Kış Uykusu Yorumları

Kış Uykusu filmi detayları

@sersak53

2 dakika önce

9 / 10

Filmdeki herkes ya çok haklı yada çok haksız.Film boyunca o kadar çok gerildim ki en iyi gerilim filmlerinde bile böyle olmamıştım.
defalarca izlediğim, izlemekten de hiç sıkılmadığım, iklimlerden sonra en güzel nbc filmidir. diyolaglar, görüntüler ve özellikle nejat işler'in attığı tirat muazzamdır.

10/10

@ayde

2 yıl önce

10 / 10

film izlemek gibi değil de kitap okumak gibi hissettiren film
N

@nortonist

3 yıl önce

Bi Uzak'ı bi de bunu ölene kadar her gün izleyebilirim.

@boybey

3 yıl önce

8 / 10

Nadir olarak bir filmde kendimi bulur, filmi yaşarım. İşte onlardan biri. Bu kadar uzun, bu kadar yavaş bir film nasıl sıkmaz insanı. Cevabı izleyip görün derim.
M

@mavidir

3 yıl önce

Ekonomik ferahlıktan vazgeçmeyen kadınların kendini aydın zannneden bir tuzu kuruya katlanmasını iğneleyici olarak anlatan film.
M

@mucahit

4 yıl önce

9.5 / 10

Film hic bitmesin istedim, yasamizdaki gercekleri tum ciplakligiyla yuzumuze bir tokatmiscasina vurulmasi acikcasi cok hosuma gitti. Mukemmel bir film kesinlikle izlemenizi oneririm, mumkunse tek basiniza..
A

@angele

4 yıl önce

Arşivimize çok lezzetli bir film eklemişler ellerine sağlık emeği geçenlerin. Süresini dikkate almadan izlenmesi gereken bir film öyle ki ben bütün akşamımı doldurdum bu filmle daha da bitmesin istedim hele ki yaz aylarına yaklaştığımız bugünlerde.. Diyaloglar,değer,ahlak,din,tecrübe,aşk,yaş almak ve yalnız kalmak birçok şeyi sorgulatıyor insana bu film. Hem de filmi izlerken yapıyorsunuz o karanlık sahnelerde kayboluyorsunuz düşüncelerle camdan süzülen ışıkla tekrar geri dönüyorsunuz hayata. Youtube üzerinden kamera arkası görüntüleri ve Cannes festivali görüntülerine de baktım da gurur verici...Belki yıllar sonra tekrar izlerim.Yaş alınca..

@mrs-ozcan

4 yıl önce

Dinleyerek izlediğim tek film. Sanatseverlere duyrulur..
M

@mavidir

4 yıl önce

Belirli bir ekonomik seviyede olan Aydın'ın ( Haluk Bilginer) kendine gereksiz meşgaleler bularak ve bütün hayatını kendini ispat etmeye adayarak bazen ukala bazen fark etmeyecek ölçüde ezik bir o kadar da yalnız hayatının anlatıldığı efsane film.

sürekli şikayet eden ama içinde bulunduğu şartları bırakamayan kadınlar. Kapadokya'nın kış hali.

ve atın kontrol altına alınması ile çocuğun el öpmeye zorlanması.
lacivert mavisine yakın renkler.

nuri bilge ceylan topluma kiracıya okuyamayanlara şikayet edenlere hatta isyan edenlere karşı Aydın gözünden bir zümrenin bakışını göstermiştir.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL