Pazar: Bir ticaret masalı Yorumları

Pazar: Bir ticaret masalı filmi detayları

@koraydiyebirisi

1 ay önce

7.5 / 10

Yaklaşık on yıl sonra tekrar izlediğimde, seyir zevkimin biraz daha arttığını fark ettim. Aldığı ödülleri hak eden, başarılı, özgün bir iş. Bağlayıcılık biraz daha yükseltilebilse, kült olabilirmiş.

@slavesusar

8 yıl önce

altın portakalda izleyememiş olmamış hayıflanmaları sonunda bitti,beklediğim gibi gayet başarılı bir film izlemiş oldum.. yabancıların işe el atmış olduğu belli olsa da yine de bizden bir film olmuş. doğulu (kime göredoğu?) sıcaklığı hemen kendini hissettiriyor,izlerken "evet tam türk mantığı" yada "tam türk tepkisi" dediğim çok oldu.

tayanç ayaydın hakkında bir beklentim olmadığı halde doğal oyunculuğunu çok beğendim(bazen şivesi karışıyordu ama o kadar da kulağımı tırmalamadı),hatta gerçekte miram olduğunu ve tayanç ayaydın rolü yaptığını bile düşündüm:)genco erkal'a zaten laf söylenmez,o kadar dolu dolu oynamış ki şapka çıkartmaktan başka bir tepki verilemez..

son olarak film ilk anda dudaklara bir gülümseme yerleştiriyor ve sonuna kadar (zaman zaman kahkahalara vardırarak) gülümsemeniz devam ediyor.. ama sonunda öyle bir hareket yapıyor ki gülümsemenin gitmesine zaman kalmadan ani bir hüzün bastırıyor,akan isimlere bakıp kalınıyor...

@esmeralda

8 yıl önce

Tayanç Ayaydın ve Genco Erkal'ın doğal oyunculukları dışındakayde değer birşey olmayan, Altın portakal odulunu kapmışbir film. 6/10

@gundula

9 yıl önce

Filmden aklımda yer eden Tayanç Ayaydın... Hoş bir hikaye ve iyi oyunculuk... Sevdim...

@benkendimveben

9 yıl önce

7 / 10

filmden akılda kalan iki şey: tayanç ayaydın ve dario moreno şarkısı.. antalya da hangi akla hizmet ödül aldı bilemiyorum ama çok kısıtlı oyuncu kadrosu ve gereksiz uzun sahneleri ile filmi doldurmaya çalışmak ne kadar yerinde olmuş anlamış değilim..

konunun kaçakçılık mı yoksa doğal bir ticari mesele mi olduğunu anlamıyorum hala ? neyi anlatmak istediği açık seçik ortada ama ben anlamak istemedim sanırım..

@poormf

9 yıl önce

5 / 10

Mustafa karakterinin oyunculuğu dışında kayda değer hiçbir yanı olmayan bir film. Hele ki kahramanımızın arabada Dr.Hanım tarafından ilaç getirmeye ikna edildiği sahne, bu kadar mı inandırıcılıktan uzak olur.

5/10
S

@samsa

10 yıl önce

8.1 / 10

dario moreno ile daha da güzelleşen bir film keşke biraz daha ilgli görseydi
M

@marjinalfaydasi

11 yıl önce

herrr akşam votka rakı we şarappp:)elin ingilizi bizim entel kuntel türk yönetmenlerindne daha sıcak daha alaturka bi film yapmış helal olsun abimize

@sophomore

11 yıl önce

5.2 / 10

çok övüldü,ödül aldı izlemek şart oldu demiştim ama pek de umduğumu bulamadım filmde.

evet konu iyi,iyi de işlenmiş ama bazı ayrıntılar çok rahatsız etti beni.özellikle rojin.belki de rojin'i sevmediğimden dolayı ama ilk sahnede (sözde) arabanın arkasında giderken şarkı söylemesi,çok itici geldi bana.sonra adam akıllı şive bulamadım karakterlerde(yabancı yönetmenden dolayı sanırsam) bunlar gibi bir kaç ayrıntı daha filmde gözüme takılanlardan.

@hamlet

11 yıl önce

bulunması zor bir film. bunu bulan bunu da buldu; bkz: usta beni öldürsene
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL