Rocky IV Yorumları

Rocky IV filmi detayları

@ibrahimguney45

1 yıl önce

8 / 10

Serinin içinde izlediğim en iyi film diyebilirim buram buram Amerikan propangadası yapılıyor ama çoğu filmden alışık olduğumuz birşey artık. Defalarca izlesem bıkmayacağım türden arkanıza yaslanıp tadını çıkarın bence

@idris_mert_sune

2 yıl önce

9 / 10

En iyi Rocky filmi

@sugundogdu

4 yıl önce

pis ruslar hain ruslar

@lemonya

5 yıl önce

1 / 10

Bu kadar sığ bir Amerikan propagandası görmedim. Tüm duygulardan arınmış, adeta bir makine olmuş, buz kadar soğuk bir Sovyet olan Ivan ve karşısında ona (hatta filmin sonunda tüm Sovyet halkına) insanlığı döve döve öğreten bir Amerikalı Rocky. İlk filmden sonra tamamen işi seri üretime döken Stallone bu filmde (80'lerde Rambo ile zirveyi gören) vatanseverliğini (!) biraz daha abartıp tam bir Reagan Amerikası filmi sunuyor. Propaganda filmlerinin sinema tarihinde yeri ,önemi tartışılmaz olsa da ; içlerinde klasik olmuş olanlar çıksa da (Potemkin Zırhlısı,The Birth Of A Nation ilk akla gelenler) böyle banal olanları hiç çekilmiyor!

@ilkaygunel

5 yıl önce

Rocky 2 ve 3 de çok iyi filmlerdi fakat heyecan ve tempoları düşen seyirde filmlerdi. Fakat 4. film düşen heyecan ve tempo yeniden yükselmiş. Bunun yanında seksenli yılların Amerikalı filmlerinin klasik özelliği olan Sovyet'leri mağlup eden Amerikan figürüne sahip olma durumu da Stallone'nin bu filminde mevcut yine.

@naksidil

6 yıl önce

9 / 10

Bu yaşıma kadar kaç kez izlediğimi unuttuğum filmdir . Ve her defasında aynı hazzı alabilmek tarif edilir gibi değil .. Serinin bu filmi gönüllerde ayrı bir yere sahiptir .

@vfv

11 yıl önce

bana göre 3. filmden çok daha önde bir yapım olmuş.Serinin her filmi iyiydi ama buda kaliteyi artıran film olmuş

@lowen

13 yıl önce

8.5 / 10

Rocky serisinin bütün filmleri severek izlerim ama bu filmin yeri çok başka..Bu filmi izlerken kendinizi Rocky gibi hissediyorsunuz,onun intikam duygusunu,onun hissettiklerini(serinin ilk 3 ünü izlemişseniz)hissediyorsunuz..Ivan Drago'nun son teknoloji aletlerle çalışırken,onun karlar altında araba çekişini,koşmasını izlerken yürü be demekten kendinizi alıkoyamıyorsunuz...ve derken maç başlıyolar adet yerini buluyor,Rocky'miz biraz hırpalanıyor,spiker hala ayakta olduğuna şaşırıyor,ama biz biliyoruz ki,intikam alınacak ve Apollo rahat uyayacak.. derken Rocky saydırmaya başlıyolar 1,2,3 Ivan kendinden geçiyor,bir anda Tüm Sovyetler Rocky'nin safına geçiyor,o büyük,öfkeli topluluk bir anda Rocky hayranı oluyor,ve müthiş final 1.70 lık dev adam 1.98 luk robotu yere yığıyor,ve sonuç Rocky yine en büyük,rahat uyu Apollo...
L

@lemasque

13 yıl önce

7.6 / 10

bir film anca bu kadar su gibi akar.

benim için bir süt kardeşler, bir Tosun paşa kıvamında; istediğin kadar izle sıkılmazsın :)
A

@asafi

15 yıl önce

göynümüzde ayrı bir yeri olan italyan aygırının ne zaman yakalansa izlenmesi gereken filmi. amerikan-sovyet soğuk savaşı geyiği filme hakim evet. amerikan propagandası yapılıyor ona da eyvallah. ama rocky ıv, rocky serisinin ilk ve son filmleriyle kapışacak kadar etkileyici sahnelere ve repliklere sahiptir. ivan drago\'nun apollo creed\'i yere serişi akabinde donuk bakışları, rocky üç beş tane ivan drago görmeye başlayınca ortadakine vur talimatı verilmesi unutulur mu be!!!
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL