@starrynight yazdı...

Per, 15 Kas 2018, 13:03 (1 saat önce)

Benzer bi konu için bakınız : kuyruğunu kovalayan köpek videosu :))
Şaka bi yana birkaç açığının dışında iyi sayılabilir. Süresi de uzun değil zaten izlerseniz pişman olmazsınız diye düşünüyorum.

@linquter yazdı...

Cum, 19 Oca 2018, 19:41 (10 ay önce)

7 / 10

Filmin konusu çok iyi, izlerken sizi içine de çekiyor ancak filmde eksik noktalar var. Aslında filmin sadece sonunda sorun yok, asıl sallantılı olan yeri filmin başlangıcı.

Çerezlik bile değil, lanet olsun böyle filme tadında yorumlara aldırmayınız derim. Sırf karşı argüman yaratmak, mantık hataları üzerinde kendi fikrinizi üretmek ve kendi alternatif sonunuzu yaratmak için bile olsa izlenilesi bir film.

Filmi izleyip beyni yanan arkadaşların beynini biraz daha yakmak için spoiler kısmına davet ediyorum :D

Asıl soru; film nerede başlıyor?

Hector1 nasıl oluyor da en başta ormanda o kadını soyunurken görebiliyor?

Öncelikle hectorler için kafamızda imaj oluşturursak takip etmek daha kolay olacaktır:

Hector1 = Hiçbir şeyden haberi olmayan, bahçesinde oturan hector.

Hector2 = Hector1' in zaman makinesine gitmesine neden olan "pembe bandajlı" hector.

Hector3 = Hector2'yi durdurmaya çalışan, bir önceki hector2.

Şimdi genişçe açıklayınca biraz yerine oturacaktır.

Hector3, Hector1 'in tuhaf bir şeyler görüp takip eden olaylar dizisiyle hector2'ye ve hector2'nin karısını öldürmesi üzerine geri dönmesiyle oluşuyor.

Hector2, Hector1'i makineye götürmek istiyor, çünkü eğer bunu yapmazsa karısının yanına dönemez. Ancak Hector1' i zaman makinesine gönderip eve bandajları çıkarmadan telleri kırarak girince karısını korkutup ölümüne yol açıyor (başka bir paradox). Bu yüzden zamanda geriye gidip Hector3'e dönüşerek Hector1 Hector2'ye dönüştüğünde onu durdurmaya çalışacak. Ancak Hector2'yi durdurmaya çalışıp kaza sonrası bayılınca başarısız oluyor ve Hector2'den (bandajlı) kaçan kadınla karşılaşıyor. Kadın hector3'ü evine götürdüğünde karısının aslında ölmemiş olduğu fark eden Hector3, Hector2'nin zamanda geriye dönmesini sağlamak için kadını karısına benzetip çatıya yolluyor. Böylece Hector2 karısının öldüğünü zannedip zamanda geriye gidebilir ve Hector3 karısıyla o zaman dilimindeki tek hector olarak hayatına devam edebilir.

Şimdi can alan sorular:

1- Hector3'ün gönderdiği hector2 de, hector3' e dönüştüğünde karısının yaşadığını fark ettiğinde, ilk hector3 ile ikinci hector3 zaman olarak nerede olacaklar? Aynı zaman diliminde mi yoksa farklı zaman diliminde mi? Farklıysa neden?

2- Aynı şekilde, Hector2, hector1'i zamanda geriye yollayınca, yeni hector2 ile ilk hector2'nin durumu için aynı soru geçerli.

3- İlk Hector2 nasıl oluyor da karısının çatıdan düştüğünü görebiliyor? Zira karısı aşağıda ve kadını çatıya yollayan Hector3. Hector3 olmadan o kadının o çatıya çıkması imkansız. Yani Hector2'nin çatıdan o kadını düşürüp öldürebilmesi için önceden var olan bir Hector3'e ihtiyacımız var.

Kısacası, filmin başlayabilmesi için herşeyden önce bir hector3 olması gerekiyor. Hector 3 olmazsa hector2 kaza geçiremez, o kadın hector2 ye yardım etmek için gitmez, hector2 onu soyunduramaz, bunlar olmazsa da hector1 ormana baktığında kadını görmediği için zaman makinesine gitmek için hiçbir sebebi olmayacak.
B

@beng yazdı...

Cmt, 13 Oca 2018, 19:23 (10 ay önce)

1.2 / 10

Film berbat zamanınızı boşa harcamayın arkadaşlar şimdi izledik ve giden 90 dakikamıza üzülüyoruz..

@delahoya yazdı...

Pzt, 06 Şub 2017, 00:48 (1 yıl önce)

5.4 / 10

Kısıtlı mekan ve bütçe ile yapılabilecek en iyi zaman yolculuğu filmini yapmış adamlar.

@seinfeld yazdı...

Paz, 15 Oca 2017, 10:58 (1 yıl önce)

Beyin yakan kategorisinden bir film

"Demek ki neymiş Hektor öyle her gördüğünün peşinden koşmayacaksın başına ne işler açtın" diyerek tüm kadınların aklından geçen mesajı vereyim :)

@no-one yazdı...

Çar, 30 Kas 2016, 22:09 (2 yıl önce)

----Spoiler içerir :)----

Hector1 i Hector2 yapan Hector2 ninhamleleri,Hector2 yi de Hector3 yapan Hector3 ün hamleleri..daha sonra aynı kişinin büründüğü farklı roller tekrar eski düzene ulaşmak için aynı olayları sayısını bilmediğimiz bi şekilde canlandırmak zorunda kaldılar ve 3 karakter kısır döngünün içinde mahsur kaldı..olayların birbirini tamamlaması güzeldi fakat kurgu eksikti,kısır döngü öncesi farklı karakterlerin Hector u ambara yöneltmesini ve ardından eşini geçmişteki kendisiyle gören,eski günlerinedönmeye çalışan Hector un olayları canlandırmaya çalıştıkça 3 farklı karakter arasına sıkışan bir döngü yaratma sürecini beklerdim...başlangıcı yoktu olayın ,açık uçlu mu bırakmak istediler bilmiyorum ama bir başlangıcı olmalıydı

@mavininacigi yazdı...

Cum, 14 Ağu 2015, 02:43 (3 yıl önce)

affedersiniz ama ben bu filme çerezlik bile demem. zamanda yolculuğu çıkardığınız an filmin içerisinde ne özgün bir senaryo kalıyor, ne de kurgu mükemmel olabiliyor. bu film hakkında ya çok iyi ya da çok kötü yorumlar okudum. eğer siz de böyle bir ikilemde kaldıysanız asla izlemeyin. adı bilimkurgu ama pek de içini dolduramamışlar.

@tribal yazdı...

Sal, 23 Haz 2015, 10:08 (3 yıl önce)

Zamanda yolculuğu anlarımda, 40 saniye öncesine gitmek nedir arkadaş !!!

@chewing yazdı...

Paz, 26 Nis 2015, 01:46 (3 yıl önce)

6.8 / 10

Triangle filmi aynı konuyu işleyen daha başarılı bir film tavsiye edilir.

@zopa1971 yazdı...

Paz, 16 Kas 2014, 23:21 (4 yıl önce)

8 / 10

Bu filmden bir sene önce çekilen The Prestige filmindeki adam kopyalama olayından esinlenilmiş. Zaten filmin bir sahnesinde yerde birden yanıp sönen ampullerle bu filme gönderme yapılarak dikkat azmanı ukala seyirci rahatlatılıyor.
SPOILER

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL