SİNEKRİTİK

''Kirazın Tadı'' Üzerine

Doğu medeniyetinde tasavvufun yaygınlaştığı dönemlerde yaşamış abdallar; kendilerini yerin altına kazdıkları bir mahzenin ya da kuyunun içine kapatıp hatrı sayılır bir süre boyunca orada kalıp, kendilerini dünya nimetlerinden tamamen soyutlamak suretiyle, bir sonraki muhtemel... Devamı..

dewim

@dewim yazdı...

30.08.2018

Perfect Blue ve Dikizleme Üzerine

Perfect Blue; Satoshi Kon'un kullanmayı tercih ettiği temaları, renkleri, karakterleri, kısaca biçemini anlayabilmek adına inceleyebileceğimiz, güzide örneklerden biri, hatta belki de ilki... dakikalarda gerçek olduğunu düşündüğümüz; ancak geniş açıdan gösterildiğinde bir çeşit... Devamı..

tnetennba

@tnetennba yazdı...

19.08.2018

Bir kez daha izlemek boynunuzun borcu olsun!

Simülasyon filmlerinin en büyük temsilcilerinden olan Ghost in The Shell (Kabuktaki Hayalet) animesinin çıkmasıyla, 1982 yapımı Tron filminin getirdiği simülasyon türü büyük bir şekil almıştı. Artık türün belli başlı kültleri 90ların sonuna doğru yaptıkları filmlere felsefeyi ve... Devamı..

S

@surrexerunt yazdı...

05.06.2018

'Before We Go' üzerine birkaç kelam...

Gerek oyunculuklarıyla gerek senaryosuyla çok beğendiğim bu filmi 'Before' serisine benzetmemek imkansız gibi bir durum. Ancak bu filmi 'Before' serisinden ayıran bir kaç güzel özellik bulunmuyor değil. Bu farklılıkları filmin konusu bakımından değil de birkaç sahne ve oyuncular... Devamı..

sehrinazizi

@sehrinazizi yazdı...

27.04.2018

Kaçınılmaz'ın Öyküsü: Benjamin Button'un Tuhaf Hikâyesi

Aslında düşündüğünde, hepimiz değişiyoruz, hayatımız boyunca sürekli farklı bir insan haline geliyoruz, ama bu güzel, bu iyi, bir zamanlar olduğun herkesi hatırladığın sürece, bu böyle olmaya devam etmeli. The Doctor F. Scott Fitzgerald tarafından yazılmış aynı isme sahip kısa... Devamı..

fawkessa

@fawkessa yazdı...

06.03.2018

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL