Akıl Defteri Yorumları

Akıl Defteri filmi detayları

@usmcsas

10 yıl önce

8 / 10

film kurgusal açıdan kusur barındırmıyor tabi ama,bunun sayesinde ortaya çıkan gajini daha iyi akıcı hiç sıkmıyor üstelik orjinalinden daha iyi bir yapım ortaya çıkaran ender filmlerden :)
F

@filmdahi

10 yıl önce

8.2 / 10

Christopher Nolan Bir Başyapıt

Filmde Çok Flashforward's Var Onu Söyleyem yani anlamanızda zorluk çıkabailir.

Ama Sonu İçin İzlencek film

Puan:8.4

@serkanaydemir

10 yıl önce

8.2 / 10

Zaman her zaman şimdiden akmaz.

Yıllar önce izlediğim ve şöyle baktığımda neden çoğu filmi beğenmediğimi anladığım film. Bu filmden sonra sinema bitiyor zaten. Mükemmel bir kurgu. Olayın işlenişi ve sizin hayranlıkla izleyişiniz. Başka bir açıklama yok. İzlemediyseniz sakın kaçırmayın. İlk 10'a girecek filmdir.

İyi seyirler.

P: 8.1
F

@film_kadini

10 yıl önce

izlemedim ama açıklamasına bakılırsa "Ghajini" yi hatırlatıyor..
A

@asosyal_adam

10 yıl önce

9 / 10

izlediğim en sağlam kurgusu olan filmlerden nolanın kendini belli ettiği film
S

@sekoleyte

10 yıl önce

9.5 / 10

Hepimizin bize kim olduğumuzu hatırlatacak hatıralara ihtiyacı var.
D

@doris

10 yıl önce

Ters kurgusuyla dikkat çeken film 15 dakikalık periyotlarla sondan başa doğru geldiği için filmi seyreden ancak adamın hatırladığı kadarını bilebiliyor. Lenny, John G'yi ararken filmin içinde resmen kayboldum. Bir an acaba karısını kendi mi öldürdü, bu bir rüya mı diye düşünmedim değil. Karısı ile yataktayken Lenny'nin göğsünde dövme vardır, bu da Teddy'yi haklı çıkarır, her ne kadar hatırlaması imkansız olsa da. Lenny'nin "Don't believe in his lies" yazmadan önce Teddy için kendi aklında yeni bir John G. yaratma konusunda aklından geçenleri hatırlarsak, neden istediği şeye inanması gerektiğini de anlamış oluruz. Lenny'nin bu durumda tek yaptığı kaçmak oluyor. Filmin sonunda oturduğunuz yerde kalakalıyorsunuz. Son sahneleri hazmetmeye ve tekrar tekrar düşünüp neler olup bittiğini toparlamaya çalışıyorsunuz.

@bokakonansinek

11 yıl önce

allahını seven üzerime spoiler atsın.....

@parrhesiastes

11 yıl önce

Dön dön dön. Değişik . Beynimiz o sihirli kapısının varoluşunu anımsatan film.
M

@meko

11 yıl önce

ya bu filmi şöyle başından sonuna adam gibi izleyemedim haliyle filmin sonunda eee nolmuşş eee nolmuşşş moduna girip mundar ettim filmi şimdi de soğudum.. aradan zaman geçtikten sonra pür dikkat tekrar izlicem ama kesinlikle ve kesinlikle bu filmi indiricem o parçaları tek tek filmden ayırıp tekrar sıralıycam oturucam adam gibi filmin başından sonuna izlicem... hayatım boyunca izlerken dayak yemiş gibi beni yoran ikinci film oldu. ilki de 11:14
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL