Kare Yorumları

Kare filmi detayları

@koraydiyebirisi

3 saat önce

7.5 / 10

Başta, güven ve dayanışma olmak üzere, sınıf ve cinsiyet gibi kavramlara yönelen; ama bu kadar çok kavrama yönelmenin sonucu olarak, ister-istemez yüzeyselliğe düşen; vasat üzeri mizahı, iyi hicivleri ve az da olsa gördüğümüz canımız-ciğerimiz Elizabeth Moss sayesinde hiç sıkmadan kendini izletebilen, 150 dakikalık, iyi bir film. Mükemmel olabilitesi de varmış esasen ama tam sınırda kalmış. Yine de, izleme listenizde ortalama üzeri bir konumu hak eder.

@messiyg

1 hafta önce

Kaosa sürükleyecek sizi...

@ustilago

2 hafta önce

Mekan olarak ortadoğuda herhangi bi ülke olsaydı gönlümdeki yeri başka olurdu. Gerçi orada modern sanat galerisi bulamazdı belki kum ocağına bekçi olurdu aq

@niyetisyen

2 hafta önce

Başından sonuna kalite kokuyor film.
Avmdeki dilenciden yardım istemesi harika ironiydi. Ayrıca çöp sahnesi ve sonrasındaki iç hesaplaşma da çok vurucuydu.

@selmass

4 ay önce

8 / 10

Film eleştirisini o kadar iyi yapıyor ki farkına varmadıklarımızı gözümüze gözümüze sokuyor. Kapılıp bazen eleştiren bazen eleştirilen oluyorsun. Bunların yanında kamera kullanımı, oyunculuk, mekanlar hepsi çok güzel. İzlemezseniz bir şeyler kaçıracağınız kesin.
N

@notoriyas

1 yıl önce

9.2 / 10

Olağanüstü mesajlar, başarılı oyunculuklar, etkileyici sekanslar. Sadece filmin genel bağlamının bulanık olması ve 2.5 saatlik süre izlekliği biraz azaltmış.

@lothloriendream

2 yıl önce

8.7 / 10

filmin cesursa ele alınmış olmasını sevdim. Kopukluk olması ve bazı şeyleri çok göze sokması rahatsız edici filmin ritmini kesmiş. Mesela pek çok sahnede sanat ve dikkat dağıtıcılık bir arada kullanılmış bu beni rahatsız etti. Filmin en dikkat çekici sahnesi aynı zamanda kapak resmi olan performans sanatçısının sergilediği show sonunda insanların linç etmesi, seyircinin içgüdüsel tarafını nasıl kışkırttığını, yabani olana nasıl medeni olanın (ki smokinler en şık kıyafetler içindekilerin) hayvanca tutum sergilediklerini izlettiriyor. İlginç izlemeye değer bence. Filmle ilgili sayfalarca kritik yapılmış benim dikkatimi kahramanın elisabeth moss ile olan sahneleri, ünlü küratörün ikili ilişkilerde iletişimsizliği, özellikle kadınlara karşı güvensizliği ve düştüğü gülünç durum izlenilesi
E

@emrechik

2 yıl önce

8.2 / 10

Olumlu yorumların hepsine eksi gelmiş şaşırdım.Hem de bu sitede. Filimadamı yorumlarına bakmadan izledim. İyikide izlemişim. Klişe bir film değil içerdikleri doyurucu izleyin bir parçasını alın yaşamınızda lazım olacaktır.

@maverick16

2 yıl önce

7.5 / 10

Bu filmi bizim çakma aydınlar izlesin, hiç sanmam ama olur ya belki bi bok olmadıklarının farkına varırlar.

@ustunkoru

2 yıl önce

6.2 / 10

herzaman bir filmin ’overrated’ olma ihtimalini gözetirim ama bu film gerçekten şişirilmiş - beyaz avrupalıların vicdanına yüzeyden dokunarak popüler bir konum kapmış kendine..

yönetmenin çok fazla derdindeymiş gibi herşeyden bahsetmek istemesi de canımı sıktı.. film dağınık ve kopuk sahnelerle dolu.. e o mevzuları da sonraki filmlerinde anlatırdın - niye buralara serptin yaydın batırdın ortalığı..

zaman göreceli bir kavram - yani filmin bana hayli uzun gelmesinin sebebi 142 dakika olması değil - yönetmenin tamamen beceriden yoksunluğu..

yine de herşeye rağmen izleyin siz görün derim..
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL