SİNEKRİTİK

Megamind (2010) İnceleme

Film başlarda yaptığı ’’Süper Kahraman’’ parodisiyle benim ilgimi fazlasıyla çekmişti, fakat sonrasında aynı o klişe ’’Süper Kahraman’’ filmleri gibi özensiz senaryo detayları ve karakter bozukları yapmaya başladıkça filmin aslında bir parodi filmi değil, komik bir süper... Devamı..

R

@rastgeke yazdı...

19.02.2021

Herkese karşı tek başına mısın?

Sinemasından büyük haz aldığım, toplumun yapısına ve düşüncelerine uygun olmayan, kendine belirli bir yol çizmiş ve taviz vermeyen, "sinemanın kötü çocuğu" Gaspar Noe ve benim için bir başyapıt olan Seul Contre Tous, Türkçesi ile Herkese Karşı Tek Başına. Baştan söyleyeyim, bu... Devamı..

superhans

@superhans yazdı...

13.02.2021

Kırılmış Ebeveynler ve Kısır Döngüler Üzerine

Gerek Sarah Silverman’in oyunculuğuyla gerekse hayatın tam da içinden oluşuyla bana inanılmaz keyif veren bu filmin, neden bu kadar düşük puan aldığını ister istemez sorguladım. Zira bana kalırsa filmler ne kadar hayatın içinden olursa o kadar duygulara hitap ediyor ve bizi... Devamı..

kedimbenim

@kedimbenim yazdı...

09.02.2021

Köpek gibi Sev, Balık gibi Yaşa

Kendisini yeni tanıdığım Jukka-Pekka Valkeapaa’nın inanılmaz filmi olan "Koirat Eivat Kayta Housuja" yani "Köpekler Pantolon Giymez"in ilk 10 dakikasında (belki daha erken) anlamıştım zaten başucu filmlerim arasına gireceğini. Hal böyleyken bir miktar zaman ayırıp, iki satır... Devamı..

daw

@daw yazdı...

16.12.2020

9 Kere Ölüp Akıllanmayan Leyla

film hakkında çok fazla kötü yorum okumuş olmama rağmen kadın meselesine ilgimden ötürü oturup izledim. hayatım boyunca kendi mesajına bu kadar ihanet eden çok az film gördüm. film, mesajını salağa anlatır gibi anlatıyor ama asıl mesaj nedir? erkeğin doğasında katillik vardır,... Devamı..

tambenlik

@tambenlik yazdı...

12.12.2020

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL