Sense8 Yorumları

Sense8 dizisi detayları

@pudukheba

3 yıl önce

8.2 / 10

Dizilerin 8-10 sezon sürmesine karşıyım, her şey tadında olmalı ama 2. sezonun 10. bölümünde diziyi bitirmek nedir ya... Rahat 5 sezon giderdi bu dizi, en azından 3. sezonu görseydik !

@ozlemmonderr

3 yıl önce

İptal edilme gerekçesi olarak 18 ayrı şehirde ,13 ayrı ülkede çekilmesinin maliyetinin fazla olması buna göre de gereken ilgiyi görmemesiymiş. O zaman neymiş arkadaşlar, mükemmel dizilerimizi herkes bilmesin herkes izlemesinciliğimizi bir tarafa bırakmamız gerekiyormuş artık galiba. Şaka bir yana ,bir dizinin iptal edilmesi anca bu kadar üzebilirdi..

@erika

3 yıl önce

9.1 / 10

Sense8 gibi bir dizinin iptal edilmesi dünyadaki en saçma üç beş şeyden bir tanesi olabilir. Matrix'in yazdığı tarih gibi, bu da 20 yıl sonra da hatırlanacak bir "masterpiece".

Wachowskiler'in sunduğu nimeti netflix geri çevirdi. Hepimize rehber niteliğindeydi yahu bu dizi.

@truelie123

3 yıl önce

Diziyi izledikten sonra yeter be , nedir bu çektiklerimiz diyorsunuz. Ne var sanki şurada oturup dünyanın bir ucundan herhangi biriyle ön yargılar olmadan konuşabilsek diye iç geçiriyorsunuz. Ama gel gelelim kendi yarattığımız bir kelime(ırk, cinsiyet , devlet,toplum,aile) buna hep karşı çıkıyor ve bir araya gelemiyoruz.

Wachowski'ler beni büyülediler adeta. Kendilerine olan saygım kat kat arttı. Diziyi izledikten sonra anlarsınız sizde beni.

@erika

3 yıl önce

9.1 / 10

Mükemmellik seviyesine ulaşmış bir dizi. Çerçevenin içi öyle güzel dolduruluyor ki konu işlenişinde, metin yazımında sıkıntılı hiçbir şey yok. Bir noktadan sonra Wachowski'lerin zihninde yaşamak istiyorsunuz, biliyorsunuz ki orası burdan güzel.

Görsel ve müzikal anlamda da bir şölen havası var.

Seviyoruz.

@oinokhoe

4 yıl önce

7.5 / 10

Başlangıçta her ne kadar sıkmış olsa da sezon ortasına doğru beni kendisine bağlattı ve sezon sonunda tekrar soğuttu. Büyük bir ihtimal 2. sezonda da takip edeceğim. Neler olcak nereye bağlıyacaklar her şeyi merak ettirdiler bize.

@ozlemmonderr

4 yıl önce

Bir sene bekleyecek olmak çok ağır geliyor.Çok orijinal ve sizi içine hapsedecek derecede çeken bir film. Çok garip sahneleri var. ''Ulan bunu nasıl düşünmüş bu adamlar'' dedirtiyor insana.

Gel gelelim ikinci sezon 2017'de. Ayrıca birde ikinci sezonda bitireceklermiş.

Üzdü.

@altunok41

4 yıl önce

İlk bölümlerden çok iyi olduğu söylenemez fakat kesinlikle bir yerden sizi yakalıyor. 'Aynı şeyler benim başıma gelseydi, napardım?' diye düşünüyorsunuz. Ah bi de herkes eşcinsel olmasaydı daha iyi olabilirdi :)

@serkanaydemir

5 yıl önce

10 / 10

Sanırım unutulmazlara girecek bir dizi başladı.

Netflix dizisi yine bizlerle. Tabi bu sefer biraz daha iddialılar. Keşke şöyle en az 17 bölümlük bir dizi olsa. Böyle kısa diziler gerçekten her daim Lost'u aratıyor. Şu gerçek ki dizi yönetmenleri güvenimizi boşa çıkartmadılar. V for Vendetta şaheserinden sonra dizi sektörüne de sağlam bir etki bırakacakları belli. İlk 4 bölümden sonra yavaş yavaş her şeyi anlamaya başlıyoruz ve bence muhteşem bir kurgusu var dizinin. Oyunculardan tutun içinde geçen senaryoya ve kesinlikle o eşsiz müzikleriyle dizi bağımlılık yapmaya aday. Bilinçsel öğretileri de var dizinin: eşcinsel olmanın artık aşılması gereken bir gerçeklk olduğundan(ne de olsa insanların cinsel tercihi kişinin kendisini ilgilendirir), Afrika'daki sokak çetelerinden, şehirlerin uçta yaşayan dışlanmış toplumlarından, İlaç sahteciliğinden, aktivist olmanın muhteşemliğinden falan. Tabi şimdi bazı zihniyetlerin bu anlatılmak isteyenleri anlamaması da çok normaldir. Film bunları aşmak i
... Devamı
Sanırım unutulmazlara girecek bir dizi başladı.

Netflix dizisi yine bizlerle. Tabi bu sefer biraz daha iddialılar. Keşke şöyle en az 17 bölümlük bir dizi olsa. Böyle kısa diziler gerçekten her daim Lost'u aratıyor. Şu gerçek ki dizi yönetmenleri güvenimizi boşa çıkartmadılar. V for Vendetta şaheserinden sonra dizi sektörüne de sağlam bir etki bırakacakları belli. İlk 4 bölümden sonra yavaş yavaş her şeyi anlamaya başlıyoruz ve bence muhteşem bir kurgusu var dizinin. Oyunculardan tutun içinde geçen senaryoya ve kesinlikle o eşsiz müzikleriyle dizi bağımlılık yapmaya aday. Bilinçsel öğretileri de var dizinin: eşcinsel olmanın artık aşılması gereken bir gerçeklk olduğundan(ne de olsa insanların cinsel tercihi kişinin kendisini ilgilendirir), Afrika'daki sokak çetelerinden, şehirlerin uçta yaşayan dışlanmış toplumlarından, İlaç sahteciliğinden, aktivist olmanın muhteşemliğinden falan. Tabi şimdi bazı zihniyetlerin bu anlatılmak isteyenleri anlamaması da çok normaldir. Film bunları aşmak için güzel örnekler sunuyor bizlere. Sanat işte her yerde değerdir. Ben çok beğendim. Özellikle oyuncuların kalitesi diziyi çok rahat en iyiler arasına katacaktır ki katmalıdır da. Set arkası sağlam çok belirgin bir gerçek bu. Artık zaman dizinin yerini bizlere gösterecektir. Ön yargılarınızı aşıp öyle izleyin diziyi ne de olsa hayvanlardan farklı olan beynimizi artık kullanma zamanı. Yoksa savaşlardan, faşist-dinci yaşamlardan asla kurtulamayacağız.

İyi seyirler.

P: 10

@darkpassenger

5 yıl önce

Wachowski'lerin yeni eseri. Gayet iyi başladı, fazla karakter olduğundan kompleks bir kurgusu var, sürekli aynı andaki farklı mekanlara ve kişilere kayıyor kamera, bu sebepten çok bağlayıcı değil gibi duruyor ama beni kendine çekti açıkcası. Oyuncular fena değil, müzikler güzel; henüz ne olduğunu tam bilmiyoruz, ilerleyen zamanlarda açıklanır gibi düşünmekteyim. Lost benzeri bir gizeme sahip dizi, mistik (ama sanırım bilimle bağdaştırmaya çalışmışlar biraz empati romanındaki gibi), açıklanmamış şeyler var ve uzun süre böyle kalacak gibi. Bir çok insan Jupiter Ascending ve Cloud Atlas(ki Cloud Atlas'ı ben gayet beğenmiştim) yüzünden Wachowskilere önyargılı davranmakta ama dizi hiç de öyle yabana atılacak bir ürün değil, ama tabi belli bir kitleye hitap edeceği de ortada. Bir çoğunun lost gibi, gizemi ve karmaşıklığı yüzünden göklere çıkaracağını ve bir çoğunun da aynı sebepten yerin dibine sokacağını düşünmekteyim. İzleyenlerin eleştirileri karakterleri çok uzun tanıtmaları olmuş genell
... Devamı
Wachowski'lerin yeni eseri. Gayet iyi başladı, fazla karakter olduğundan kompleks bir kurgusu var, sürekli aynı andaki farklı mekanlara ve kişilere kayıyor kamera, bu sebepten çok bağlayıcı değil gibi duruyor ama beni kendine çekti açıkcası. Oyuncular fena değil, müzikler güzel; henüz ne olduğunu tam bilmiyoruz, ilerleyen zamanlarda açıklanır gibi düşünmekteyim. Lost benzeri bir gizeme sahip dizi, mistik (ama sanırım bilimle bağdaştırmaya çalışmışlar biraz empati romanındaki gibi), açıklanmamış şeyler var ve uzun süre böyle kalacak gibi. Bir çok insan Jupiter Ascending ve Cloud Atlas(ki Cloud Atlas'ı ben gayet beğenmiştim) yüzünden Wachowskilere önyargılı davranmakta ama dizi hiç de öyle yabana atılacak bir ürün değil, ama tabi belli bir kitleye hitap edeceği de ortada. Bir çoğunun lost gibi, gizemi ve karmaşıklığı yüzünden göklere çıkaracağını ve bir çoğunun da aynı sebepten yerin dibine sokacağını düşünmekteyim. İzleyenlerin eleştirileri karakterleri çok uzun tanıtmaları olmuş genellikle, ben bunu olağan karşılıyorum. Bunu yapmayan diziler, olayı flashbacklerle kapatmakta bu da zaten karışık olan diziyi daha da karıştırırdı, başlarda karakterlere ayrı ayrı odaklanmaları bence gayet iyi olmuş, hiç flashback yok değil tabiki elbette var ama bir çok popüler diziye göre az sayıda. Ki bilim-kurgu genre sine ait bir dizi değil bu, içinde dram da barındırıyor ve bu yüzden karakterleri derinlemesine işlemeleri bence hoş olmuş.(Wachowski kardeşlerin şuanki psikolojik durumlarındandır diye düşünüyorum biliyorsunuz bir kaç yıl önce biri cinsiyet değiştirdi ve daha varoluşçu bir havaya büründüler) Bir şans verin bence, önyargılı olmayın.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL