8 milimetre Yorumları

8 milimetre filmi detayları

@korsanadam

1 ay önce

7 / 10

Gizemini koruyan sürükleyici bir senaryosu var. Ancak yönetmenin, Tom Welles'in motivasyonunu bize tam anlatamadığını düşünüyorum.Gördükleriyle nasıl yıkıldığını, psikolojisinin nasıl bozulduğunu eşine bile anlatamayacak seviyeye geldiğini seyirciye aktarılamamış. Sönük kalıyor. Daha karanlık bir atmosfer yaratılabilirdi.
Birkaç mantık hatasını saymazsak -ki bu mantık hataları karakter daha iyi anlatılabilse oluşmayacak türden hatalar - oldukça güzel bir film. Senaryonun özgün oluşu, dekor, oyuncular her şey çok güzel.

@ham

1 ay önce

7 / 10

Senaryosu klişe de olsa kendini izlettirmeyi başaran bir film, 90'lar filmlerini seviyorsanız bu filmi de seversiniz ilk 10 dk'sı biraz durağan sadece ondan sonra akıcılaşıyor.
M

@murat1534

8 yıl önce

Malzeme olarak bu konuya değinen başka bir film hatırlamıyorum. Konu ise Snuff. (sonunda insan öldürülen porno) Bilinçaltının ne kadar dehşet verici şeylere gebe olduğunu, zevkü?s-sefa?nın bir vakitten sonra insanı doyuramayıp, bastırılan duyguların şiddete meyillendiğini film güzelce anlatmış. Ha şimdi aklıma Sprski film geldi pardon.

Cage, ölmüş adamın sekreterini sorguladığında ona neden bunu yaptığını sorar. Sekreterin cevabı: ?Çünkü yapabiliyordu?. İşte bu söz kan dondurur sayın seyirciler. Birde o dövüş sahnelerinde o silah hep uzanamayacak yerlerde olur ya gıcık oluyorum lanet olsun jiysız kırayzt!

@vfv

11 yıl önce

8.7 / 10

8 milimetre insanların pek te bilmediği ama aslında Nicolas cagenin en başarılı filmlerindne biri.Yönetmeni bilenler bilir 23 numara, telefon klubesi gibi kült filmlere imza atmıştır. Bu film hem senaryo açısından özgün ve ibretlik hemde atmosferi açısından etkileyici. Bir polisiye olmasına ragmen öyleetkisi altına alıyor ki heyecandan yerinizde oturamayacagınız bölümleri var.Şiddetle tavsiye edilir. 10/ 8.7
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL