Çernobil Yorumları

Çernobil dizisi detayları

@muratkarahann

9 ay önce

9.7 / 10

Gerçek bir olayı anlatıp etki yaratmak biraz daha zor. Dizi tam olarak bunu sağlıyor. Belgesellerdeki bilgi aktarımlarından öte o mekanı ve zamanı hisettirmeyi gerçekten çok iyi başarmışlar.

@dilekcandar

9 ay önce

9.5 / 10

Diziye ,sadece dizi gözüyle bile baktığınızda sizi içine çeken bir aurası var. Ama bunların gerçekten yaşanmış olduğunu bilmek ve sonuçlarının neler doğurduğunu görmek çok acı. Biz de kıyısından köşesinden bunu yaşadık.

@mgkgunay

9 ay önce

İzledikten sonra şunu düşündüm. Evet bu illet Türkiye'de olmamalı. Böyle rezil insanların, halktan ve gerçeklerden uzak insanların, ilim ve irfan bilmeyen insanların, koltuklarında oturmaya devam etmek için her türlü yalanı atıp gerçeği gizleyecek potansiyele sahip insanların politikacı olduğu bu ülkede böyle bir şeyin yapılmasına kesinlikle izin verilmemeli. Biz böyle bir şey ile başa çıkamayız. Bu hepimizi yok eder. Bu illetin karşısında hiçbir dua, hiçbir vaat, hiçbir yalan bizi kurtaramaz. Ben bunu anladım. Biz bir bilim ülkesi değiliz. Biz bilim insanlarına saygı duyan ve sağlıklı düşünebilen insanların ülkesi de değiliz. Biz Çernobil faciasından sonra Karadeniz'de ki çayı göstere göstere içmiş, "Türkiye'de radyasyon var diyenler dinsizdir." demiş bakanın ülkesiyiz. Büyüklerimiz, atalarımız, dedelerimiz, sanatçılarımız teker teker kanserden yok olup gittiler. Umarım kendimi iyi ifade edebilmişimdir.

Bu diziyi izleyin, izlettirin dostlar.

@hikmetehli

9 ay önce

Gerim gerim gerer, kasım kasım kasar, durağanlığına rağmen gözünüzü bir saniye dahi kırptırmaz aynı zamanda bir RBMK reaktörünün nasıl patladığını öğretir.

@spacekid

6 ay önce

o zaman da uyumlu olmadı gerisindeki cümleyle sen en iyisi yorumunu sil

@hikmetehli

8 ay önce

Doğru dedin, kaskatı keser diyorum o zaman onun yerine.
Daha fazla yanıt göster

@daw

9 ay önce

9.8 / 10

Dizi seyretmeyi pek sevmem ama izlediğim en iyi yabancı dizilerde ilk 3'te hatta belki 1.si.

Bir olay bu kadar üst düzey oyunculuk, makyaj, efekt ile gerçekçiliğini kaybetmeden (veya gerçeğine uygunluğu korunarak) tam 12'den vurarak anlatılabilir.

İzlerken radyasyona maruz kalmışsınız gibi bir etki yaratıyor, psikolojinizi dağıtıyor. Diğer yandan devlet olgusunun nasıl işlediğini de gösterip sizi ekran başına kitliyor.

Mini dizi olması her ne kadar üzücü de olsa uzadıkça bozulan diziler gibi olmayacağının da garantisi aslında. Tahminimce bittiğinde tekrar tekrar tek seferde izleyeceğim bir dizi olacak.

@sectumsempra

9 ay önce

9.6 / 10

Müthiş etkileyici. Bölümü izledikten sonra ekranı kapatıp gidemiyorsunuz. Sahneler beyninizde dönmeye başlıyor. Liyakatsizliğin nelere yol açabileceğini tokat gibi vuruyor yüzünüze.

@darkscream

10 ay önce

the terror'deki francis (jared harris) gelirken aynı dizideki en gıcık karakter mr. hickey'yi de (adam nagaitis) getirmiş.

@loth

10 ay önce

9.9 / 10

Olmak istedigim zamanda ve olmak istedigim yerde olanlari anlatan mini seri. Inanılmaz bir görsellik, saf dram.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL