SİNEKRİTİK

Dark 1. Sezon İncelemesi

dark, netflix'in iddialı yapımlarından biri. görselliği, kasvetli ve yağmurlu havası, inandırıcı oyunculuklarıyla göz dolduran dizide, gizem unsuru çok iyi kullanılmış. 1953, 1986 ve 2019 yıllarındaki ortamlar öyle güzel oturtulmuş ki insan zaman zaman üç farklı diziyi birden... Devamı..

tambenlik

@tambenlik yazdı...

01.02.2018

Sen Nasıl Bir Adamsın Al Pacino

al pacino denince insanların aklına ilk godfather gelir sanırım ya da scarface e haklı olarakta gelmesi gereken filmler bunlar. ama bu adam sadece bunlarla sınırlı değil scent of a woman, dog day afternoon gibi filmlerini de izlemeden geçmemek gerektiğini düşünmekteyim. söz... Devamı..

sehrinazizi

@sehrinazizi yazdı...

26.12.2017

Mother! ve Eril Tanrı

mother! evrenin ve tanrının hikayesini sembolik olarak anlatan kıymetli bir yapım. filmin göndermeleri o kadar sağlam ki üzerine bir yazı yazmadan edemedim. felsefede tartışılan önemli bir meseleye değiniyor çünkü: erkek-baba tanrı figürü. yahudilik, hıristiyanlık ve islam... Devamı..

tambenlik

@tambenlik yazdı...

19.12.2017

Türk sinemasının yitik hazinesi: Kamran Usluer

Çoğunluğun adını duyduğunda anımsamakta zorlandığı bir isim Kamran Usluer. Sinemamızın seyrini değiştiren, 1996 yapımı Yavuz Turgul imzalı Eşkıya'daki Berfo rolüyle tanındı daha çok. Oysaki oyunculuğunun yanında sesiylede yeri göğü sarsacak bir güce sahip Yeşilçam'ın usta... Devamı..

umitpekedis

@umitpekedis yazdı...

01.11.2017

Lion

Sinemaseverler için 2016 oldukça tartışmalı geçen bir yıl oldu. 89. Oscar töreninde En iyi film ödülünü alarak hatırı sayılır bir kesimin nefretini üzerine çeken Moonlight, izleyicileri ikiye bölen Star Wars: Rogue One ve Civil War 2016nın ses getiren yapımlarından birkaçıydı.... Devamı..

lord-henry-wann

@lord-henry-wann yazdı...

27.09.2017

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL