E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial filmi detayları

@obscurty

6 saat önce

Filmi izlerken gerçekten overrated diyorsunuz, bazı sıkıntıları fark ediyorsunuz kesinlikle. Efektlerden falan hiç bahsetmiyorum zaten o zaman çok çiğ bir yorum yapmış olurum ancak anlatmaya çalıştığım şey şu; film akarken ne düşünürseniz düşünün film bittiğinde ağzınızda bıraktığı tat filmin neden efsanelerden biri olduğunu anlatıyor bence. (Bunu filmin son sahnesine kadar E.T. karakterini aşırı itici bulmuş biri olarak söylüyorum.)

Tam bu şekilde olmasa da farklı bazı yapımlarda da buna benzer hisler yaşayabiliyoruz ve galiba kült tanımını artık üzerimizde bu his oluşturuyor. Kült kelimesinin sözlükteki anlamından öte bir hissiyatı var bence artık. Bence çocuk filmleri seven insanlar izlemeli.

@oedaqe

1 yıl önce

E.T, phone, home!

@mhmet

4 yıl önce

4 / 10

sırf o meşhur ayın önünden bisikletle uçma sahnesi için izledim.İzlediğim en kötüspielberg filmi.çok sıkıcı.Her şey çok basit evde olan 3-5 şeyle iletişim aracı fln yapması çok saçma geldi ve o araştırmacıların eve giriş sahnesi olmamış.4/10

@kamil-sonmez

6 yıl önce

5 / 10

100 üzerinden 50 verdim.

Çöp bi film, yalnızca fikir olarak esinleyici o kadar. Overrated.

@lowen

8 yıl önce

7.6 / 10

Çocukluğumun filmi cümlesini kurmadan duramıyacağım bir yapım.Çok tatlı ve bir o kadar da keyifli bir film.Hala izlemeyen varmıdır bilmiyorum ama çok geç kaldığınızı bilmeniz gerekir...

@hamlet

10 yıl önce

8.5 / 10

özel kanalların çıktığı senelerde " wayyy E.T (iiyyytiii) varmış kanalda" denilerek ailecek tv başında, merakla küçük uzaylının bisikleti nasıl uçurduğunu izlerdik. tekrarları falan da kaçırmazdık.

Kendine has uzaylı tuhaf sesi hep garip gelirdi :) çocukluğumun en güzel ve garip filmlerinden biridir. Alf (dizi) de bununla birlikte.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL