SİNEKRİTİK

Tutunamayanların Hikayesi

Son zamanlarda izlediğim en ilgi çekici, kendine has filmlerden birisi de şüphesiz ki, "Gökyüzü Savaşçıları" (Sukai Kurora, The Sky Crawlers) isimli anime idi. Anime dünyasının saygı duyulan isimlerinden biri olan yönetmen Mamoru Oshii tarafından, Hiroshi Mori'nin aynı isimli... Devamı..

spike

@spike yazdı...

26.08.2010

Mezbaha Tanrıçası, Temple Grandin

Temple Grandin, fabrikasyon mezbahacılık konusundaki çalışmaları kadar Otizm konulu kitap ve makaleleri ile de adını duyurmuş, önemli bir bilimkadını. Film, Temple Grandin'in yaşamı, karşılaştığı zorluklar ve sıradışı tasarımları ile ilgili. Sığır besiciliğinin büyük bir sanayi... Devamı..

havlayankuzu

@havlayankuzu yazdı...

14.08.2010

Hem Sahici, Hem Nefesi Ensede Hissettiren Distopik Bir Film: Children of Men

P.D. Jamesin romanından uyarlanan filmi özetlemek gerekirse; Film artık bebek doğmayan bir dünyada, insanın gün geçtikçe anlamını yitirip, ne için yaşayacağını bilmez hale gelmesi meselesini konu ediyor. On dokuz yıldır tek bir bebeğin doğmadığı dünyaya, anarşi, kargaşa,... Devamı..

D

@dilsah yazdı...

07.08.2010

Gore sinemasını sevdim!

B filmleri bana her zaman çok ilginç gelmiştir. Bu tip filmlerin her tarafından akan o pespayelik, ucuzluk, olmamışlık benim burun kıvıracağım değil, aksine oturup zevkle seyredeceğim etkenler olmuştur. Gecenin bir yarısı, televizyonda üçüncü sınıf bir macera, gerilim ya da... Devamı..

spike

@spike yazdı...

24.07.2010

Ferris Bueller İle Felekten Bir Gün

Gençlik filmleri söz konusu olduğunda, türün en başarılı yönetmeni olma özelliğini hala elinde bulunduran John Hughesun klasiklerinden Ferris Buellers Day Off hem geçtiği dönemi yansıtmak, hem de izleyiciyi eğlendirmek açısından kusursuz bir örnek. Özellikle Anglo-sakson... Devamı..

anathema

@anathema yazdı...

29.06.2010

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL