SİNEKRİTİK

Metamorfoz-Katarsis Gerilimi

Deri latex sıkı giysiler, kırbaç, şiddet ve hakaret insanı neden tahrik eder? Anlamlandıramadığım birçok konudan biri de sadizm ve mazoşizm’in seks içerisinde bir motivasyon kaynağı olarak kullanılmasıdır. Yani erkek için kadının vücudu tahrik kaynağı olarak yetmiyorsa; dominant... Devamı..

mehmetm

@mehmetm yazdı...

14.10.2020

Görüntünün Aciz Bırakmışlığı ya da Urszula'nın Büyük Çaresizliği

Bu yazıyı akademik bir dille ele almayacağımı yazının başında belirtmekte fayda görüyorum; çünkü yazı yargı cümleleriyle, subjektif bir üslupla ele alınacaktır. Bu yazı sinemanın sanat olarak ilk defa şahsıma dokunduğu zamanlardan kalma bir tasarıdır. İlk defa bu yazının... Devamı..

mehmetm

@mehmetm yazdı...

08.10.2020

Artık Arkadaşlara Güvenilmediğinde Ne Olacak?

Birbirleri ile mükemmel uyumlu üç arkadaş, biraz tasarruf etmek maksadıyla evlerindeki bir odayı kiraya vermeye karar verirler. Fakat alacakları dördüncü kişinin ilginç bir karakter olmasını ve kendileri ile uyumlu olmasını isterler. Kiraya girmek için gelenlerle resmen oyun... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

02.10.2020

Gidilecek bir yer, çıkılacak bir yol kalmadı bize

Öncelikle, bu filmi izledikten sonra mutlaka filmle ilgili Tarık Akan’la yapılmış olan röportajları da izleyin. Çünkü bu filmin hangi şartlar altında ve nasıl çekildiği ile ilgili olarak anlatılanları duyduktan sonra filme bakış açınız çok daha net bir hal alıyor. Yol,... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

28.08.2020

Nam Myoho Renge Kyo

Medyanın maskesinin arkasında süren hayatların, bize gösterilenden ne kadar farklı olabileceği hususunda ne kadar fikrimiz var? Bizler, üzerimizden para kazanabileceklerini düşündükleri senaryoları ve görünümleri izleyerek çeşitli hissiyatla doluyor ve onları unutuyoruz. Peki ya... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

25.06.2020

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL