Yönetmen
|
Jay Roach
|
Oyuncu
|
Mike Myers
Austin Powers / Dr. Evil / Goldmember / Fat Bastard
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tom Cruise
Tom Cruise / Famous Austin ('Austinpussy')
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teknik Sorumlu
|
Lee Tucker
|
Butafor
|
Satcha Congdon
|
Güvenlik
|
Kelly Flynn
|
Set Sağlıkçısı
|
Apryl Hill
|
Set Yapım Asistanı
|
Joel Elliott
|
Yardımcı
|
Kali Chung
|
Yardımcı Dublör
|
Nick Brett
|
Ulaşım Şefi
|
Jim Frear
|
Yapım Ofisi Asistanı
|
Emily Ellis
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Josh King
|
1. Yardımcı Editör
|
Curtis Croeni
|
Işık Asistanı
|
Dickinson H. Luke
|
Elektrikçi
|
Shane Buttle
|
Işık Şefi
|
Rick A. West
|
Projeksiyon
|
Lou Sumien Jr.
|
Şoför
|
Maxim Aperian
|
Post Prodüksiyon Asistanı
|
Judith Babcock
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
Diana Kaufman
|
Işık Teçhizat Şefi
|
Jeffrey P. Soderberg
|
Video Assist Operatörü
|
Alfred Ainsworth
|
Renk Zamanlayıcı
|
Dan Muscarella
|
Set Kostümcüsü
|
Edward T. Hanley
|
1. Kamera Asistanı
|
David Eubank
|
Yapım Ses Mikseri
|
Ken McLaughlin
|
İnşaat Formeni
|
Bryan Corbett
|
Boom Operatörü
|
Scott Jacobs
|
Ressam
|
Thomas W. Corsello
|
Heykeltıraş
|
Michelle Millay
|
Kameraman
|
Scott Browner
|
Kuaför
|
Manuella Goncalves
|
Koreograf
|
Marguerite Pomerhn Derricks
|
Üretim Hizmetleri
|
Raymond Bulinski
, Katherine E. Beyda
, Richard Brener
, Toby Emmerich
, John S. Lyons
, Eric McLeod
, Demi Moore
, Mike Myers
, Marco Schnabel
, Gregg Taylor
, Jennifer Todd
, Suzanne Todd
|
Yapım Koordinatörü
|
S.J. 'JoJo' Fieger
|
1. Yardımcı Ses Editörü
|
Cherie Tamai
|
Müzik Süpervizörü
|
John Houlihan
|
Müzik
|
George S. Clinton
, Romeo Antonio
, Thomas Bartke
, Bob Bowen
, Danny Bramson
, Paul Broucek
, Greg Camp
, Bruno Coon
, Debbi Datz-Pyle
, George Doering
, Kevin Dorsey
, Mike Flicker
, Matt Friedman
, Rick Giovinazzo
, Karen Harper
, John Houlihan
, Patrick Houlihan
, Craig Huxley
, Suzie Katayama
, Mark Kaufman
, Steve Kempster
, Season Kent
, Jeff Lingle
, Frank Macchia
, Guy Maeda
, Maria Newman
, John Rodd
, Tom Steel
, Bill Talbott
, Damon Tedesco
, Louise Di Tullio
, Peter Erskine
, Monique Donnelly
, Scottie Haskell
, Rick Baptist
, Steve Becknell
, Bruce Fowler
, Walt Fowler
, Jerry Hey
, Tommy Johnson
, Alan Kaplan
, Andy Martin
, Brian O'Connor
, Bill Reichenbach
, Richard Todd
, Bobbi Page
|
Ses Kayıtçısı
|
Bill Meadows
|
Teşekkürler
|
Emma Chasin
, Stephen Chbosky
, Rob Cohen
, Lucy Barzun Donnelly
, Dave Foley
, Carla Fry
, Cellin Gluck
, Susanna Hoffs
, Jay Kogen
, Robin Ruzan
, Billy Dee Williams
|
Diğer
|
Mike Myers
, Michael McCullers
|
Diğer
|
Robert Allen
, Wendy Altman-Cohen
, Mark Barry-Jackson
, Morgan Bateman
, Raymond Bulinski
, Kevin A. Canamar
, Simon Cassels
, Kali Chung
, Jason Columbus
, Bruce Comtois
, Jon Davidson
, Robert Dawson
, Michelle Elkin
, Joel Elliott
, Emily Ellis
, S.J. 'JoJo' Fieger
, Oscar J. Flores
, Kelly Flynn
, Peter Friedlander
, Eric Glasser
, Emily Glatter
, Cellin Gluck
, Steven Gorel
, Gabriela Gutentag
, Justin Haut
, Apryl Hill
, Wendy Hoffmann
, Steve Huff
, Jude Jensen
, Charles M. Kerper
, Martin Klebba
, David O. Krupnick
, Jerry Lee
, Michael B. Louis
, Tammy Maples
, Terrence Martin
, Jay May
, Ryan McCormick
, Kristi Mujica
, Jennifer Pedevilla
, Nick Plantico
, Marguerite Pomerhn Derricks
, Denise Anderson Poore
, Paul Prokop
, Alan D. Purwin
, Joshua Ravetch
, Nicole Sciacca
, Julie Shack
, Claire Smithies
, Stacy Solomon
, Lou Sumien Jr.
, Scott L. Treger
, Lee Tucker
, Dirk Vahle
, Nancy Anderson
, Ronald C. Briggs Jr.
, Sally Brooks
, Ellyn Exley
, Don LaFontaine
, Warner Loughlin
, Fred Lusch
, Scott Parker
, Ben Schoen
, Mike Sowa
, Donna Tegan
, Tom Todoroff
|
Editoryal Hizmetler
|
Judith Babcock
, Gary Burritt
, Curtis Croeni
, Dan Muscarella
, Stephanie Olah
, Staci Pontius
, Elizabeth Schmidt
, Jayson Wall
, D. Todd Deeken
, Mike Sowa
|
Animasyon
|
Pete Michels
|
Kamera Teknisyeni
|
Alfred Ainsworth Jr.
, Michael D. Anderson
, Bryan Ashford
, Jake Avignone
, Keith Banks
, Adam Baral
, Garrett Benson
, Rebecca Brenneman
, Scott Browner
, Eric Budlong
, Robin Bursey
, Richard Brooks Burton
, Shane Buttle
, Craig Campbell
, Tim Collins
, Richard Crompton
, Matthew A. Del Ruth
, David Eubank
, Robert K. Feldmann
, Lisa K. Ferguson
, Tommy Garcia
, Kirk R. Gardner
, Melinda Sue Gordon
, Bob Gorelick
, Steve Graves
, Michael J. Hogan
, Bobby Huber
, Greg Jensen
, Gary Kelso
, Hilary Klym
, Richard Kuhn
, Michael LaViolette
, Damon Liebowitz
, Dickinson H. Luke
, Greg Mitchell
, Tracy Neftzger
, David B. Nowell
, Bradford Ralston
, Scott Andrew Ressler
, Rex Anson Rhorer
, Sky Rockit
, Mark Sadler
, Eric Sandlin
, Philip Sloan
, Duncan M. Sobel
, Jeffrey P. Soderberg
, Monte Swann
, Paul Tilden
, Mark Vollmer
, Michael J. Walker
, Scott Webb
, Chris Weigand
, Rick A. West
, Charlie Woodburn
, Peter Yauri
, Andy Young
, Chris Zamoscianyk
, Adam Dale
, John 'Fest' Sandau
, Robert Adams
|
Görsel Efektler
|
Craig Alpert
, Etienne Andlau
, Chris Ayers
, Steve Bowen
, Bill Church
, John Coats
, Brandon Criswell
, Lindsay Hallett
, Martin Hilke
, Steve Koch
, Erik Lee
, Dawn Brooks Macleod
, Peter Michels
, Rob Moggach
, John Mullin
, Lauren Ritchie
, Steven J. Scott
, Alex G. Ortoll
|
Özel Efektler
|
Ty Boyce
, Chris Brenczewski
, John Cluff
, Walt Conti
, Greg Curtis
, Peter Fletter
, Morgan Guynes
, Robert S. Henderson
, Bruce Y. Kuroyama
, Tony Lawson
, Michael Meinardus
, William A. Pancake Jr.
, Jose Antonio Paramo
, Joe D. Ramsey
, Mike Sasgen
, Anthony Simonaitis
|
Ses
|
George H. Anderson
, Chris Carpenter
, Robert Deschaine
, George Flores
, Cornelia Mariana Gavrilescu
, Scott Jacobs
, Andy Koyama
, Goro Koyama
, Julie Lindner
, Kate Lumpkin
, Andy Malcolm
, Cindy Marty
, James Matheny
, Ken McLaughlin
, Bill Meadows
, Steven Morrow
, Thomas J. O'Connell
, Michael O'Farrell
, Philip Rogers
, Roy Seeger
, Greg Steele
, Cherie Tamai
, Renée Tondelli
, Tami Treadwell
, Tim Webb
, Don White
|
Operasyon Yöneticisi
|
Katherine E. Beyda
, Erik Holmberg
, Diana Kaufman
, Jody Levin
, Eric McLeod
, Sara Romilly
|
Makyaj Sorumlusu
|
Chad Atkinson
, Jeri Baker
, Linda Bastin
, Robin Beauchesne
, Howard Berger
, Kate Biscoe
, Kamar Bitar
, Michèle Burke
, Barney Burman
, Norman Cabrera
, Camille Calvet
, Justin Ditter
, Greg Funk
, Manuella Goncalves
, Jonathan Gording
, Chiz Hasegawa
, Beth Hathaway
, Edouard F. Henriques
, Will Huff
, Garrett Immel
, Margie Kaklamanos
, Susan V. Kalinowski
, Kimberly Kimble
, Louis Kiss
, Erwin H. Kupitz
, Robert Kurtzman
, Marie Larkin
, Renate Leuschner
, Mark Maitre
, Mike Manzel
, Mike McCarty
, Tania McComas
, Kevin McTurk
, Karan Mitchell
, Ve Neill
, Christopher Allen Nelson
, Gregory Nicotero
, Scott Patton
, David Perteet
, Ron Pipes
, Heather Plott
, Shannon Shea
, Desiree Vaughn-Soto
, Scott Stoddard
, Alan Tuskes
, Candy L. Walken
, Gary Archer
, Jake Garber
, Kay Majerus
, Cheryl Ann Nick
|
Yapım Sanatçısı
|
Rusty Smith
|
Sinematografi
|
Peter Deming
|
Yapım Muhasebecisi
|
Diana Adams
|
Bilgisayar Grafik Animatörü
|
Erik Lee
|
Negatif Kesici
|
Gary Burritt
|
Ses Donanım
|
Kate Lumpkin
|
Yetkili Finans Sorumlusu
|
Paul Prokop
|
Kamera Yükleyici
|
Robin Bursey
, Jake Avignone
|
Ön Işıklandırma Şefi
|
Rex Anson Rhorer
|
Dublörler
|
Alex Madison
, Charlie Brewer
, Jeff Cadiente
, Keith Campbell
, Phil Chong
, Shauna Duggins
, Kenny Endoso
, Richard Epper
, Jonathan Eusebio
, Donna Evans
, Michael Gaines
, Andy Gill
, Jack Gill
, Norman Howell
, Yoshio Iizuka
, Cinda-Lin James
, Henry Kingi Jr.
, Henry Kingi
, Hiro Koda
, Kim Robert Koscki
, Bof Matteo
, Jane Oshita
, Ming Qiu
, Pat Romano
, Erik Rondell
, Anthony G. Schmidt
, Kevin Scott
, Todd Shoebotham
, Spike Silver
, Nick Brett
, Alex Chansky
, Phil Fondacaro
, Jimmy Graham
, Brad Martin
, Angela Meryl
, Steve Baruch
|
Yardımcı Editör
|
Staci Pontius
|
Set Kıyafet Sorumlusu
|
Bart Barbuscia
|
Set
|
Eric Budlong
|
Başlık Tasarımı
|
Simon Cassels
|
Pilot
|
Steve Huff
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Marcei A. Brown
|
Yardımcı Yapım Koordinatörü
|
Terrence Martin
|
ADR Editörü
|
Julie Lindner
|
2D Sanatçısı
|
Brandon Criswell
|
Baş Kostümcü
|
Ann Foley
|
Set Dekorasyon
|
Sara Andrews
|
Ses Mikseri
|
Steven Morrow
|
Makyaj Tasarımcısı
|
Michèle Burke
|
Ses efektleri Editörü
|
Cindy Marty
|
Hayvan Eğitmeni
|
Nick Plantico
, Tammy Maples
|
Ortak Yapımcı
|
Marco Schnabel
, Katherine E. Beyda
|
İkinci Birim
|
Marco Schnabel
, Michael Amundson
, Marcei A. Brown
, Marisa Ferrey
, Jack Gill
, Hilbert Hakim
, Tommy Harper
, Josh King
|
Hazır Boyacı
|
Carmine Goglia
|
Eş Yapımcı
|
Gregg Taylor
|
Oyuncu Seçim Elemanı
|
Blythe Cappello
|
Post Prodüksiyon Yöneticisi
|
Jody Levin
|
Yapım Yöneticisi
|
Erik Holmberg
|
Yönetici yapımcı
|
Toby Emmerich
, Richard Brener
|
Müzik Editörü
|
Thomas Bartke
|
Sorumlu Ses Editörü
|
George H. Anderson
|
Sanat Yönetimi
|
Drew Boughton
, Mark Worthington
, Dale E. Anderson
, Mario A. Arce
, Adam Austin
, Bart Barbuscia
, Adam L. Barker
, Scott Bauer
, Jason Bedig
, Palma Bellardoni
, Brent A. Blom
, Gary A. Brewer
, Susan A. Burig
, Cliff Carothers
, Mike Carrillo
, Chris Carriveau
, Jill Carvalho
, Walsh Carvalho
, Satcha Congdon
, Bryan Corbett
, Thomas W. Corsello
, Kevin Cross
, Yann Denoual
, Doug DuRose
, Mariano Fernandez
, Roland Fullajtar
, David Gabrielli
, Carmine Goglia
, Gabriel Hardman
, John Horning
, Denise Hudson
, Gordon Huggins
, Jeffrey Paul Johnson
, John A. Keim
, Carol Kiefer
, Bobby Mara
, Masako Masuda
, Richard F. Mays
, Eugene McCarthy
, Frank McEldowney
, John McElroy
, Michelle Millay
, Fred O'Connor
, Eric Ramirez
, Mark Rodriguez
, Marco Rubeo
, Brooke Sartorius
, Randy Severino
, Josh Sheppard
, Jeff Shewbert
, Nithya Shrinivasan
, Aaron Sowd
, Leslie A. Tokunaga
, Chris Vail
, Douglas Womack
, Chris Woodworth
, Craig Zumbroegel
, Ryan Handt
, Michael Loomer
, Steven C. Voll
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
David D. Johnson
|
Makyaj Sanatçısı
|
Michèle Burke
, Robin Beauchesne
, Ve Neill
|
Protez Sorumlusu
|
Camille Calvet
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
George S. Clinton
|
Yapımcı
|
Eric McLeod
, Jennifer Todd
, Suzanne Todd
, John S. Lyons
, Demi Moore
, Mike Myers
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Eric McLeod
|
Oyuncu Seçimi
|
Jeanne McCarthy
, Juel Bestrop
, Jennifer Alessi
, Sande Alessi
, Kristan Berona
, Blythe Cappello
, Amy Carty
, Natasha Cuba
|
Görsel Efekt Editörü
|
Craig Alpert
|
Sorumlu Müzik Editörü
|
Bruno Coon
|
Sorumlu Sanat Yönetmeni
|
Mark Worthington
|
Şef Işık Teknisyeni
|
Michael LaViolette
|
Kostüm Tasarımı
|
Deena Appel
|
Teçhizat Sorumlusu
|
Philip Sloan
|
Dolly Sorumlusu
|
Tim Collins
|
Görüntü Yönetmeni
|
Peter Deming
|
Editör
|
Jon Poll
, Greg Hayden
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Rusty Smith
|
Senaryo
|
Mike Myers
, Michael McCullers
|
Baş Makyaj Sanatçısı
|
Kate Biscoe
|
Kostüm İllüstratörü
|
Michele Michel
, Felipe Sanchez
|
Orkestra Şefi
|
Frank Macchia
|
Mekan Yöneticisi
|
Scott Allen Logan
, Isaac Ardolino
, Chris Baugh
, Brian Bird
|
Yardımcı Butafor
|
Adam Austin
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
Michael Meinardus
|
Kostüm Sorumlusu
|
Hope Slepak
, David Butler
, Deborah Myles Davis
, Diana Demoff
, Ann Foley
, Edward T. Hanley
, Mila Hermanovski
, Nancy Jarzynko
, Renee Madison
, Michele Michel
, Felipe Sanchez
, Nomi Shichor
, Sanford Slepak
, Reese Spensley
, Jack Taggart
|
Yetkili Müzik Yapımcısı
|
Danny Bramson
|
Baş Kuaför
|
Jeri Baker
|
Yardımcı Ses Editörü
|
Bill Burns
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
Chris Carpenter
|
Sanat Bölümü Asistanı
|
Palma Bellardoni
|
ADR Sorumlusu
|
Renée Tondelli
|
Film Araç Koordinatörü
|
Joshua Hancock
|
Yapım Sorumlusu
|
Katherine E. Beyda
|
Steadicam Operatörü
|
Kirk R. Gardner
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Lindsay Hallett
|
Hava Görüntü Yönetmeni
|
David B. Nowell
|
Saç Bölüm Yöneticisi
|
Candy L. Walken
|
Hava Koordinatörü
|
Alan D. Purwin
|
Set Fotoğrafçısı
|
Melinda Sue Gordon
|
Kast Asistanı
|
Natasha Cuba
|
Yapım Kontrolörü
|
Jonathan Davidson
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Bill M. Puluti
, George Alden
, Maxim Aperian
, James Cawley
, Robert C. Cawley
, Eric Compton
, Jim DePue
, William 'Fleet' Eakland
, Jim Frear
, J. Armin Garza II
, Joshua Hancock
, Bruce Hauer
, Jimmy Jatho
, Charles 'Aloha Boy' Reed
, Joey Soriano
, Tom Sweeney
, Dave West
|
Müzisyen
|
Romeo Antonio
|
Diyalog Editörü
|
James Matheny
|
Makyaj Bölüm Yöneticisi
|
Edouard F. Henriques
|
Set Tasarımı
|
Kevin Cross
|
Birim Reklamcısı
|
Gabriela Gutentag
|
Senaryo Süpervizörü
|
Jayne-Ann Tenggren
, Pam Leonte
, Yvonne Pearson
, Stephen Hibbert
, Jay Kogen
|
Süreklilik
|
Yvonne Pearson
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Carol Kiefer
|
Yeşil Sorumlusu
|
Frank McEldowney
|
İnşaat Koordinatörü
|
Douglas Womack
|
Set Şefi
|
Jason Bedig
|
Genel
|
Jennifer Alessi
, Jack Gill
, Charlie Brewer
, Robert Deschaine
, Goro Koyama
, Susan A. Burig
, Don White
, Rick Canelli
, Robert K. Feldmann
, Dawn Brooks Macleod
, Chris Brenczewski
, Tommy Garcia
, Gabriel Hardman
, Patrick Houlihan
, Mila Hermanovski
, Mike Sowa
, Morgan Bateman
, Rebecca Brenneman
, Leslie A. Tokunaga
, Marisa Ferrey
, Jill Carvalho
, Adam Baral
, Stephanie Olah
, Isaac Ardolino
, Eric Sandlin
, Kristi Mujica
, Kenny Vasquez
, Jennifer Pedevilla
, Jason Columbus
, Jerry Lee
, John Mullin
, Gary Archer
, Greg Hayden
, Jon Poll
, Keith Campbell
|