SİNEKRİTİK

Köpek gibi Sev, Balık gibi Yaşa

Kendisini yeni tanıdığım Jukka-Pekka Valkeapaa’nın inanılmaz filmi olan "Koirat Eivat Kayta Housuja" yani "Köpekler Pantolon Giymez"in ilk 10 dakikasında (belki daha erken) anlamıştım zaten başucu filmlerim arasına gireceğini. Hal böyleyken bir miktar zaman ayırıp, iki satır... Devamı..

daw

@daw yazdı...

16.12.2020

9 Kere Ölüp Akıllanmayan Leyla

film hakkında çok fazla kötü yorum okumuş olmama rağmen kadın meselesine ilgimden ötürü oturup izledim. hayatım boyunca kendi mesajına bu kadar ihanet eden çok az film gördüm. film, mesajını salağa anlatır gibi anlatıyor ama asıl mesaj nedir? erkeğin doğasında katillik vardır,... Devamı..

tambenlik

@tambenlik yazdı...

12.12.2020

Çeneni kapalı, bacaklarını açık tut!

Neredeyse tüm kültürlerde ve toplumlarda kadına herhangi bir değer vermeyen ve onları eşlerinin bir nevi köleleri olarak gören kesimler vardır. Bu anlayış bazen öyle noktalara gelir ki bunu insanlığa hiçbir şekilde yakıştıramazsınız. Bu filmde de son derece büyük hayallerle... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

19.11.2020

Müziği Dinleyen Kişi, Çalanla Aynı Hisse Ulaşamıyorsa, O Müzik Başarısızdır!

Böylesi büyük karakterleri anlatmak oldukça zordur. Bu film, Beethoven’in tam bir biyografisidir diyemeyiz. Ölümü ve vasiyeti ile başlayan film, geri dönüşlerle, Beethoven’in tanınmış olduğu yıllar ile ölümüne kadar olan dönemi anlatmaya çalışıyor. Anlatım, tamamen sanatı odaklı... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

22.10.2020

Atlara ve Uzaklara Hayran Olmanın Anlatısı

Psikolojik sorunların çözümünde itirafın çok önemli bir yerinin olduğunu ciddi ciddi düşünmeye başladım. Her ne kadar psikolojiyi hala anlayamasam ve metodolojisini içime sindiremesem de insanlara dair gizemli yönlerin ortaya çıkmasında etkili bir araç olduğuna olan inancım... Devamı..

mehmetm

@mehmetm yazdı...

17.10.2020

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL