Rüzgarın Mirası Yorumları

Rüzgarın Mirası filmi detayları

@kuzgunadam

1 ay önce

7.8 / 10

Harika replikler usta oyunculuklar...

@korgan

4 yıl önce

8.5 / 10

Tek replikle özetlersek
-spoiler-
"dünyanın bütün yobazları birleşin, entelektüellerden başka yakacak bir şeyiniz yok.. ehh kanunları da yapanlar bu salaklar... demokratik bir yöntem..."
-spoiler-
Allahım, nasıl da Burkina Faso’yu hatırlatıyor replik/film. Sadece 50 yıl öncenin Amerika’sı biraz daha medeni ve aydın.

@enik_kral

8 yıl önce

tamamına yakını tek mekanda geçen ve yarım asır evvel yapılmış olmasına rağmen hala üzerine tartışılan bir konu hakkındaki hikayesinden dolayı daima genç ve zamansız bir film olarak niteleyebiliriz.

@dath

8 yıl önce

zekice cümlelerin bir arada art arda kullanıldığı sayılı filmlerden.. yıllar öncesine ait (1960) bu kadar kaliteli ve açık görüşlü çok film yoktur sanırım.. ele aldığı konuyu net bir şekilde anlattığı için yönetmeni saygıyla anarım.
K

@kitapkurdu82

9 yıl önce

9.1 / 10

Mükemmel ötesi replikleri olan, tam bir klasik... ÖzellikleClarence Darrow’un

"Bireysel insan aklı. Bir çocuğun çarpım tablosunu ezberlemesinde şu bağırdığınız "amin"lerdekinden, "kutsallığın kutsallığı"ndan ve "şükür"lerden çok daha fazla kutsallık vardır!

Bir fikir, bir katedralden daha büyük bir anıttır. İnsanın bilgisinin gelişmesi yılana dönüşen sopalardan yada ikiye ayrılan sulardan daha büyük bir mucizedir." savunması izlenmesi gereken sahnelerdendir.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL