizörü
|
Randall Poster
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Daniel Silverberg
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Andrew Laws
|
Makyaj Sanatçısı
|
Valli O'Reilly
, Naomi Donne
|
Yönetici yapımcı
|
Jane Bartelme
, Daniel S. Levine
|
Koreograf
|
Anne Fletcher
, JoAnn Fregalette Jansen
|
Işık Şefi
|
Dayton Nietert
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Theodore Shapiro
|
Editör
|
Nick Moore
, William Kerr
|
ADR Ses Oyuncu Seçimi
|
Barbara Harris
|
Ses Mikseri
|
Bruce Fowler
, Geoffrey Patterson
|
Set Tasarımı
|
Greg Berry
, Mary Saisselin
|
Mekan Yöneticisi
|
Molly Allen
, Alex Apple
, Carrie L.A.
, Carla Raij
, Kei Rowan-Young
, Rachel Swenson
, Jonathan Urband
|
Editör Yardımcısı
|
Laura Steiger
|
Sorumlu Müzik Editörü
|
Charles Martin Inouye
|
Saç Bölüm Yöneticisi
|
Kelvin R. Trahan
|
Set Şefi
|
Robert W. Joseph
|
Yapım Koordinatörü
|
Marc A. Hammer
|
Kuaför
|
Naomi Donne
, Chris McMillan
|
Birim Reklamcısı
|
Kathryn Donovan
|
Sorumlu Ses Editörü
|
Darren King
|
Senaryo Süpervizörü
|
Annie Welles
|
Set Dekorasyon
|
Don Diers
|
İnşaat Koordinatörü
|
Jonas Kirk
|
Steadicam Operatörü
|
George Billinger III
|
Kameraman
|
George Billinger III
, Mitch Dubin
|
Ses Donanım
|
Jeffrey A. Humphreys
|
Müzik Editörü
|
Tanya Noel Hill
, Kerry P. Brown
|
Baş Kostümcü
|
Laura Marolakos
, Janet Sobel
|
Makyaj Bölüm Yöneticisi
|
Felicity Bowring
|
Kostüm Sorumlusu
|
Lori DeLapp
, Arlynn Abseck
, Joanna Brett
, Yulia Gershenzon
, Laura Marolakos
, Robert Mata
, Todd Shoebotham
, Janet Sobel
, Peter White
, Susan Bakula
, Lilik Antonyan
|
Elektrikçi
|
Paul Arnold
|
Butafor
|
Todd Ellis
|
Genel
|
Dan Yale
, Goro Koyama
, Jim Dunbar
, Alex Daniels
, David S. Williams Jr.
, Don H. Julien
, Amy Schmiederer
, Carolyn Sapp Daniels
, Robert Grieve
, Joel Shryack
, Miles Teves
, Trent Broin
, Kei Rowan-Young
, Jeremiah Kent
, Chris Brenczewski
, Stanley Fernandez Jr.
, Margaret Doversola
, Abbie Ludwig
, Yulia Gershenzon
, Philip Rogers
, Shaina Holmes
, Jenny Fumarolo
, Dylan A. Flores
, Jennifer Brusciano
, Elizabeth Dean
, Tom Jordan
, Rachel Swenson
, Christopher A. Zwirner
, Marybeth Martin-Eck
, Cheryl Bell Hawley
, Alexander C. Sohn
, Samantha Lea Smith
, Richard Patterson
, David Scott
, Patrick Shelby
, William Kerr
, Nick Moore
|