SİNEKRİTİK

İhtiyarlara Yer Yok Filmine Yapısalcı Anlamda ''Eksik de Olsa'' Bir Bakış

Sinema alanında da yapısalcı çözümleme, bir filmin anlatısını oluşturan birimlerin, ögelerin tümünü belirleyip ortaya çıkarma; bunlar arasındaki ilişkileri inceleme, sinemasal birimlerin, ögelerin nasıl bir ilişki içinde bir araya gelerek filmi oluşturduğunu ortaya çıkarmaya... Devamı..

ebus-durak

@ebus-durak yazdı...

14.12.2018

''This Is Us'' Aslında Her şey Bizle İlgili

Kulağıma ara ara gelen bir dizi ismiydi. Merak ediyordum ancak dizilerin beni çekmesi zor olduğundan başlamaya cesaret edemiyordum. Mental olarak pek iyi olmadığım bir anda tekrar karşıma çıktı. Konusu, türü vb. ne olduğunu bilmeden tıkladım ve izlemeye başladım. Pilot bölümü... Devamı..

kowalsky

@kowalsky yazdı...

09.12.2018

Varoluşsal Sancılar ve Cinsellik

Jean Paul Sartre'nin varoluşçuluğunu, kendini var edebilme konusunu derinliğiyle işlemeye çalışan bir eser. İnsan tercihleriyle var olur. Ve eğer tercihleri bireysel benini yansıtıyorsa kendini gerçek manada var etmiş olur. Hayat, çeşitlilik ve bu çeşitililiğin kendisiyle... Devamı..

edebi

@edebi yazdı...

18.11.2018

Eliza Graves İnceleme

Bir Amerikan gerilim filmi olan hikayesinin bir kısmını dünyaca ünlü şair ve yazar Edgar Allan Poe'nin Doktor Tarr ve Profesör Fether Sistemi adlı masalından alan ve Ölümden Daha Soğuk adlı filmin de senaristi Joe Gangemi'nin hayal gücüyle asıl şeklini bulan Eliza Graves, türüne... Devamı..

serkanaydemir

@serkanaydemir yazdı...

06.11.2018

Kış Uykusu Üzerinden Nuri Bilge Ceylan Sineması

Kış uykusu, Nuri Bilge Ceylan sinemasını incelemek ve üzerinde derin tahliller yapabilmek adına son derece uygun bir film. Gerek strüktürü gerek atmosferi bakımından, hem ödüllü yönetmenin yeni arayışlarının tezahürünü, hem de geçmiş filmlerinden aşina olduğumuz özgün... Devamı..

isleyenelif

@isleyenelif yazdı...

11.09.2018

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL