Kendi Savunmasını Kendi Yapan Adam SORU

eloy

Konuyu Açan: eloy

21.08.2011 13:30

Filmi muhtemelen bir 10 sene önce izledim. Net hatırlamıyorum ama 10 senesi kesin var. Filmden aklımda kalanlar şunlar:

Bir adam var ve bir olay üstüne kalıyor. (Olayın ne olduğunu da hatırlamıyorum.) Bu adam neden olduğunu yine hatırlamıyorum ama kendi savunmasını tamamiyle kendisi yapıyordu. Avukat istemiyordu. Görgü tanıklarından biri olan kadının görgü tanıklığının geçersiz olmasını sağlıyordu. O da şu şekilde. Kadına olayın ne kadar uzakta gerçekleştiğini filan soruyordu kadında atıyorum 100 metre diyordu. (Kadın sanırım 100 metre öteden araba plakasını okuduğunu iddia ediyordu.) Mahkeme salonun sonundan bir yazıyı okumasını istiyordu. Kadın okuyamayınca görgü tanıklığı düşüyordu. Diğer tanıkların söylediği şeylerin de bir şekilde yanlış olduğunu kanıtlıyor ve beraat ediyordu.

Bir sahnesinde de araba tekerleklerindeki çizgilerden ötürü yolda bırakılan izin kendi arabasına ait olamayacağını filan ispatlıyordu sanki.

Bu filmi hatırlayan var mı?
Böyle bir sahneyi hatırlıyorum hatta benim de uzun zamandır aklımda olup ismini bir türlü bulamadığım bir filmdir ama yanlış hatırlamıyorsam avukat - ya da her neyse- kendini değil tanıdığı iki genç adamı savunuyordu. Hatta sanki ilk başta onun savunmasının iyi olmayacağını falan düşünüenler vardı, klasik bir işe yaramayan aykırı birinin patır patır milleti şok etmesi gibi birşeydi ama tabi uzun zaman oldu hayalgücüm atağa geçmiş olabilir:)))
find me guilty?
Find Me Guilty olamaz çünkü 2006 yapımı olması mümkün değil ve IMDBden anladığım kadarıyla işin içinde mafya var.
wdyfml, o bahsettiğin durum, bana sleepers filmindeki dustin hoffman'ın avukatlık rolünü hatırlattı.
12 angry men' de tanığın görme problemi vardı ama kendi savunmasını yapmıyordu. ted bundy savunmasını kendisi yapıyordu ama masum değildi. tv filmi ya da dizi bölümü olmadığına emin misiniz?
elisurencil, sleepers kesin değil o filmdeki olayı unutmak mümkün değil zaten. Hatırladığım kadarıyla çerezlik bir filmdi, öyle ünlü oyuncularla dolu değildi sanırım.
evet ben de tv'de izlemiştim my cousin vinny'i, görünce hatırladım.
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

"Find Me guilty" ve "12 Angry Man" kesinlikle değil. Zaten izlediğim filmler.

"Sleepers" ve "My Cousin Vinny" olabilir diyerek onları edinmekle uğraşıyordum. İzledikten sonra gelip cevap yazacaktım. Hemen hemen her gün siteye girmeme ve duyurumu takip etmeme rağmen kim niye "çözüldü" olarak işaretledi anlayabilmiş değilim. Neyse sağlık olsun.

Muhtemelen yukarıdaki 2 filmden biridir. İzleyince de yazarım. Değilse de bir daha açarız artık. :)

Tekrardan teşekkürler...

edit: "My Cousin Vinny" aradığım film. Teşekkürler...
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL