SİNEKRİTİK

Gore sinemasını sevdim!

B filmleri bana her zaman çok ilginç gelmiştir. Bu tip filmlerin her tarafından akan o pespayelik, ucuzluk, olmamışlık benim burun kıvıracağım değil, aksine oturup zevkle seyredeceğim etkenler olmuştur. Gecenin bir yarısı, televizyonda üçüncü sınıf bir macera, gerilim ya da... Devamı..

spike

@spike yazdı...

24.07.2010

Ferris Bueller İle Felekten Bir Gün

Gençlik filmleri söz konusu olduğunda, türün en başarılı yönetmeni olma özelliğini hala elinde bulunduran John Hughesun klasiklerinden Ferris Buellers Day Off hem geçtiği dönemi yansıtmak, hem de izleyiciyi eğlendirmek açısından kusursuz bir örnek. Özellikle Anglo-sakson... Devamı..

anathema

@anathema yazdı...

29.06.2010

Resimli Roman'dan Beyazperde'ye

Seyirciyi resimli romanın en karanlık yüzüyle tanıştıran film, sinemanın resimli romana dönüşmüş hali. Frank Millerın Hollywooddan köşe bucak kaçırdığı ünlü başyapıtı, Robert Rodriguezin elinden kurtulamayacaktı. Kafaların koptuğu, kolların bacakların kesildiği, yamyamlarla... Devamı..

anathema

@anathema yazdı...

29.06.2010

Sanal Gerçeklikte 4. Boyut

Leonardo Di Caprio, Brad Pitt ve Will Smith'in reddettiği bir rolü kabul etme cesaretini göstermek kariyerinde çıkış arayan bir oyuncu için akılsızlık gibi görünebilir ama üzerinden daha bir kaç yıl geçtiğinde dahi kült olarak yerini sağlamlaştırmış bir filmin başrolünde oynamış... Devamı..

anathema

@anathema yazdı...

29.06.2010

Pulp Fiction Hadisesi

Tarantinonun imzasını taşıyan bu ikinci film, o güne kadar zar zor ayakta kalan, sesi soluğu fazla çıkmayan, münferit parlak örneklerden öteye gidemeyen Amerikan Bağımsız Sinemasının bir anda patlayıp 90ların akış hızı en yüksek kanallarından birini oluşturmasını sağladı. Aynı... Devamı..

anathema

@anathema yazdı...

28.06.2010

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL