SİNEKRİTİK

Bir Öğretmen, Öğrencilerine Pusula Verebilmelidir!

Müzikle içli dışlı olan bay Holland, hayatında bir dönüm noktasına gelir ve artık büyük bir eser yapması gerektiğine karar verir. Fakat mevcut işi buna pek imkan sağlamadığından geçici bir iş olarak, bir kasabadaki okulda müzik öğretmeni olarak çalışmaya karar verir. Böylece... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

11.05.2021

Kadın İstismarına Ciddi Bir Çözüm Gerekli!

Kadın istismarı öyle yada böyle bir şekilde insanlıktan çıkmış birileri tarafından gerçekleşiyor. Peki sonrasında kurbanlara ne oluyor? Bu konunun önüne geçilmesi için gerçekten yeterli çaba sarf ediliyor mu? Sadece bu konuda da değil neredeyse her konuda bir şekilde daha aşağı... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

15.03.2021

Kadın-Erkek İlişkisine Uzatılmış Bir Mercek

Bu film, tıpkı başlıkta belirtmek istediğim gibi, kadın-erkek ilişkilerine uzatılmış bir mercek gibidir. Bu konu üzerine, Kadınlar ve kocaları filminden sonra rastlamış olduğum ikinci film oldu. Konu itibariyle tamamen diyalog ve iki kişi üzerinde ilerleyen bir yapıya sahip.... Devamı..

tiamath

@tiamath yazdı...

04.03.2021

Megamind (2010) İnceleme

Film başlarda yaptığı ’’Süper Kahraman’’ parodisiyle benim ilgimi fazlasıyla çekmişti, fakat sonrasında aynı o klişe ’’Süper Kahraman’’ filmleri gibi özensiz senaryo detayları ve karakter bozukları yapmaya başladıkça filmin aslında bir parodi filmi değil, komik bir süper... Devamı..

nullwithcapgras

@nullwithcapgras yazdı...

19.02.2021

Herkese karşı tek başına mısın?

Sinemasından büyük haz aldığım, toplumun yapısına ve düşüncelerine uygun olmayan, kendine belirli bir yol çizmiş ve taviz vermeyen, "sinemanın kötü çocuğu" Gaspar Noe ve benim için bir başyapıt olan Seul Contre Tous, Türkçesi ile Herkese Karşı Tek Başına. Baştan söyleyeyim, bu... Devamı..

superhans

@superhans yazdı...

13.02.2021

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL