Ritüel Yorumları

Ritüel filmi detayları

@prehistorikit

1 saat önce

Filmin uzun olması dışında tatmin oldum, bana en çok dokunan noktalardan biri Dani’nin Christian’ın ayinli sevişmesini gördüğü an girdiği ağlama krizinde diğer kadınların da bağırıp ağlayarak onun acısını paylaşması oldu, aynı , ölüm törenindeki adamın ölmeyip acı çektiğinde insanların da acıya empati yapmaya çalışması gibi.
İzlemesi rahatsız edici olabilir ama tüm kültürlerde yabancı olarak bakıldığında rahatsız edici ve garip bulduğumuz şeyler olacaktır, farklı kültürler bu şekilde ele alınsa belki aynı şeyler hissedilebilir :p
kesinlikle izlemesi heyecan verici bir filmdi,beklentimin üstündeydi, filmin sonunda Dani kadar rahat hissettim
A

@aksakallinine

1 hafta önce

8 / 10

İlk defa bir korku/ gerilim filminde karanlıktan yararlanılmamış.Aksine ışık,sahneler gözümüzün içine sokuluyor.Korku filmleri belirsizlikten beslenir.Her şey çok net.Bu yüzden yönetmenin (Ari Aster) yaptığı bu işin bir devrim niteliğinde olduğunu düşünüyorum.Ve 20 yıl sonra bu filme bir kült diyeceğimize.

@tibetli

2 ay önce

5.9 / 10

Başladığım filmleri yarım bırakma gibi adetim olmadığı için kapatmadım.

@ezgi124

3 ay önce

Hayatımda izlediğim en iyi filmlerden. İçindeki ayrıntılara girmeye çalışsam çıkamam sanırım ama izlerken keyif ala ala izledim. Öncelikle filmi sıradan bir gerilim korku için açtıysanız doğru bir film olmayacaktır. Aslında bir değişim hikayesi, aynı zaman da ayrılık da diyebiliriz.
Ari Aster’ ismini bu filmle öğrendim, sanıyorum ki baya da bir unutmam. Çünkü bu filmle sanki yeni bir dünyaya giriş yaptım. Her yönetmen bunu başaramıyor sonuçta değil mi ?

Kendi içinde mesajlar barındıran, izlerken görsel olarak bana şölen gibi gelen oyuncuların performanslarını da senaryoyu da beğendiğim güzel filmlerden. Film için nakış gibi işlenmiş ve özenle hazırlanmış diyebilirim:) çok güzeldi çook.
kan insan parçalama gibi sahneleri olduğu için 1 saat dayanabildim, gerisini izleyemedim. eğer hassasanız lütfen izlemeyin.

@gunerakdemir

4 ay önce

Görsel açıdan çok iyi ama gereksiz uzun.

@normajeane

4 ay önce

1973 yapım The Wicker Man filminden epey esinlenilmiş. Sinematografik olarak beğensem de film gereksiz uzun geldi bana. Bir de karakterleri yapay ve zayıf buldum. Finalde Dani’nin içinin yağları eridi sonunda

@jaleduruu

4 ay önce

5.5 / 10

Öncelikle korku filmi değil gerilim filmi niteliğinde olduğunu belirteyim. Filme başlarken umduğumla, filmin sonunda bulduğum her ne kadar tutarsız olsa da kötü bir film diyemem. Çok iyi bir film de değil. Oldukça orjinal bir senaryosu var. Kendi inançlarına ve yaşam biçimlerine sıkı sıkıya bağlı olan bir grup İsveçli’nin yasadığı ücra bir yerleşim yerine giden Amerikalı gençlerin yaşadığı korkunç olayları konu alıyor. Ancak, film; gençlerin karşı karşıya olduğu korkunç duruma değil; yerel halkın, bizlere oldukça ilkel ve korkutucu gelen inanç sistemine odalanıyor. Film 2 buçuk saat ve açıkçası izlerken biraz sıkıldım. Ancak, filmin nereye bağlayacağını kadar merak ettim ki, sonuna kadar sabrettim. Değişik bir gerilim filmi izlemek, ayrıca bambaşka türde bir psikopatlık görmek isterseniz şans verebilirsiniz derim. (10/5.5)

@ekopyen

7 ay önce

6.9 / 10

Aferin Dani, kendini zorla sevdirmeye çalıştığın çocuğu yaktırarak emansipe oldun.

@mert34

8 ay önce

Çöp bomboş filim çok uzun ne bi gerilim var ne bişey karantina
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL