Umacılar 1995

The Langoliers

6

13 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.1 (22.831 OY)

Süre

3 Saat

Ülke

ABD

KONUSU

Boston'dan Los Angeles'a doğru seyreden, Amerikan Havayolları'na ait yolcu uçağı,garip bir fırtınaya yakalanarak hiçliğe karışır. Olayın şokuyla kendilerinden geçen yolcular uyandıklarında mürettebat ve birçok yolcunun ortadan kaybolduğunu fark ederler. Sadece 10 kişi bu anormal olaydan sağ kurtulabilmiştir.   Kör bir kız,bir öğretmen,bir müzisyen,gizemli bir yazar,bir makine işçisi,bir işadamı,bir İngiliz,takım elbiseli bir manyak ve kim olduğu belli olmayan bir uykucudan müteşekkil yolcular,usta pilotun fedekarlıklarıyla acil iniş yapmayı başarırlar.   Ancak ortada bir terslik vardır. İniş yaptıkları bu dünya tamamen ıssızdır. İçinde bir tane bile insan olmayan alternatif bir evrene gelmişlerdir.Geçen zamana ait bu evren,aslında yaşadığımız,kullanılmış dakikaları barındırmaktadır. Ve geçen zaman-mekan, "Umacı" adını taktıkları garip yaratıklar tarafından kemirilerek yok edilmektedir. İçinde mahsur kalmış insanlarla birlikte.   Yolcularımızın kendi zaman-mekan boyutlarına dönmek için fazla vakitleri kalmamıştır. Üstelik hepsi kendi zamanlarına dönmek konusunda hemfikir de değillerdir,piskopat bir katil aralarında gezmektedir.   Stephan King'in "Geceyarısına dört kala" isimli kitabında geçen aynı adlı hikayesinin birebir televizyon uyarlaması. Çoğu King uyarlaması gibi bu da doğrudan televizyon piyasasına yönelik bir yapım.Oldukça kaliteli bir kadrosu var.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@lavn yazdı...

Pzt, 14 Tem 2014, 11:46 (4 yıl önce)

Yanlış hatırlamıyosam filmi trt1 de bi kaç bölüm halinde vermislerdi yıllar yıllar önce.ortaokula giden küçük çocuktum ve bu filmden ölesiye korkmuştum,hala ve hala tekrar izlemeye cesaret edemem.

@consuela yazdı...

Paz, 11 Mar 2012, 04:34 (6 yıl önce)

Sonunda bir el ele tutuşup zıplamadıkları kaldı, gülünçtü o sahne. :)   Film King'den beklenildiği gibi ilgi çekiciydi. Ama yine aynı sebepten, kitabını okumayı tercih ederdim.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Umacılar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Umacılar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Umacılar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI