Çernobil Yorumları

Çernobil dizisi detayları

@wingsofgod

1 hafta önce

9.2 / 10

izlenmeyi ve ders çıkarılmayı hak ediyor

@shyinx

2 ay önce

9.6 / 10

Çernobil Faciasının gerçeklerini net bir şekilde öğrenmek için, bu diziyi herkese şiddetle öneririm. Dizinin özellikle mükemmel bir sanat yönetimi var, daha iyi nasıl olur diye düşündürdü.

Yalanların bedeli nedir?
Ebedi hatıra.

Tüm acı çekenlerin ve fedâkarlık edenlerin anısına.

@serkanaydemir

4 ay önce

7 / 10

" Türkiye'de radyasyon var diyen dinsizdir. "

Çok açık ve net bir yorum yukarıda yazdığım. Ne yazık ki aptal yöneticilerin kullandığı en temel olgu her zaman dindir. Kim sıkışsa hemen din algısı yaratıp dinle uyutulan toplumu daha da uyutuyor. Bu binlerce yıldır 2019 yılı da dahil hala kanlı canlı yaşanan bir gerçek. Filmimiz de bu olgu adı altında yani SSCB önemli kötü bir yer değil falan kafasıyla başta bulunan beş para etmez kafaların aynı dönemde beş para etmez ülkem de dahil yöneticilerin varlığından ölen ve ölmekle devam eden insanların yaşamını anlatıyor. Çernobil patlamanın anı ve sonrası hakkında olaylar yavaş yavaş bizlere sunulacak gibi. Dikkat çeken bir yapım ama aldığı puan biraz fazla. Sadece o dönemde yapılan gerçekleri bizlere anlatacak olması önemli. Geçmişinden ders çıkartmayan devletlerin sonu yine aynısına döner der hepimize akıl fikir aciliyetler gelmesini dilerim. Oyuncuların dönemi yansıtması da başarılı olmuş.

İyi seyirler.

@refikerdal

5 ay önce

İzlerken ve izledikten sonra Karadeniz üzerinden ülkemiz üzerinde bu radyasyon nasıl etkili oldu diye düşünmeden edemedim !! Diziyi bittikten sonra Çernobil'le ilgili o dönemki siyasilerimiz ve bürokratlarımız neler söylemişler, muhakkak araştırıp okuyun! Çevrenizdeki herkese izlettirmelisiniz. Olası bir felaket yakında ülkemizde yaşanabilir !!

@comepes

5 ay önce

Göz göre göre gelen bir felaket.. Hırsından deliye dönmüş insanlar.. Sorumluluğu ısrarla kabul etmeyen kafalar.. Sadece Türkiye değil hiçbir ülkede böyle bir şeye izin verilmemeli. Evet olay 1986 yılında gerçekleşti fakat etkileri sadece o ülkede değil birçok ülkede hala görülüyor. İzlerken doğrudan ya da dolaylı yoldan etkilenenler ve aileleri için o kadar üzüldüm ki..

@kaktusum

7 ay önce

ikinci bölümünden itibaren bazı sahnelerinde kendimi ağlamaktan alıkoyamadığım ve atmosferi yüzünden bol bol nefes darlığı çektiğim dizi oldu.

@iveseenitall

7 ay önce

leş gibi propaganda dizisi bunu beğenenin beyin kıvrımı yoktur, net.

@elifyildiz

7 ay önce

10 / 10

buraya ne yazacağımı bilemiyorum. diziyi henüz bitirdim ve bu kadar haksızlığa, bu kadar insan ölümüne ve adaletsizliğe karşı içimde büyük bir öfke var. keşke bunların hiçbiri yaşanmamış olsaydı. keşke birilerinin cezasını çocuklar -hatta anne karnındaki bebekler- ,masum insanlar çekmemiş olsaydı. fakat tüm bunların yanında gerçekten iyi olan insanlar olduğunu bilmek bir nebze olsun içimi ferahlatıyor. sadece 3 kişi büyük bir ülkenin geleceğine yön çiziyor gibi gözükse de o madenciler, gönüllüler, çatıda granit temizleyen gencecik adamlar... hepsinin tek amacı vardı: Çernobili ve o topraklarda yaşayan ve yaşayacak insanların geleceğini korumak, hem de kendi canları pahasına . bu diziyi izledikten sonra tek bir cümle kurma hakkım olsaydı bunu dizinin mükemmelliğinden bahsetmekten değil "lütfen izleyebilen herkes izlesin"den yana kullanırdım.

@zansu

7 ay önce

Gerçekten çok başarılı bir HBO dizisi. Kesinlikle izlemelisiniz. Tekrar tekrar izleyebileceğim ender dizilerdendir.

Filmi izlerken alakasız ama radyasyon ve nükleer santrallerden farklı olarak otobüs sahnelerinde tahliye edilirlerken şu aklıma geldi; zamanında birçok Kırım Tatarlarını hiçbir şey almalarına fırsat vermeden çıkarıp Sibiryaya vs. sürmeleri geldi...

@tiamath

7 ay önce

10 / 10

Izlediğim en iyi dizilerden biri. Çernobil vakasının neden gerçekleştiği, kademe kademe çevreye etkileri, devletin bu işin üstünü kapatmak için neler yaptığına kadar birçok detayın işlendiği 5 bölümlük HBO'nun minidizisi.

Dizi, radyasyonun düşük tehlikeli derecesinden, yüksek tehlikeli derecesine kadar insan-doğa-hayvana olan etkilerini de başarılı bir şekilde izleyiciye yansıtmaktadır. Nükleer santral üretiminde basit gibi görünen detayların nelere ml olabileceğini ve ayrıca makam-mevki yada bir yerlere yaranabilmek adına insanların nasıl karakter erozyonuna uğrayabildiklerini de son derece başarılı bir şekilde anlatmaktadır.

Kesinlikle izlenmesi gereken dizilerden biridir.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL