En son gülmekten çatladığınız olay, cümle, soru vs..

Bugün girdiğim anorganik kimya vize sınavının ilk sorusuydu...

 

 

Soru şu:

 

Sertlik yumuşaklık kavramını açıklayınız.. Sertlik ve yumuşaklık neye bağlıdır... Sertleşme ve yumuşama olayları neye bağlıdır... Örnek veriniz..

 

 

Uzun süre gülmekten bişey yazamadım... Merak edenler varsa açıklayabilirim. :) Nitekim soruyuda yaptım :)

Geçen hafta yaptığım 10.sınıf Türk Edebiyatı sınavına katılan bir adet öğrencimin "Neyzen"i tanımlarken kullandığı ifadeler beni epey güldürmüştü.

 

Soru X: Neyzen kavramını açıklayınız :

 

Cevap X: Neyzen, Ney Öffleyen kişi veya kişilere denir. Neyzenlerin ciğeri güçlüdür. Onlar şimdi yaşasa baloncu olur. 

 

Ney öflemek ? Ney Öffflemek ? Ney öfleyen kişiler ?

 

Hemen akabinde,girdiğim bir tarih sınavına aşağıdaki bir adet arızalının verdiği cevap ise gerçekten düşündürücü gelmiş idi:

 

Soru X:  Türkler ile Çinliler arasında yaşanan çekişmenin sebepleri neler olabilir ?

 

Cevap X: Çinliler otçuldu,ot yerlerdi,ot çok yedikleri için çok semirdiler, Türkçüler ise etçildi, onlar hep et yediler. Ondan etçil Türkçükler otçul Çinliler'i de yemeye kalktılar. Otçul olan Çincilier, otlarını paylaşmak istemediler, onları yiyen Türkçükler tüm ORta Asya'yı ele geçirdiler.

 

SON:

 

Evet ki, yeminlen bunlar yaşanmıştır.

 

 

caps ver kuzum!

Ahahah belki Uygurların Maniheizm dini sayesinde et yeme özelliklerini nasıl kaybettiğini anlatmaya çalışıyordur.

"otçul olan çinliler otlarını paylaşmak istemediler."  (savaş sebebi)

 

...yılın filim adamı ödülü bu cevabı veren ufaklığa gidiyore...

Yıllar önce bi kitap okumuştum, böyle sınavlarda veletlerin verdiği süpersonik cevaplardan oluşuyordu. Lan demiştim amma atmışlar, yarısı sıkıştır kesin, bu kadar da olmaz falan.. Meğer oluyormuş =) Adam olacak çocuk budur bence.

bölümün en belalı hocasının dersine girmek için kapıda beklerken, halimize acıyan öğrenci dostu, yüce insan, mülayim hoca 'kapıyı açayım, içerde bekleyin.' diyerek kapıyı açtı. tam bu esnada gelen ali kıran, baş kesen hocayı farketmeyen öğrencilerin 'ekmek çıktııııııı.' diye bağırarak sınıfa girmesi ve hocanın arkalarında olduğunu farketmeleri sonucu oluşan yüz ifadelerine hala gülüyorum.

Bundan sonra caps neyin çekicem ben bu kağıtlara. Aforoz,sağolsun caps ne imiş onu da öğrendim. Çok pis potansiyeller var Diyadin'de.

 

Meşhur etcem la sizi :)

 

 

"Uzaylılar birazdan dünyayı kırıcak! Lütfen gidin hemen acımasın!"

  Beş yaşındaki öğrencimin legolarla yaptığı uzay gemisiyle koşmaya başlamadan önce söylediği son şey.  Bir de kendisinin lavaboya akan suyu yakalayan ve bana hediye etmeye çalışan arkadaşı var. ^_^

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.