Yönetmen
|
Barry Sonnenfeld
|
Oyuncu
|
|
Kevin Kline
U.S. Marshal Artemus Gordon / President Grant
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bilgisayar Grafik Sorumlusu
|
Steve Braggs
|
Müzik
|
Elmer Bernstein
, Emilie A. Bernstein
, Peter Bernstein
, Kevin Connolly
, Kathy Durning
, Jon Kull
, Norman Ludwin
, John Rodd
, Patrick Russ
, Steven L. Smith
, Sally Stevens
, James Thatcher
, Dan Wallin
, Stevie Wonder
, Nancy Gassner-Clayton
, Richard Nash
, Tommy Johnson
, Louise Di Tullio
, Bobbi Page
|
Üretim Hizmetleri
|
Tracy Barone
, Tracy Glaser
, Barry Josephson
, Kim LeMasters
, Doug Lodato
, Jon Peters
, Graham Place
, Joel Simon
, Chris Soldo
, Barry Sonnenfeld
, Neri Kyle Tannenbaum
, Bill Todman Jr.
|
Boom Operatörü
|
Steve Bowerman
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Kenny Searle
, Michael W. Broomer
, William Hogue
, Robert K. Johnson
, Alan Kaminsky
, Dana Swartout
|
Negatif Kesici
|
Mo Henry
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Chris Soldo
|
Orkestra Şefi
|
Emilie A. Bernstein
|
Yapım Sanatçısı
|
Bo Welch
|
Ortak Yapımcı
|
Chris Soldo
, Neri Kyle Tannenbaum
|
Baş Kuaför
|
Martin Samuel
|
Renk Zamanlayıcı
|
Dale E. Grahn
|
Teçhizat Sorumlusu
|
J. Patrick Daily
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
Russ Kavanaugh
|
Sinematografi
|
Michael Ballhaus
|
Operasyon Yöneticisi
|
Christopher DeFaria
, Russ Kavanaugh
, Gabriela Vázquez
, Graham Place
, Neri Kyle Tannenbaum
|
Makyaj Sorumlusu
|
Lance Anderson
, Pierce Austin
, Teresa M. Austin
, Robin Beauchesne
, Mitch Devane
, Ken Diaz
, Katie Douthit
, Bruce Spaulding Fuller
, Art Harding
, Kazuhiro Tsuji
, Will Huff
, Whitney James
, Matthew L. Kasten
, Toby Lamm
, Lucia Mace
, Clayton Martinez
, Michael Mills
, Sylvia Nava
, Christy Ann Newquist
, Jolynn Nieto
, Elizabeth Rabe
, Yoichi Art Sakamoto
, Martin Samuel
, Bill Sturgeon
, Alicia M. Tripi
, Art Anthony
, Rick Bongiovanni
, Donna Cicatelli-Lewis
, Jackie Dobbie
, Tony Gardner
, Lori McCoy-Bell
, Judy Murdock
, Craig Reardon
, Rick Stratton
, Brian Wade
, Susan A. Cabral
, Mark Landon
|
Editoryal Hizmetler
|
Ken Blackwell
, Dale E. Grahn
, Mo Henry
, Mike Koz
, Tim Safarik
, Marianne Urioste
, Mary Viola
, Lynne Warr
, Bill Daly
, Jonathan Malden
, Deborah Gavlak
|
Görsel Efekt Koordinatörü
|
Jeanie King
|
Dublörler Koordinatörü
|
Terry Leonard
|
Teşekkürler
|
Silke Matzpohl
|
Diğer
|
Jim Thomas
, John Thomas
, S. S. Wilson
, Brent Maddock
, Jeffrey Price
, Peter S. Seaman
|
Diğer
|
Julie Adams
, Ellen Adolph
, Erik Betts
, Andre Blair
, Doug Burch
, Tim Carroll
, Kyle Cooper
, Christian Feldhaus
, Danielle Fenati
, S.J. 'JoJo' Fieger
, Todd Forsberg
, Tony Gardner
, Orlando R. Gonzales
, Lloyd Gordon
, Daren Hicks
, Lynne Hockney
, Heidi Holicker
, Richie Kawamoto
, Anthony Kerum
, Daryl C. Lefever
, Jeff Lovely
, Bob Merrick
, Shaun O'Banion
, Gloria O'Brien
, Frank Pelluchon
, Christie Pesicka
, Jess Platt
, Terry Pritchard
, Alan D. Purwin
, Matt Reitsma
, Julene Renee
, Angie Ryan
, Jeffrey Schwartz
, Cody Smith
, Tony Swatton
, Ken Twohy
, Andrew M. Ward
, Wendy Washbrook
, Kip Wolverton
, James Clark
, Lisa Hackler
, Geoff Murillo
, Ryan Rayner
, Jane E. Russell
, Kurt Zelnak
, Stephanie Kemp
, Brian Manis
, Chris McComb
|
Mekan Yöneticisi
|
Robbie Goldstein
|
Kostüm Sorumlusu
|
Fran Allgood
, Amy Arnold
, Brian Dott
, Danielle Feller
, Mari Grimaud
, Mathew Hooey
, Laurie Hudson
, Barry Kellogg
, David Le Vey
, Leigh Leverett
, Joseph T. Mastrolia
, Robert Mata
, Rebeka L. Roberts
, Carol Hybi
, Paul H. Lopez
, Lahly Poore
, Kanani Wolf
, David Page
|
Şef Işık Teknisyeni
|
James R. Tynes
|
Animasyon
|
David Latour
, Steve Nichols
|
Kamera Teknisyeni
|
Antar Abderrahman Jr.
, Amy H. Abrams
, Mitchell Amundsen
, Ismael Araujo Jr.
, John Armstrong
, Adam Barth
, Jordan Belfi
, Jeff Bettis
, Richard Brooks Burton
, Henry Cantor
, George M. Chappell
, Murray Close
, Glenn Corbett
, James F. Cornick
, William Coss
, Steve Craft
, Steven Cueva
, J. Patrick Daily
, Porfirio Dominguez
, Peter Drinco
, David M. Dunlap
, Kevin Erb
, Harland Espeset
, Scott Fieldsteel
, John Fine
, Kevin 'Rambo' Fitzgerald
, Chris Funk
, Jenifer Galvez
, Daniel C. Gold
, Alexander Griffiths
, Myke Groves
, Mark Gutterud
, Hank Herrera
, Greg Hewett
, Allan Scott Jackson
, Michael Kelem
, Jason Kilgore
, Tommy Klines
, Wayne Kosky
, Thomas Lappin
, Dwight Joseph Lavers
, Michael L. Lewin
, Greg Luntzel
, Colin Mayo
, Michael A. McFadden
, Stephen McGehee
, Michael McGuire
, Charlie McIntyre
, Mark Mele
, Sean Hunter Moe
, John Murphy
, Tim Noble
, Charles 'Chaz' Norcross
, David B. Nowell
, Daniel Pershing
, Paul Plannette
, Bill Pope
, Derick Pritchard
, Bradford Ralston
, Chis Rountree
, John 'Fest' Sandau
, Gihan 'Sandy' Seneviratne
, Robert Sharman
, Chuck Shuman
, Cricket Sloat
, Gregory W. Smith
, Stephen St. John
, Don Steinberg
, Raymond Stella
, Owen Stephens
, Michael Stumpf
, James R. Tynes
, Zoran Veselic
, Johnny Walker
, Eric Whitehead
, Rafael Winer
, Norman Ash
, Kat Bueno
, Kelly Diehl
, Peter Graf
, Lamarr Gray
, Ronald J. Pure Jr.
, Paul Toomey
, Tom West
, James Irons
, Tony Mazzucchi
, Craig Price
|
Görsel Efektler
|
Mimi Abers
, Jonathan Alvord
, Bill Barr
, Jeffrey Benedict
, Scott Benza
, Steve Braggs
, Eric Brevig
, Daniel Brimer
, Richard Brooks Burton
, Mark Casey
, Kate Choi
, Robbie Clot
, Grady Cofer
, Brian Conlon
, Jay Cooper
, Erin M. Cullen
, Tim T. Cunningham
, Lindy DeQuattro
, Natasha Devaud
, David S. Dranitzke
, Michael Fallavollita
, Tom Fejes
, Kelly Fischer
, Christian Foucher
, David Fuhrer
, Shannon Blake Gans
, Tim Gibbons
, Michael Gleason
, Matthew Gratzner
, Craig Hammack
, Brian Hanable
, John Helms
, Geoff Heron
, Edward Hirsh
, Ivo Horvat
, Alex Jaeger
, Jeanmarie King
, Karen Klein
, Heather Knight
, Hayden Landis
, Dan Levitan
, Jacqui Lopez
, Sean MacKenzie
, Morris May
, Ladd McPartland
, Jim Morris
, Karen M. Murphy
, Julie Nelson
, Steve Nichols
, Michael Olague
, Eric Pascarelli
, Brian Pope
, Henry Preston
, Brian Ripley
, Jason Rosson
, Robert Sharman
, Paul Sharpe
, Craig A. Simms
, Tom St. Amand
, Marcus Stokes
, Catherine Tate
, Chad Taylor
, Danny Gordon Taylor
, Doug Tubach
, Trevor Tuttle
, Michael Van Eps
, Talmage Watson
, Susan M. Weeks
, R. Christopher White
, Ronnie E. Williams Jr.
, Dean Yurke
, Lauren Abrams
, Marshall Richard Krasser
, David Latour
, Mark Tait Lewis
, Matt Linder
, Brian Sorbo
, Matthew A. Ward
, Tom Zils
, Michal Makarewicz
|
Özel Efektler
|
Rick Baker
, Craig Tex Barnett
, Everett Byrom III
, Randy Cabral
, Robert DeVine
, Mike Edmonson
, Donald Elliott
, Geoff Heron
, Thomas R. Homsher
, G. Peter King
, Michael Lantieri
, Joe Love
, Dennis Petersen
, Ralph Peterson
, Tom Ryba
, Russell Shinkle
, Chris L. Ward
, Mike Wever
, Jim Beinke
, Roland Blancaflor
, John Cluff
, Lynn Garrido
, Tom Pahk
, Mike Reedy
, Mike J. Regan
, Frank W. Tarantino
|
Ses
|
Craig Berkey
, Benjamin Cheah
, Marko Costanzo
, John T. Cucci
, Gloria D'Alessandro
, Juno J. Ellis
, John P. Fasal
, Donald Flick
, Dan Fontana
, Sean Garnhart
, Eugene Gearty
, David Grimaldi
, Matthew Harrison
, Frank Kern
, Peter F. Kurland
, George A. Lara
, Ferenc Lukács
, Kate Lumpkin
, Bobby Mackston
, Victoria Martin
, Glenn Micallef
, Oscar Mitt
, Dan O'Connell
, Kevin O’Connell
, Thomas J. O'Connell
, Glenfield Payne
, Mike Poppleton
, John Pospisil
, Will Ralston
, Greg P. Russell
, Solange S. Schwalbe
, Karen Spangenberg
, Hamilton Sterling
, Craig Weintraub
, James Ashwill
, Hanson Hsu
, Mike Lanoue
, Linda Lew
, Fred Peck III
, Jay Peck
, Allan Zaleski
|
İkinci Birim
|
George Bamber
, Eric Brevig
, Katie Carroll
, Mark S. Constance
, Hilbert Hakim
, David Hyman
, Terry Leonard
, Donald Murphy
, Dodi Lee Rubenstein
, Jon C. Scheide
, Chris Soldo
, Eric Tignini
, David H. Venghaus Jr.
|
Baş Makyaj Sanatçısı
|
Whitney James
|
Oyuncu Seçimi
|
Ronna Kress
, David Rubin
, Maryellen Aviano
, Alfonso Ribeiro
, Jennifer Ricchiazzi
|
Senaryo Süpervizörü
|
Mary Bailey
, Patience Thoreson
, Susan Eileen Stewart
|
Makyaj Efekt Tasarımcısı
|
Rick Baker
|
Ses Tasarımcısı
|
Eugene Gearty
, John P. Fasal
, John Pospisil
|
Görüntü Yönetmeni
|
Stefan Czapsky
, Michael Ballhaus
|
Yapımcı
|
Jon Peters
, Barry Sonnenfeld
|
Set Dekorasyon
|
Cheryl Carasik
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Bo Welch
|
Sanat Yönetimi
|
Tom Duffield
, François Audouy
, Noah Bradley
, Mariko Braswell
, Jeff Brown
, James Carson
, Christopher Casey
, John Cluff
, Randall S. Coe
, Scott Edward Collins
, Guillaume DeLouche
, Michael Diersing
, Guy Dyas
, Marc Fambro
, Steven Fidler
, Chris Fix
, Tim Flattery
, Scott Getzinger
, John Giuliano
, Scott E. Handt
, Gabriel Hardman
, Doug Harlocker
, Sean Haworth
, Chris Herrington
, Chris Hopkins
, Billy Iiams Jr.
, Chris Johnson
, John Kelso
, Allen Lafferty
, Scott Lafferty
, David Manhan
, James Miller
, Charlie Montoya
, James Oxford
, Bruce Richter
, Francis J. Roix
, Ernest M. Sanchez
, Jeff Shewbert
, Maya Shimoguchi
, Bob Skemp
, Dale Snyder
, Stephen Sturm
, Patrick M. Sullivan
, Gerald Sullivan
, Jason Sweers
, Jeffrey Thomas
, James Van Houten
, Wendy Weaver
, Christopher Windisch
, Craig Zumbroegel
, David Halver
, Ryan Handt
, J. Bryan Holloway
, Richard W. Jones
, Kevin Mangan
, Dan Ondrejko
, Brent Regan
, Michael Rifkin
, Clare Scarpulla
, Steven Lee Baer
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Elmer Bernstein
|
Kostüm Tasarımı
|
Deborah Lynn Scott
|
Editör
|
Jim Miller
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Sean Haworth
|
Sorumlu Ses Editörü
|
Skip Lievsay
, Bobby Mackston
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Eric Brevig
|
Senaryo
|
Jeffrey Price
, Peter S. Seaman
, Brent Maddock
, S. S. Wilson
|
Makyaj Sanatçısı
|
Robin Beauchesne
, Judy Murdock
, Teresa M. Austin
|
Müzik Editörü
|
Kathy Durning
, Patricia Carlin
|
Hikaye
|
Jim Thomas
, John Thomas
|
Dublörler
|
Mark Hicks
, Tim Rigby
, Alex Madison
, Tad Griffith
, Laura Albert
, Seth Arnett
, Chick Bernhard
, Tony Lee Boggs
, Clay Boss
, May Boss
, Eddie Braun
, Jodi Lyn Brockton
, Troy Brown
, Joe Bucaro III
, Richard Bucher
, Brian Burrows
, Hal Burton
, Kenny Call
, Jack Carpenter
, R.J. Chambers
, Caron Colvett
, Ritchie Copenhaver
, David D. Darling
, Darrell Davis
, Jared S. Eddo
, Annie Ellis
, Danny Epper
, Gary Epper
, Jeannie Epper
, Joe Finnegan
, Teri Garland
, Mark Ginther
, Mitch Gould
, Anita Hart
, Chuck Hart
, Jimmy Hart
, Eddie Hice
, Freddie Hice
, Johnny Hock
, Larry Holt
, Norman Howell
, Shawn Howell
, Diana Lee Inosanto
, Kevin L. Jackson
, Cinda-Lin James
, Loren Janes
, Robert Jauregui
, Garth Johnson
, Pat E. Johnson
, Shawn Kautz
, Dennis Keiffer
, Max Kleven
, David Lea
, Lane Leavitt
, Terry Leonard
, Randolph LeRoi
, Artie Malesci
, Sammy Maloof
, Bob McGovern
, Bobby McLaughlin
, Cliff McLaughlin
, Joyce McNeal
, Derek Mears
, Jamie Jo Mitchell
, Gary Morgan
, Jeff O'Haco
, Ty O'Neal
, J. J. Perry
, Barbara Peterson-Malesci
, Jim Pratt
, Darrin Prescott
, Jeff Ramsey
, Rex Reddick
, Erin Ricotti
, Shawn Robinson
, Troy Robinson
, Walter Robles
, Von L. Roddy
, Scott Rogers
, Pat Romano
, Rod Rondeaux
, John Rottger
, James Ryan
, Kurtis Sanders
, Ben Scott
, John-Clay Scott
, Valerie Scott
, Lincoln Simonds
, Robair Sims
, Mike Smith
, Chad Stahelski
, Joe Stone
, Philip Tan
, R. L. Tolbert
, Tim Trella
, Christopher J. Tuck
, Gwynn Turnbull Weaver
, Rudy Ugland
, Gene Walker
, William Washington
, Gary J. Wayton
, Paula Wayton
, Tim Werner
, Ted White
, Jim Wilkey
, Jack Williams
, Dianne L. Wilson
, Scott Workman
, Danny Wynands
, Glen Yrigoyen
, Ann Chatterton
|
Butafor
|
Doug Harlocker
|
Birim Reklamcısı
|
Jane E. Russell
|
Kuaför
|
Lucia Mace
|
Ses Mikseri
|
Peter F. Kurland
|
Özel Efekt Sorumlusu
|
Michael Lantieri
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
David H. Venghaus Jr.
|
Sorumlu ADR Editörü
|
Juno J. Ellis
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
Greg P. Russell
, Kevin O’Connell
|
Steadicam Operatörü
|
Stephen St. John
|
Yönetici yapımcı
|
Barry Josephson
, Bill Todman Jr.
, Joel Simon
, Kim LeMasters
, Tracy Glaser
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Jacqui Lopez
, Karen M. Murphy
|
Eş Yapımcı
|
Graham Place
, Doug Lodato
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Graham Place
|
Set Tasarımı
|
Patrick M. Sullivan
, Maya Shimoguchi
, Gerald Sullivan
, Mariko Braswell
|
Set Fotoğrafçısı
|
Murray Close
|
Genel
|
Eric Brevig
, Terry Leonard
, Stephen St. John
, Marko Costanzo
, Mark Hicks
, George A. Lara
, Dan O'Connell
, John T. Cucci
, Daniel C. Gold
, James Ashwill
, Chick Bernhard
, Maryellen Aviano
, Thomas J. O'Connell
, Eric Tignini
, Diana Lee Inosanto
, Jim Miller
|