SİNEKRİTİK

İçimizdeki Hitler

yönetmenin kendi milleti ve tarihiyle hesaplaştığı farklı bir film olan "er ist wieder da", 2014 yılında gözünü açan adolf hitler'in günümüz almanya'sında nasıl karşılanacağı ve neler yapabileceğini sorguluyor. film temelde komedi olmasına rağmen yer yer belgesel tadı veriyor.... Devamı..

tambenlik

@tambenlik yazdı...

09.03.2019

Pardon "Duvar" mı Dediniz?

Woody Allen eşi görülmemiş bir üretkenlikle film çekmeye devam ediyor. Hollywood sisteminde hatırı sayılır derecede bağımsız kalmayı başarabilmiş, meslek hayatı boyunca aynı zamanda bir yapımcı gibi çalışan usta yönetmen, sinema kariyeri boyunca her zaman kaygılı ve kendine... Devamı..

luzumsuzadam

@luzumsuzadam yazdı...

19.02.2019

''Dünya, ilk adımı atmayan yalnız insanlarla dolu.''

Ötekinin ruh hali ve önyargılar üzerine birçok film izledik. Karakterlerini gerçek yaşamdan alan filmler de oldu haliyle ama Green Book, konuya yaklaşımıyla ve eleştirdiği noktaların keskinliği ile benzerlerinden ayrışıyor bence. Örneğin, benzer bir yapıda görünüyor olmasına... Devamı..

mamcici

@mamcici yazdı...

11.02.2019

Bohemian Rhapsody: Müzikal Başkaldırı

Müzik, bireylerin sosyo-kültürel davranış karakteristiklerini etkileyen bir iletişim biçimidir. Bireyler müziği her seviyedeki otoriteye karşı çıkmak, kişiliklerini ortaya koymak, akran ilişkileri ve duygusal bağlar geliştirmek, anne babalarının ve okullarının kendilerine... Devamı..

martni

@martni yazdı...

02.02.2019

İhtiyarlara Yer Yok Filmine Yapısalcı Anlamda ''Eksik de Olsa'' Bir Bakış

Sinema alanında da yapısalcı çözümleme, bir filmin anlatısını oluşturan birimlerin, ögelerin tümünü belirleyip ortaya çıkarma; bunlar arasındaki ilişkileri inceleme, sinemasal birimlerin, ögelerin nasıl bir ilişki içinde bir araya gelerek filmi oluşturduğunu ortaya çıkarmaya... Devamı..

ebus-durak

@ebus-durak yazdı...

14.12.2018

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL