SİNEKRİTİK

Evrensel bir Sesleniş

Müziğin evrensel olduğunu gözler önüne seren bir film arıyorsanız, doğru adrese gelmişsiniz demektir. Bundan bin yıl kadar önce Hindistan’dan ayrılarak batıya doğru göç etmeye başlan çingene ırkının, bu yolculuk boyunca uğrayıp mesken edindiği tüm ülkelerden nükteler görüyoruz... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

06.05.2020

Swallow: Freudyen Bir Parodi

swallow, konusu ilgi çekici olmakla birlikte maalesef kötü bir film. öncelikle oyunculuklar gerçekçi değil. hunter’ın 70’lerin modasına uygun kıyafetleri, hatta saçları bile onun ait olmadığı bir dünyada olduğu mesajını adeta seyircinin gözüne sokuyor. karakterin sakinliği,... Devamı..

tambenlik

@tambenlik yazdı...

18.04.2020

Sen Bir Mucizesin Auggie!!!

Okula giden herkesin öğrenci olmak , arkadaş edinmek ve dışlanmak ile ilgili anıları vardır. Bazılarının öznesi olmadan sadece tanıklık ettiğimiz, bazılarının ise öznesi olarak bizzat yaşadığımız birçok dışlanma öyküsü. Ve dışlanmamak için yaptıklarımız... İşte Auggie’nin... Devamı..

jaleduruu

@jaleduruu yazdı...

12.04.2020

Sesin olmadığı yerde sessizlik vardır...

Bir senaryo düşünün, hem herkese hak verebileceğiniz hem de herkesi haksız bulabileceğiniz bir senaryo olsun. İşte piyano, böyle bir senaryoyu içeriyor. Peki bu nasıl mümkün olabilir? Bir kadın, eşini ve konuşma yetisini kaybettikten sonra hayata yeniden tutunabilmek için... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

20.03.2020

UTOYA

22 Temmuz 2011’de dünyanın en mutlu ülkelerinden biri olarak kabul edilen Norveç’te bir trajedi yaşandı. Bu trajedinin müsebbibi Anders Behring Breivik isimli 33 yaşında bir Norveçli’ydi. Yaşanan trajedinin özü şuydu, Breivik önceden uzun uzun planlayarak öncelikle Osla’da... Devamı..

jaleduruu

@jaleduruu yazdı...

17.03.2020

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL