SİNEKRİTİK

Cahillik Erdemi

Amores Perros, 21 Grams, Babel filmiyle kendisine hayran olduğumuz yönetmen Alejandro Gonzlez Irritu bu filmiyle kariyerinin en büyük başarısına imza attı diyebiliriz. Tabi yanında Gravity filminin görüntü yönetmeni Emmanuel Lubezki de olunca filmi izlemek bizler için ayrı bir... Devamı..

serkanaydemir

@serkanaydemir yazdı...

13.10.2019

Deprem Değil İnsan Öldürür

Gizemli Adaya Yolculuk filmiyle adına aşina olmaya başladığımız Brad Peyton belki de sinema tarihinin kendi adına en iyi filmiyle karşımıza çıkıyor. Önceki yapımlarında pek de bu derece sağlam yapımcı ve set arkası ekibi olmadığını söyleyebiliriz çünkü. Sadece bu da değil,... Devamı..

serkanaydemir

@serkanaydemir yazdı...

13.10.2019

Çığlık Atarsan Ölürsün

Yaptığım birçok film incelemerinde nedese pek korku filminin olmadığını fark ettim. Tabi uzun zamandır inceleme işinden uzak olduğum da doğrudur. Sizler de iyi bilirsiniz ki kolay iş değil eleştiri çıkartmak. Az çok araştırma gerek. Bodoslama yazmaktan da pek hoşlanmaya biri... Devamı..

serkanaydemir

@serkanaydemir yazdı...

29.09.2019

Kültür, bireysel özgürlüğe bir engeldir

Norveç sinemasının dünyaya katkısı yadsınamaz bir gerçek. Tabii Norveç derken aslında Kuzey Avrupa hatta daha da daraltırsak İskandinavya, bölgesel dramın da etkisiyle sinemaya farklı bir ruh katmaktadır. Joachim Trier bu açıdan akıllarda kalan bir isim. Hem o bölgeyi hem de... Devamı..

serkanaydemir

@serkanaydemir yazdı...

29.09.2019

Bugün Yoksa Yarın var.. Yarın Yoksa Öbür Gün Var...

Bu film her ne kadar bir çizgi-anime olarak görünse de, aslında göründüğünden çok daha yetişkin bir kesime hitap etmektedir. Küçüklüğündeyken kırlarda evi olup, yaz tatilinde oraya giden arkadaşlarını kıskanan Taeko, yetişkinliğinde düzenli olarak her yıl kırlara gidip birkaç... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

20.09.2019

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL