Cinnet Yorumları

Cinnet filmi detayları

B

@burak_senel

1 ay önce

Dünyayı bilemem ancak Türkiye’de bu filmi Emrah Suat Onat’tan kesinlikle dinlemelisiniz diye düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=_KwjPYiuvwo&ab_channel=DijitalFilmAtolyesi
https://www.youtube.com/watch?v=pfXSDpbx4zs&t=2s&ab_channel=DijitalFilmAtolyesi

@denihiszionlevi

2 ay önce

10 / 10

animasyon ve senaryo işleriyle uğraşıyorum ve hala bile bu filmden bir şeyler öğreniyorum. çekimlerini yaptığım filmlerde sadelik, simetri, oyuncu mimiklerine dikkat etmemin nedeni bu film ve bu filmle ilgili gördüğümüz 3 haftalık özel derstir. ben bir animasyon tasarımcısıyım yani gerçek oyuncular yok. bir gün buna benzer bir şey tasarlamak hayalim.
M

@mervenur94

4 ay önce

7.8 / 10

Gerilimi bol güzel bir film.

@erdemtekin

7 ay önce

Kubrick’ten bahsedilecekse katmanlar işin içine girecektir. Standart cinnet hikayesi < Paranormal olaylar silsilesi < Amerika Eleştirisi < Kapitalizm gömmesi!

@aglassofwine

8 ay önce

https://youtu.be/_KwjPYiuvwo
https://youtu.be/pfXSDpbx4zs
Filme başka bir perspektiften bakılması, Kubrick’in yorumunu ve filmin değerini arttırıyor. Sinema propogandadır, evet, ama aynı zamanda her çeşit görüşü barındırır.

@ruby

8 ay önce

Herkesin filme berbat demesi filmdeki alt mesajları kaçırmasından sanırım. Shining’i izledikten hemen sonra Room 237yi izlemek çok keyifli oluyor - bu belgeseldeki bazı teoriler biraz fazla zorlama gelse de kalanı siz de "bu sadece basit bir gerilim filmi olamaz" diye düşünüyorsanız sizi oldukça mutlu edecektir.

Bu en çok filmin Kızılderili katliamını anlattığını fark ettiğimde hoşuma gitti. Mutfaktaki Kızılderili konserveleri, duvarlardaki Kızılderili tabloları, girişte anlatılan otelin bir Kızılderili mezarlığının üzerine yapılmış olması, ve imge olarak görülen kan gölü.

@fugacious

9 ay önce

all work and no play makes Jack a dull boy

@iamgzde

2 yıl önce

O bir Shining!!

@gizlerprensi

2 yıl önce

Film klasik gerilim ve korku filmi. Mesajları güzel mi? Evet güzel. İzlenmeye değer mi? 80lere göre değer.

Ana mesaj bana göre şu: Çok uzun süren bir yalnızlık insana delice şeyler yaptırabilir.
A

@aborikante

2 yıl önce

1 / 10

Ready player one filmini izledikten sonra merak edip baktığım, baktığıma pişman olduğum rezil bir film. Zamanına göre iyiymiş diycem ama o zaman da iyi değilmiş. En kötü film, senaryo, yönetmen ve kadın oyuncu dallarında altın ahududu adayı olmuş. Kesinlikle hakettiği ödülleri vermeyerek ayıp etmişler bence. Bu kibrit midir nedir, herifin 3 filmini izledim, üçü de berbattı. Sinema tarihinin gelmiş geçmiş en kötü yönetmeni kesinlikle. İzlemeyin, izlettirmeyin!
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL