Yönetmen
|
Frank Coraci
|
Senarist
|
Steve Koren
Mark O'Keefe
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yardımcı Yapım Koordinatörü
|
Georgina Marquis
|
Baş Kostümcü
|
Sanford Slepak
|
Teçhizat Sorumlusu
|
William 'Bear' Paul
|
Oyuncu Seçim Elemanı
|
Pamela Lynn Thomas
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Marcei A. Brown
|
Dublörler Koordinatörü
|
Paul Eliopoulos
|
Yardımcı Kostüm Tasarımcısı
|
Jessica Peel
|
Yardımcı Ses Editörü
|
Matthew P. Hanson
|
Yapım Muhasebecisi
|
Gwen Everman
|
Kast Asistanı
|
Melissa Kostenbauder
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
Patsy Bouge
|
Butafor
|
Timothy S. Wiles
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Josh King
|
Hazır Boyacı
|
Bill 'Kauhane' Hoyt
|
Yapım Koordinatörü
|
Jason Tamez
|
Yapım Ses Mikseri
|
Thomas Causey
|
Set Fotoğrafçısı
|
Tracy Bennett
|
İlave Kurgu
|
Tamara McDonough
|
Ortak Yapımcı
|
Aimee Keen
|
Üretim Hizmetleri
|
Charlie Scott
, Barry Bernardi
, Jack Giarraputo
, Kevin Grady
, Tim Herlihy
, Aimee Keen
, Steve Koren
, Tania Landau
, Neal H. Moritz
, Mark O'Keefe
, Adam Sandler
|
Ulaşım Eş Şefi
|
Juan J. Rodriguez
|
Mekan Yöneticisi
|
Ralph Coleman
, Rob Frank
, Lauri Pitkus
, Scott Bigbee
, Steven Carbajal
, Mandi Dillin
, Audra Gorman
, Tom Lackey
, Robert Paulsen
, Kate Chase Pitzarella
|
Görsel Efektler
|
Casey Allen
, Chris Antonini
, Michael Ball
, Guy Botham
, Tom Core
, Gerardo De La Cruz
, Kent Demaine
, Debbie Denise
, Tony Diep
, Mitch Dobrowner
, Roxanne Dorman
, Patrick Flanagan
, Tyler Foell
, Doug Forrest
, Jenny Fulle
, Jim Gorman
, Dawn Guinta
, Max Harris
, Christian Hejnal
, Ivo Horvat
, Chris Ingersoll
, Jennifer Juen
, Kareem K.H.
, Bonnie Kanner
, Blaine Kennison
, Dan Kessler
, Paul Luna
, Annie Mahlik
, Steve Matson
, John R. McConnell
, Ian J. McIntosh
, Todd Mesher
, Krishnakant Mishra
, Brad Moylan
, Enrique Munoz
, Shoban Narayanan
, Thomas Nittmann
, Bob Peitzman
, Jim Rygiel
, Ray Scalice
, Joe Stevano
, Colin Strause
, Greg Strause
, Madhu Sudhanan
, David Taritero
, Peter G. Travers
, Renée Tymn
, Beth Tyszkiewicz
, Dennis Webb
, Barry Weiss
, Diana Marie Wells
, Edson Williams
, Loeng Wong-Savun
, Xye
, Sebastien Beaulieu
, Les Bernstien
, Patrick Clancey
, Christopher Cundey
, Victor DiMichina
, Serge Eustache
, Derek Fisher
, Greg Groenekamp
, James David Hattin
, Kristin Johnson
, E. Suresh Kumar
, Michelle Machado
, Thomas Mathai
, Alexandra Menapace
, Cara Paul
, Cynthia Richards
, Will Robbins
, Danita Slaughter
, Juan Carlos Vargas
, Carey Villegas
, Mitch Zeitlin
, Ryan Zuttermeister
, Gregory Galliani
, Ray McIntyre Jr.
, John Butiu
|
Müzisyen
|
Armen Ksajikian
|
Makyaj Sanatçısı
|
Corrina Duran
|
Teşekkürler
|
Brian Gillis
|
Diğer
|
Steve Koren
, Mark O'Keefe
|
Diğer
|
Wendy Altman-Cohen
, Steve Berens
, Elizabeth A. Bergman
, John Charles
, Brandon Cournoyer
, J.D. Donaruma
, Gwen Everman
, Tony Hoffman
, Pat Jackson
, Sean Madaras
, Georgina Marquis
, Keri Moorhouse
, Brittany Pala
, Michael M. Piehler
, Philip A. Ramos
, Tammy Sandler
, Chad Saxton
, Charlie Scott
, Jason Tamez
, Jon Van Dyke
, Scott Yamano
, Ray Zimmerman
, Richard Bellos
, Francie Brown
, Mady Manson Burza
, Andrew Cavagnet
, Elida Cerda
, Al Cerullo
, Zachary Dawes
, Jessica Drake
, Jonn Faircrest
, Flax Glor
, P.J. Hand
, Kimberly A. Harrison
, Matt Hausfater
, Kim Jackson
, Michelle Johnston
, Ahmed Kirdar
, Ron Landry
, Cary Sato Lee
, Anne Lockhart
, Matt McDonald
, Tim Nagasawa
, Disha Patel-Webb
, Kevin Pazmino
, Jessica Pennington
, Felipe Perez-Burchard
, Shane Ralston
, Brieann Rich
, Matthew Roseman
, Brandon Schiffman
, Janine Schiro
, Ben Schoen
, Deidre Schrowang
, Holly McGreevy Scott
, Michael James 'Scotty' Scott
, Emily Takehara
, Donna Tegan
, Denise Violante
, Michael Elko Weaver
, Jeff Ketcham
, Tom McNulty
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Chris Basso
, Edward Flotard
, Juan J. Rodriguez
, Rob Byer
, Bruce Callahan
, Cyril O'Neil
, Tina Peterson
, Marci South
, Jorge Velasquez
, Greagrey Waldrop
, Christopher Weippert
|
Editoryal Hizmetler
|
Morgan Davis Foehl
, Terry Hubbard
, Tamara McDonough
, Ben Estrada
, Robert Hatfield
, Michael Hatzer
, Ryan Helsley
, Curtis Lindersmith
, Lawrence Howard Williams
|
Kamera Teknisyeni
|
Tracy Bennett
, Megan Forste
, Ian Fox
, James J. Gilson
, Michael Glover
, Jack Green
, Michael Green
, Kim Heath
, Petr Hlinomaz
, Jeff 'Moose' Howery
, David Katz
, Deborah Lipman
, John Martens
, Fred L. McLane
, Richard Merryman
, John Murphy
, William 'Bear' Paul
, Craig Steven Riley
, Chad Rivetti
, Tony Rivetti
, Josh Seifert
, Gihan 'Sandy' Seneviratne
, Charles Sherron
, Roger Wall
, Adam Austin
, Rocky Babcock
, Alex M. Cacciarelli
, Michael P. Catanzarite
, Jason Cox
, Shannon Deats
, Shawn Duchscherer
, Peter N. Green
, Kirk Greenberg
, Sean Haeseler
, Robert Hatfield
, Todd Liggitt
, Lance Mayer
, Phil Pastuhov
, Felipe Perez-Burchard
, Brandon Ponticelle
, Raul Riveros
, C. Alexander Sears
, Rick Senteno
, Don Telles
, Vich Thiensuwana
, Kelly Way
, Aaron G. York
, Andy Young
|
Özel Efektler
|
Chris Walkowiak
, Jason Dodd
, Jerry Miscevich
, Justin Raleigh
, Ron Rosegard
|
Baş Makyaj Sanatçısı
|
Kathleen Freeman
|
Ses
|
Mark Allen
, David Bach
, Bill W. Benton
, Joseph F. Brennan
, Michael J. Broomberg
, David V. Butler
, Thomas Causey
, Russell Farmarco
, Marc Glassman
, Jeffrey J. Haboush
, Matthew P. Hanson
, Gary A. Hecker
, Orada Jusatayanond
, Howard London
, Linda Murphy
, Dennis Patterson
, Brian Ruberg
, Cameron Steenhagen
, Clayton Weber
, Elmo Weber
, Deb Adair
, Steven J. Berger
, Tammy Fearing
, Shaun-Nicholas Gallagher
, Kevin Globerman
, Richard Kite
|
İkinci Birim
|
Marcei A. Brown
, Marisa Ferrey
, Josh King
, Deanna Leslie
, Thomas A. Reilly
, Andrew Fiero
, Jim Rygiel
, Chad Saxton
|
Operasyon Yöneticisi
|
Patsy Bouge
, Daryl Kass
, Cheryl Quarantiello
|
Makyaj Sorumlusu
|
Richard Alonzo
, Rick Baker
, Diana Choi
, Cydney Cornell
, Bill Corso
, Mitch Devane
, Corrina Duran
, Jack Firman
, Kathleen Freeman
, Kazuhiro Tsuji
, Jamie Kelman
, James McLoughlin
, Brian Morishita
, Sylvia Nava
, Ann Pala
, Denise Paulson
, Margaret Prentice
, Stephen Prouty
, Thomas Real
, Yoichi Art Sakamoto
, Justin Stafford
, Bill Sturgeon
, Maria K.M. Sundeen
, Vasilios Tanis
, Nancy Tong
, Brian Van Dorn
, Clinton Wayne
, Derik Wingo
, Hiroshi Yada
, Chet Zar
, Becky Cotton
, Yvonne Depatis-Kupka
, Kelly Golden
, Margie Kaklamanos
, Robert Smithson
, Ellen Vieira
, Rebecca Wachtel
, Michelle Webb
|
Yapım Sanatçısı
|
Perry Andelin Blake
|
Sinematografi
|
Dean Semler
|
Müzik
|
Rupert Gregson-Williams
, Brooks Arthur
, Bryan Bonwell
, Kevin Crehan
, Michael Dilbeck
, George Doering
, Bruce Fowler
, Walt Fowler
, Dylan Gentile
, J.J. George
, Stuart Grusin
, Betsy Hammer
, Edie Lehmann Boddicker
, Darrin McCann
, Yvonne S. Moriarty
, Blake Neely
, Michael T. Ryan
, Tony Clarke
, Clay Duncan
, Rick Fleishman
, Rick Giovinazzo
, Scott Graff
, Christian Henson
, Frank Macchia
, Alan Meyerson
, Gary Raymond
, Peter Rotter
, James Thatcher
, Christopher Willis
, Armen Ksajikian
, Bruce Dukov
, Mike Nowak
, Clayton Haslop
, Amy Fogerson
, Julie Gigante
, Bobbi Page
|
Yardımcı Butafor
|
Chuck Askerneese
|
Senaryo Süpervizörü
|
Nancy Karlin
, Jack Giarraputo
, Tim Herlihy
, Adam Sandler
|
Editör
|
Jeff Gourson
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Dru Homer
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
John Hartigan
|
Set Dekorasyon
|
Gary Fettis
|
Müzik Süpervizörü
|
Michael Dilbeck
, Brooks Arthur
|
Eş Yapımcı
|
Tania Landau
, Kevin Grady
|
Kondüktör
|
Blake Neely
|
Sanat Yönetimi
|
Alan Au
, Jeff Mossa
, Chuck Askerneese
, Evelyn Barbier
, Thomas E. Brown
, Jeff Butcher
, Cosmas A. Demetriou
, William Eliscu
, David Elliott
, Dru Homer
, Bill 'Kauhane' Hoyt
, Jeff Markwith
, John Hammer Maxwell
, Pedram Pezeshkan
, David C. Potter
, Eric Ramsey
, Hugo Santiago
, Pete von Sholly
, Timothy S. Wiles
, Tony Bohorquez
, Damon Bowden
, Brian Bull
, Jonathan Burdeshaw
, Christopher Carlson
, Matt Center
, Rossana De Cicco
, Jann K. Engel
, Amber Haley
, David James
, Richie Kawamoto
, Mark Kelly
, Sean Lira
, Christopher Morente
, Brittany Pala
, Ira Proctor
, Jamie Rama
, Natalie Richards
, Tommy Samona
, Chris Samp
, Kenneth Sayers
, Chad Simpson
, Julie Smith
, R. Lucas Stewart
, Cuitlahuac Morales Velazquez
, Richard Blake Wester
, Helen Wilson
, B.J. Winslow
, Craig Abele
, John Collins
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Daryl Kass
|
Kostüm Tasarımı
|
Ellen Lutter
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Perry Andelin Blake
|
Protez Makyaj Sanatçısı
|
Bill Corso
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Rupert Gregson-Williams
|
Set Tasarımı
|
Hugo Santiago
, Cosmas A. Demetriou
, Jeff Markwith
, Evelyn Barbier
|
Sorumlu Ses Editörü
|
Elmo Weber
, David Bach
|
Müzik Editörü
|
Kevin Crehan
, J.J. George
, Michael T. Ryan
, Stuart Grusin
|
Protez Sorumlusu
|
Kazuhiro Tsuji
|
Yönetici yapımcı
|
Barry Bernardi
, Tim Herlihy
|
Yapımcı
|
Steve Koren
, Mark O'Keefe
, Neal H. Moritz
, Adam Sandler
, Jack Giarraputo
|
Görüntü Yönetmeni
|
Dean Semler
|
Oyuncu Seçimi
|
Roger Mussenden
, Melissa Kostenbauder
, Pamela Lynn Thomas
, Jeni Thornell
, Lee Genick
|
Makyaj Bölüm Yöneticisi
|
Ann Pala
|
Saç Bölüm Yöneticisi
|
Thomas Real
|
Boom Operatörü
|
Joseph F. Brennan
, Linda Murphy
|
Ses efektleri Editörü
|
Clayton Weber
, Mark Allen
, Orada Jusatayanond
|
Görsel Tasarımcısı
|
Jim Rygiel
|
Ulaşım Şefi
|
Edward Flotard
|
Ses Efektleri Tasarımcısı
|
Marc Glassman
|
Sorumlu ADR Editörü
|
Russell Farmarco
|
Set Şefi
|
David C. Potter
|
Video Assist Operatörü
|
David Katz
|
Birim Reklamcısı
|
Tammy Sandler
|
Şef Işık Teknisyeni
|
James J. Gilson
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
David Taritero
|
Dolly Sorumlusu
|
Jeff 'Moose' Howery
, John Murphy
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Peter G. Travers
|
Diyalog Editörü
|
David V. Butler
, Cameron Steenhagen
|
Kostüm Sorumlusu
|
Valerie Zielonka
, Leslie Brown
, Lori Harris
, Mary Iannelli
, Jessica Peel
, Sanford Slepak
, Andrew Slyder
, Nancy Smytka
, Lisa Bojarski
, Tiffany Busche
, Corey Deist
, Nora Phillips Pedersen
, Felipe Sanchez
, Heather Sladinski
|
Ses Mikseri
|
Jeffrey J. Haboush
, Bill W. Benton
|
Yardımcı Editör
|
Morgan Davis Foehl
, Terry Hubbard
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
John Collins
|
Baş Kuaför
|
Nancy Tong
|
Dublörler
|
J. J. Perry
, Max Daniels
, J. Mark Donaldson
, Vanessa Motta
, Michael H. Barnett
, Nathan Siebring
, Paul Eliopoulos
, Thomas J. Larsen
|
İnşaat Koordinatörü
|
David Elliott
|
Genel
|
Rick Baker
, Ian Fox
, Joe Martens
, Gary A. Hecker
, Pete von Sholly
, William Eliscu
, Dennis Patterson
, Michael J. Broomberg
, Lori Harris
, Richard Merryman
, Chad Rivetti
, Tony Rivetti
, Howard London
, Rob Frank
, Mary Iannelli
, Fred L. McLane
, Andrew Slyder
, Kim Heath
, Chris Bustard
, Elizabeth A. Bergman
, Eric Ramsey
, Craig Riley Jr.
, Megan Forste
, Roger Wall
, Brian Ruberg
, Pat Jackson
, Marisa Ferrey
, Rita Smith
, Michael M. Piehler
, Jeni Thornell
, Paul Eliopoulos
|