SİNEKRİTİK

V For Vendetta: Anarşist Kahraman

V For Vendetta’nın tarihine bakacak olursak, İngiliz Yazar Alan Moore’ın 80’li yıllarda yazmış olduğu bir çizgi roman serisinden uyarlanmıştır. Wachowski Biraderlerin yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmeni de yine daha önce Matrix filminde karşımıza çıkan James... Devamı..

tamara

@tamara yazdı...

09.03.2010

"The Cove" İnsan Hangi Bilinç Düzeyindeki Hayvanları Yiyebilir?

Dramatize etmek dünyanın en kolay şeyi. İstenirse yüzlerce insanı öldürmüş bir katil bile dramatize edilerek hüzünlü ve dolayısıyla şefkat toplar hale getirilebilir. Koydaki yunusların haline bakıp "ah zavallılar, nasıl bir zalimlik bunların yaptıkları" dememiz bekleniyor ve... Devamı..

zbzvadie_glalon

@zbzvadie_glalon yazdı...

05.03.2010

"Öteki" Üzerine Bir Film

İnsanlık tarihinde, korkuların en büyüğü "öteki"ye karşı duyulandır kanımca. Kişi, kendi gibi olmayan "yabancı"ya karşı, korkuların en tehlikelisini besler. Bu korku, "bilinmezlik"le doğrudan ilişkilidir, yani kişi, aslında bilmediği bir şeyden korkar. Bu da korkuların en... Devamı..

babelfish

@babelfish yazdı...

03.03.2010

UZAK

Yaşadığı hayatla idealleri arasındaki mesafeden kaygı duyan bir fotoğrafçının, memleketinden kalkıp İstanbul’a gemilerde iş aramaya gelen genç akrabasını evinde misafir etmek zorunda kalmasını konu alan Uzak filmi, Muzaffer Özdemir(fotoğrafçı) ve Mehmet Emin... Devamı..

B

@bareso yazdı...

03.03.2010

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL