SİNEKRİTİK

Sanal Gerçeklikte 4. Boyut

Leonardo Di Caprio, Brad Pitt ve Will Smith'in reddettiği bir rolü kabul etme cesaretini göstermek kariyerinde çıkış arayan bir oyuncu için akılsızlık gibi görünebilir ama üzerinden daha bir kaç yıl geçtiğinde dahi kült olarak yerini sağlamlaştırmış bir filmin başrolünde oynamış... Devamı..

anathema

@anathema yazdı...

29.06.2010

Pulp Fiction Hadisesi

Tarantinonun imzasını taşıyan bu ikinci film, o güne kadar zar zor ayakta kalan, sesi soluğu fazla çıkmayan, münferit parlak örneklerden öteye gidemeyen Amerikan Bağımsız Sinemasının bir anda patlayıp 90ların akış hızı en yüksek kanallarından birini oluşturmasını sağladı. Aynı... Devamı..

anathema

@anathema yazdı...

28.06.2010

Anti-christliğin Anti-feminize söylemi

Baştan söylemeliyim ki bu yazı film hakkında bol bol bilgi içermektedir.) Lars Von Trier, Anti-christ filmi ile mükemmel bir görselliğe cesurca imza atmakla birlikte senaryosu ile biraz kadın nefretini ortaya döküyor. Doğa imgelemi Trier filminde güçlü bir doğa (nature)-... Devamı..

birkafkahikayes

@birkafkahikayes yazdı...

18.06.2010

V For Vendetta: Anarşist Kahraman

V For Vendetta'nın tarihine bakacak olursak, İngiliz Yazar Alan Moore'ın 80'li yıllarda yazmış olduğu bir çizgi roman serisinden uyarlanmıştır. Wachowski Biraderlerin yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmeni de yine daha önce Matrix filminde karşımıza çıkan James... Devamı..

tamara

@tamara yazdı...

09.03.2010

"The Cove" İnsan Hangi Bilinç Düzeyindeki Hayvanları Yiyebilir?

Dramatize etmek dünyanın en kolay şeyi. İstenirse yüzlerce insanı öldürmüş bir katil bile dramatize edilerek hüzünlü ve dolayısıyla şefkat toplar hale getirilebilir. Koydaki yunusların haline bakıp "ah zavallılar, nasıl bir zalimlik bunların yaptıkları" dememiz bekleniyor ve... Devamı..

zbzvadie-glalon

@zbzvadie-glalon yazdı...

05.03.2010

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL