Organize İşler 2: Sazan Sarmalı

Organize İşler 2: Sazan Sarmalı filmi detayları

@philocine yazdı...

Çar, 20 Şub 2019, 17:55 (30 dakika önce)

5.5 / 10

Yazmak için yazarsan organize işler, satmak için yazarsan sazan sarmalı olur. Samimiyetsiz, senaryosu inanılmaz sorunlu, akışı bozuk, iyi film olmaktan çok uzak. Gerçekten seyirci üzerinden yeterince doyduysanız kenara çekilin de yenileriniz gelsin. Mars haklıymış.

@uniqueen yazdı...

Sal, 19 Şub 2019, 00:33 (1 gün önce)

Netflix e teşekkürler bu film için gereksiz yere sinemaya gitmek zorunda kalmadığımdan dolayı..

filmin en güzel tarafı : Bensu Soral ın güzelliği

diyeceklerim bu kadar..

@paranselost yazdı...

Pzt, 18 Şub 2019, 22:20 (1 gün önce)

6.9 / 10

gülse birsel in aile arasında süper yılmaz erdoğan ın sazan sarmalı oow çok kötü.tamam senaryo yine cacık ama abi duyar kasıcaklar diye bir iki lgbt hareketleri yaptı diye aile arasında yı göklere çıkarıp şu filmi boklamak nedir ya. her şeyde bir etik arıyorlar bıktırdınız.

@sedatgrlic yazdı...

Pzt, 18 Şub 2019, 20:59 (1 gün önce)

2 / 10

ara malzemelerle kotarılmaya çalışılan eklektik ve grotesk bir senaryo. Biraz dolandırıcılık koyayım, biraz gereksiz duygusallık (ki yapıştır gitsin ev kadınları bayılır böyle yükselmelere), make upları öyle bir patlatayım ki saçımın kundura boyası shine bright like a diamond, stylingler desen hak getire karikatürize tıpkı hiçbir inandırıcılığı olmayan altı boş karakterler gibi (hele ki o fransız komedilerinden çalıntı damat tiplemesi...), ya art directing? Filmin senaryosunun ana mantığı gibi her şeyi dolduralım belki güzel olur kafasıyla abartılı donatılmış mekanlar ve tezgahtar kızın ultra lüks ev bahçesi... Filmde işlevi olan, olay akışını ilerleten tek bir diyalog gören oldu mu? Ata Demirer'li flashback ne alakaydı, film akışına neden böyle gereksiz bir sahne eklenmiş? Komedi filmi ve tek bir keyifli diyalog yok, adeta bir facia gibi 15 dakikadan sonra iç çektirmeye başlıyor. Dur dur arada şiir de okuyalım, dur gönderme de yapalım, dur patlayan sarı ışıklarla güzel plan da yakalamaya çalışalım ama aynı sahnenin yakın planları soğuk mavi olsun ki seyircileri sinemamızla sürreal ve absürd yolculuklara çıkaralım, onu da koyulalım, bunu da ekleyelim ve sonuç çingene bohçası gibi film. İlk filmdeki samimiyeti kaybetmiş, tekrara düşmüş vasat altı bir film olmuş. Filmin genel bir akışı yok, ek malzemelerle şişirilmiş. Yine de ünlü oyuncular ve ilk filmin ekmeğini yiyerek iyi gişe yaptı. Müthiş bir ticari başarı, tebrikler Yılmaz Erdoğan...
B

@bgbk yazdı...

Pzt, 18 Şub 2019, 19:34 (1 gün önce)

5 / 10

Netflix'te izledim ama çok da sinemaya gidip izlemeye değecek gibi de değilmiş. İlk filmin yanından bile geçmez. Bazı yerlerinde çok güldüm ama yine dönüp izlemem değmez.

@haoff yazdı...

Paz, 17 Şub 2019, 23:57 (2 gün önce)

4.5 / 10

Asla para verip de izlememeye kararlıydım ki netflix'e düştü kendisi. Örgü örerken ses oldu arkada işte, o kadar.

@tsunabi17 yazdı...

Paz, 17 Şub 2019, 15:01 (3 gün önce)

Netflix e düşmüş film.İlk filmin yanından bile geçmiyor tabiki ama bu kadar da yermemek lazım.Ortalama bir Türk filmi sadece.Tiplemeler güzel ama yetersiz.Konu bütünlüğü ilk filmdeki gibi değil.

@casus yazdı...

Cmt, 16 Şub 2019, 00:52 (4 gün önce)

6 / 10

Daha sinemadaki gösteriminin 2. haftasında netflix'te yayınlanan film olmuştur. Yılmaz Erdoğan kazanacağımız parayı kazandık, mars sinemaya da ders olsun diye filmi netflix'e sattı galiba. Olan izleyiciye oldu. Filmi Netflix'e satacaktınız biz boşu boşuna 20 tl sinemaya niye verdik? Bildiğin izleyen 2.5 milyon insan "sazan" yerine konuldu.

@metehan yazdı...

Cum, 15 Şub 2019, 23:11 (4 gün önce)

4.5 / 10

İlk film o kadar yükseltti ki çıtayı, ikincisinin patlak çıkması daha olasıydı zaten. Ne diyeyim, keşke çekmeseydi.

@mekeroz yazdı...

Çar, 13 Şub 2019, 14:32 (1 hafta önce)

4.5 / 10

ilk fminden ozetle yeni devam filminin ilki kadar tutuacagi sanilmis fakat olmamis devam filmlerinden biri,ya eski nesil esprileri tukettik ya da farkli bir mizah duygumuz oldu ,ben begenmedim her dakikasinda ha simdi ha birazdan ha olacak kahkahalar atacagim diye bekledim ama olmadi ,olamadi ..
SPOILER

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL