SİNEKRİTİK

Amadeus filmi bağlamında Mozart versus Salieri

Milos Forman imzalı bin dokuz yüz seksen dört yapımı Amadeus, -kendi deyimiyle- sıradan bir insanın ağzından bir dehayı, Antonio Salieri’nin ağzından Wolfgang Amadeus Mozart’ı anlatan bir film, ama film kuru bir biyografinin ötesinde sanat ve sanatçı hakkında sorularla dolu bir... Devamı..

triumph

@triumph yazdı...

30.12.2010

''Back To The Future'' Gerçek Olabilir Mi?

Bilimkurgu... Bazılarımız bu türü çok sever. Ve bazılarımız da vardır ki bilimkurgunun yanına bile yaklaşmaz. Bazılarımız bilimsel bir temele dayandığı için izler, bazıları ise çok saçma der çıkar işin içinden. Bilimkurgu; bilimle teknolojinin harmanlanmasıyla gelecekte... Devamı..

L

@les_paul yazdı...

25.12.2010

Ve Mark Zuckerberg Facebook'u Tarattı!

Facebook'un kuruluş hikayesi... Film hep böyle tanıtıldı, ben buna katılmıyorum izlediğimiz şey Facebook'un kuruluş hikayesinden çok Facebook kurulurken Mark'ın yaşadıkları. Fikirden öncesi, aşamaları, fikrin gelişi, uygulama ve yaratılan etkiye kapılmak... Genel olarak böyle... Devamı..

tamara

@tamara yazdı...

20.12.2010

Hastanede Geçen Diziler

Hastane Dizilerinin İzlenirliliği Hastane dizileri, içerdiği yoğun dramatik tat nedeniyle seyirci tarafından hep ilgiyle takip edilmiştir. Ölüm ve doğumun birlikte gerçekleştiği bir mekan olduğu için senaristler hastane dizilerinde bu konuyu hep işleye gelmişlerdir. Hüzün,acı... Devamı..

foolmood

@foolmood yazdı...

30.11.2010

Uzak Filmi Ana Karakterlerinin "Farenin Yakalanma ve Atılma Sahnesi" Üzerinden Açıklanma Denemesi

Uzak Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan Senaryo: Nuri Bilge Ceylan Görüntü Yönetmeni: Nuri Bilge Ceylan Sanat Yönetmeni: Ebru Yapıcı Oyuncular: Muzaffer Özdemir, Mehmet Emin Toprak, Zuhal Gencer Erkaya, Nazan Kırılmış, Feridun Koç 2002, Türkiye, 110 dk. Kültürel modernizmin en... Devamı..

E

@eekibck yazdı...

20.11.2010

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL