Don't Look Up Yorumları

Don't Look Up filmi detayları

@gmzprcl

2 gün önce

"Düşünüyorum da aslında...
Her şeyimiz varmış değil mi?"

@superhans

4 gün önce

6.5 / 10

Bana o kadar yapmacık geliyor ki böyle filmler, bakıyorsun savunduğu şeylere, bir de yayınlandığı platforma bakıyorsun.... oynattığı oyunculara bakıyorsun, içinde barındırdığı şarkılara bakıyorsun... Bunları gerçekten savunuyor musunuz yoksa halkın başını mı okşamak amacınız?

@superhans

4 gün önce

bir de ödül aldıklarında (ki alacaklardır) yapacakları konuşmaları çok merak ediyorum... bu sefer hangisi olacak acaba? Afrikadaki çocuklar mı? İklim değişikliği mi?

@tiamath

5 gün önce

8.5 / 10

Müthiş bir film. Eleştirilere fazla kulak asmayın ve mutlaka izleyin. Günümüz insanının duyarsızlaşması, dünyanın sonunu tetikleyecek bir unsurun bile politik veya parasal kazanç amaçlı kullanılmasının tercih edilmesi gibi ön planda olan bir hikaye, arka planda ise devlet içindeki konum sahiplerinin, oraları hak edip etmediklerinin sorgulanışı, propoganda altında yapılan hamleler, gerçeği görmek ve duymak istemeyenlere gerçeği söyleme çırpınışları gibi konular bulunmakta. Başarılı kadro ve oyunculuklarla iyi bir iş çıkarılmış. 70'ine gelmiş olan Meryl Streep, başkan rolünü oldukça başarılı yürütmüş.

@betelgeuze

6 gün önce

Bir yanda gerçeği söyleyenler, diğer yanda gerçeği görmek istemeyenler. Yaşanıyor olan gerçeği film gördük. Çok beğendim.

@denizozkil

6 gün önce

bu film iklim degisikligi hakkinda ve korkuyorum ki sonumuz da ayni olacak.

@rinustalarin

1 hafta önce

Filmin puanı bir çok açıdan "0" (sıfır), ancak bir çok açıdan da... henüz öyle bir sayı keşfedilmedi.

Muhtemelen uzun süre böylesine sansasyonel bir yapım izleyemeyeceğiz.

Not: Filme çerezlik diyenler bir daha film falan izlemesin. Bu yakıştırmanın, 2. sırada olduğunu görünce inanılmaz sinirlendim

@athelstan

1 hafta önce

7.8 / 10

insanlar bu filmden de bir ders çıkarmayacak ve hala varolan duzene uymaya devam edecekler...

@stiff

1 hafta önce

7 / 10

Aylar önce fragmanını izlediğimde beğenmiştim. Nihayet filmi de izledim. Övüldüğü veya gömüldüğü kadar yokmuş. Verdiği güzel mesajlar var. Mesela "aslında her şeye sahip olduğumuzu" vurgulaması güzel. Politik mesajlar güzel. Dünyanın farklı yerlerinden o an yaşananları göstermesi gibi güzel sahneleri de var. Ama 2,5 saat 5 saat gibi geçiyor. Seyir zevki düşük. Çok iyi oyuncu kadrosu filmi izletiyor, merak da ettiriyor. Sonunu beğendim diyebilirim. Komedi de olsun, absürt sahneler de olsun ama Don't Look Up bana biraz fazla sulandırılmış geldi.

@ege_undag

2 hafta önce

7.7 / 10

Sağlam bir film olmuş. Çok güldüm, zaten Kültür olarak son 10.000 yılımız ağlanacak halimize gülmekle geçiyor o yüzden filmin kıyamet karşısında takındığı kara-komik tavır son derece yerinde. Genelde bu tarz kıyamet filmleri -hele ki Amerikan yapımısıyla- kendi önermesiyle çelişir ve ''mutlu son''la biter. Öyle bitmemesine çok sevindim, Trier'in Melancholia'sı bir şeylere ilham olmuş olmalı.

@hashasin

2 hafta önce

Lütfen bu kadar neşeli olmayı keser misiniz? Üzgünüm ama herşey her zaman esprili, neşeli veya hoş olmak zorunda değil. Bazen birbirimizle doğrudan konuşabilmeliyiz. Bişeyleri duymalıyız. Dünyayla alakalı kararların embesil çoğunluk ve onları güden kurnaz azınlık tarafından verilmesinin dehşet verici sonuçlarını kendi ülkemizden başlayarak tüm dünyada görebiliriz. Netflix arada sırada şaşırtıyor. Yorumlardan bazılarını okudumda senaryonun klişe olduğu ve bunun bir parodi olduğu iddaa edilmiş. Bu klişeyse holywooddan 1 tane film izlememek lazım. Bilmediğiniz kelimeleri kullanmayın. Olumsuz eleştirileri gözardı edin izleyin.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL