SİNEKRİTİK

Mother! ve Eril Tanrı

mother! evrenin ve tanrının hikayesini sembolik olarak anlatan kıymetli bir yapım. filmin göndermeleri o kadar sağlam ki üzerine bir yazı yazmadan edemedim. felsefede tartışılan önemli bir meseleye değiniyor çünkü: erkek-baba tanrı figürü. yahudilik, hıristiyanlık ve islam... Devamı..

tambenlik

@tambenlik yazdı...

19.12.2017

Türk sinemasının yitik hazinesi: Kamran Usluer

Çoğunluğun adını duyduğunda anımsamakta zorlandığı bir isim Kamran Usluer. Sinemamızın seyrini değiştiren, 1996 yapımı Yavuz Turgul imzalı Eşkıya'daki Berfo rolüyle tanındı daha çok. Oysaki oyunculuğunun yanında sesiylede yeri göğü sarsacak bir güce sahip Yeşilçam'ın usta... Devamı..

umitpekedis

@umitpekedis yazdı...

01.11.2017

Lion

Sinemaseverler için 2016 oldukça tartışmalı geçen bir yıl oldu. 89. Oscar töreninde En iyi film ödülünü alarak hatırı sayılır bir kesimin nefretini üzerine çeken Moonlight, izleyicileri ikiye bölen Star Wars: Rogue One ve Civil War 2016nın ses getiren yapımlarından birkaçıydı.... Devamı..

lord-henry-wann

@lord-henry-wann yazdı...

27.09.2017

Yerin Dibi

Ne yazık ki ve iyi ki çoğu insanın bir yer dibi var. İçine girmek isteyip giremediği, içinden hiç çıkmadığı ya da çıkamadığı... Yeraltından Notlar isimli fevkaledenin fevkinde olan kitaptan uyarlanan "Yeraltı"ndan bahsediyorum. Kitabı tekrar okuyup, filmi ikinci kez izledim. Bu... Devamı..

iremersoy

@iremersoy yazdı...

26.09.2017

God on Trial ve Kötülük Problemi

Eski Yunandan bugüne farklı filozoflar tarafından formüle edilen mantıksal kötülük problemi, iyi, adil ve her şeye gücü yeten bir Tanrı ile dünyadaki kötülüğün varlığının nasıl bir arada bulunabildiği sorusuna dayanmaktadır. Felsefe tarihi boyunca bu problemin çözümüne ilişkin... Devamı..

tambenlik

@tambenlik yazdı...

02.09.2017

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL