Çernobil Yorumları

Çernobil dizisi detayları

@nisayaren

1 ay önce

10 / 10

Bir yapımın içinde Jared Harris’in olması, beni o yapıma acayip yakınlaştıran bir şey çünkü adamın samimiyeti çok net bir şekilde hissediliyor. Dizi hakkında ise söyleyebileceğim ekstra bir şey yok. benim için diziyi muhteşem kılan detaylardan birisi kesinlikle maden işçileriyle bakanın arasındaki sahne ve sonrasında ise yine işçiler ve şefleri üzerinden felaket alanında yaşanan diyaloglar

@redfox

3 ay önce

Patlamanın gerçekleştiği andan itibaren tüylerim diken diken oldu ve dizi boyunca da olmaya devam etti.Her anında,her detayında diziyi yaşıyorsunuz.Gerçek bir felaketi bize bu kadar iyi aktarabildikleri için tüm ekibine teşekkür ediyorum.İzlemeniz gerekiyor,mutlaka...

@warriorpoet

3 ay önce

#CHERNOBYL

Ne kadar beğendiğimi tarif edemem. Belgesel tadında bir mini dizi. Bilgiler ve her şey için teşekkürler.

@wingsofgod

6 ay önce

9.2 / 10

izlenmeyi ve ders çıkarılmayı hak ediyor

@shyinx

8 ay önce

9.6 / 10

Çernobil Faciasının gerçeklerini net bir şekilde öğrenmek için, bu diziyi herkese şiddetle öneririm. Dizinin özellikle mükemmel bir sanat yönetimi var, daha iyi nasıl olur diye düşündürdü.

Yalanların bedeli nedir?
Ebedi hatıra.

Tüm acı çekenlerin ve fedâkarlık edenlerin anısına.

@serkanaydemir

10 ay önce

7 / 10

" Türkiye'de radyasyon var diyen dinsizdir. "

Çok açık ve net bir yorum yukarıda yazdığım. Ne yazık ki aptal yöneticilerin kullandığı en temel olgu her zaman dindir. Kim sıkışsa hemen din algısı yaratıp dinle uyutulan toplumu daha da uyutuyor. Bu binlerce yıldır 2019 yılı da dahil hala kanlı canlı yaşanan bir gerçek. Filmimiz de bu olgu adı altında yani SSCB önemli kötü bir yer değil falan kafasıyla başta bulunan beş para etmez kafaların aynı dönemde beş para etmez ülkem de dahil yöneticilerin varlığından ölen ve ölmekle devam eden insanların yaşamını anlatıyor. Çernobil patlamanın anı ve sonrası hakkında olaylar yavaş yavaş bizlere sunulacak gibi. Dikkat çeken bir yapım ama aldığı puan biraz fazla. Sadece o dönemde yapılan gerçekleri bizlere anlatacak olması önemli. Geçmişinden ders çıkartmayan devletlerin sonu yine aynısına döner der hepimize akıl fikir aciliyetler gelmesini dilerim. Oyuncuların dönemi yansıtması da başarılı olmuş.

İyi seyirler.

@refikerdal

11 ay önce

İzlerken ve izledikten sonra Karadeniz üzerinden ülkemiz üzerinde bu radyasyon nasıl etkili oldu diye düşünmeden edemedim !! Diziyi bittikten sonra Çernobil'le ilgili o dönemki siyasilerimiz ve bürokratlarımız neler söylemişler, muhakkak araştırıp okuyun! Çevrenizdeki herkese izlettirmelisiniz. Olası bir felaket yakında ülkemizde yaşanabilir !!

@comepes

1 yıl önce

Göz göre göre gelen bir felaket.. Hırsından deliye dönmüş insanlar.. Sorumluluğu ısrarla kabul etmeyen kafalar.. Sadece Türkiye değil hiçbir ülkede böyle bir şeye izin verilmemeli. Evet olay 1986 yılında gerçekleşti fakat etkileri sadece o ülkede değil birçok ülkede hala görülüyor. İzlerken doğrudan ya da dolaylı yoldan etkilenenler ve aileleri için o kadar üzüldüm ki..

@kaktusum

1 yıl önce

ikinci bölümünden itibaren bazı sahnelerinde kendimi ağlamaktan alıkoyamadığım ve atmosferi yüzünden bol bol nefes darlığı çektiğim dizi oldu.

@iveseenitall

1 yıl önce

leş gibi propaganda dizisi bunu beğenenin beyin kıvrımı yoktur, net.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL