SİNEKRİTİK

Bir kez daha izlemek boynunuzun borcu olsun!

Simülasyon filmlerinin en büyük temsilcilerinden olan Ghost in The Shell (Kabuktaki Hayalet) animesinin çıkmasıyla, 1982 yapımı Tron filminin getirdiği simülasyon türü büyük bir şekil almıştı. Artık türün belli başlı... Devamı..

surrexerunt

@surrexerunt yazdı...

05.06.2018

'Before We Go' üzerine birkaç kelam...

Gerek oyunculuklarıyla gerek senaryosuyla çok beğendiğim bu filmi 'Before' serisine benzetmemek imkansız gibi bir durum. Ancak bu filmi 'Before' serisinden ayıran bir kaç güzel özellik bulunmuyor değil. Bu farklılıkları filmin konusu... Devamı..

sehrinazizi

@sehrinazizi yazdı...

27.04.2018

Kaçınılmaz'ın Öyküsü: Benjamin Button'un Tuhaf Hikâyesi

Aslında düşündüğünde, hepimiz değişiyoruz, hayatımız boyunca sürekli farklı bir insan haline geliyoruz, ama bu güzel, bu iyi, bir zamanlar olduğun herkesi hatırladığın sürece, bu böyle olmaya devam etmeli. The Doctor    ... Devamı..

fawkessa

@fawkessa yazdı...

06.03.2018

Yaşam, Ölüm ve Ölümsüzlük Üzerine Bir Şiir, The Fountain

Ölüm, varlığı bilindiği andan beridir insanlık tarafından kötü, korkulacak bir şey olarak görülür, çünkü insanlardan bilineni alır, onları bilinmeyene götürür. Dinlerin sunduğu öteki dünya, hiç... Devamı..

fawkessa

@fawkessa yazdı...

14.02.2018

Dark 1. Sezon İncelemesi

dark, netflix'in iddialı yapımlarından biri. görselliği, kasvetli ve yağmurlu havası, inandırıcı oyunculuklarıyla göz dolduran dizide, gizem unsuru çok iyi kullanılmış. 1953, 1986 ve 2019 yıllarındaki ortamlar öyle güzel oturtulmuş ki insan zaman... Devamı..

tambenlik

@tambenlik yazdı...

31.01.2018

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI