SİNEKRİTİK

'Before We Go' üzerine birkaç kelam...

Gerek oyunculuklarıyla gerek senaryosuyla çok beğendiğim bu filmi 'Before' serisine benzetmemek imkansız gibi bir durum. Ancak bu filmi 'Before' serisinden ayıran bir kaç güzel özellik bulunmuyor değil. Bu farklılıkları filmin konusu bakımından değil de birkaç sahne ve oyuncular... Devamı..

sehrinazizi

@sehrinazizi yazdı...

27.04.2018

Kaçınılmaz'ın Öyküsü: Benjamin Button'un Tuhaf Hikâyesi

Aslında düşündüğünde, hepimiz değişiyoruz, hayatımız boyunca sürekli farklı bir insan haline geliyoruz, ama bu güzel, bu iyi, bir zamanlar olduğun herkesi hatırladığın sürece, bu böyle olmaya devam etmeli. The Doctor F. Scott Fitzgerald tarafından yazılmış aynı isme sahip kısa... Devamı..

fawkessa

@fawkessa yazdı...

06.03.2018

Yaşam, Ölüm ve Ölümsüzlük Üzerine Bir Şiir, The Fountain

Ölüm, varlığı bilindiği andan beridir insanlık tarafından kötü, korkulacak bir şey olarak görülür, çünkü insanlardan bilineni alır, onları bilinmeyene götürür. Dinlerin sunduğu öteki dünya, hiç olup yokluğa karışacağını kabullenemeyen insanlığa bir teselli olmaktan başka nedir... Devamı..

fawkessa

@fawkessa yazdı...

14.02.2018

Dark 1. Sezon İncelemesi

dark, netflix'in iddialı yapımlarından biri. görselliği, kasvetli ve yağmurlu havası, inandırıcı oyunculuklarıyla göz dolduran dizide, gizem unsuru çok iyi kullanılmış. 1953, 1986 ve 2019 yıllarındaki ortamlar öyle güzel oturtulmuş ki insan zaman zaman üç farklı diziyi birden... Devamı..

tambenlik

@tambenlik yazdı...

01.02.2018

Sen Nasıl Bir Adamsın Al Pacino

al pacino denince insanların aklına ilk godfather gelir sanırım ya da scarface e haklı olarakta gelmesi gereken filmler bunlar. ama bu adam sadece bunlarla sınırlı değil scent of a woman, dog day afternoon gibi filmlerini de izlemeden geçmemek gerektiğini düşünmekteyim. söz... Devamı..

sehrinazizi

@sehrinazizi yazdı...

26.12.2017

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL