Yönetmen
|
Gregory Hoblit
|
Senarist
|
Toby Emmerich
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Bill Westenhofer
|
Dolly Sorumlusu
|
Ron Renzetti
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
Rick Reynolds
|
Teçhizat Sorumlusu
|
Mike Kirilenko
|
Şive Koçu
|
Lilene Mansell
|
Senaryo Süpervizörü
|
Samantha Armstrong
, Ira Hurvitz
|
Set Kostümcüsü
|
Monica Russell
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Eileen Moran
|
Boom Operatörü
|
Reynald Trudel
|
Animasyon
|
Roberto Smith
|
Diyalog Editörü
|
Lindakay Brown
|
Set Şefi
|
Jonathan Savan
|
Sahne Sanatçısı
|
Ann Marie Auricchio
, Stephen Barth
, Cameron S. Brooke
, Robert C. Brooke
|
İnşaat Koordinatörü
|
Kirk Cheney
, Joseph S. Alfieri
|
Dış Sesler Editörü
|
Karen G. Wilson
, Bruce Lacey
|
Kuaför
|
Verne Caruso
, Jennifer Bower O'Halloran
, Janice Miller
|
Yardımcı Butafor
|
Deryck Blake
|
Birim Reklamcısı
|
Joe Everett
|
Ses Mikseri
|
Douglas Ganton
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Rick Kush
|
Jenerik Mikser
|
Stephen McLaughlin
|
Özel Efektler
|
Jason Board
, Wilfred Caban
, Carmen M. Campolo Jr.
, Steven Kirshoff
, David Kleinstein
, Gary Kleinsteuber
, Kaz Kobielski
, Fred Kraemer
, Arthur Langevin
, Brad Larkin
, Martin Malivoire
, Jim McGillivary
, Ray McMillan
, Jim Reischl
, Mark Rice
, Robert J. Scupp
, Dean Stewart
, Andrew Mortelliti
, John Stifanich
, Nick Houghton
|
Yardımcı Dublör
|
Stephanie Finochio
|
Teşekkürler
|
David C. Hughes
|
Diğer
|
Toby Emmerich
|
Diğer
|
John 'Frenchie' Berger
, Elizabeth Bischof
, Jeremy Bradley
, Steve Brandes
, Belinda Carlisle
, Al Cerullo
, Donald Colafranceschi
, Johnny Egan
, Maggie Engelhardt
, Joe Everett
, Kimberly N. Fajen
, Rich Fellegara
, Lori Greenberg
, Brian Greene
, Melissa Hall
, Beau Holden
, Dianne Irving
, Michael Kohne
, Lilene Mansell
, Adam R. Mehr
, Wayne Petrucelli
, Joshua Ravetch
, Carla Swanson
, Bill Vibert
, Cassidy Watkins
, Adam Weisinger
, Zane
, Ronald C. Briggs Jr.
, Anthony Alvaro
|
Editoryal Hizmetler
|
Matt Boatright-Simon
, Gary Burritt
, Jim Passon
, Gregory Plotkin
, Brigitte Rabazo
, Richmond Riedel
|
Kamera Teknisyeni
|
Jared Abrams
, Victor Aguirre
, Peter Battistone
, Mel Cannon
, Phil Cohen
, Angelo Colavecchia
, Howard Davidson
, Jerry DeBlau
, William Engel
, Kris Enos
, Candide Franklyn
, Tim Guffin
, Craig Haagensen
, Jendra Jarnagin
, Nils Johnson
, Billy Kerwick
, Mike Kirilenko
, Scott Maguire
, Sal Martorano
, Kevin McKenna
, Robert McRae
, Charles Meere III
, David Norris
, Nate Ranger
, Doug Reid
, Ron Renzetti
, Brent Robinson
, James Scutakes
, Takashi Seida
, Lee Vickery
, Jasper Vrakking
, Rudolf Mammitzsch
, Nicolas L. Charuet
, Adam Putnam-Thomas
|
Görsel Efektler
|
Mike Borrett
, Amy Christensen
, John D.B. Cox
, Brian Dowrick
, Anders Ericson
, Geoffrey Harvey
, John Hughes
, Sean Hyunin Lee
, Nancy Klimley
, Wilmer Lin
, Joe Mancewicz
, Zeke Morales
, Eileen Moran
, David Santiago
, Bradley Sick
, Roberto Smith
, Bill Westenhofer
, Serkan Zelzele
, Brandon Craig
, Jack Holland
, Kevin Tengan
|
Ses
|
Jessica Bellfort
, Tom Bellfort
, Steve Boeddeker
, Lindakay Brown
, Frank Catalano
, David Diamond
, Tony Eckert
, Teresa Eckton
, Douglas Ganton
, Andrea Gard
, Claire Graybill
, Bobby Johanson
, Bruce Lacey
, Roger Morris
, Cheryl Nardi
, Gary Rizzo
, Ronald G. Roumas
, James J. Sabat Jr.
, James Sabat
, Christopher Scarabosio
, Jurgen Scharpf
, Michael Semanick
, Greg Steele
, Gary Summers
, Tami Treadwell
, Jana Vance
, Karen G. Wilson
, Gwendolyn Yates Whittle
, Gabriel Guy
, Brian Magerkurth
, Colin O'Neill
, Robert Deschaine
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Dave Staples
, Ron Annabelle
, Robert Buckman
, Blaise Corrigan
, Douglas Crosby
, Michael Papa
, George A. Sack
|
İkinci Birim
|
Robert C. Albertell
, Jeff J.J. Authors
, Darrin Brown
, Greg Hale
, Sarah Jarvis
, Rick Kush
, Janet Zdyb
|
Operasyon Yöneticisi
|
Bill Carraro
, David Crockett
, Mathew Hart
, Rick Reynolds
, Dana Robin
|
Makyaj Sorumlusu
|
Derek Becker
, Michelle Bruno
, John Caglione Jr.
, Verne Caruso
, Leslie Fuller
, Donald Mowat
, Bill Myer
, Jennifer Bower O'Halloran
, Edelgard K. Pfluegl
, Mark Schmidt
|
Yapım Sanatçısı
|
Paul Eads
|
Sinematografi
|
Alar Kivilo
|
Müzik
|
Michael Kamen
, Tom Boyd
, James Seymour Brett
, Christopher Brooks
, Wade Culbreath
, Robert Elhai
, Joel Iwataki
, Tom Kramer
, Stephen McLaughlin
, Blake Neely
, Michael Price
, J. Peter Robinson
, John Rodd
, Jonathan Sacks
, James Thatcher
, Peter Tomashek
, Brad Warnaar
, Randy Kerber
, Tommy Johnson
, Louise Di Tullio
|
Üretim Hizmetleri
|
Bill Carraro
, Janis Rothbard Chaskin
, Toby Emmerich
, Patricia Graf
, Gregory Hoblit
, Hawk Koch
, Richard Saperstein
, Robert Shaye
|
Set
|
Samuel Turturici
|
Makyaj Efektleri
|
Bill Myer
, Derek Becker
|
Oyuncu Seçimi
|
Amanda Mackey
, Cathy Sandrich Gelfond
, Robin D. Cook
, Kamala A. Thomas
, Gary M. Zuckerbrod
, Mercedes Kelso
, Elizabeth Lang
, Valerie McCaffrey
, Jane Rogers
|
Görsel Efekt Editörü
|
Zeke Morales
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
Steven Kirshoff
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Bill Carraro
|
Yapım Yöneticisi
|
Carla Fry
|
Görüntü Yönetmeni
|
Alar Kivilo
|
Kostüm Tasarımı
|
Elisabetta Beraldo
|
Editör
|
David Rosenbloom
|
Sanat Yönetimi
|
John Kasarda
, Dennis Davenport
, Mindy Roffman
, Joseph S. Alfieri
, Ann Marie Auricchio
, Stephen Barth
, Deryck Blake
, Cameron S. Brooke
, Robert C. Brooke
, Jim Chad
, Kirk Cheney
, Nigel Churcher
, Justin Corbett
, J.P. Dame
, Alexander Galant
, Christopher Geggie
, Beth Gilinsky
, Timothy Joliat
, Nora Kasarda
, David Maltese
, Aleksandra Marinkovich
, Kay Michaels
, Neil Morfitt
, Lisa Nilsson
, H. Nancy Pak
, Dave Rosa
, Jonathan Savan
, Michael Shocrylas
, Keith Sly
, Robert S. Smith
, John Sweeney
, Ross La Terra
, Peter Regnier
, Doug Slater
, John Todd
, Leor Froelich
|
Makyaj Bölüm Yöneticisi
|
John Caglione Jr.
|
Set Dekorasyon
|
Gordon Sim
, Beth Kushnick
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Paul Eads
|
Ses efektleri Editörü
|
Teresa Eckton
, Christopher Scarabosio
|
Yapımcı
|
Hawk Koch
, Gregory Hoblit
, Toby Emmerich
, Bill Carraro
|
Kostüm Sorumlusu
|
Andreas Schulz
, Donna Maloney
, Cori Burchell
, Barrett Hong
, Susan MacLeod
, Ingrid Price
, Monica Russell
, Andre Schulz
|
Dublörler
|
Brian Jagersky
, Peter Epstein
, Jeffrey Lee Gibson
, Jamie Jones
, Brian Smyj
, Darren McGuire
, Len Wagner
, Mary Ann Stevens
, G. A. Aguilar
, Victor Chan
, Bob Colletti
, Blaise Corrigan
, Douglas Crosby
, Stephanie Finochio
, Riley Jones
, Steve Lucescu
, Duncan McLeod
, Carl Paoli
, George A. Sack Jr.
, John Stead
, Wayne Wells
, Beau Holden
|
Dış Sesler
|
Dennie Thorpe
, Jana Vance
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Michael Kamen
|
Ses Tasarımcısı
|
Steve Boeddeker
|
Post Prodüksiyon Yöneticisi
|
Jody Levin
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Jeff J.J. Authors
|
Yönetici yapımcı
|
Robert Shaye
, Richard Saperstein
, Janis Rothbard Chaskin
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Nigel Churcher
, H. Nancy Pak
, Neil Morfitt
, Michael Shocrylas
|
Set Fotoğrafçısı
|
Takashi Seida
, Victor Aguirre
|
ADR Sorumlusu
|
Gwendolyn Yates Whittle
|
ADR ve Dublaj
|
Gwendolyn Yates Whittle
|
Yardımcı Ses Editörü
|
Cheryl Nardi
, Andrea Gard
|
Mekan Yöneticisi
|
Fred Kamping
, Sam Hutchins
, Jeffrey Angel
, Brian M. O'Neill
, Ethan Smith
, Rose Viggiano
, Steven T. Duke
|
Butafor
|
Christopher Geggie
, John Sweeney
|
Müzik Editörü
|
Tom Kramer
|
Set Tasarımı
|
Elis Y. Lam
|
Ortak Yapımcı
|
Patricia Graf
|
Makyaj Sanatçısı
|
Donald Mowat
, Leslie Fuller
, Michelle Bruno
, Edelgard K. Pfluegl
|
Işık Şefi
|
Robert McRae
, Jerry DeBlau
, Sal Martorano
|
Dublörler Koordinatörü
|
G. A. Aguilar
|
1. Yardımcı Editör
|
Gregory Plotkin
, Richmond Riedel
|
Kameraman
|
Craig Haagensen
, Angelo Colavecchia
, David Norris
, Candide Franklyn
|
Sorumlu Ses Editörü
|
Tom Bellfort
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
Gary Rizzo
, Michael Semanick
, Gary Summers
|
Pilot
|
Al Cerullo
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Kay Michaels
|
Genel
|
Tony Eckert
, Robert Deschaine
, Tami Treadwell
, Ron Hobbs
, Matthias Gohl
, Laurel Bresnahan
, Claire Graybill
, James J. Sabat Jr.
, Jane Rogers
, David Rosenbloom
|