SİNEKRİTİK

Seyirciye Oynanan "Komik Bir Oyun"

Bu sevgili Haneke filmi, benim izlediğim, bildiğimiz klişe gerilim-şiddet filmlerine ithafen yapılmış en iyi "ezber bozan" filmdi. İzlerken ben şahsen biraz Luis Bunuel esintileri aldım. Seyirciye bir şey anlatma gayesi olmaksızın, sadece rahatsız etmek için çekilen bir film.... Devamı..

zeytutu

@zeytutu yazdı...

28.09.2021

Evlilik mi? Hayaller mi?

Rohit, otelde şarkı söyleyerek hayatını idame eden ve bir gün müzik yönetmeni olma hayali taşıyan biridir. Kiran ise soft müzik seven ama ailesinin baskısı yüzünden klasik müzik eğitimi alan bir kızdır. Birgün otelde yapılan bir etkinlikte Rohit’in şarkı söyleme stiline denk... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

16.09.2021

Kara Sevdanın Sinemaya Yansıması - Kader&Masumiyet

Zeki Demirkubuz’un 1997 yapımı Masumiyet ve 2006 yapımı Kader filmlerinden ve aslında ne kadar derin hikayelere sahip olduklarından bahsedeceğim. Aşağıda yazdıklarım gerçekten aşırı derecede spoiler içeriyor. Eğer izlemediyseniz ve izlemek istiyorsanız, gözünüz kayarsa... Devamı..

zeytutu

@zeytutu yazdı...

02.09.2021

Anomalisa: Farklılıkları görebilmek ve kabul etmek

Charlie Kaufmann en insancıl duygularımızı beyaz perdeye aktarır filmlerinde. Onun filmlerindeki gerçeklik ve kimlik arayışları ve gerçek dünya ile fantezi dünyasını harmanlaması kendine özgü tarzıdır. Bu bakımdan Anomalisa da tipik bir Kaufmann filmi. Film izleyiciyi belli... Devamı..

kedimbenim

@kedimbenim yazdı...

04.08.2021

Bir Öğretmen, Öğrencilerine Pusula Verebilmelidir!

Müzikle içli dışlı olan bay Holland, hayatında bir dönüm noktasına gelir ve artık büyük bir eser yapması gerektiğine karar verir. Fakat mevcut işi buna pek imkan sağlamadığından geçici bir iş olarak, bir kasabadaki okulda müzik öğretmeni olarak çalışmaya karar verir. Böylece... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

11.05.2021

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL