Yalanın İcadı Yorumları

Yalanın İcadı filmi detayları

Elindeki kıyma ile Adana kebap yapmak varken içli köfte yapıp kıymaya yazık etmişsin gibi bir film.

@zenobiaa

3 ay önce

7.2 / 10

keyifle izlenebilir. çerezlik

@eminmenekse

11 ay önce

8.9 / 10

beklediğimin çok üzerinde, harika bir film çıktı... spoiler veremem, ama dindarlar beğenmeyebilirler :)

@starrynight

1 yıl önce

1 / 10

Filmin mantığı acayip saçma. İnsanlar birbirlerine bakıp ağızlarına ne geliyorsa söylüyor. Buna yalan söylememek değil patavatsızlık denir. Herkes aşırı derecede karikatürize ve gerçek dışı. Robotik hareketler, yapmacık tavırlar. Özetle berbat bir film. Ayrıca bir başrolden ne kadar nefret edilirse o kadar nefret ettim.

@tambenlik

1 yıl önce

ricky gervais, filmin ilk yarısında iyi bir iş çıkarıyor ve dinleri insanların duymak istediği yalanlar olarak lanse ederek ciddi bir eleştiri yapıyor.

filmin ikinci yarısı ise oldukça zayıf. bunun nedeni senaryonun klişe bir aşk hikayesine bağlanması. bu kadar büyük imkanlar elinin altındayken tek bir kadına odaklanıp onun, aşkına karşılık vermesini beklemek ve bir kadın için kendini dağıtıp mutsuz olmak ricky gervais gibi biri için fazla basit. ikinci yarıda gökteki adama teslim olmak yerine insanın seçimlerini özgürce yapması gerektiği mesajı vermek istemiş ama bu mesajı vermenin daha yaratıcı yolları var.
D

@digeri

1 yıl önce

Ricky Gervais ateist olduğu ve bunu sürekli dillendirdiği için, inananlara neden inanmadığını anlatmaya çalışmış. Özellikle tablet olayı ve yukarıdaki adam ile ilgili soruların olduğu kısımlar keyifliydi. Bir de Coca Cola-Pepsi reklamları. Film bir noktadan sonra hangi yola gireceğini şaşırıyor. Bu yüzden biraz kekremsi bir tat ile bitiyor. Yine de izlenmeye değecek bir film. En azından fikir güzel. Uygulama mükemmel olmasa da.
B

@bounasim

5 yıl önce

6.9 / 10

Güzel bir fikir kötü bir şekilde işlenmiş.

@merveklc

6 yıl önce

6.9 / 10

romantizm sahneleri ayıklanmış olsa efsane olabilecek filmdir kendisi.

@cruachan_erkan

6 yıl önce

7.6 / 10

Verdiği mesajlar anlattığı şeyler çok güzeldi herşeye inanan insanlar gökteki adam yalanı ve yalanın dinlerle başlaması bence çok doğru mesajlar anlıyabilene tabi.

@tnetennba

7 yıl önce

7.1 / 10

Azılı atayiz Ricky Gervais din hakkındaki düşüncelerini bir bir açıklamış filmde. Artık neresinden kaparsanız. Bence ona göre yalanın icadı dinlerle birlikte başlamış ve en büyük yalan da etkilediği insanlara bakılacak olursa din. Tanrı hem iyi hem kötü, hem kanser verir hem kanserden kurtarır, hepimize bir malikane verir ama nasıl? Hepsi yoruma açık. O yüzden kafalar karışıyor. Yani sorguladığında kafan karışacak, bir sürü pürüz bulacaksın diyor. George Carlin stand up'ı izliyormuşum gibi hissettim. Güzeldi bence.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL