SİNEKRİTİK

Gidilecek bir yer, çıkılacak bir yol kalmadı bize

Öncelikle, bu filmi izledikten sonra mutlaka filmle ilgili Tarık Akan’la yapılmış olan röportajları da izleyin. Çünkü bu filmin hangi şartlar altında ve nasıl çekildiği ile ilgili olarak anlatılanları duyduktan sonra filme bakış açınız çok daha net bir hal alıyor. Yol,... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

28.08.2020

Nam Myoho Renge Kyo

Medyanın maskesinin arkasında süren hayatların, bize gösterilenden ne kadar farklı olabileceği hususunda ne kadar fikrimiz var? Bizler, üzerimizden para kazanabileceklerini düşündükleri senaryoları ve görünümleri izleyerek çeşitli hissiyatla doluyor ve onları unutuyoruz. Peki ya... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

25.06.2020

Şeylerin Boktanlığı ya da Çölde Kutup Ayısı

Yönetmen Felix Van Groeningen’in Belçikalı yazar Dimitri Verhulst’un yarı otobiyografik romanından sinemaya uyarladığı De Helaasheid der Dingen (The Misfortunates, Çölde Kutup Ayısı), aile, sevgi ve gurur kavramlarını anlatırken güldürebilen oldukça farklı bir yapım. 2009... Devamı..

muratyikilmaz

@muratyikilmaz yazdı...

24.06.2020

Su Altında Yürüyen Adam...

Yönetmen koltuğunda James Morgan ve James Reed ikilisinin oturduğu Jago: A Life Underwater, sualtında yürüyerek avlanabilecek kadar gelişmiş becerilere sahip Bajau halkının 80 yaşındaki usta avcısı Rohaninin hayat hikayesini konu alıyor; Jago’nun hikayesi sualtı yaşamına bir... Devamı..

muratyikilmaz

@muratyikilmaz yazdı...

24.06.2020

Requiem for a Dream "Can Alıcı Bağımlılıklar"

Sinema sanatı, zaman zaman bireysel tutkulardan besleniyor da olsa bir filmin bütün ve başarılı olabilmesi için işbirliği gerekmektedir. Sinema temelde görme duygusuna dayalı görsel bir sanattır. Ama yalnızca görsellikle bir film oluşturulabileceğini düşünmek yanlış olur. Bir... Devamı..

hippolyte

@hippolyte yazdı...

08.06.2020

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL