@gourcuff72 yazdı...

Sal, 25 Eyl 2018, 04:41 (1 saat önce)

anlamadım

@bilgebayrak yazdı...

Paz, 22 Şub 2015, 12:03 (3 yıl önce)

"neden savaşlar başlıyor biliyor musun ? Çünkü dünya insansız başladı, insansız bitecek." bu cümleyi görerek izlemeye karar verdiğim bir film. hayatı daha çekilebilir hale getirmek için belki de Attilio'nun bakış açısına sahip olmak gerekiyordur. harika bir film.

@otlu-kek yazdı...

Cmt, 14 Eyl 2013, 18:20 (5 yıl önce)

Iraktaki sahneler şahane.Karakterin aşkı için bu kadar çabalaması insanı hem üzüyor hem gülümsetiyor lakin italyadaki sahneler biraz havada kalmış.Kadınla adam arasındaki mesele adamın şapşallığı tamam da çok göze sokulmuş sanki.Belki hayat güzeldirden sonra çok şey bekliyor insan..

@meyziyade yazdı...

Per, 11 Tem 2013, 22:00 (5 yıl önce)

benigni eşiyle birlikte film yapmayı ve eşine methiyeler düzmeyi seviyor ta ki down by law'dan beri-ki jarmusch'un down by law'ı vesilesiyle tanışmıştı eşiyle- ancak jean reno'yu şair haliyle daha çok görmek isterdim, olmadı bu.

@lavitaebella yazdı...

Cum, 17 May 2013, 00:59 (5 yıl önce)

Kesinlikle bir aşk filmi değil bir aşk masalı.Benigni'ye yakışır cinsten hem de.

Irak'ta benigni gibi bir italyanı görmek değişik bir seyir zevki.Aşkın insana neler yaptırabileceğini anlatmaya çalışan Benigni'yi yine kendi tarzıyla görüyoruz.Romantik, komik, sakar ama yine kendine has bir duyarlılığa sahip.Bombaların gölgesinde aşkını ve umutlarını yaşatan ve bu duyguları izleyiciye başarıyla yansıtan attilio karakteri ve filme başarıyla katılan şiir sosu filmi alıp götürüyor.Raslantısal mucizeler içeren filimlere bayılıyorum ve sevgili başucu filmim diye demiyorum ama son sahnesi bence en iyi kapanış sahneleri listesinde üst sıraları zorlar.Savaşın karamsarlığının filme yansıtılmaması bence eleştirilerin aksine bir eksiklik değil bir yönetmen prensibi.Çünkü hayata Benigni'nin gözlükleriyle bakmak bunu gerektiriyor.

neden savaş var sorusuna:

"çünkü dünya insansız başladı insansız bitecek" diye cevap veren film.

@asyagurgun yazdı...

Paz, 14 Ağu 2011, 03:56 (7 yıl önce)

"Zarif. Sıcak.Naif.Sade.Samimi. İçten.Saf." Kesinlikle böyle.

@asmin yazdı...

Cmt, 12 Haz 2010, 15:48 (9 yıl önce)

8 / 10

filmin isminin beklemediginiz sekilde filmin en onemli detaylarindan biriyle verildigi, savasin en mizahi yonuyle islendigi ve seven bir adamin neler yaptigini gormek icin ideal bir film..

ayrica basroldeki abimiz cok konusuyor yahu kim olsa kacar ondan.. :)

@prensesinuykusu yazdı...

Cmt, 12 Haz 2010, 13:19 (9 yıl önce)

7.9 / 10

Daha önce " Life is Beautiful " filmini izlemeseydim "La tigre e la neve " başucu filmlerim arasına girebilirdi. Kendini tekrardan eden işler bir süre sonra inandırıcılığını yitiriyor. İçindeki ayrıntıları ayıklarken kafamda tahmin ettiğim sonla bitmemesi bir nebzede olsa beni rahatlattı. Sonuç olarak evet gerçekten tüm bu olumsuzluklara rağmen güzel bir film...

@hamlet yazdı...

Cum, 16 Nis 2010, 00:19 (9 yıl önce)

7.4 / 10

Roberto Benigni abinin savaşı tiye almasına bayılıyorum. aslında savaş kötüdür evet ama bu adam onu da sevdiriyor. Nerede güzellik var bu adam o güzellikleri iyilikleri bulup çıkarıyor. Aşk-sevginin her koşulda yaşanılabilir bir ortam oluşturduğuna şahit ediyor bizi.

ayrıca; aşkın gözü kör müdür? Evet, kördür.

@babelfish yazdı...

Pzt, 04 May 2009, 00:28 (10 yıl önce)

7.7 / 10

Hayat Güzeldir kadar harika olmasa da, yine onun tadında bir film..
SPOILER

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL