SİNEKRİTİK

Kara Sevdanın Sinemaya Yansıması - Kader&Masumiyet

Zeki Demirkubuz’un 1997 yapımı Masumiyet ve 2006 yapımı Kader filmlerinden ve aslında ne kadar derin hikayelere sahip olduklarından bahsedeceğim. Aşağıda yazdıklarım gerçekten aşırı derecede spoiler içeriyor. Eğer izlemediyseniz ve izlemek istiyorsanız, gözünüz kayarsa... Devamı..

zeytutu

@zeytutu yazdı...

02.09.2021

Anomalisa: Farklılıkları görebilmek ve kabul etmek

Charlie Kaufmann en insancıl duygularımızı beyaz perdeye aktarır filmlerinde. Onun filmlerindeki gerçeklik ve kimlik arayışları ve gerçek dünya ile fantezi dünyasını harmanlaması kendine özgü tarzıdır. Bu bakımdan Anomalisa da tipik bir Kaufmann filmi. Film izleyiciyi belli... Devamı..

kedimbenim

@kedimbenim yazdı...

04.08.2021

Bir Öğretmen, Öğrencilerine Pusula Verebilmelidir!

Müzikle içli dışlı olan bay Holland, hayatında bir dönüm noktasına gelir ve artık büyük bir eser yapması gerektiğine karar verir. Fakat mevcut işi buna pek imkan sağlamadığından geçici bir iş olarak, bir kasabadaki okulda müzik öğretmeni olarak çalışmaya karar verir. Böylece... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

11.05.2021

Kadın İstismarına Ciddi Bir Çözüm Gerekli!

Kadın istismarı öyle yada böyle bir şekilde insanlıktan çıkmış birileri tarafından gerçekleşiyor. Peki sonrasında kurbanlara ne oluyor? Bu konunun önüne geçilmesi için gerçekten yeterli çaba sarf ediliyor mu? Sadece bu konuda da değil neredeyse her konuda bir şekilde daha aşağı... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

15.03.2021

Kadın-Erkek İlişkisine Uzatılmış Bir Mercek

Bu film, tıpkı başlıkta belirtmek istediğim gibi, kadın-erkek ilişkilerine uzatılmış bir mercek gibidir. Bu konu üzerine, Kadınlar ve kocaları filminden sonra rastlamış olduğum ikinci film oldu. Konu itibariyle tamamen diyalog ve iki kişi üzerinde ilerleyen bir yapıya sahip.... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

04.03.2021

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL