Cinnet Yorumları

Cinnet filmi detayları

@omerfindik1

6 gün önce

5 / 10

kadının oyunculuğunu beğenmedim ayrıca bana göre çok gereksiz ve boş sahnelerle doluydu atlaya atlaya zorla bitirdim 5 puanı da jack nicholson için veriyorum

@alchan

3 ay önce

10 / 10

efsane bir film, izlerken ürpermemek mümkün değil, üstelik bunu anlık korku yaratan efektlerle değil oyuncuların mükemmel oynamasıyla yapıyor ve elbetteki Kubrick, bu filmi çekebilmek için ne kadar sinir bozduğunu bilmeyen yoktur.
S

@semihtzu

7 ay önce

8.7 / 10

İzlediğim en kusursuz filmlerinden biri zaten kubrickin masterpiecelerinin başında geliyor bana göre. Bu nedenle sırf kubrickin diye abartılmıyor. İliklerime kadar gerilimi hissettim oyunculuklar mükemmeldi uyarlama inanılmaz ve özgündü. Yönetmen kitabın orjinalinden ayrıldığı noktalar ve çok zekice kurulmuş bir alt metni var örneğin kitapta perili oda numarası 217 iken yönetmen 237 olarak değişmiş bunu: 3 Freudyen anlatımda erkeği ve kıskançlığını temsil eder. Freud un kuramlarında Oidipus kompleksi Baba ve erkek çocuk arasındaki anneyi paylaşamamayı temsil eder. Two three seven, to trees heaven. İşte size kubrick zekalarıdan pırıltılar. Ayrıca otelin Kızılderili mezarlığının üzerine inşa edilmiş olması duvarlarındaki Kızılderili motiflerine Jack Torrance ın sinirli top atışlarında simgesel bir anlatım görüyoruz. Shining in devamı niteliğindeki yeni bir yapım olan Dr Sleep i de izlemenizi salık veririm. King’in anlatımına daha sadık bir yapım tabi bir cinnet değil.
B

@burak_senel

11 ay önce

Dünyayı bilemem ancak Türkiye’de bu filmi Emrah Suat Onat’tan kesinlikle dinlemelisiniz diye düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=_KwjPYiuvwo&ab_channel=DijitalFilmAtolyesi
https://www.youtube.com/watch?v=pfXSDpbx4zs&t=2s&ab_channel=DijitalFilmAtolyesi

@denihiszionlevi

11 ay önce

10 / 10

animasyon ve senaryo işleriyle uğraşıyorum ve hala bile bu filmden bir şeyler öğreniyorum. çekimlerini yaptığım filmlerde sadelik, simetri, oyuncu mimiklerine dikkat etmemin nedeni bu film ve bu filmle ilgili gördüğümüz 3 haftalık özel derstir. ben bir animasyon tasarımcısıyım yani gerçek oyuncular yok. bir gün buna benzer bir şey tasarlamak hayalim.
M

@mervenur94

1 yıl önce

7.8 / 10

Gerilimi bol güzel bir film.

@erdemtekin

1 yıl önce

Kubrick’ten bahsedilecekse katmanlar işin içine girecektir. Standart cinnet hikayesi < Paranormal olaylar silsilesi < Amerika Eleştirisi < Kapitalizm gömmesi!

@ruby

1 yıl önce

Herkesin filme berbat demesi filmdeki alt mesajları kaçırmasından sanırım. Shining’i izledikten hemen sonra Room 237yi izlemek çok keyifli oluyor - bu belgeseldeki bazı teoriler biraz fazla zorlama gelse de kalanı siz de "bu sadece basit bir gerilim filmi olamaz" diye düşünüyorsanız sizi oldukça mutlu edecektir.

Bu en çok filmin Kızılderili katliamını anlattığını fark ettiğimde hoşuma gitti. Mutfaktaki Kızılderili konserveleri, duvarlardaki Kızılderili tabloları, girişte anlatılan otelin bir Kızılderili mezarlığının üzerine yapılmış olması, ve imge olarak görülen kan gölü.

@fugacious

1 yıl önce

all work and no play makes Jack a dull boy

@iamgzde

3 yıl önce

O bir Shining!!
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL