SİNEKRİTİK

Varoluşsal Sancılar ve Cinsellik

Jean Paul Sartre'nin varoluşçuluğunu, kendini var edebilme konusunu derinliğiyle işlemeye çalışan bir eser. İnsan tercihleriyle var olur. Ve eğer tercihleri bireysel benini yansıtıyorsa kendini gerçek manada var etmiş olur. Hayat, çeşitlilik ve bu çeşitililiğin kendisiyle... Devamı..

edebi

@edebi yazdı...

18.11.2018

Eliza Graves İnceleme

Bir Amerikan gerilim filmi olan hikayesinin bir kısmını dünyaca ünlü şair ve yazar Edgar Allan Poe'nin Doktor Tarr ve Profesör Fether Sistemi adlı masalından alan ve Ölümden Daha Soğuk adlı filmin de senaristi Joe Gangemi'nin hayal gücüyle asıl şeklini bulan Eliza Graves, türüne... Devamı..

serkanaydemir

@serkanaydemir yazdı...

06.11.2018

Kış Uykusu Üzerinden Nuri Bilge Ceylan Sineması

Kış uykusu, Nuri Bilge Ceylan sinemasını incelemek ve üzerinde derin tahliller yapabilmek adına son derece uygun bir film. Gerek strüktürü gerek atmosferi bakımından, hem ödüllü yönetmenin yeni arayışlarının tezahürünü, hem de geçmiş filmlerinden aşina olduğumuz özgün... Devamı..

isleyenelif

@isleyenelif yazdı...

11.09.2018

''Kirazın Tadı'' Üzerine

Doğu medeniyetinde tasavvufun yaygınlaştığı dönemlerde yaşamış abdallar; kendilerini yerin altına kazdıkları bir mahzenin ya da kuyunun içine kapatıp hatrı sayılır bir süre boyunca orada kalıp, kendilerini dünya nimetlerinden tamamen soyutlamak suretiyle, bir sonraki muhtemel... Devamı..

dewim

@dewim yazdı...

30.08.2018

Perfect Blue ve Dikizleme Üzerine

Perfect Blue; Satoshi Kon'un kullanmayı tercih ettiği temaları, renkleri, karakterleri, kısaca biçemini anlayabilmek adına inceleyebileceğimiz, güzide örneklerden biri, hatta belki de ilki... dakikalarda gerçek olduğunu düşündüğümüz; ancak geniş açıdan gösterildiğinde bir çeşit... Devamı..

tnetennba

@tnetennba yazdı...

19.08.2018

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL