Yönetmen
|
Shawn Levy
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyson Mao
Extra in Chinese Press Box (uncredited)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yapım Yöneticisi
|
Andrea Chadimová
|
Yükleyici
|
Liza Bambenek
|
Şoför
|
Ernie Acquavella
|
Koreograf
|
Frank Gatson Jr.
|
Marangoz
|
Madjid Hamzaoui
|
Set Kıyafet Sanatçısı
|
Coburn Boyd
|
Baş Set Kostümcüsü
|
Kelly Gregson
|
Set
|
Chris Kilduff
|
Heykeltıraş
|
Dominique Coutelle
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Clément Ducourty
|
Terzi
|
Susan Bakula
|
Video Assist Operatörü
|
Andrew Pedley
|
3B Sanatçısı
|
Joseph Francis
|
Yapım Sorumlusu
|
Daniel Frisch
|
Güvenlik
|
Richard Alexander
|
Oyuncu Seçim Elemanı
|
Janice Wilde
|
Yardımcı Yapım Koordinatörü
|
Greg Outcalt
|
Yardımcı Kostüm Tasarımcısı
|
Wallace G. Lane Jr.
|
Negatif Kesici
|
Gary Burritt
|
Yer Seçici
|
Guy Efrat
|
Mekan Yöneticisi
|
John Fedynich
, Jean Chien
, Isabelle Gautier
, Laurent Grenaud
, Erik Paoletti
, Olivier Servanin
, Daniel Tresca
, Joseph Aquino
, Alex Borys
, Nicole Edwards
, Guy Efrat
, Scott Ferlisi
, Nicolas Foulatier
, Jule Ann Jappe
, Jina Johnson
, Honza Ondrovcak
, Elisa Touraine
, David Velasco
|
Dublörler
|
Nick Allen
, G. A. Aguilar
, Francis Auguy
, Laurent Champin
, Bernard Chevreul
, Blaise Corrigan
, Douglas Crosby
, Dominique Fouassier
, Tim Gallin
, Alain Guerillot
, Cyrille Hertel
, Roland Neunreuther
, Catherine Robert
, Thierry Saelens
, Loïc Saintilan
, Herve Varenne
, Daniel Vérité
, Simone Bailly
, Serge Beuchat
, Jon Braver
, Dustin Brooks
, John Cenatiempo
, Raymond Chan
, Mike Ching
, Dean Choe
, Bob Colletti
, Laura Lee Connery
, Mike Desabrais
, Marny Eng
, Peter Epstein
, Jeffrey Lee Gibson
, Dave Hospes
, Chuck Jeffreys
, Jon Kralt
, Sherry Leigh
, Terrance Leigh
, Peewee Piemonte
, Stephen A. Pope
, David Schultz
, Dan Shea
, Brian Smyj
, Aaron Vexler
, Marshall Virtue
, Scott Rogers
, Christiana Blain
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Amy Lauritsen
|
Post Prodüksiyon Asistanı
|
John Dietrick
|
Dolly Sorumlusu
|
Matt Blades
|
Silah Danışmanı
|
Ryan Steacy
|
Baş Kuaför
|
Patrice Iva
|
Yapım Kontrolörü
|
Lynda Van Damm
|
Ulaşım Eş Şefi
|
Robert Buckman
|
Yardımcı
|
Allan Bragg
|
Makyaj Sorumlusu
|
Joseph A. Campayno
, LuAnn Claps
, Karina Gruais
, Patrice Iva
, Kimberly Kimble
, Erwin H. Kupitz
, Juliette Martin
, Andrea Miller
, John Quaglia
, Stéphane Robert
, Jacques-Olivier Molon
, Ned Neidhardt
|
Müzisyen
|
Armen Ksajikian
|
Teşekkürler
|
Blake Edwards
|
Diğer
|
Len Blum
, Steve Martin
, Michael Saltzman
, Maurice Richlin
, Blake Edwards
|
Diğer
|
Rachel Aberly
, Richard Alexander
, Andrea Alunni
, Ethan Anderson
, Valentina Aulisi
, Monica Barraza
, Annie Baudlet
, Christine Bodelot
, Allan Bragg
, Amy Carter
, Steven Darty
, John DeSimone
, Jessica Drake
, Michael Fawcett
, Rich Fellegara
, David Fischer
, Frank Gatson Jr.
, Greg Gilman
, Jacques Grousset
, Benoit Guilbaud
, Brian Kenyon
, Kim Krafsky
, Pete Macnamara
, Laurent Marchand
, Steve McAuliff
, Tim Monich
, Alan Nierob
, Greg Outcalt
, Chauency Reese
, Lynda Van Damm
, Ilene Waterstone
, Cameron Watson
, Kim Zubick
, Lillian Awa
, Leonard John Bruno
, Charlene Callihoo
, Ian J. Coony
, Dana Dubé
, Olina Edney
, Maggie Evans
, Ellie Fox
, Berry Hatfield
, Matthew Hirsch
, Vlasta Hynek
, Viktoria Langton
, Tyler McIntyre
, Christine Musset
, Geraldine Niche
, Jane Pearson
, Ulises Rodríguez
, Ramón Rodríguez
, Howard Samuelsohn
, Beth M. Schniebolk
, Maurice Sessoms
, Ryan Steacy
, Max Votolato
, B.J. Smith
, Sarah Millar
|
Editoryal Hizmetler
|
Brian Birkland
, John Dietrick
, Scott Gregory
, Jennifer Hartman
, Andy Kaplan
, Charles Kaplan
, Jacquelyn Karambelas
, Steve Porter
, Michael Smollin
, Brian Ufberg
, Gary Burritt
, Harry Muller
, Jim Passon
|
Kostüm Sorumlusu
|
Susan Bakula
, Chloe Bartonio
, Nathalie Cercuel
, David Davenport
, Kelly Gregson
, Mei Lai Hippisley Coxe
, Joni M. Huth
, Tina Knowles
, Wallace G. Lane Jr.
, Mary Jo McGrath
, Eric Perron
, Véronique Portebois
, Thomas Stokes
, Don Vargas
, Sandrine Bernard
, Susan Carrano
, Mathieu Hennion
, Jennifer Ingram
, Debbie Lucas
, Tom Soluri
, Alexa M. Stone
|
Animasyon
|
Eric Goldberg
, Bert Klein
, Bob Kurtz
, Hector Martinez
, Dave Spafford
|
Kamera Teknisyeni
|
Liza Bambenek
, Angela Bellisio
, Berto
, Matt Blades
, Kenny Burke
, Ronald Burke
, Patrick Capone
, Jean-François Drigeard
, David M. Dunlap
, Kevin Flynn
, Richie Ford
, Olivier Fortin
, Jean-Yves Freess
, Etienne George
, Joseph Grimaldi
, Carlos Omar Guerra
, Frédéric Hauss
, Jean-Pierre Lacroix
, Christophe Legal
, Sophie Lemaire
, Dave Lowry
, Marcostavros Maggi
, Kevin McKenna
, Ed Nessen
, Heather Norton
, Bill O'Leary
, Lionel Pedro
, Louis Petraglia
, Robert T. Prate
, Tom Prate
, Gérard Rival
, Kyle Rudolph
, Andrew D. Schwartz
, Vincent Tulasne
, Tom Weston
, Andy Arnautov
, Mark Cohen
, Nabil Dridi
, Jakub Dvorský
, Manuel Gaspar
, Lee Gibeau
, Eric Gies
, Doane Gregory
, Steve Holland
, Larry D. Horricks
, Chris Kilduff
, Borivoj Klecka
, Jeremy Knaster
, Brendon Malone
, Damon Marcellino
, Jean-Philippe Marier
, Alex Martinez
, Michael J. Maurer
, Ryan Monro
, Barbara Nitke
, Andrew Pedley
, Steeven Petitteville
, Balint Pinczehelyi
, Eric Sagot
, Lance Shepherd
, Jean-Pierre Voisin
|
Özel Efektler
|
Mark Bero
, Wilfred Caban
, Carmen M. Campolo Jr.
, Steven Kirshoff
, Johann Kunz
, Gilbert Piéri
, Gary D. Bierend
, Dennis Yeager II
|
Ses
|
Laura Harris Atkinson
, Vincent Breau
, Allan Byer
, Kerry Ann Carmean
, Chris Carpenter
, Sophie Chiabaut
, Patrick Cusack
, Andrew DeCristofaro
, André Dias
, Dino Dimuro
, David Esparza
, Tim Farrell
, Nerses Gezalyan
, Jeff Gomillion
, Michael Hertlein
, Eileen Horta
, Bobby Johanson
, Andy Koyama
, Bill Meadows
, James Moriana
, Linda Murphy
, Nancy Nugent
, Michael Payne
, Bryan Pennington
, Stephen P. Robinson
, Greg Steele
, John C. Stuver
, Shawn Sykora
, Jean Umansky
, Lisa Varetakis
, Alfredo Viteri
, Jeffrey Wilhoit
, Scott Wolf
, Greg Zimmerman
, Walter Anderson
, Larry Hopkins
, Mark Kenna
, Chris Navarro
, Philip Rogers
, John Soukup
, Rob Young
|
İkinci Birim
|
Stéphanie Champault
, Kali R. Harrison
, Amy Lauritsen
, Jan Pavlacký
, William Pruss
, Marty Eli Schwartz
, Michaela Strnadová
, Hans Titze
, Tarnya Cook
, Marian Koprada
, David Meanti
, Vanessa Mujica
, Ernie F. Orsatti
, Brendalyn Richard
, Sandrine Rigaux
|
Operasyon Yöneticisi
|
Jean-Pierre Avice
, Richard Baratta
, Andrea Chadimová
, Daniel Frisch
, Bruce Markoe
, Philip Waley
, Petr Šplíchal
|
Yapım Sanatçısı
|
Lilly Kilvert
|
Yapım Koordinatörü
|
John DeSimone
|
Sinematografi
|
Jonathan Brown
|
Müzik
|
Christophe Beck
, Pete Anthony
, Sandy DeCrescent
, Plas Johnson
, Larry Mah
, Henry Mancini
, Randall Poster
, Dave Tinsley
, Terry Wilson
, Adam Blau
, Maureen Crowe
, George Doering
, Peter Erskine
, Mark Eshelman
, Walt Fowler
, Tom Hardisty
, Jason Lloyd
, Greg Loskorn
, Pilar McCurry
, Adam Michalak
, Julia Michels
, Adam Olmsted
, Peter Rotter
, Steven L. Smith
, James Thatcher
, Robert Townson
, Lia Vollack
, Armen Ksajikian
, Wade Culbreath
, Bruce Dukov
, Victoria Miskolczy
, Alan Kaplan
, Marcia Dickstein
|
Üretim Hizmetleri
|
Ira Shuman
, Robert Simonds
, Tracey Trench
, Aaron Wilder
, Tim Hamilton
|
1. Kamera Asistanı
|
Angela Bellisio
|
Yardımcı Set Kostümcüsü
|
Stéphane Ginet
|
Yardımcı Butafor
|
Karen Kates
|
3. Yardımcı Yönetmen
|
Hans Titze
|
Birim Yöneticisi
|
Petr Šplíchal
|
Arka Plan Tasarımcısı
|
Hector Martinez
|
Boom Operatörü
|
Vincent Breau
|
Işık Teknisyeni
|
Eric Sagot
|
Elektrikçi
|
Nabil Dridi
|
Işık Asistanı
|
Borivoj Klecka
|
1. Yardımcı Ses Editörü
|
Patrick Cusack
|
Sorumlu Ses efektleri Editörü
|
Michael Payne
|
Yapım Ses Mikseri
|
Allan Byer
|
Kostüm Tasarımı
|
Joseph G. Aulisi
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Mark Freund
|
Kıyafet Sorumlusu
|
David Davenport
|
Dublörler Koordinatörü
|
G. A. Aguilar
, Dominique Fouassier
, Francis Auguy
|
Sorumlu Ses Editörü
|
Andrew DeCristofaro
|
İlave Kamera
|
Barbara Nitke
|
Steadicam Operatörü
|
Kyle Rudolph
|
Makyaj Efektleri
|
Jacques-Olivier Molon
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Marty Eli Schwartz
|
Yönetici yapımcı
|
Tracey Trench
, Ira Shuman
|
Görüntü Yönetmeni
|
Jonathan Brown
|
Hikaye
|
Len Blum
, Michael Saltzman
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Richard Baratta
|
Müzik Süpervizörü
|
Randall Poster
|
İnşaat Koordinatörü
|
Nick Miller
|
Makyaj Sanatçısı
|
Joseph A. Campayno
|
Yapımcı
|
Robert Simonds
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Christophe Beck
|
Sanat Yönetimi
|
David Baxa
, Peter Rogness
, Matthieu Beutter
, Coburn Boyd
, Roland Brooks
, Garf Brown
, Dominique Coutelle
, Olivier Crespin
, Alex DiGerlando
, Clément Ducourty
, Jean-Michel Ducourty
, Philippe Durand
, Elizabeth Flaherty
, Christopher Glass
, Bruce Lee Gross
, David Gulick
, Madjid Hamzaoui
, Jacky Hardouin
, Leo Holder
, Gay Howard
, Derrick Kardos
, Karen Kates
, Robin Koenig
, Hank Liebeskind
, Dawn Masi
, Nick Miller
, Francois Poublan
, Arnaud Putman
, Amy Safhay
, Karl Shefelman
, Philippe Turlure
, Jason 'Jay' Brown
, Nancy Anna Brown
, Brian Buteau
, Marco A. Campos
, Penny A. Chalmers
, Pierre-Emmanuel Chatiliez
, David Cooney
, Brian Cunningham
, Shannon Curfman
, Dan DeTitta
, Les Ford
, Jerome Fortier
, Stéphane Ginet
, Jorge Luis Gonzalez
, Jonathan Graham
, Tomas Hais
, Kenneth Heimer
, Gabriel Higgins
, Bill Holmquist
, Jeffery J. Jenkins
, Heather Danielle Kane
, Hee-soo Kim
, Miguel López-Castillo
, Régis Marduel
, Gwendolyn Margetson
, Alejandra Martinez
, Robin McAllister
, Jeffrey D. McDonald
, Stefan Mily
, Mike Montgomery
, Christopher Morente
, Eric Partridge
, Frank Pitussi
, Noah Plunkett
, Charlotte Raybourn
, Margot Ready
, Peter Regnier
, Jim Reitz
, Michel Rheault
, Giovanni Rodríguez
, Adam Scher
, Mark Sparks
, Ginny Walsh
, Tim Weston
, Jiří Žůček
|
Set Dekorasyon
|
George DeTitta Jr.
|
Senaryo
|
Steve Martin
, Len Blum
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
Steven Kirshoff
|
Ses efektleri Editörü
|
Dino Dimuro
|
Perukçu
|
Erwin H. Kupitz
|
Editör
|
George Folsey Jr.
, Brad E. Wilhite
|
Oyuncu Seçimi
|
Ilene Starger
, Nancy Bishop
, Alberte Garo
, Barbara Harris
, Françoise Menidrey
, Zoe E. Rotter
, Jennifer Sabel
, Kristian Sorge
, Janice Wilde
, Lynne Carrow
, Jason James
, Larkin MacKenzie-Ast
, Grant Wilfley
, Jadin Wong
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Lilly Kilvert
|
Sorumlu ADR Editörü
|
Nancy Nugent
|
ADR Editörü
|
Michael Hertlein
|
Karakter
|
Blake Edwards
, Maurice Richlin
|
Şive Koçu
|
Jessica Drake
|
Set Sağlıkçısı
|
Rich Fellegara
|
Kast Asistanı
|
Zoe E. Rotter
|
Senaryo Süpervizörü
|
Diane Durant
|
Set Kostümcüsü
|
Mei Lai Hippisley Coxe
|
Teçhizat Sorumlusu
|
Tom Prate
|
1. Yardımcı Editör
|
Charles Kaplan
|
Kameraman
|
Patrick Capone
|
Görsel Efektler
|
Scott F. Johnston
, David Behar
, Joseph Bell
, Clay Dale
, Michael Degtjarewsky
, Victor DiMichina
, Patrick Flanagan
, Joseph Francis
, Mark Freund
, Jim Gorman
, Mike Hardison
, James David Hattin
, Maureen Healy
, Phillip Hoffman
, Bonnie Kanner
, Jennifer Law-Stump
, Ray McIntyre Jr.
, Rodney Montague
, Brad Moylan
, Ray Scalice
, Juan Carlos Vargas
, David Beedon
, John R. McConnell
, Jeff Varga
|
Yeşil Sorumlusu
|
Amy Safhay
|
Işık Şefi
|
Andy Arnautov
|
Görsel Efekt Koordinatörü
|
Phillip Hoffman
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Joseph Bell
|
Dolby Danışmanı
|
Bryan Pennington
|
Bilgisayar Grafik Sorumlusu
|
Mike Hardison
|
Set Tasarımı
|
Nancy Anna Brown
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Nathalie Anselme
, Ernie Acquavella
, Robert Buckman
, Denis Frezet
, Michael Hyde
, Charles Spillane
, Dan Buckman
, Edward Devereaux II
, Jakub Kadlec
, Bobby Marsh
, Olivier Suffert
, Tony Vizina
|
Şef Işık Teknisyeni
|
Jean-Pierre Lacroix
|
Yapım Muhasebecisi
|
Andrea Alunni
|
Ses Kayıtçısı
|
Bill Meadows
|
Müzik Editörü
|
Terry Wilson
|
Butafor
|
David Gulick
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Elizabeth Flaherty
|
Diyalog Editörü
|
Laura Harris Atkinson
|
Renk Zamanlayıcı
|
Harry Muller
|
Set Şefi
|
Bruce Lee Gross
|
Yazar
|
Rachel Aberly
, Alan Nierob
|
Set Fotoğrafçısı
|
Andrew D. Schwartz
|
Kuaför
|
Kimberly Kimble
|
Genel
|
Ernie F. Orsatti
, Nerses Gezalyan
, James Moriana
, Greg Zimmerman
, Leo Holder
, Daniel Vérité
, Andy Kaplan
, Tim Gallin
, Leonard John Bruno
, Olivier Suffert
, Mark Cohen
, Jeff Gomillion
, Christopher Glass
, Kali R. Harrison
, Daniel Tresca
, Ray Scalice
, Scott Gregory
, Kenny Burke
, Brian Birkland
, Steve Holland
, Ed Nessen
, Chauency Reese
, Jean Chien
, David Behar
, Ethan Anderson
, Monica Barraza
, Mike Montgomery
, Joseph Aquino
, Michel Rheault
, Carmen M. Campolo Jr.
, Laurent Champin
, Mathieu Hennion
, Steve Porter
, Jennifer Hartman
, Berry Hatfield
, Charlene Callihoo
, Ilene Waterstone
, Amy Carter
, Ramón Rodríguez
, Herve Varenne
, Cameron Watson
, Kevin Flynn
, Jonathan Graham
, George Folsey Jr.
, Brad E. Wilhite
, Dan Shea
|