Yönetmen
|
David Zucker
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sahne Sanatçısı
|
Sue Swift
|
Şoför
|
Larry Baldwin
|
Film Araç Koordinatörü
|
Robert MacLean
|
Post Prodüksiyon Asistanı
|
Kelli Bell
|
3. Yardımcı Yönetmen
|
Wendy L. Adjoury
|
Projeksiyon
|
Brian Patterson
|
Yardımcı
|
Kimberley Buchanan
|
Üretim Hizmetleri
|
Lisa Chalmers
, Phil Dornfeld
, Grace Gilroy
, Kevin Marcy
, Andrew Rona
, Bob Weinstein
, Harvey Weinstein
, Robert K. Weiss
, Brad Weston
|
Sistem Yöneticileri ve Destek
|
Grant Janssen
|
Ulaşım Şefi
|
Dean Rama
|
Ulaşım Eş Şefi
|
Dan Johnson
|
Video Assist Operatörü
|
Colin Maier
|
Işık Asistanı
|
Saubrie Mohamed
|
Işık Şefi
|
Yves Bernadet
|
Işık Teknisyeni
|
Rob Cantin
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Bill Coffin
|
Şef
|
Shawn Timoteo
|
Yardımcı Ses Editörü
|
Sarah Bourgeois
|
1. Kamera Asistanı
|
Kevin Garcia
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Alex Kameniczky
|
Baş Ressam
|
Patrick Hunt
|
Yer Seçici
|
Anand Kanna
|
Ressam
|
Fred Lawrence
|
Heykeltıraş
|
Davis Fandino
|
Hazır Boyacı
|
Chris Hayward
|
Teçhizat Sorumlusu
|
Dan Bennett
|
İlave Müzik
|
Jon Paris
|
Set Fotoğrafçısı
|
Marni Grossman
|
Yardımcı Kostüm Tasarımcısı
|
Paula Bradley
|
Kostüm Sorumlusu
|
Gail Barrett
, Paula Bradley
, Dan Bronson
, Pamela Cameron
, Lois DeArmond
, Summer Dietz
, Ellen Falguiere
, Tina Fiorda
, Koreen Heaver
, Steve Holloway
, Grace Keating
, Brenda Knight
, Aieisha Li
, Kathy Linder
, Michele Lyle
, Jody Leanne Petford
, Marco Pimenta
, Debra Torpe
|
Kuaför
|
Lisa Ashley
|
Baş Kuaför
|
Lee Novak
|
Set Kıyafet Sorumlusu
|
Richard Beech
|
Yapım Koordinatörü
|
Wendy Lewis
|
Dış Sesler Editörü
|
Michael Dressel
|
Kondüktör
|
Bruce Babcock
|
Görsel Efektler
|
Laurent Ben-Mimoun
, Kim Boyle
, David C. Bryant
, Michelle Butler
, Steve Caldwell
, Lawrence Carroll
, Dan Clarke
, Sarah Coatts
, Bill Coffin
, Carole Cowley
, Robert Cribbett
, Mark Dornfeld
, Jon Doyle
, Michele Ferrone
, Ross Framo
, Fortunato Frattasio
, Amy Garback
, Abra Grupp
, Max Harris
, Joe Henke
, Shaina Holmes
, Petra Holtorf
, Grant Janssen
, Beau Janzen
, Dan Kaufman
, Patrick Kavanaugh
, Bill Kent
, Jeffrey Kleiser
, Martin Allan Kloner
, Michael Lafuente
, Mike Larrabee
, Douglas Melville
, Maureen Meulen
, Lori C. Miller
, Danny Mudgett
, Kenneth Nakada
, Jaime Norman
, Maureen O'Connor
, Rob Ozaeta
, Bryan Park
, Brennan Prevatt
, Mark Robben
, Stuart Robertson
, David Robinson
, Mark Sawicki
, Chris B. Schnitzer
, Laurel Lyn Schulman
, Philip Sisk
, David Smithson
, Mary Stuart
, Alejandro Valdes-Rochin
, Tamara Watts Kent
, Jeff Zaman
, Chris Allen
, Jayni Borgaro
, Kelly Bumbarger
, Vanessa Cheung
, Andrea D'Amico
, Tom Daws
, Donald Fly
, Bill Gilman
, Mitch Goldstrom
, Terence Krueger
, Maryjane Layani
, Richard Matsushita
, Suzanne Mitus-Uribe
, Gregory Oehler
, Terron Pratt
, Chris Ryan
, Joshua Spencer
, Christopher Stack
, Paul Taglianetti
, Matthew Talbot-Kelly
, Kyle Yamamoto
|
Yapım Sanatçısı
|
William A. Elliott
|
Makyaj Sorumlusu
|
Jenny Amberson
, Lisa Ashley
, Russell Brady
, Stacey Butterworth
, Rebeccah Delchambre
, Cara Doell
, Honey Dawn Faircrest
, Roxanna Floyd
, Céline Godeau
, Maiko 'Mo' Gomyo
, Tanya Hudson
, Timothy Huizing
, Barry R. Koper
, Todd Masters
, Amanda McGowan
, Rob Miller
, Ryan Nicholson
, Lee Novak
, Tamar Ouziel
, Connie Parker
, Lisa Taylor Roberts
, Robert Ryan
, Sanna Seppanen
, Sydney Silvert
, Gabriel Solana
, Heather Tillson
, Jean Webber
, Stevie Williams
, Elke Winters
, Mike Fields
, Rachel Griffin
, Rosemarie Maldonado
, Gene McCormick
, Leanne Rae Podavin
, Brad Proctor
|
Operasyon Yöneticisi
|
Fitch Cady
, Tim Clawson
, Grace Gilroy
, Ninon Tantet
, Diana Tauder
|
İkinci Birim
|
Wendy L. Adjoury
, Chris Baillie
, Graham Cairns
, Douglas Dean III
, Suzan Derkson
, Adrian Diepold
, Brian Giddens
, John Hockridge
, Doug Metzger
, Robert Randall
, Greg Rousseaux
, Troy Scott
, Ivana Siska
, Robert M. Stevens
, Tanya Tagman
|
Ses
|
George H. Anderson
, Michael J. Benavente
, Daniel Birczynski
, Gary C. Bourgeois
, Sarah Bourgeois
, Becky Boxer
, Michael Dressel
, Anthony J. Giacinti
, Vincent Guisetti
, Todd Harris
, Jason W. Jennings
, Dennis Johnson
, Pamela Kahn
, Tom Kenny
, James Kusan
, Carmen Lavender
, Tricia Linklater
, Martin Lopez
, Cindy Marty
, James Matheny
, Greg Orloff
, Mark Pappas
, Jeena M. Phelps
, Kyle Rochlin
, Adam Sharpe
, Greg Steele
, Larry Sutton
, David Weisberg
, Hugo Weng
, David Wolowic
, Can Yesilyurt
, Ulrika Akander
, Joe Schiff
|
Özel Efektler
|
Ginger Anglin-Cervantes
, Chris Ayers
, Chris Bignell
, John C. Carlucci
, Chris Cera
, Val Crawford
, Rory Cutler
, Agnieszka Echallier
, Joel Echallier
, Davis Fandino
, Jack Firman
, Chris Flemington
, Bleau Fortier
, Felix Fox
, André Gaul
, Alec Gillis
, Colin Gillis
, Gideon Hay
, Gary Heidrick
, Luke Khanlian
, Donald Krause
, Mike Larrabee
, Tony Lazarowich
, Toby Lindala
, Mike Manzel
, Tim Martin
, Amanda McGowan
, Brant McIlroy
, Kevin McTurk
, Nicole Michaud
, Kyle T. Moore
, Steven Munson
, Michael O'Brien
, David Penikas
, Ryan Peterson
, Johnnie Saiko
, Jordu Schell
, David Selvadurai
, Dale Shippam
, John Sleep
, Siegfried Stock
, Scott R. Treliving
, Lance Webb
, Tom Woodruff Jr.
, Alain de Zilva
, Valerie Fraser
, Rae Reedyk
, Buck Aarons
|
Kamera Teknisyeni
|
Gordon Bell
, Dan Bennett
, Yves Bernadet
, J. B. Bivens
, Michael Bolan
, Anna Bosa
, Jonathan Bosse
, Julian Bosse
, Fraser Boyle
, Ray Boyle
, Rob Cantin
, George Raymond Carter
, Jack Cruikshank
, Paolo Di Persico
, Ishi Dinim
, Mike Dodd
, Ryan Epp
, Tom Evans
, Kevin Garcia
, Brent Gies
, Dan Gorval
, Marni Grossman
, Russell Hawkes
, Kevin Hemmingson
, John Holbrook
, Gaetan Jalbert
, David Joshi
, James Kantola
, Scott Keates
, David Kurvers
, Anna Lary
, John Le Roy
, Colin Maier
, Neil McBride
, Tasos Mentzelopoulos
, Chris Michie
, Steven Miko
, Saubrie Mohamed
, Jessica Moskal
, Tim Moynihan
, Christian John Murray
, Brad Oleksy
, Jon Ornoy
, Sean Oxenbury
, Peter Pacula
, Ron Precious
, Douglas Pruss
, John W. Scott
, Steve Sherlock
, Peter Sorel
, Robert M. Stevens
, Bill Tennant
, Joe Waistell
, Marta Weiss
, Lance White
, Trevor Williams
, Dave Windsor
, Ray Wong
, Jay W. Yowler
, Rob McEwan
, Dave Dibdin
, David Wesley Kyle
, Shinpei Otsuki
|
Müzik
|
James L. Venable
, Bruce Babcock
, Tom Boyd
, Jorge Corante
, Brad Dechter
, Sandy DeCrescent
, Brian Dixon
, Mark Eshelman
, Frank Fitzpatrick
, Alex Gibson
, Dell Hake
, Adam Michalak
, Denise Okimoto
, Jon Paris
, Joe Privitelli
, Jennifer Kes Remington
, Peter Rotter
, Dennis S. Sands
, Lee Scott
, Steven L. Smith
, Randy Spendlove
, Sally Stevens
, Rich Toenes
, James Walker
, Pat Weber
, James Thatcher
, Tommy Johnson
, Darrin McCann
|
Animasyon
|
Scott Steyns
|
Editoryal Hizmetler
|
Joseph Alaniz
, Craig Alpert
, Kelli Bell
, Sharon Bloedorn
, James A. Brewer
, Gary Burritt
, Michelle DiBenedetti
, Michael G. England
, Jeff Etcher
, Joseph Fitzpatrick
, Gene A. Lewis Jr.
, Justin G. Maguire
, Trevor Mirosh
, Kirk Moses
, Ray Neapolitan
, Matvey Shatz
, Elaine K. Thompson
, Helen Tzoutis
, Andrea Wertheim
, Richard Long
|
Senaryo Süpervizörü
|
Danielle de Smit
, Pattie Robertson
, Christine Wilson
, Phil Dornfeld
, David Zucker
|
Diğer
|
Bill Abbott
, Wendy L. Adjoury
, Rashid Ahmed
, Cassandra Barbour
, Jackie Bazan
, Adam Behr
, Tim Boddington
, Richard Bronskill
, Kimberley Buchanan
, Jeny Cassady
, Lisa Chalmers
, Barbara Chomos
, Luman Coad
, Nora Collins
, Vincent Dela Luna
, Ian Doig
, Ryan Gaines
, Joseph Garner
, Alec Gillis
, Alexander Glua
, Amy Gross
, Rick Heal
, Danny Ho
, Tara Howie
, Gordon Juli
, Christine Knight
, Jill Krop
, Viktoria Langton
, Natalie Lapointe
, Breanne Larrett
, Wendy Lewis
, Mary Jo Macvey
, Todd Masters
, Shannon McA'Nulty
, Robert Milicevic
, Nikolette Orlandou
, Brian Patterson
, Jamie Payton
, Jane Pearson
, Nicholas Podbrey
, James Rankin
, Kimberly Rimer
, Heather Roscorla
, Melena Rounis
, John Scott
, Laura Sevier
, Dylan Staniforth
, Narges Takesh
, Ian Thompson
, Shawn Timoteo
, Abigail Tucker
, Carol Urquhart
, Scooby Vincent
, Wanda Wilson
, Darcy Woodley
, Steve Woodley
, Tom Woodruff Jr.
, Becky Boxer
, Stephen Chan
, Morris Chapdelaine
, Michael-Ann Connor
, Geoff Redknap
, Frank Meschkuleit
, LaWanda Black
|
Diğer
|
Craig Mazin
, Pat Proft
, Shawn Wayans
, Marlon Wayans
, Buddy Johnson
, Phil Beauman
, Jason Friedberg
, Aaron Seltzer
|
Teşekkürler
|
Linda A. Borgeson
, Andy Cheng
, Andrea Wertheim
|
Sinematografi
|
Mark Irwin
|
Dövüş Koreografı
|
Edward Moss
|
Animasyon Süpervizörü
|
Joe Henke
|
Müzisyen
|
Tom Boyd
|
Dijital Besteciler
|
Michelle Butler
|
Görsel Efekt Koordinatörü
|
Chris B. Schnitzer
|
Makinist
|
Siegfried Stock
|
Jenerik Mühendisi
|
Pat Weber
|
Şarkılar
|
Jorge Corante
|
Negatif Kesici
|
Gary Burritt
|
1. Yardımcı Ses Editörü
|
Tricia Linklater
|
Hikaye Editörü
|
Narges Takesh
|
Editör Yardımcısı
|
James A. Brewer
|
Dolly Sorumlusu
|
Jack Cruikshank
|
Set
|
Mike Dodd
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Kate Vanderbyl
|
Kast Asistanı
|
Josephine Ochej
, Kamala Fritzler
|
Yardımcı Editör
|
Jeff Etcher
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
Ninon Tantet
|
Oyuncu Seçimi
|
John Papsidera
, Stephen Apostolina
, Heike Brandstatter
, Kamala Fritzler
, Sonia Gilmore
, Errin Lally
, Coreen Mayrs
, Annette McCaffrey
, James McKenzie Moore
, Wendy O'Brien
, Josephine Ochej
|
Prodüksiyon Tasarım
|
William A. Elliott
|
Yardımcı Butafor
|
Gillian Goodman
|
Ön Işıklandırma Şefi
|
J. B. Bivens
|
ADR Editörü
|
Hugo Weng
|
Dublörler Koordinatörü
|
J.J. Makaro
, Jacob Rupp
|
Oyuncu Seçim Elemanı
|
Wendy O'Brien
|
Yardımcı Dublör
|
Dan Rizzuto
|
Ortak Yapımcı
|
Phil Dornfeld
, Kevin Marcy
|
Renk Zamanlayıcı
|
Chris Regan
|
Set Kostümcüsü
|
Aieisha Li
|
Animatronik Sorumlusu
|
Joel Echallier
|
Eş Yapımcı
|
Grace Gilroy
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Grace Gilroy
|
Birim Yöneticisi
|
Fitch Cady
|
Yapım Yöneticisi
|
Tim Clawson
|
Müzik Süpervizörü
|
Frank Fitzpatrick
|
Dublörler
|
James Bamford
, Lloyd Adams
, Mark Aisbett
, Dave Alexander
, Charles Andre
, Dexter Bell
, Dalias Blake
, Lou Bollo
, Curt Bonn
, Sherry Boyd
, Dustin Brooks
, Simon Burnett
, Jwaundace Candece
, Brett Chan
, Raymond Chan
, Douglas Chapman
, Sophia M. Crawford
, Crystal Dalman
, Dario Delacio
, Duane Dickinson
, Joe Dodds
, Joe Doserro
, Connor Dunn
, Jim Dunn
, Bill Edwards
, Marny Eng
, Caroline Field
, Guyle Fraizer
, Lani Gelera
, Reg Glass
, Tom Glass
, Braden Haggerty
, Mark Holden
, Kathy Hubble
, Alana Husband
, Trevor Jones
, Andrea Kinsky
, Don Lew
, Deb Macatumpag
, J.J. Makaro
, Gaston Morrison
, Efosa Otuomagie
, Fred Perron
, Jacob Rupp
, Kimani Ray Smith
, Lori Stewart
, Nick Allen
, Paul Becker
, Chad Bellamy
, Richard Brooks
, Kimberly Chiang
, Laura Lee Connery
, Ashlea Earl
, Heather Feeney
, Rikki Gagne
, Jason Griffith
, Kerry Hansen
, Kai Hirvonen
, Tara Howie
, Michael Langlois
, Nicole Lissner
, Kit Mallet
, Edward Moss
, David Mylrea
, Dan Rizzuto
, Justin Sain
, Raymond Sammel
, Sharon Simms
, Petra Sprecher
, Sylvesta Stuart
, Rorelee Tio
, Angela Uyeda
, Karina Carreck
, Barb Bartos
, Daniel B. Melles
|
Prodüksiyon İllüstratörü
|
Kirsten Franson
|
Editör
|
Jon Poll
, Malcolm Campbell
|
Yönetici yapımcı
|
Bob Weinstein
, Harvey Weinstein
, Andrew Rona
, Brad Weston
|
İnşaat Koordinatörü
|
Doug Hardwick
|
1. Yardımcı Editör
|
Craig Alpert
|
Yapımcı
|
Robert K. Weiss
|
Görüntü Yönetmeni
|
Mark Irwin
|
Karakter
|
Marlon Wayans
, Shawn Wayans
, Buddy Johnson
, Phil Beauman
, Jason Friedberg
, Aaron Seltzer
|
Kostüm Tasarımı
|
Carol Ramsey
|
Yardımcı Set Kostümcüsü
|
Tristan Oliver
|
Set Dekorasyon
|
Rose Marie McSherry
|
Ses Tasarımcısı
|
George H. Anderson
|
Müzik Editörü
|
Lee Scott
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
James L. Venable
|
Senaryo
|
Craig Mazin
, Pat Proft
|
Sanat Yönetimi
|
William Heslup
, Ron Andrews
, Andrei Andrianko
, John Bayntun
, Richard Beech
, Bob Bottieri
, Max Chickite
, Kevin Clark
, Cary Cooper
, Graham Coutts
, Nelson Dewey
, Glenn Foerster
, Kirsten Franson
, Michelle Gasque
, Kumvana Gomani
, Gillian Goodman
, Shannon Gottlieb
, Kevin Griffin-Park
, Amrit Laura Gunhouse
, Doug Hardwick
, Salmon Harris
, Tyler Bishop Harron
, Shay Hilliard
, Jan Holmsten
, Patrick Hunt
, G. Andrew Hussey
, Gail Irvine
, Zoe Jirik
, Alex Kameniczky
, Fred Lawrence
, Janis Lee
, Anne-Marie Leidl
, Mike McLeod
, Dale Menzies
, Margot Ready
, Steve Reintjes
, Richard Schultz
, James Steuart
, Sue Swift
, Darryl Tifenbach
, Anneke Van Oort
, Rena Van Steele
, Ken Wells
, Jason Claridge
|
Diyalog Editörü
|
James Matheny
, Jeena M. Phelps
|
Butafor
|
Graham Coutts
|
Orkestra Şefi
|
Dell Hake
|
Özel Efekt Sorumlusu
|
John C. Carlucci
|
Deniz Koordinatörü
|
Jason Crosby
|
Işık Teçhizat Şefi
|
Gaetan Jalbert
|
Baş Makyaj Sanatçısı
|
Lisa Taylor Roberts
|
Sanat Bölümü Asistanı
|
Kumvana Gomani
|
Steadicam Operatörü
|
Tim Moynihan
|
Koreograf
|
Viktoria Langton
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Michelle Gasque
|
Protez Makyaj Sanatçısı
|
Timothy Huizing
|
Güvenlik
|
Robert Milicevic
|
Görsel Efekt Editörü
|
Martin Allan Kloner
|
Yapım Ses Mikseri
|
Larry Sutton
|
Boom Operatörü
|
Anthony J. Giacinti
|
Yapım Muhasebecisi
|
Maryjane Layani
|
Helikopter Kamerası
|
Michael Bolan
|
Birim Reklamcısı
|
Barbara Chomos
|
Şef Işık Teknisyeni
|
Jay W. Yowler
|
Sorumlu Ses Editörü
|
Michael J. Benavente
|
Ses Editörü
|
Ulrika Akander
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
Tony Lazarowich
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Jake Callihoo
, Dave Bozman
, Kelly Cramb
, Peter Huff
, Dan Johnson
, Robert MacLean
, R.G. Miller
, Dean Rama
, Rick Rasmussen
, Fred Stephens
, Rick Tait
, Paul Talbot
, Rocky Zantolas
|
İnşaat Formeni
|
Mike McLeod
|
Perukçu
|
Stacey Butterworth
|
Sorumlu Müzik Editörü
|
Alex Gibson
|
Set Tasarımı
|
Andrei Andrianko
|
Marangoz
|
Max Chickite
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Tamara Watts Kent
|
Dijital Efekt Yapımcısı
|
Kim Boyle
|
Mekan Yöneticisi
|
Geoff Teoli
, Loren Bagelman
, Renee Bella
, Simon Carrigan
, Anand Kanna
, Paul Lougheed
, Josh Pickens
|
Ses efektleri Editörü
|
Jason W. Jennings
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Stuart Robertson
|
Ses Kayıtçısı
|
Dennis Johnson
|
Makyaj Efektleri
|
Céline Godeau
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Doug Metzger
|
Genel
|
Vincent Guisetti
, Robert M. Stevens
, Rebeccah Delchambre
, Glenn Foerster
, Vanessa Cheung
, Pamela Kahn
, Adam Sharpe
, Bill Kent
, Kyle Rochlin
, Diana Tauder
, Fred Stephens
, Jack Firman
, Errin Lally
, Amy Garback
, Summer Dietz
, Patrick Kavanaugh
, Wendy L. Adjoury
, Nelson Dewey
, Terron Pratt
, Jill Krop
, Kyle T. Moore
, Abigail Tucker
, Scott R. Treliving
, Sonia Gilmore
, Tom Evans
, Rob Miller
, Anna Bosa
, Tamar Ouziel
, Anne-Marie Leidl
, Vincent Dela Luna
, Carol Urquhart
, Donald Fly
, Annette McCaffrey
, Breanne Larrett
, Michele Lyle
, Brenda Knight
, Jan Holmsten
, Ron Andrews
, Daniel Birczynski
, Carmen Lavender
, Sherry Boyd
, Ishi Dinim
, David Smithson
, Elaine K. Thompson
, Renee Bella
, Loren Bagelman
, Tim Boddington
, Anna Lary
, John Le Roy
, Rashid Ahmed
, Colin Gillis
, Alejandro Valdes-Rochin
, Sophia M. Crawford
, Malcolm Campbell
, Jon Poll
, Laura Lee Connery
, Rikki Gagne
|