SİNEKRİTİK

Harry Potter and the Harcanan Çocukluğum

**Spoiler içerir.*** Harry Potter bitti. Dün akşam çocukluğumun bir parçası Caddebostan Kültür Merkezindeki AFM sinemasının 2. salonunda kaldı. Gece 00.00da başlayan seans fikir olarak harikaydı, pratikte de iyi işledi; salonda yalnızca serinin benim gibi azılı hayranları... Devamı..

M

@mdolla yazdı...

13.07.2011

Bir sanat eserinin toplumsal olması için illa ki "gerçekçi" olması gerekir mi?

Okuyacağınız bu yazı benim sanat ve toplum hakkındaki çok da işlenmemiş görüşlerimi, fikirlerimi ve sorularımı içerecektir. Böyle geniş ve iddialı bir başlığı, sitenin de amaçlarına hizmet etmesi açısından daraltmak istiyorum aslında. Toplumsal olaylara duyarlı ve döneminin... Devamı..

tutaste

@tutaste yazdı...

16.06.2011

Sinema ve Şiddet

Sinemada şiddet dediğimiz zaman; nesilleri büyütmüş Westernlere kadar gider yolumuz. Şiddet bazı zamanlar günlük yaşamda insanın bir iletişim yolu olur. Meşru amaçlar için yeri gelir, o hiç tasvip etmediğimiz şiddet dilini seçeriz. Zaman gelir; meşru amaçlar için şiddet... Devamı..

ben_bir_marti_o

@ben_bir_marti_o yazdı...

19.05.2011

Karayip Korsanları İzlenir Mi ?

Yıl 2003, bir film çıkmış korsanlarla ilgili. Yıllardır izlenmeye değer bir "korsan" filmi yok. "Bu nasıl acaba?" diye izlenmişti ilk Karayip Korsanları. Ondan önce çıkan "korsan" filmleri hep aynı -düşük- kaliteyi koruyordu. Bir kaç tane değil, bir sürü var öyle "korsan" filmi.... Devamı..

melkor

@melkor yazdı...

08.05.2011

Bir Dövüşçünün Aile Dramı

Tür:Dram, Biyografi, Spor Süre:115 dakika IMDB Puanı:8.0 Konu:Dövüşçü Mickey Ward'un, uyuşturucu bağımlısı, eski dövüşçü ve aynı zamanda koçluğunu yapan ağabeyi ve ailesiyle ilişkileri filmin odak noktalarından birisi. Aynı zamanda bunların çevresinde nasıl gerçek bir... Devamı..

T

@thefabulous yazdı...

08.05.2011

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL