SİNEKRİTİK

Easy Rider "Bir Yolculuğun Başlangıcı"

Easy Rider, bana kalırsa gelmiş geçmiş en önemli yol filmlerinden biridir. Billy ve Wyatt isimli iki arkadaşın, motosikletleriyle çıktıkları yolculuğun hikayesidir kısaca. Bu yolculuk esnasında, karakterlerin karşılaştıkları insanlar ve başlarına gelen olaylarla karşı kültürü ve... Devamı..

hippolyte

@hippolyte yazdı...

23.05.2020

Bonnie and Clyde "İyi mi Kötü mü? İkisi de!"

Bonnie and Clyde filmi Yeni Hollywood için çok önemli olan yapı taşlarından biridir. 1967’de çekilen bu film, 1930’larda yaşayan bir kanun kaçağı çiftin gerçek hikayesini anlatıyor.Film, seyirciye çıplak bir kadının vücudunu izleterek başlıyor. İlk anından itibaren, Yeni... Devamı..

hippolyte

@hippolyte yazdı...

19.05.2020

"Graduate" İkilemler Silsilesi

Graduate, Mike Nichols’un ana karakteri Ben Braddock’u bize tanıtmasıyla başlıyor. Havaalanında yaptığı yürüyüşte Ben’e eşlik ediyoruz. Evdeki parti sahnesinde olduğu gibi havaalanında da karakterimiz henüz bir çocuk. Suratında gençliğini, acemiliğini ve kaygılarını... Devamı..

hippolyte

@hippolyte yazdı...

15.05.2020

"Climax" Rüya Görünümlü Kabus

Gaspar Noe’den Climax, filmi izlerken size rüya görünümlü bir kabus deneyimi sunuyor. Filmin dar koridorlarından, bilinçsiz danslarına; kırmızı ışıklarının çarpıcı etkisiyle, her anı ve tüm atmosferi sizi sonsuz bir dans partisine çekiyor. Climax, bir grup dansçının... Devamı..

hippolyte

@hippolyte yazdı...

15.05.2020

Evrensel bir Sesleniş

Müziğin evrensel olduğunu gözler önüne seren bir film arıyorsanız, doğru adrese gelmişsiniz demektir. Bundan bin yıl kadar önce Hindistan’dan ayrılarak batıya doğru göç etmeye başlan çingene ırkının, bu yolculuk boyunca uğrayıp mesken edindiği tüm ülkelerden nükteler görüyoruz... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

06.05.2020

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL