Trainspotting Yorumları

Trainspotting filmi detayları

@thistory

13 yıl önce

10 / 10

İzlediğin en iyi film hangisi diye sorduklarında verdiğim cevap.
N

@nexium1903

13 yıl önce

uyuşturucuyu özendirmekten çok uyuşturucunun insanı ne hale getirebileceğini anlatan mükemmel ötesi film...

@abaru

13 yıl önce

eroin in hikayedeki yeri bakımından requem for a dream le alakası olmayan fakat uçmuş kafaların çekim tarzı açısından onunla bol bol benzerlik içeren film.

özellikle requem for a dream deki teyzenin ilaç kullandığı sahnelerle trainspotting deki eroin kullanılan sahneler, klozet sahnesi direk birbirini andırıyor.

bebek sahnesi de requem for a dream de ki kol sahnesi şiddetinde can yaktı


filme uyuşturucuya özendiriryor eleştrilerini yapanlar var bence o durum uyuşturucuyu özendirmekten çok yönetmenin seyirciyi avcunun içine alabilmesinin bir sonucu. kendinizi o kadar başroldeki eleman gibi hissediyorsunuz ki kendi noksanlarınızı hatalarınızı nasıl kanıksayıp onlarla yaşayabiliyorsanız eroin gerçeğini de öyle kanıksıyorsunuz (uyuşturucuya da iyi giydirdim bu arada, babannemle çok takıldım bu aralar ondan böyle oldu).

ironiyi çok başarılı kullanması, sinema tekniği ve müzikleri münasebetiyle ben filmi beğendim.

@pudukheba

14 yıl önce

8.5 / 10

---spoiler---

Yaşamı seçin. Bir iş seçin.Bir kariyer seçin.Bir aile seçin.Kocaman bir televizyon seçin.Bulaşık makinenizi,arabanızı,CD çalarınızı ve elektrikli konserve açacağınızı seçin.Düşük kolesterolü, diş sigortanızı, sağlıklı bir hayatı seçin.Ev kredisi ödeme planlarını seçin.Başlangıç için bir ev seçin. Arkadaşlarınızı seçin.Günlük kıyafetlerinizi ve bavul takımınızı seçin.Çeşit çeşit oturma grupları arasından taksitle bir tane seçin.Tak-yap bir ürün alıp Pazar sabahı kendinizi bir bok zannetmeyi seçin.Kanepeye oturup bir taraftan ruh sömüren programları izlerken o lanet abur cuburları zıkkımlanmayı seçin.Ve sonunda sizden sonra yerinize geçsin diye doğurttuğunuz veletler için bir utanç kaynağından başka bir şey olmayan sefil evinizde son nefesinizi vermeyi seçin.

---spoiler

Defalarca izlemekten keyif alınacak sahnelerle dolu bir film :))

@maroia

14 yıl önce

10 / 10

insanın başına hep korktuğunun gelmesidir trainspotting. bir elektrikli süpürgenin haftasonu umarsızca çalıştırılmasına katlanmak zorunda kalmaktır, saçmasapan arkadaşlara ses çıkaramamaktır belki de, beraber olduğun kızla bir daha beraber olmamak; kapı dışarı edilmektir, trainspotting sanırım hayat gibi bir şey. herkesin farklı bağımlılıkları var hayatta, buradaki gençlerin uyuşturucu. benim kahve, şu bayan şu şekil geyinir hu şekil geyinir. demem odur ki, trainspotting bir nevi g.te giren şemsiyedir, açılamamasıdır. korktuğun finalin yaldır yaldır sana gelişidir. ewan işin içinde olduğu için ayrı bir güzeldir, danny'i söylemiyorum bile.

@lowen

14 yıl önce

8.3 / 10

Bu filmle ilgili sayfalarca methiye dökebilirim..Danny Boyle'un mükemmel yönetimi,mükemmel oyuncular vs. vs. ama tek söylemek istediğim bir şey var;

Bebek Sahnesi..
Q

@qaltak

14 yıl önce

9 / 10

son derece keyifli, iskoç aksanına doyduğunuz film, eğer adanın aksanlarına karşı özel bir ilginiz fetişiniz varsa fazlasıyla tatmin edecektir bu konuda.

bulundurduğu birbirinden ilginç karakterleriyle film hep canlı kalıyor. özellikle de begbie karakteri saolsun yüzünüzden tebessüm-kahkaha eksilmiyor, elbette spoiler yapmamak istediğim için söyleyemeyeceğim bir sürü keyifli detayı var.

velhasıl bu filmi izleyen requiem for a dream'i izlesin diyemeyeceğim, çünkü aralarında şöyle uçurumsal bir fark var.

trainspotting: keyifli trip, pozitif bir seyir zevki var.

requiem for a dream: bad trip. son derece insanı daraltan, psikolojik olarak sıkıntıya sokan bir yapısı var.

bu yüzden bu iki film arasında "eroin" kullanımı dışında hemen hemen hiç bir ortak özellik yok, içinde sırf eroin var diye iki filmi aynı kefeye koymak cehaletten öte değil.

@yorgun_nihilist

14 yıl önce

8.7 / 10

Requiem for a Dreamile birlikteuyuşturucu ve bağımlılık üzerineçekilmiş en iyi filmdir diyebilirim.sankiRequiem for a Dreambirçok sahne bu filmden esinlenilmiş.
A

@asyagurgun

14 yıl önce

Kitabı da vurucudur.
K

@kokusmusprens

14 yıl önce

Danny boyle farkı,en büyük şaheseri diyebiliriz... kesinlikle izlenilmesi gereken bir film..! insanın hayata bakış açısını pek de alışık olmadığımız bir karakterin gözünden incelememizi sağlıyor.. Danny boyle hepimizin içinde bulunduğu sisteme ve düzene aykırı gelen bir seçenek sunuyor ve anlamamızı sağlıyor.. karakterler tam anlamıyla mükemmel.. soundtrackler de çok güzel..
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL