SİNEKRİTİK

Bonnie and Clyde "İyi mi Kötü mü? İkisi de!"

Bonnie and Clyde filmi Yeni Hollywood için çok önemli olan yapı taşlarından biridir. 1967’de çekilen bu film, 1930’larda yaşayan bir kanun kaçağı çiftin gerçek hikayesini anlatıyor.Film, seyirciye çıplak bir kadının vücudunu izleterek başlıyor. İlk anından itibaren, Yeni... Devamı..

hippolyte

@hippolyte yazdı...

19.05.2020

"Graduate" İkilemler Silsilesi

Graduate, Mike Nichols’un ana karakteri Ben Braddock’u bize tanıtmasıyla başlıyor. Havaalanında yaptığı yürüyüşte Ben’e eşlik ediyoruz. Evdeki parti sahnesinde olduğu gibi havaalanında da karakterimiz henüz bir çocuk. Suratında gençliğini, acemiliğini ve kaygılarını... Devamı..

hippolyte

@hippolyte yazdı...

15.05.2020

"Climax" Rüya Görünümlü Kabus

Gaspar Noe’den Climax, filmi izlerken size rüya görünümlü bir kabus deneyimi sunuyor. Filmin dar koridorlarından, bilinçsiz danslarına; kırmızı ışıklarının çarpıcı etkisiyle, her anı ve tüm atmosferi sizi sonsuz bir dans partisine çekiyor. Climax, bir grup dansçının... Devamı..

hippolyte

@hippolyte yazdı...

15.05.2020

Evrensel bir Sesleniş

Müziğin evrensel olduğunu gözler önüne seren bir film arıyorsanız, doğru adrese gelmişsiniz demektir. Bundan bin yıl kadar önce Hindistan’dan ayrılarak batıya doğru göç etmeye başlan çingene ırkının, bu yolculuk boyunca uğrayıp mesken edindiği tüm ülkelerden nükteler görüyoruz... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

06.05.2020

Swallow: Freudyen Bir Parodi

swallow, konusu ilgi çekici olmakla birlikte maalesef kötü bir film. öncelikle oyunculuklar gerçekçi değil. hunter’ın 70’lerin modasına uygun kıyafetleri, hatta saçları bile onun ait olmadığı bir dünyada olduğu mesajını adeta seyircinin gözüne sokuyor. karakterin sakinliği,... Devamı..

tambenlik

@tambenlik yazdı...

18.04.2020

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL