Yönetmen
|
Keenen Ivory Wayans
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kostüm Sorumlusu
|
Michelle Baines
, Andre Brouwer
, Robert Jezsik
, Jana MacDonald
|
Ses Kayıtçısı
|
Steve Kohler
|
Güvenlik
|
Gordon Juli
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
Ninon Tantet
|
Post Prodüksiyon Asistanı
|
Rob Summers
|
Makyaj Efektleri
|
Holland Miller
|
Şoför
|
Donald Frank Bush
|
Üretim Hizmetleri
|
Cathy Cunliffe
, Eric L. Gold
, Cary Granat
, Brad Grey
, Robb Wilson King
, Lee R. Mayes
, Peter Safran
, Peter Schwerin
, Lisa Blum
, Keenen Ivory Wayans
, Marlon Wayans
, Shawn Wayans
, Bob Weinstein
, Harvey Weinstein
, Bo Zenga
|
Şef
|
Gordon Wise
|
Marangoz
|
Callum Simcoe
|
Set Kıyafet Sorumlusu
|
J.P. Bagshaw
|
Protez Sorumlusu
|
Corey Adams
|
Prodüksiyon İllüstratörü
|
Marcus Endean
|
Teçhizat Sorumlusu
|
Al Campbell
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Dennis Houser
, Donald Frank Bush
, David Holm
, Carl J. Janssen
, Clif Kosterman
, Bruce Scott
, Will Sickles
|
Yeşil Sorumlusu
|
Arthur A. Green
|
İnşaat Formeni
|
Gary McVarish
|
İnşaat Koordinatörü
|
Clare Davis
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
David Hay
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Laura Hopkins
|
Başlık Tasarımı
|
Peter Koczera
|
Dijital Besteciler
|
Peter Koczera
|
Dış Sesler Editörü
|
Shawn Sykora
|
3B Sorumlusu
|
Steward Burris
|
Yer Seçici
|
Ken Hovgaard
|
Renk Zamanlayıcı
|
Dennis McNeill
|
Ulaşım Eş Şefi
|
Carl J. Janssen
|
Işık Teçhizat Şefi
|
Ken W. Anderson
|
Işık Teknisyeni
|
Vance Vegas Salvalaggio
|
Sinematografi
|
Francis Kenny
|
Teşekkürler
|
Linda A. Borgeson
, John Hadity
, Shirley Hemphill
, Helen Martin
, Andrea Wertheim
|
Diğer
|
Shawn Wayans
, Marlon Wayans
, Buddy Johnson
, Phil Beauman
, Jason Friedberg
, Aaron Seltzer
|
Diğer
|
Cary Anderson
, Jackie Bazan
, Ashley Bell
, Renee Bella
, Graham Cairns
, Emiliano Coltorti
, Cathy Cunliffe
, Mark Dumas
, Ava DuVernay
, Shalia Edl
, Maria Ermie
, Diane Fatiaki
, Corey Jones
, Gordon Juli
, Peter Koczera
, Cheryl Kurk
, David Langtry
, Cara Leibovitz
, Avi Levy
, Leona Maddeaux
, Brenda McClellan
, Robert Milicevic
, Beth Unger Morrison
, Maria Stella Musy
, Susan Nestibo
, Sandra Palmer
, Anil Patadé
, Anna-Marie Plosz
, Linda Shamest
, Wendy Spooner
, Rhonda Taylor
, Heather Trimble
, Craig Wayans
, Quincy Wheeler-Hendren
, Gary A. Williams
, Gordon Wise
, Steve Woodley
, Terence Chase
, Geoff Redknap
, Ben Schoen
, Brian Larimer
, Dustin Marks
|
Editoryal Hizmetler
|
Cheryl Buckman
, Clark Campbell
, Peggy Eghbalian
, Jeff Gullo
, Michael Healey
, Chris Jackson
, Dennis McNeill
, Rob Summers
, Laura Steiger
|
Kamera Teknisyeni
|
Artino Ahmadi
, Matt Almas
, Ken W. Anderson
, Roger Bailey
, Greg Beaton
, Ariane Behrend
, Paul F. Birkett
, Dennis Brock
, Al Campbell
, Roberto W. Contreras D.
, David Crone
, Drew David
, Robert Ennis
, Stuart Haggerty
, Jeff Hall
, Dean Hannas
, Jay Kohne
, Chris Large
, Attila Luca
, John McCallum
, Andrew Mulkani
, Ben Rusi
, Keith Saayman
, James Salberg
, Vance Vegas Salvalaggio
, Jim Van Dijk
, Joe Waistell
, Thomas E. Watson
, Tony Whiteside
, Gary J. Williams
, James Williams
|
Görsel Efektler
|
Steward Burris
, Lawrence Carroll
, Grady Cofer
, Jim Coombs
, Gregory Creaser
, Toby Gallo
, Mara Hamilton
, Brian Jennings
, George Johnsen
, Peter Koczera
, Brad Kuehn
, Ralph Maiers
, Alison Savitch
, Mary Stuart
, Marty Taylor
, Alex Tropiec Jr.
|
Özel Efektler
|
Terence J. Cox
, Steve Davis
, Brant McIlroy
, Amanda Paller
, Gary Paller
|
Ses
|
Bob Beher
, Sandy Berman
, Brian Best
, Gary Blufer
, Tim Chau
, Patrick Cicero
, Graham Crowell
, Andy D'Addario
, Marc Deschaine
, John Michael Fanaris
, Bruce Fortune
, Meredith Gold
, Robin Harlan
, Larry Hopkins
, Mildred Iatrou
, Steve Kohler
, Lee Lemont
, John Leveque
, Richard Lightstone
, Kimberly Ellen Lowe
, Steve Mann
, Anthony Milch
, Sarah Monat
, Kim Secrist
, Randy Singer
, Becky Sullivan
, Shawn Sykora
, Roland N. Thai
, Brooke Henderson Ward
, Steven Weakes
, Aaron D. Weisblatt
, Richard E. Yawn
, Lance Laurienzo
|
İkinci Birim
|
Shelley Cox
, Brent Crowell
, Suzan Derkson
, Mark Hansson
, J.J. Makaro
, Brad Medhurst
, Jeff Mosuk
, William D. Robinson
, Michael Waxman
|
Operasyon Yöneticisi
|
Daniel R. Chavez
, Janice Frome
, Kevin Hyman
, Lee R. Mayes
, Fran Rosati
, Ninon Tantet
|
Makyaj Sorumlusu
|
Corey Adams
, Stacey Butterworth
, Melina Calogiros
, Angelina P. Cameron
, Stan Edmonds
, Mike Fields
, Gideon Hay
, Lise Kuhr
, Harlow MacFarlane
, Roy Nicholson
, Ryan Nicholson
, Geoff Redknap
, Tone Rorvik
, Christ Stanley
, Linda Villalobos
|
Yapım Sanatçısı
|
Robb Wilson King
|
Müzik
|
David Kitay
, Bryan Bonwell
, Wende Crowley
, Michael Dilbeck
, Charles Martin Inouye
, Don Nemitz
, Randy Spendlove
, Dan Wallin
, Terry Wilson
, Johnny Caruso
, Roy Prendergast
|
Ses Tasarımcısı
|
Sandy Berman
|
Kast Asistanı
|
Rachael Erwin
|
Yardımcı Yapım Koordinatörü
|
Anna-Marie Plosz
|
3. Yardımcı Yönetmen
|
Jeff Mosuk
|
Dolly Sorumlusu
|
James Salberg
, Drew David
|
Baş Set Kostümcüsü
|
Paul Jenkinson
|
Yardımcı Butafor
|
Alfio Berardo
|
Yardımcı Set Kostümcüsü
|
Chad W. Chilibeck
|
Resimli Taslak
|
Jim Coombs
|
Orkestra Şefi
|
Don Nemitz
|
Yardımcı Ses Editörü
|
Meredith Gold
|
Yapım Koordinatörü
|
Sandra Palmer
|
Mekan Yöneticisi
|
Ed Nesling
, Ken Hovgaard
, Terry Mialkowsky
, Jon Raitt
, E. Michael Hewett
|
Şef Işık Teknisyeni
|
Dennis Brock
|
Editör
|
Mark Helfrich
|
Kuaför
|
Linda Villalobos
|
Yapım Yöneticisi
|
Kevin Hyman
|
Dublörler Koordinatörü
|
J.J. Makaro
|
Baş Makyaj Sanatçısı
|
Stan Edmonds
|
Makyaj Bölüm Yöneticisi
|
Stan Edmonds
|
Eş Yapımcı
|
Lisa Blum
|
ADR Ses Oyuncu Seçimi
|
Barbara Harris
|
Yapım Muhasebecisi
|
Cheryl Kurk
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Michael Waxman
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Suzan Derkson
|
Jenerik Mikser
|
Dan Wallin
|
Müzik Süpervizörü
|
Michael Dilbeck
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Lee R. Mayes
|
1. Kamera Asistanı
|
Greg Beaton
|
Yardımcı Editör
|
Cheryl Buckman
|
Kostüm Tasarımı
|
Darryle Johnson
|
Set Dekorasyon
|
Louise Roper
|
Sanat Yönetimi
|
Lawrence F. Pevec
, J.P. Bagshaw
, Richard Beech
, David Beetham
, Alfio Berardo
, Derek Bobroff
, Peter Borkent
, Lynn Chaulk
, Chad W. Chilibeck
, Steve Craine
, Clare Davis
, Clive Edwards
, Marcus Endean
, Richard H. Fahlman
, Arthur A. Green
, David Hay
, Laura Hopkins
, Paul Jenkinson
, Della Mae Johnston
, John B. Keys
, Ignacio McBurney
, Gary McVarish
, Valentine Pavuls
, Billy Salsberg
, Callum Simcoe
, Tonya Soules
, Victoria Söderholm
, Paolo G. Venturi
, Sandy Walker
, Sam Greenmun
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
Gary Paller
|
Ortak Yapımcı
|
Robb Wilson King
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Robb Wilson King
|
Görüntü Yönetmeni
|
Francis Kenny
|
Kondüktör
|
David Kitay
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
David Kitay
|
Yapımcı
|
Marlon Wayans
, Keenen Ivory Wayans
, Shawn Wayans
, Eric L. Gold
, Lee R. Mayes
|
Senaryo
|
Marlon Wayans
, Shawn Wayans
, Buddy Johnson
, Phil Beauman
, Jason Friedberg
, Aaron Seltzer
|
Oyuncu Seçimi
|
Mary Vernieu
, Anne McCarthy
, Denise Doyle
, Christine Sheaks
, John Barba
, Andrea Brown
, Rachael Erwin
, Jessica Gee-George
, Rebecca Gushin
, Barbara Harris
, Jina Johnson
, Blair Law
, Freddy Luis
, Alexandra Newman
, Terri Douglas
, Christopher Lee Parson
|
Dublörler
|
Brett Armstrong
, Dustin Brooks
, Yves Cameron
, Douglas Chapman
, Aubrey Lee Culp
, Jim Dunn
, Alex Green
, Art Hives
, Dave Hospes
, Kristene Kenward
, Michael Langlois
, Deb Macatumpag
, J.J. Makaro
, Leslie McMichael
, Steven McMichael
, David Mylrea
, Fred Perron
, Marshall Virtue
, Curt Bonn
, Jovan Nenadic
|
Yardımcı Kostüm Tasarımcısı
|
Jana MacDonald
|
Yönetici yapımcı
|
Brad Grey
, Bob Weinstein
, Harvey Weinstein
, Peter Safran
, Cary Granat
, Bo Zenga
, Peter Schwerin
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Brian Jennings
|
Boom Operatörü
|
Graham Crowell
|
Post Prodüksiyon Yöneticisi
|
Daniel R. Chavez
|
Set
|
Ben Rusi
|
Yapım Ses Mikseri
|
Richard Lightstone
|
Birim Reklamcısı
|
Cara Leibovitz
|
Baş Ressam
|
David Beetham
|
Set Kostümcüsü
|
Andre Brouwer
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Brad Kuehn
|
Sorumlu ADR Editörü
|
Lee Lemont
|
Diyalog Editörü
|
Bruce Fortune
|
Sorumlu Müzik Editörü
|
Charles Martin Inouye
|
Birim Yöneticisi
|
Janice Frome
|
Sorumlu Ses Editörü
|
John Leveque
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Mara Hamilton
|
Müzik Editörü
|
Terry Wilson
|
Ses efektleri Editörü
|
Steve Mann
|
Saç Bölüm Yöneticisi
|
Angelina P. Cameron
|
Stajyer Ses Editörü
|
Brian Best
|
ADR Editörü
|
Becky Sullivan
|
Butafor
|
Clive Edwards
|
Perukçu
|
Stacey Butterworth
|
Sahne Sanatçısı
|
John B. Keys
|
Set Fotoğrafçısı
|
Chris Large
|
Steadicam Operatörü
|
David Crone
, Jim Van Dijk
|
Kameraman
|
David Crone
|
Ses Editörü
|
Anthony Milch
|
Senaryo Süpervizörü
|
Madeleine Duff
|
Genel
|
Matt Almas
, J.J. Makaro
, Robin Harlan
, Jon Raitt
, Randy Singer
, Mark Hansson
, Bryan Bonwell
, Jovan Nenadic
, Terry Mialkowsky
, Artino Ahmadi
, Brenda McClellan
, William D. Robinson
, Andrea Brown
, Michael Healey
, Tone Rorvik
, Jina Johnson
, Ashley Bell
, Roger Bailey
, Robert Jezsik
, Richard H. Fahlman
, Steve Davis
, Attila Luca
, Dean Hannas
, Heather Trimble
, Diane Fatiaki
, Anil Patadé
, Mark Helfrich
|