SİNEKRİTİK

Sesin olmadığı yerde sessizlik vardır...

Bir senaryo düşünün, hem herkese hak verebileceğiniz hem de herkesi haksız bulabileceğiniz bir senaryo olsun. İşte piyano, böyle bir senaryoyu içeriyor. Peki bu nasıl mümkün olabilir? Bir kadın, eşini ve konuşma yetisini kaybettikten sonra hayata yeniden tutunabilmek için... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

20.03.2020

UTOYA

22 Temmuz 2011'de dünyanın en mutlu ülkelerinden biri olarak kabul edilen Norveç'te bir trajedi yaşandı. Bu trajedinin müsebbibi Anders Behring Breivik isimli 33 yaşında bir Norveçli'ydi. Yaşanan trajedinin özü şuydu, Breivik önceden uzun uzun planlayarak öncelikle Osla'da... Devamı..

jaleduruu

@jaleduruu yazdı...

17.03.2020

Önce Aklında Kazan, Sonra da Kalbinde...

Yıllarca sürmüş bir zulmü anlatmak, kaç film çekilirse çekilsin hala bir şeyler eksik kalabilir. Bu filmde benzerleri gibi siyahilere yapılan ırkçılığı anlatmayı hedeflemektedir ve bunu alışılmışlığın dışında bir şekilde ele almaktadır. Günümüzden 280 yıl kadar önce (filmin... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

26.02.2020

Sınıfın Kini: Parasite

Daha önceki yazımda joker filmini Marksist incelemeye tabi tutmuştum.Ancak parasite filmini izledikten sonra esas incelemeyi hakeden filmin bu olduğuna kanaat getirdim.Hatta bu film herhangi bir incelemeye gerek duymayacak derecede açıklayıcı olmuş.Sınıfın sahip olduğu... Devamı..

zanezav

@zanezav yazdı...

14.02.2020

Beni Anlamak İstiyorlarsa, Filmlerimi İzlesinler...

Chaplin, o sessizliğin içerisinde bize neler anlatmak istedi? Amacı gerçekten bizi güldürmek miydi? Yoksa bir şeylere olan başkaldırışı ima etmeye mi çalışıyordu? Anlatmak istediklerini gerçekten anlatabildi mi? Muhtemelen anlatamamış ki komünist parti üyeliğinden suçlanışından... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

30.01.2020

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL