SİNEKRİTİK

Müziği Dinleyen Kişi, Çalanla Aynı Hisse Ulaşamıyorsa, O Müzik Başarısızdır!

Böylesi büyük karakterleri anlatmak oldukça zordur. Bu film, Beethoven’in tam bir biyografisidir diyemeyiz. Ölümü ve vasiyeti ile başlayan film, geri dönüşlerle, Beethoven’in tanınmış olduğu yıllar ile ölümüne kadar olan dönemi anlatmaya çalışıyor. Anlatım, tamamen sanatı odaklı... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

22.10.2020

Atlara ve Uzaklara Hayran Olmanın Anlatısı

Psikolojik sorunların çözümünde itirafın çok önemli bir yerinin olduğunu ciddi ciddi düşünmeye başladım. Her ne kadar psikolojiyi hala anlayamasam ve metodolojisini içime sindiremesem de insanlara dair gizemli yönlerin ortaya çıkmasında etkili bir araç olduğuna olan inancım... Devamı..

mehmetm

@mehmetm yazdı...

17.10.2020

Metamorfoz-Katarsis Gerilimi

Deri latex sıkı giysiler, kırbaç, şiddet ve hakaret insanı neden tahrik eder? Anlamlandıramadığım birçok konudan biri de sadizm ve mazoşizm’in seks içerisinde bir motivasyon kaynağı olarak kullanılmasıdır. Yani erkek için kadının vücudu tahrik kaynağı olarak yetmiyorsa; dominant... Devamı..

mehmetm

@mehmetm yazdı...

14.10.2020

Görüntünün Aciz Bırakmışlığı ya da Urszula'nın Büyük Çaresizliği

Bu yazıyı akademik bir dille ele almayacağımı yazının başında belirtmekte fayda görüyorum; çünkü yazı yargı cümleleriyle, subjektif bir üslupla ele alınacaktır. Bu yazı sinemanın sanat olarak ilk defa şahsıma dokunduğu zamanlardan kalma bir tasarıdır. İlk defa bu yazının... Devamı..

mehmetm

@mehmetm yazdı...

08.10.2020

Artık Arkadaşlara Güvenilmediğinde Ne Olacak?

Birbirleri ile mükemmel uyumlu üç arkadaş, biraz tasarruf etmek maksadıyla evlerindeki bir odayı kiraya vermeye karar verirler. Fakat alacakları dördüncü kişinin ilginç bir karakter olmasını ve kendileri ile uyumlu olmasını isterler. Kiraya girmek için gelenlerle resmen oyun... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

02.10.2020

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL