Yönetmen
|
Jon Favreau
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yapımcı
|
Michael De Luca
, Scott Kroopf
, William Teitler
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Joseph B. Conmy IV
, Daniel J. Lombardo
|
Yardımcı Editör
|
Stacey Frederick
|
Kast Asistanı
|
Jessica Daniels
|
Dolly Sorumlusu
|
Arthur Blum
|
Kamera Yükleyici
|
Markus Mentzer
|
VFX Sanatçısı
|
Bob Lloyd
|
Ses Donanım
|
Philip A. Schwartz
|
Başlık Tasarımı
|
Kyle Cooper
|
Yardımcı Butafor
|
Jim Stubblefield
|
Butafor
|
Russell Bobbitt
|
Diyalog Editörü
|
Alison Fisher
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Joe Bauer
, Peter G. Travers
|
Görsel Efekt Editörü
|
Timothy Eaton
|
Kondüktör
|
John Debney
|
Görsel Efekt Koordinatörü
|
Greg Baxter
|
Özel Efekt Sorumlusu
|
Jon G. Belyeu
|
Mekanik Tasarımcısı
|
Enrique Bilsland
|
Animasyon Süpervizörü
|
Keith W. Smith
|
Ses Mikseri
|
Adam Blantz
|
Ses efektleri Editörü
|
Richard Burton
|
Ses Tasarımcısı
|
Stephen Hunter Flick
|
Jenerik Mikser
|
Robert Fernandez
|
Müzisyen
|
Tom Boyd
|
Müzik Editörü
|
Tanya Noel Hill
|
Dış Sesler Editörü
|
Donald Flick
|
Yardımcı Ses Editörü
|
Todd Harris
|
Negatif Kesici
|
Boyd Steer
|
Yardımcı Yapım Koordinatörü
|
Lisa Curtis
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Louis D'Esposito
|
Yapım Sanatçısı
|
J. Michael Riva
|
Diğer
|
Chris van Allsburg
, David Koepp
, John Kamps
|
Diğer
|
Lance Barton
, Carsten Becker
, Claire Breaux
, Tracy Browne
, Raymond Bulinski
, John Charles
, Kyle Cooper
, Lisa Curtis
, Paulette Dauber
, Michelle A. De Mayo
, Kristen Detwiler
, Jeff Fuller
, David Giammarco
, Shannon Hamed
, Matt Heimlich
, Shelly Heyward
, Hiroshi 'Kan' Ikeuchi
, Pat Jackson
, Eva Jensen
, Ross Jensen
, Rachel Kielborn
, Seth Kleinberg
, Shane Mahan
, Emily Mann
, Keith Marbory
, Tracy L. Moody
, Ryan Patrick-Najibi
, Michael Polier
, Christian Ristow
, Elizabeth Santoro
, Sandra J. Smith
, Bryan Snodgrass
, John Steckert
, Sheilah Sullivan
, Christopher Swift
, Ray Zimmerman
, Randolph Bookman
, Eric Fogel
, Cory Foster
, David Gelb
, Christopher Gilman
, Flax Glor
, Ryan Heinke
, Ryan Kavner
, Perry M. Kimura
, David R. Maier
, Nathan Maruccio
, Morten Petersen
, Kevin Roy
, Ron Segro
, Tony Swatton
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Dan Henley
, Timothy E. Henley
, Marci South
, John F. Teeple
, Moore Brian
|
Editoryal Hizmetler
|
Tristan M. Brighty
, Stacey Frederick
, Mo Henry
, Natasha Leonnet
, Micah Mason
, Sandra Granovsky
, Jack Lewars
, Harry Muller
, Bob Riley
, Lawrence Howard Williams
, Jim Passon
|
Animasyon
|
Alice V. Kaiserian
, Gary Mau
, David Gelb
, Keith W. Smith
|
Kamera Teknisyeni
|
Matthew E. Alper
, Mike Amorelli
, Corwin A. Bibb
, Roberto 'Tito' Blasini
, Arthur Blum
, Cris Borgnine
, Enrique Chediak
, Matthew A. Del Ruth
, Matthew Devitt
, Louis DiCesare
, Stephen Drinon
, Camille Freer
, Harry K. Garvin
, Ismael 'Izzy' Gonzalez
, Bill Greenberg
, Harold Groshon
, Steven A. Guerrero
, Matthew Haskins
, Jay M. Huntoon
, Timothy James Kane
, Jon Lindsay
, Rick Maddux
, Brian McPherson
, Merrick Morton
, Tony Muller
, Leo J. Napolitano
, Ray Patrick
, Carson Reaves
, Joe Sanchez
, Gihan 'Sandy' Seneviratne
, Alex Skvorzov
, Chris Soronen
, Ueli Steiger
, Rick Stribling
, Jason Talbert
, Carlos M. Torres
, Jon R. Tower
, John Warner
, R. Michael Yope
, William Ambrose
, Paul C. Babin
, Scott Barnes
, Craig Bauer
, Don Bixby
, Kevin Britton
, Alex M. Cacciarelli
, Scott Crabbe
, Will Dearborn
, Christopher Franey
, Jason Garcia
, Mark Gutterud
, Michael Herron
, Michael Hester
, Joe Hill
, Michael Kelly
, Christopher J. Lama
, Gary Lowrance
, Michael Lowrance
, Christopher Lucchese
, Marc Marino
, Markus Mentzer
, Steven R. Morales
, Max Neal
, Keith Robinson
, Alan M. Rowe
, Rigney Sackley
, Elizabeth Santoro
, Charles Schner
, Andrew Shulkind
, Tim Soronen
, Brent Studler
, Keith Talley
, Rachel Wells
, Elizabeth Bolden
, Jason Blaise Cunningham
, David Klein
|
Özel Efektler
|
Jon G. Belyeu
, Chris Burton
, Jeff L. Deist
, John J. Downey
, Donald Frazee
, Joe Gomez
, Robert Harman
, Matt Heimlich
, Richard O. Helmer
, Chuck Hessey
, Jay M. Hirsch
, Hiroshi 'Kan' Ikeuchi
, Brian A. Jones
, Edward Kennedy
, Richard J. Landon
, William Lee
, Louis Lindwall
, Lindsay MacGowan
, Jeffrey Machit
, Shane Mahan
, Keith Marbory
, Guy A. Mussori
, Joe Reader
, Christian Ristow
, Paul Sabourin
, Harold Selig
, Clark Templeman
, David J. Barker
, Enrique Bilsland
, Joel P. Blanchard
, Jim Charmatz
, Paul Deely
, Damian Fisher
, Joe Giles
, Eric Hayden
, Joe Love
, Bob Mano
, Ian C. McArthur
, Edward T. Reiff Jr.
, Sally Sherwood
, Keith W. Smith
|
Ses
|
Laurence Abrams
, Bob Beemer
, Adam Blantz
, Michael J. Broomberg
, Richard Burton
, André Dias
, Alison Fisher
, Donald Flick
, Stephen Hunter Flick
, Vincent Guisetti
, Dana Gustafson
, Todd Harris
, Tom Hartig
, Gary A. Hecker
, Pamela Kahn
, Lisa J. Levine
, Michael London
, Martin Lopez
, James Matheny
, Margit Pfeiffer
, Kyle Rochlin
, Brian Ruberg
, Greg ten Bosch
, John Joseph Thomas
, Steven Ticknor
, Mark Ulano
, Steven J. Berger
, Fred Peck III
, Philip A. Schwartz
, Leilani Jones
|
İkinci Birim
|
Michael Amundson
, Hans Berggren
, Bruce Franklin
, Stephanie Kime
, Saleena Lockett
, Conte Mark Matal
|
Operasyon Yöneticisi
|
Elzbieta Araszkiewicz
, Louis D'Esposito
, Robin Mulcahy Fisichella
|
Makyaj Sorumlusu
|
Amy L. Disarro
, Linda D. Flowers
, Chris Gallaher
, Melanie Hughes
, Kent Jones
, Hiroshi Katagiri
, Shane Mahan
, Joey Orosco
, Christopher Swift
, Roxanne Wightman
, Brian Hillard
, Mimi Palazon
|
Sinematografi
|
Guillermo Navarro
|
Şef Işık Teknisyeni
|
Alex Skvorzov
|
Müzik
|
John Debney
, Rick Baptist
, Steve Becknell
, Frank Bennett
, Tom Boyd
, Kevin Connolly
, Brad Dechter
, Sandy DeCrescent
, Tanya Noel Hill
, Steve Holtman
, Tommy Johnson
, Guy Maeda
, Joe Meyer
, Daniel Nielsen
, Brian O'Connor
, Ryan Robinson
, Peter Rotter
, Steven L. Smith
, Kurt Snyder
, Sally Stevens
, Richard Todd
, James Walker
, Mike Watts
, Gerald White
, Wolfgang Amadeus
, Bruce Babcock
, William Boston
, Kevin Kaska
, Andrew Kinney
, Don Nemitz
, Darrin McCann
, Bruce Dukov
, Armen Ksajikian
, Mark Adams
, Amick Byram
, Larry Corbett
, Randy Crenshaw
, Julie Gigante
, Danny Greco
, Paula Hochhalter
, Suzie Katayama
, Jen Kuhn
, Yvonne S. Moriarty
, Steve Schaeffer
, Andrew Shulman
, Dave Stone
, Josefina Vergara
, Shalini Vijayan
, Don Williams
, Debbie Hall
, Linda Harmon
, Walter S. Harrah
, Luana Jackman
, Rick Logan
, Melissa MacKay
, Bobbi Page
, Susie Stevens-Logan
|
3B Sanatçısı
|
Mitch Gates
|
Görsel Efektler Teknik Yönetmeni
|
Brian Adams
|
Görsel Efektler
|
Cris Borgnine
, Brian Adams
, Julie Adrianson-Neary
, Alfonso Alpuerto
, Cynthia Aragon
, Patrick Ballin
, Joe Bauer
, Greg Baxter
, Les Bernstien
, Tatjana Bozinovski
, Erik Bruhwiler
, Andre Bustanoby
, Bonjin Byun
, D. Walt Cameron
, Grady Campbell
, Onny P. Carr
, Joseph B. Conmy IV
, Jason Crosby
, Christian Cunningham
, Sean Cushing
, Ken Dackermann
, Brian C. Davis
, Chris Del Conte
, Debbie Denise
, Wes Denton
, Matt Dessero
, Colin Drobnis
, David Drzewiecki
, Timothy Eaton
, Thomas Elder-Groebe
, Fish Essenfeld
, Derek Fisher
, Doug Forrest
, Jenny Fulle
, Mitch Gates
, Andy Gauvreau
, Nathalie Gonthier
, Randy Goux
, Paul Griffin
, Dawn Guinta
, Glen Gustafson
, John Haley
, Jason M. Halverson
, Scott Harper
, Eric Hayden
, Gudrun Heinze
, Dennis Hoerter
, Chris Holmes
, Bob Hurrie
, Travis Wade Ivy
, Ian Jenkins
, John Joyce
, Michael Joyce
, Kurt Judson
, Joanie Karnowski
, Blaine Kennison
, Dan Kessler
, Harimander Singh Khalsa
, Val Kharitonashvili
, Anthony Kramer
, Ergin Kuke
, Steve Kullback
, Kenny Lam
, Ryan Laney
, Hae-Jeon Lee
, Marc Leidy
, Jonathan Litt
, Lauren A. Littleton
, Daniel J. Lombardo
, Sean Looper
, Cottalango Loorthu
, George Loucas
, Tom Lynnes
, Jason Madsen
, Paul McGhee
, Garrick McLaughlin
, Jim 'Big Dog' McLean
, Todd Mesher
, Michael Miller
, Justin Mitchell
, Maks Naporowski
, Alberto Noti
, Kevin O'Neill
, Jeff Olm
, Bob Peitzman
, Sam Richards
, Brian Ripley
, Andrew Roberts
, Kyle Robinson
, Matt Russell
, Elizabeth Schafer Knovick
, Victor Schutz
, David Seager
, Kent Seki
, Rick Shick
, Brian Smallwood
, Keith W. Smith
, Ryan T. Smolarek
, Marion Spates
, Boyd Steer
, Marc Steinberg
, Tammy Sutton
, Kenji Sweeney
, Jackie Szymanski
, Don Taylor
, Alexandre Thiery
, Phi Tran
, Tong Tran
, Peter G. Travers
, Erich Turner
, Beth Tyszkiewicz
, Jen Underdahl
, Leandro Visconti
, Paul M. Wagner
, Dennis Webb
, Barry Weiss
, Robert Winter
, David Worman
, Dustin Zachary
, Julie Zackary
, Mitch Zeitlin
, Laurent M. Abecassis
, Michael Adkisson
, Jeremy Appelbaum
, Wayne Baker
, Jeff Barnes
, Kristen Branan
, Donnie Creighton
, Chris Dawson
, Thai Son Doan
, Giovanni Dulay
, Mitchell Ferm
, Vicki Galloway-Weimer
, Nina Harlan
, Chris Jones
, Votch Levi
, Bob Lloyd
, Simon Marinof
, Albert Mason
, Thomas Mathai
, Eric McAvoy
, Landon Medeiros
, Alexandra Menapace
, Akira Orikasa
, John Placencia
, Federico Rivia
, R. Matt Smith
, Jordan Soles
, Chris Soronen
, Helder Sun
, Danny Torres
, Leigh van der Byl
, Dan Walker
, Jerry Whitaker
, PeiPei Alena Yuan
, Christian Zurcher
, Joe Stevano
, Martin Lipmann
, John Butiu
, Loring Doyle
, Kevin Rodgers
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Conte Mark Matal
|
Teçhizat Sorumlusu
|
Rick Stribling
|
Steadicam Operatörü
|
Harry K. Garvin
|
Yapım Ses Mikseri
|
Mark Ulano
|
Senaryo Süpervizörü
|
Alicia Accardo
, Trisha Burton
, Lina Shanklin
, Jon Favreau
, Mary Anne Seward
|
Boom Operatörü
|
Tom Hartig
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Bruce Franklin
|
Kitap
|
Chris van Allsburg
|
ADR Sorumlusu
|
Lisa J. Levine
|
Yazar
|
Flax Glor
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
John Debney
|
Yönetici yapımcı
|
Louis D'Esposito
, Ted Field
|
Kameraman
|
Roberto 'Tito' Blasini
|
İlave Kamera
|
Charles Schner
|
Hazır Boyacı
|
Andrew P. Flores
|
Set Tasarımı
|
Peter Davidson
|
Prodüksiyon İllüstratörü
|
Phil Saunders
|
Ressam
|
Maret Wicken
|
Set Şefi
|
Anthony Carlino
|
İnşaat Koordinatörü
|
Walt Hadfield
|
Kavramsal Tasarım
|
Constantine Sekeris
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Wendy Riva
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Rebecca Young
|
Eş Yapımcı
|
Peter Billingsley
|
Senaryo
|
David Koepp
, John Kamps
|
Orkestra Şefi
|
Kevin Kaska
, Mike Watts
, Frank Bennett
|
Sorumlu Sanat Yönetmeni
|
David F. Klassen
|
Birim Reklamcısı
|
Paulette Dauber
|
Kostüm Sorumlusu
|
Pat Welch
, Rebecca Gregg
, Carrie Holt
, Chris Newlander
, Faye Sevilla
, Lori Stilson
|
Makyaj Bölüm Yöneticisi
|
Melanie Hughes
|
Kostüm Tasarımı
|
Laura Jean Shannon
|
Set Dekorasyon
|
Lauri Gaffin
|
Sanat Yönetimi
|
Richard F. Mays
, David F. Klassen
, Gregory P. Alcus
, Harald Belker
, Kelly Birrer
, Russell Bobbitt
, Darrel D. Bricker
, Anthony Carlino
, Peter Davidson
, Andrew P. Flores
, David French
, Walt Hadfield
, Ray Harvie
, Noelle King
, William J. Law III
, P.K. MacCarthy
, Paul Penley
, Eric Ramsey
, Wendy Riva
, Phil Saunders
, Jim Stubblefield
, Eric Sundahl
, Benton E. Tedlie
, Brian Walker
, Rebecca Young
, Michael Denering
, Amina Allean Dieye
, Joey Genitempo
, Zack Heath
, Paul Herndon
, E.J. Krisor
, William S. Maxwell III
, Francis J. Roix
, Kimberley Rosenberg
, Oliver Scholl
, Constantine Sekeris
, Randy Severino
, Maret Wicken
, Colin Alexander
|
Prodüksiyon Tasarım
|
J. Michael Riva
|
Editör
|
Dan Lebental
|
Oyuncu Seçimi
|
Avy Kaufman
, Jennifer Bender
, Jessica Daniels
, Cody Beke
|
Görüntü Yönetmeni
|
Guillermo Navarro
|
Set
|
Jason Talbert
|
Set Fotoğrafçısı
|
Merrick Morton
|
Yardımcı Kostüm Tasarımcısı
|
Rebecca Gregg
|
Ulaşım Eş Şefi
|
Timothy E. Henley
|
Yapım Koordinatörü
|
Shannon Hamed
|
Yapım Muhasebecisi
|
Jackie Szymanski
, Sheilah Sullivan
|
Mekan Yöneticisi
|
Tim Hillman
, Kenneth Hunter
, Darrin Lipscomb
|
Ön Işıklandırma Şefi
|
William Ambrose
|
Işık Teçhizat Şefi
|
Mike Amorelli
|
Işık Şefi
|
Louis DiCesare
|
Elektrikçi
|
R. Michael Yope
|
Elektrik Formeni
|
Christopher Franey
|
Işık Asistanı
|
Corwin A. Bibb
|
1. Yardımcı Editör
|
Tristan M. Brighty
|
Renk Zamanlayıcı
|
Harry Muller
|
Video Assist Operatörü
|
John Placencia
|
Ulaşım Şefi
|
Dan Henley
|
Saç Bölüm Yöneticisi
|
Roxanne Wightman
|
Dublörler
|
Mark Brooks
, Mic Rodgers
, Tim Trella
, Reid Harper
, Mike Justus
, Michael Runyard
, Michelle Sebek
, Shawn Kautz
, Tad Griffith
, Logan Brown
, Bob Brown
, Crystal Dalman
, Thomas Robinson Harper
, Lisa Hoyle
, Jeff Wolfe
, Mickey Cassidy
, Jay Caputo
, Misty Rosas
|
Dublörler Koordinatörü
|
Thomas Robinson Harper
|
Yardımcı
|
David R. Maier
|
Yazılım Mühendisi
|
Cottalango Loorthu
|
Set Yapım Asistanı
|
Scott Johnson
|
Butafor
|
Kelly Birrer
|
Makyaj Efektleri
|
Shane Mahan
|
Şoför
|
John F. Teeple
|
Üretim Hizmetleri
|
Raymond Bulinski
, Peter Billingsley
, Louis D'Esposito
, Michael De Luca
, Ted Field
, Scott Kroopf
, William Teitler
|
Baş Makyaj Sanatçısı
|
Amy L. Disarro
|
Baş Kuaför
|
Linda D. Flowers
|
Yapım Sorumlusu
|
Robin Mulcahy Fisichella
|
Genel
|
Guy A. Mussori
, Pat Jackson
, Ron Segro
, Ray Harvie
, Chris Newlander
, Hans Berggren
, Chris John Jones
, Joey Genitempo
, Eric Ramsey
, Randy Severino
, Michael London
, Michael J. Broomberg
, Kyle Rochlin
, John J. Downey
, Patrick Ballin
, Ken Dackermann
, Anthony Kramer
, Marion Spates
, Will Dearborn
, Matthew A. Del Ruth
, Matthew Haskins
, Paul McGhee
, Natasha Leonnet
, Donnie Creighton
, Darrin Lipscomb
, Kevin Roy
, Zack Heath
, Michelle A. De Mayo
, Harold Groshon
, Erik Bruhwiler
, Jennifer Bender
, Ross Jensen
, Kristen Branan
, Emily Mann
, Scott Barnes
, Wes Denton
, Jeff Barnes
, Sandra J. Smith
, Nina Harlan
, Tracy Browne
, Leandro Visconti
, Leo J. Napolitano
, Faye Sevilla
, Richard O. Helmer
, Lori Stilson
, Timothy James Kane
, Harry K. Garvin
, Donald Frazee
, Matthew E. Alper
, Jeffrey Machit
, Paul Sabourin
, Harold Selig
, William Lee
, Tony Muller
, Robert Harman
, Louis Lindwall
, Matthew Devitt
, Edward Kennedy
, Dan Lebental
|