''This Is Us'' Aslında Her şey Bizle İlgili

kowalsky

@kowalsky yazdı...

09.12.2018

This Is Us Kulağıma ara ara gelen bir dizi ismiydi. Merak ediyordum ancak dizilerin beni çekmesi zor olduğundan başlamaya cesaret edemiyordum. Mental olarak pek iyi olmadığım bir anda tekrar karşıma çıktı. Konusu, türü vb. ne olduğunu bilmeden tıkladım ve izlemeye başladım.

Pilot bölümü ile dingin keyifsiz günümde yüzümde kocaman bir gülümseme oluşturdu. Fakat ilerleyen bölümler yüzünüzde gülümseme ile derin bir içe dönüş yaptırarak hüzünlendiriyor. Hayatın koşuşturmasında, bununla ilgili binlerce şey yazabilir herkes, unuttuğumuz duyguları hatırlatıyor. Önceliklerimizin neler olduğunu ve o sıralamayı an içerisinde değiştirdiğimizde sonrasında yaşanan pişmanlıkları görebiliyoruz. Bu dünyanın aslında tamamiyle sevgiden ibaret olduğunu gösteriyor bize tekrardan.

Genelde tüm film ve dizilerde flashback ler olur ve genelde bunlar somut bir olayın öncesini görmemiz için çekilirler. Ancak burada bize empati için bir yol açıyor. Birlikte yaşamı, dünyayı paylaştığımız insanlarla olan diyaloglarımız da her zaman onların bir geçmişi olduğunu ve geçmişin onlarda kalan izlerini unutuyoruz. Bugüne gelen bir insanın her davranışı ve sözü geçmişten gelir. Biz daima ön yargılarla düşünmeden, hissetmeden, saf sevgiyi es geçerek reaksiyon gösteririz, yargılarız. İşte bu dizi tüm bu duyguları yaşatıyor ve düşündürüyor.

Spoiler vermeden ya da hiçbir karakterden, olaydan bahsetmeden size This is us ı anlatmak istedim kendimce. Çünkü alt metni öylesine dolu bir dizi ki yazacağım herhangi bir somut örnek, dizinin size sunacağı duyguya perde çekmek olabilir. Daha fazla uzatmadan iyi seyirler dilerim.

DEĞERLENDİRME

Konu

10

Oyunculuk

10

Senaryo

10

Kurgu

10

Sanat Yönetimi

10

10.0
Mutlaka İzleyin!

YORUM YAZ

SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL