SİNEKRİTİK

Yerin Dibi

Ne yazık ki ve iyi ki çoğu insanın bir yer dibi var. İçine girmek isteyip giremediği, içinden hiç çıkmadığı ya da çıkamadığı... Yeraltından Notlar isimli fevkaledenin fevkinde olan kitaptan uyarlanan "Yeraltı"ndan bahsediyorum. Kitabı tekrar okuyup, filmi ikinci kez izledim. Bu... Devamı..

iremersoy

@iremersoy yazdı...

26.09.2017

God on Trial ve Kötülük Problemi

Eski Yunandan bugüne farklı filozoflar tarafından formüle edilen mantıksal kötülük problemi, iyi, adil ve her şeye gücü yeten bir Tanrı ile dünyadaki kötülüğün varlığının nasıl bir arada bulunabildiği sorusuna dayanmaktadır. Felsefe tarihi boyunca bu problemin çözümüne ilişkin... Devamı..

tambenlik

@tambenlik yazdı...

02.09.2017

Reality Show Dünyasının Bir Numarası: Truman Show

İnsanoğlu doğar, büyür ve ölür. Bu hayatın akışında yaşamış olduğumuz en doğal süreçtir. Bazılarımız anne karnından 9 ay 10 günlük süre zarfından önce veya daha sonra dünyaya merhaba dese de her sağlıklı bebek mucize yolculuğunu tamamlayarak gerçek hayata ilk adımını atar.... Devamı..

hanife08

@hanife08 yazdı...

07.07.2017

Hep Bir Düşman Ararız

Hep bir düşman ararız. Emin Alperin ilk filmi Tepenin Ardı bize ilk bu cümleyi hatırlatıyor. Kısaca özetleyecek olursak Faik Orman İşletmesinden emeklidir. Emekliliğinde yaşadığı kasabaya yerleşip babasından kalan araziyi işler. Araziye bakması için Yörük Mehmet ve ailesi ile... Devamı..

musarts

@musarts yazdı...

01.06.2017

Paterson: Rutin Şiirselleştiriliyor

Alternatif sinemanın en güzel örneklerinden biri olan Jim Jarmuschun son filmi Paterson. Film bizleri New Jerseyin Paterson şehrinde, ismi Paterson olan bir otobüs şoförüyle şiirsel bir yolculuğa davet ediyor. Her sabah 06:00 06:30 arası uyanıyor, mesaiye başlamadan önce otobüs... Devamı..

renksiztsukuru

@renksiztsukuru yazdı...

23.05.2017

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL