Aç Gözünü Yorumları

Aç Gözünü filmi detayları

@kuzgunadam

1 ay önce

7.5 / 10

İspanya sinemasında çok yapmacık aşırı oyunculuk ve aşırı zorlayıcı ters köşe senaryo çabası beni yoran şeyler ama bu film onlardan farklı olarak beni etkiledi. Müzik kullanımı dahil beni yoran şeyler yoktu. Vanilla Sky izlememiş biri olarak filmden zevk aldım sonlara doğru biraz tahmin edilebilirdi bu da iyi bir şey tadında bitti.

@tiamath

1 yıl önce

8.3 / 10

Müthiş bir film. Dönemine göre ileri bir konuya sahip. Cesar, bir kız ile sadece bir gece birlikte olup sonrasında birlikte olmamayı prensip edinmiş biridir. Bu kadar çapkın olmasının bedelini ise son birlikte olma amacıyla en iyi arkadaşının elinden almaya çalıştığı kızın evinden çıktığında ödüyor. Bir önceki birlikte olduğu kız önüne çıkar ve kendisini eve bırakmak ister. Fakat kızın planı bir intihar girişimidir ve Cesar, artık yüzüne bakılamayacak birine dönüşür. Sayısız ameliyat derken toparlanamaz. Son bir tedavi yöntemine başvurur ve bir bakmışız halüsinasyonlar, şizofrenik durumlar derken müthiş bir sonla karşılaşırız.

Filmin bu şekilde iki bölümden oluşması ayrı bir keyif verici. Çünkü ilk yarıda tamamen klişe bir film izlediğinizi düşünürken ikinci yarı sizi ekrana kilitliyor. Bu işin aslı nedir? Kim suçlu? Cesar kafayı mı yedi? Sofia aslında hiç yok mu? Nuria nasıl bir intikam alıyor vs. vs.

Mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri.

@stancredid

2 yıl önce

9.4 / 10

Matrix'in öncüsü olan film

@ozan_taylan

3 yıl önce

Meramını çok da anlatamayan bir film olduğunu düşünüyorum.

@e3ru

3 yıl önce

7.5 / 10

Filmin senaryosu oldukça güzeldi. Senaristi tebrik etmek lazım. Ancak sahneler kopuk kopuk bazen bende
’’şimdi ben ne izliyorum acaba’’
hissi uyandırdı. Sahneler arası geçiş biraz anlamsız.
Bir de filmin ilk bir saati bu filmi öneren arkadaşıma içimden saydırdım, yakın arkadaş-esas kız-esas oğlan üçgeni oldukça ’’klişe’’ gelmişti. Hani bir saat boyunca bize bunları göstereceklerine yarım saatte hallolurdu bu iş. Yani gereksiz bi uzama olduğunu söyleyebilirim.
Bunların dışında oyunculuklara zaten söylenecek söz yok.
Filme hak ettiği puanı verdiğimi düşünüyorum.

@iamgzde

6 yıl önce

Psycic seviye güzeldi ama oyunculuğu tam olarak yansıttığını düşünmüyorum. Gerçekliği sorgularken bize Shutter Island'da verilen bir psikoz gibi hissedebilseydim belki daha değişik olurdu benim için. Hikayesi gereği başarılı bir yapım olarak aklımda kaldı.

@rien_toutce

7 yıl önce

keşke vanilla sky dan önce izleseydim dedim ama geç haberim oldu. o yüzden tadını çıkaramadım çünkü vanilla sky resmen bu filmin kopyası.

@mithraldil

7 yıl önce

8 / 10

*lütfen vanilla skydan önce izleyiniz , filmdeki konuşmalara dikkat etmek gerekiyor. onun dışında vermek istenilen şeyler çok güzel :)

@oneetimee

10 yıl önce

İspanyol sinemasının enlerinden.bir de Pedro Almodo-var tabi..

@erensoyaysu

11 yıl önce

Vanilla sky i bu filmden once izlemek gercekten buyuk bir sanssizlikti tum film karsilastirma yaparak gecti ve guzelim film heba oldu bilseydim abre los ojos u izlemeden vanilla sky i izlemezdim.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL